ברוכים הבאים לאנציקלופדיה היהודית

האנציקלופדיה היהודית מגישה תוכן אנציקלופדי בדרך התורה, על פי היהדות ובמסורת חכמינו ז"ל. האנציקלופדיה נבנית על ידי מתנדבים כמוך. העבודה מתפרסת על פני מספר תחומים, ותרומתך הייחודית ודאי תוכל למצוא ביטוי באחד מהם.

כדי לסייע לך להצטרף לעורכים באפשרותך:

 • לפנות למדריך הכתיבה למתחילים כדי ללמוד ולהכיר את דרך ההשתתפות באנציקלופדיה היהודית.
 • לפנות לחממה כדי לקבל סיוע מצוות החונכים, אנציקלופדים בעלי ניסיון שישמחו לעזור לך.
 • לפנות לכתובות ברשימה זו לקבלת תמיכה מרחוק באמצעות דוא"ל.
 • להתנסות בעריכה ללא הפרעה בטיוטה משלך. (מה זה דף טיוטה?)


לבו של המיזם הוא כתיבת האנציקלופדיה. מלאכת הכתיבה מתחלקת לכמה תחומים, תוכל להצטרף לכתיבת ערכים, לשכתוב והרחבת ערכים קיימים, להגהה ועוד.
תוכל לבדוק את רשימת הערכים שנכתבו באנציקלופדיה היהודית או לסייע בהשלמת טיוטות הערכים שנכתבו באנציקלופדיה היהודית. בקטגוריה ערכים ששוכתבו או הורחבו באנציקלופדיה היהודית תוכל למצוא ערכים מוויקיפדיה שעברו שכתוב מקיף וקיבלו פנים חדשות.


אם אתה מעוניין לקבל חיוויים על דיונים המתקיימים באתר, על מנת שתדע על קיומם ותוכל להשתתף בהם, הוסף את שם המשתמש שלך בתבנית:משלב.

בברכה,
יהונתן (שיחה) 15:53, 14 ביולי 2019 (IDT)

גם אני מצטרף. איש גלילישיחה • י"א בתמוז ה'תשע"ט • 18:25, 14 ביולי 2019 (IDT)
ברוכים הבאים, אשמח לעמוד לשירותך בכל ענין. דוד (שיחה) 19:13, 14 ביולי 2019 (IDT)
תודה לכם איש גלילי, יהונתן, ודוד על קבלת הפנים.
יהונתן אם תוכל רק להסביר לי כיצד אני מוסיף את שמי לתבנית ההיא, אני קצת חלש בעניינים טכניים. --ביבליופיל (שיחה) 23:26, 14 ביולי 2019 (IDT)
הוספתי אותך. איש גלילישיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ט • 23:29, 14 ביולי 2019 (IDT)

תאריכים ברבי שמעון סופר (מכתב סופר)Edit

מה מקורם של התאריכים הלועזיים שהוספת כאן? זכריהו בן בניהשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט 13:20, 22 ביולי 2019 (IDT)

אתר שמחשב תאריכים. ביבליופיל (שיחה) 14:52, 22 ביולי 2019 (IDT)
תודה, אם כך, אסיר אותם. אנא ממך, המנע מלתרגם תאריכים באופן זה, זכור שברבע מהמקרים התאריך המתקבל שגוי! זכריהו בן בניהשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ט 14:53, 22 ביולי 2019 (IDT)
נ"ב: בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
אתה מתכוון מכיון שהתאריך משתנה בחצות הלילה? במקרים רבים יודעים את זמן הפטירה המדויק או המשוער. ביבליופיל (שיחה) 15:01, 22 ביולי 2019 (IDT)
ראה אנציקלופדיה:המרת תאריכים. גורשיחה • כ' בתמוז ה'תשע"ט • 21:05, 22 ביולי 2019 (IDT)
אם אתה יודע את השעה המדויקת אין בעיה לתרגם, לרוב זה לא המצב (כנ"ל לגבי תרגום שנים). זכריהו בן בניהשיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ט 22:31, 29 ביולי 2019 (IDT)

רבי שאול לנדאEdit

שלום,

הערך רבי שאול לנדא שערכת נחשד כמפר זכויות יוצרים, שאנציקלופדיה היהודית מקפידה מאוד על שמירתן. על פי מדיניות האתר אין להעתיק תוכן המופיע במקורות אחרים ולהעלותו לכאן, נראה שמקור הטקסט נמצא כאן, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים.

אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף אנציקלופדיה:OTRS.

המשך תרומה לאנציקלופדיה היהודית על ידי העלאת חומרים מקוריים משלך הוא מוזמן ומבורך.

תודה, זכריהו בן בניהשיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ט 22:42, 29 ביולי 2019 (IDT)

עניתי לך בדף השיחה של רבי שאול לנדא, רק אם תואיל להסביר לי בצורה ברורה יותר, מה עלי לעשות. ביבליופיל (שיחה) 22:50, 29 ביולי 2019 (IDT)

העברת הדף למרחב ערכיםEdit

- הועבר לדף שיחה:רבי שלמה חנוך רבינוביץ#העברת הדף למרחב ערכים
העברתי לשיחת הטיוטה, כדי שכל דבר יימצא במקומו ויהיה קל לאתר אותו בעתיד. יהונתן (שיחה) 00:46, 10 בנובמבר 2019 (IST)

ערכים בטיוטהEdit

העברתי כעת את דף הטיוטה שלך לדף משתמש:ביבליופיל/רבי שלמה חנוך הכהן רבינוביץ. באופן כללי, כך נכון לנהוג בטיוטות. אחת הסיבות היא שמירת ההיסטוריה באופן תקין. כאשר מעבירים את הערך, עובר עמו יחד ההיסטוריה, ואין טעם שתופיע היסטוריה שקשורה לערך אחר. סיבה נוספת, לדוגמה, בפסקה זו ציינת לשיחת משתמש:ביבליופיל/טיוטה. בעוד תקופה דף זה יכיל תוכן שונה (של עוד ערך נהדר שתעבוד עליו), וייווצר בלבול מיותר. תודה לך, והמשך עריכה ברוכה. יהונתן (שיחה) 00:50, 10 בנובמבר 2019 (IST)

תודה + טיפיםEdit

אחר הברכה על העריכות האיכותיות, ובכלל על המרץ המבורך, רציתי לציין כמה טיפים הנהוגים אצלנו:

 • כאשר מציינים ספר כמראה מקום, נכון לציין את מקום ושנת ההדפסה, וכן את שם המחבר (או העורך).
 • נכון להמעיט את השימוש בתבנית {{ש}}, אלא עדיף להשאיר את המשפט באותו הקטע, או לרדת שתי שורות (במקום אחת).
 • גרשיים נכתבות אצלנו כ"גרשיים" ולא כ'גרש'. אחת הסיבות לכך היא משום שהטקסט נקרא לרוב על גבי מסך המחשב, ובו הגרש עשוי להיראות כלכלוך.
 • שים לב לאנ:ל#וי"ו עיצורית – ויליאם, הוועדה, תו, לוי, ולכן "בוורשה" ולא "בורשה", "במקווה" ולא "במקוה".

ושוב תודה וברכה על העריכות המעשירות. יהונתן (שיחה) 22:33, 10 בנובמבר 2019 (IST)

מצטרף לתודה המרובה על הערכים היפים! זכריהו בן בניהשיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף 23:02, 10 בנובמבר 2019 (IST)
תודה לכם על המשוב ותשומת הלב. ביבליופיל (שיחה) 23:16, 10 בנובמבר 2019 (IST)
ואם כבר בענייני הנחיות ביבליוגרפיות, מקובל לציין לספרים ומאמרים בפורמט אחיד (פחות או יותר). זו אחת הסיבות שנוצרו {{צ-ספר}} ו{{מאמר}}. הצורה בה אני משתמש:
עבור ספר: שם המחבר, שם הספר (עיר הדפסה: מו"ל, שנה), עמ'
עבור מאמר בכתב עת: שם המחבר, "שם המאמר", שם כתב העת מס' גליון (מועד גליון), עמ'
עבור מאמר מספר מאמרים (מאחד את שתי הצורות הקודמות): שם המחבר, "שם המאמר", בתוך שם העורך (עורך), שם הספר (עיר: מו"ל, שנה), עמ'
אני לא יודע אם חיוב גמור להצמד בדיוק לצורה הזו, ויש שנוקטים שיטות שונות מעט, בעיקר באופן ציון פרטי ההוצאה, אבל ככלל מומלץ להשתמש במבנה דומה לזה, שהוא המבנה המקובל בציונים ביבליוגרפיים, בקטלוגים של ספריות, וכד'. שוב יישר כח על העריכות היפות ועל ההשקעה המרובה. זכריהו בן בניהשיחה • י"ד בחשוון ה'תש"ף 15:42, 12 בנובמבר 2019 (IST)
יהונתן הפנני לדף אנציקלופדיה:ביבליוגרפיה, שם הדברים מופיעים בצורה מסודרת יותר ובשינויים קלים. זכריהו בן בניהשיחה • י"ד בחשוון ה'תש"ף 17:01, 12 בנובמבר 2019 (IST)
אציין בהזדמנות זו שאני בעד פתיחת דיון חדש על אופן פורמט מראי המקום, אך נראה לי שאפשר להמתין עם זה להמשך, ובינתיים להיצמד למה שקיים. זכריהו, על עניין העמודים, אם אומרים "קוף עין דלת", אז כותבים "קע"ד"; ואם אומרים "קעד", אז אפשר אולי לכתוב "קעד". ראשי התיבות באים לציין ש"כל אות נדרשת (=נהגית) בפני עצמה". אני גם על זה מוכן לדון, ואולי אף אתמוך בדרך הקצרה, אך זה צריך להיות באופן רוחבי - עובר דרך כל התבניות, וגם בזה לכאורה עוד חזון למועד. יהונתן (שיחה) 18:43, 12 בנובמבר 2019 (IST)

העלאת תמונהEdit

כדי להעלות תמונה עליך ללחוץ על הקישור "העלאת קובץ לשרת/לוויקישיתוף" בסרגל הצד, לבחור תמונה ולהוסיף תקציר ורשיון. בהצלחה. גורשיחה • י"ז בחשוון ה'תש"ף • 00:45, 15 בנובמבר 2019 (IST)

בקשהEdit

- הועבר לדף שיחה:רבי שלמה חנוך רבינוביץ#בקשה

ביאורים והרחבותEdit

שלום רב. באופן כללי, אני שם לב שאתה נוטה להשתמש בהערות שוליים כהרחבה לדברים המופיעים בערך עצמו. בעולם האקדמי קיימות שתי דרכים (חלוקות) בדבר: יש שנוהגים להשתמש בהערות שוליים רק כמקור. ורק הרחבות שבאות אחר המקור ומתייחסות אליו, יתווספו באותה ההערה (כמו ציון מקור נגדי, ומשקל של שני המקורות), ויש שנוהגים לאפשר כתיבה חופשית בהערות. השיטה הראשונה תופסת יותר במאמרים מקצועיים. הסיבה לכך: כאשר יש בהערות שוליים מידע רב, גם אם אנו סבורים כי הוא פחות מהותי מהנאמר בערך עצמו, הקורא עשוי להסתקרן ולקרוא את כל הערות השוליים, ו"מה הועילו חכמים בתקנתן". יתר על כך, לפעמים הקורא רואה משפט עם מספר המסמן "מקור" (ואינו טורח לעיין בהערות ולראות שאינו כך), כשלמעשה זה בכלל לא מקור, אלא רק הוספה צדדית. תחת זאת, אפשר לציין פרטים צדדיים בסוגריים, או פשוט במילים. לדוגמה, אפשר בסוף המשפט או הקטע לכתוב: "בנוגע לכך וכך, יש מי שכתב שכך וכך", או "יצוין כי באותה התקופה היה נהוג שכך וכך" וכדומה. פתרון אחר יש באנציקלופדיה היהודית, שהשימוש בו פחות קיים, אך במקרים אלו הוא לכאורה עדיף: תבנית {{ביאורים}}. אדגים כאן את שימושה:
הערות שוליים משמשות בעיקר למקורות, אך עשויות לשמש גם עבור הרחבות[1]. לעומתן, תבנית ביאורים משמשת באופן מובהק להרחבות[א] ולביאורים[ב]. אלו יופיעו בפרק נפרד שייועד להם, לרוב ייקרא "ביאורים" או "ביאורים והרחבות" לפי העניין[2].
אני משער שתוכל למצוא עניין בתבנית זו, ואולי ביום מן הימים היא אף תיכנס לנורמה שלנו. יהונתן (שיחה) 02:04, 22 בנובמבר 2019 (IST)

ביאורים והרחבותEdit

 1. ^ בעיקר כאשר באים לציין פרט שאינו חלק מהערך
 2. ^ ביאור הוא הבהרת הדבר בלא שיפריע לרצף הקריאה. יש שלא ישתמשו בביאורים, אלא יסתפקו בתבנית {{מונחון}} או בביאור בתוך הטקסט (=בצורה כזו).

הערות שולייםEdit

כוכב לכותב!Edit

  כוכב הכותבים
על כל הערכים הנהדרים, ובייחוד על הערך היסודי והחשוב המתיבתא (ורשה). יהונתן (שיחה) 13:37, 27 בנובמבר 2019 (IST)

תודהEdit

על העשרת האנציקלופדיה בכמה ערכים יפים, שגם תרמו לידע שלי... המשך כך! גורשיחה • י"ב בכסלו ה'תש"ף • 03:59, 10 בדצמבר 2019 (IST)

העלאת תמונותEdit

האם אתה מצליח לעלות תמונות לאתר באופן תקין? יהונתן (שיחה) 15:46, 16 בדצמבר 2019 (IST)

לא ניסיתי לאחרונה, וגם כך הידע הטכני שלי הוא חלש ואני מסתבך עם זה בדר"כ. ביבליופיל (שיחה) 00:07, 17 בדצמבר 2019 (IST)

@Edit

שלחתי לך מייל. בדוק נא אם הגיע. יהונתן (שיחה) 12:53, 31 בדצמבר 2019

ביום ששי האחרון. ביבליופיל (שיחה) 13:55, 31 בדצמבר 2019 (IST)

מיון רגיל ובקרת זהויותEdit

שלום רב, והמשך ברכות על המשך זרימת הערכים הביוגרפיים המשובחים. אני עצמי שוכח מכך פעמים רבות, אך נכון להזכיר זה לזה להקפיד על תבנית {{מיון רגיל}} בערכי הביוגרפיות. היא שומרת על הופעה אלפבתית תקינה בקטגוריות. גם תבנית {{בקרת זהויות}} חשובה בערכים אלו. היא אמנם כעת לא משפיעה דבר (עקב אי שאיבה מוויקינתונים), אך היא אינה מזיקה, ואולי ביום מן הימים יזכה אותנו השי"ת לשאיבה תקינה, והיא תסייע לנו במאוד. תוכל לראות כאן דוגמה לשימוש בתבניות אלו. יהונתן (שיחה) 00:12, 8 בינואר 2020 (IST)

ארחיב מעט במקום שיהונתן קצר. מיון רגיל אינו בדיוק תבנית. הוא משמש לשינוי סדר ההפועה בקט'. בירית המחדל בקטגוריות היא שערכים מופיעים ע"פ סדר אלפבית של שמותיהם. ניתן להגדיר מיון לפי שם אחר עבור קט' ספציפית בדף הערך, למשל לכתוב בדף "חיים" [[קטגוריה:יהודים רומנים|משה]], ואז בקט' הזו הערך מיקומו של הערך יהיה כאילו שמו הוא משה. אם רוצים לשנות את ברירת המחדל עבור כל הקט' של הערך משתמשים במיון רגיל בתחביר {{מיון רגיל:משה}} (שים לב לנקודתיים במקום הקו האנכי). כעת הערך ימוקם בכל הקט' שלו לפי "משה", אלא אם נחריג קט' ספציפית בהתאם לדרך הראשונה. הדרך השנייה שמישה במיוחד בשמות אנשים, שאותם מקובל למיין לפי שם משפחה. זכריהו בן בניהשיחה • י"א בטבת ה'תש"ף 14:26, 8 בינואר 2020 (IST)
ייש"כ. אוסיף כי יש בזה גם תועלת מיוחדת דווקא עבורנו שאנו מוסיפים את התואר "רבי" בערכים רבים, וכך בקטגוריה:ערכים שנוצרו באנציקלופדיה היהודית, לדוגמה, יש לנו רשימה ארוכה באות ר' של כאלו שצריכים להופיע באות של שם המשפחה שלהם, או על שם העיר שלהם (קלוגר, הורוביץ, קוסוב, טמקין וכו'). הדבר קיים גם בקטגוריות אחרות ובערכים שנוצרו בוויקיפדיה ושיוצריהם לא שמו אצלם את התבנית הנ"ל. יהונתן (שיחה) 14:57, 8 בינואר 2020 (IST)
ברשותכם, אוסיף רק דוגמה מעשית. ראה מה שעשיתי כעת בערכים רבי אברהם בנימין קלוגר ורבי אהרן הלברשטאם. איש גלילישיחה • י"א בטבת ה'תש"ף • 15:44, 8 בינואר 2020 (IST)

כוכב להיסטוריון!Edit

  כוכב היסטורי
על הערך המיוחד שמעון זאב רוטשילד, לצד עוד הרבה אחרים נהדרים. יהונתן (שיחה) 01:57, 5 בפברואר 2020 (IST)
ביום היאר-צייט שלו, חיפשתי קלות את הערך עליו (בדיקה בהיסטוריית התרומות שלי תאשר זאת), והתאכזבתי/התפלאתי כאשר נוכחתי שאיננו. שמחתי מאוד לראות שהרמת את הכפפה, ובאופן מקיף ומלא. יהונתן (שיחה) 02:00, 5 בפברואר 2020 (IST)
תודה לך, את ההשראה שאבתי בין היתר מהערך הנהדר והמעורר התפעלות שמואל זביטקובר. בתכנון המקורי רציתי אכן להעלות את הערך לכבוד היארצייט, אבל התאחרנו במעט. ביבליופיל (שיחה) 15:48, 6 בפברואר 2020 (IST)
יישר כוח! יהונתן (שיחה) 01:04, 7 בפברואר 2020 (IST)

נאמאקהEdit

אישרתי את נאמאקה, על סמך רוח הדברים בהתאמה:דיונים#איזכורים מיתולוגיים שוליים. יהונתן (שיחה) 12:30, 21 באפריל 2020 (IDT)

אדמו"רים שנספו בשואהEdit

יש להעביר את כל האדמו"רים מתוך הקטגוריה של הרבנים. דרך קלה ופשוטה: היכנס ל"העדפות" (למעלה בצד שמאל) > גאדג'טים > קטגוריות > סימון V בראשון. למעשה סימון V (גם) בשני היה נותן מהירות עבודה גבוהה פי כמה, אך זה לא פועל. אולי דוד יוכל לסייע בכך. יהונתן (שיחה) 11:58, 26 באפריל 2020 (IDT)

כוכב לכותב!Edit

  כוכב הכותבים
מה לעשות שהסקריפט נותן אפשרות רק לכוכב אחד? קבל נא את הערכתי, יחד עם כוכב הבלתי נלאה, כותב החריצות, ועוד כמה בדרך. אתה מעשיר את האנציקלופדיה שלנו ברמה משמעותית. דוד (שיחה) 17:35, 29 באפריל 2020 (IDT)

ואני, במקום כוכב הקדשתי לך את הרחבת העץ, כהוקרה על הערכים שמעון זאב רוטשילד ואנשל מאיר רוטשילד. יהונתן (שיחה) 02:55, 1 במאי 2020 (IDT)

מדליית כסף עבורך!Edit

  על ההרחבה הנהדרת של הערך כולל חבת ירושלים. תענוג לקרוא! גורשיחה • י"ח בסיוון ה'תש"ף • 03:27, 10 ביוני 2020 (IDT)

נבדק ואושרEdit

שים לב שכדי שערכים שאתה כותב יהיו פתוחים לצפייה צריך להכניס שם תבנית נבדק ואושר, ראה הרב דוב אריה ריטר מסומן באדום בהיותו ללא תבנית. Yr (שיחה) 14:12, 26 ביוני 2020 (IDT)

אכן. כמו כן צריך גם לסדר את הקטגוריות. עקוב נא אחר מה שעשיתי שם כעת. איש גלילישיחה • ד' בתמוז ה'תש"ף • 15:43, 26 ביוני 2020 (IDT)

הסנהדרין של פריזEdit

התחלתי להגיה קלות, ואז שמתי לב שיש תבנית בעבודה, אז איני נוגע, רק מעיר: א. דברי ימי ישראל מצדיק קישור, וצריך גם להיות מודגש כמו כל ספר מצוטט בהערות כמקור. ב. אני חושב שבאותה תקופה עוד לא היו "חילונים" בהגדרתם זו. היו ליברלים, נאורים וכיו"ב. ג. מספר שגבוה מ-9 או מ-10, מקובל לכתוב אותו בספרות. יותר נוח "387" מאשר "שלוש מאות (ו)שמונים ושבע". משכך, גם "שתים עשרה" עדיף "12". יהונתןשיחה • ט' בתמוז ה'תש"ף 08:31, 1 ביולי 2020 (IDT)

כמובן שאין לי התנגדות לעריכות, מקלדת הזהב שלך רק תשביח את הערך. א. אין לי את הספר במקוון אם לכך התכוונת, ואם התכוונת לקישו"פ, מדוע לא הערת על כך בערך רבי אברהם דה קולוניה? ב. כמובן. לא שמתי לב שביטוי זה קיים בערך, אם כן השתרבב לשם בטעות, הכינוי ליברלים או נאורים הוא לא הגדרה מדוייקת הייתי מעדיף שם אחר. תודה על תשומת הלב. ביבליופילשיחה • ט' בתמוז ה'תש"ף • 13:59, 1 ביולי 2020 (IDT)
הזכר לי עם סיום עבודתך שם והסרת התבנית, ואשתדל אי"ה להיפנות לכך. יהונתןשיחה • י' בתמוז ה'תש"ף 07:57, 2 ביולי 2020 (IDT)

קטגוריותEdit

אם אתה רוצה ליצור קישור לקטגוריה ולא להכליל את הדף בקטגוריה, עושים כך:קטגוריה:אדמו"רים שנספו בשואה  •  קטגוריה:משפחת הורוביץ  •  קטגוריה:משפחת פרלוב (מוסיפים נקודתיים לפני המילה "קטגוריה")--יהודהשיחהכ"ג בתמוז ה'תש"ף • 15:53, 15 ביולי 2020 (IDT) אגב זו גם שיטה ליצור קישור לקובץ בלי להציגו בדף.--יהודהשיחהכ"ג בתמוז ה'תש"ף • 15:55, 15 ביולי 2020 (IDT)

תודה רבה לך. ביבליופילשיחה • כ"ג בתמוז ה'תש"ף • 16:40, 15 ביולי 2020 (IDT)

חברי הסנהדרין של פריזEdit

אני חושב שעם העברת הערכים למרחב, תוכל לפתוח קט' חדשה עליהם (המינימום לקט הוא חמישה ערכים. יש). יהונתןשיחה • כ"ט בתמוז ה'תש"ף 11:23, 21 ביולי 2020 (IDT)

אגב, ראית את הערך המומלץ בוויקיפדיה היום? דוד (שיחה) 13:05, 21 ביולי 2020 (IDT)
התכוונתי לשל אתמול. דוד (שיחה) 13:56, 21 ביולי 2020 (IDT)
יהונתן, דיברנו על כך בעבר. דוד, למה בדיוק כוונתך? בקשר לנושא באופן כללי? ביבליופילשיחה • כ"ט בתמוז ה'תש"ף • 15:40, 21 ביולי 2020 (IDT)

תיוג בתקציר עריכהEdit

על עריכה זו, ראה עזרה:תיוג#תיוג בתקצירי עריכה. יהונתןשיחה • כ"ט בתמוז ה'תש"ף 13:26, 21 ביולי 2020 (IDT)

הסנהדרין של פריזEdit

  עיטור הסנהדרין בשבילך
אות הוקרה מיוחד לספרא דדיינא, על ההרחבה היפה של הערך הסנהדרין של פריז, וכתיבת ערכים רבים, נפלאים ומושקעים על החברים בה. גורשיחה • ב' באב ה'תש"ף • 12:23, 23 ביולי 2020 (IDT)
גם אני מצטרף. ערכיך מפארים את האנציקלופדיה ובונים אותה לתפארת בית ישראל. לך בכחך זה והושעת את ישראל. איש גלילישיחה • ב' באב ה'תש"ף • 14:27, 23 ביולי 2020 (IDT)
חן חן למברכים. ביבליופילשיחה • ב' באב ה'תש"ף • 15:00, 23 ביולי 2020 (IDT)

מכ בהפניהEdit

במקרים כאלו, יש להעביר לדף הנכון. יהונתןשיחה • ג' באב ה'תש"ף 11:50, 24 ביולי 2020 (IDT)

חזקת חברEdit

מה עם הלועזית? יהונתןשיחה • ה' באב ה'תש"ף 16:35, 26 ביולי 2020 (IDT)

אינני יודע. לפי המקורות זו השנה, וכנראה גם לא המדוייקת, ניתן לכתוב 1798/1797, אני לא באתי אלא לתקן את התאריך השגוי. ביבליופילשיחה • ה' באב ה'תש"ף • 16:40, 26 ביולי 2020 (IDT)

גם כאן. יהונתןשיחה • י"ד באב ה'תש"ף 03:37, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

תוקן. ביבליופילשיחה • י"ד באב ה'תש"ף • 08:14, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

הפרק "משפחתו"Edit

במקור זה נועד בעיקר עבור אישים שונים מפורסמים במשפחה, ולאו דווקא הגרעינית. אחים, גיסים, אחיינים ואף בני דודים מפורסמים, לרוב כאלו שזכאים לערך. הופעת כל הילדים מקובלת בגבול מסוים, ולפעמים גם הרחבה אצל הנכדים. אצלנו, ואני בעד, התקבל במעט כי מביאים את כל הילדים, אבל כדאי להשגיח שזה לא יהיה על חשבון מפורסמים שאמורים להופיע שם. תודה. יהונתןשיחה • ה' באב ה'תש"ף 17:54, 26 ביולי 2020 (IDT)

כלפי מה הדברים אמורים? ביבליופילשיחה • ה' באב ה'תש"ף • 22:35, 26 ביולי 2020 (IDT)
כמה ערכים אחרונים. מופיעים בהם רק ילדים, ולא שאר בני משפחה. יהונתןשיחה • ו' באב ה'תש"ף 22:44, 26 ביולי 2020 (IDT)

קוצקEdit

אני מקווה שהאיז'ביצער לא יקפיד על צירוף חסידים נוספים לקוצק. יהונתןשיחה • י"ג באב ה'תש"ף 10:43, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

למי שמכיר, קשה להאמין שהוא יקפיד על דבר כזה. ביבליופילשיחה • י"ד באב ה'תש"ף • 08:13, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

טישEdit

עדכנת את הערך מוויקיפדיה, אך ההרחבה ברמה גרועה מאוד. חשבתי לבטל את העריכה, ובמחשבה שניה חשבתי אולי תיאות לעבור על הערך ללטש ולשפר, למחוק ולערוך. יישר כח. גורשיחה • כ"א באב ה'תש"ף • 14:35, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

שמתי לב לזה, אני חשבתי להמתין עד שבוויקיפדיה מישהו ישפר את זה, יש שם כנראה הרבה חומר שדינו למחיקה כנראה - מה שמקשה על המלאכה, אם זה לא יהיה קשה מדי, אעשה זאת בל"נ. ביבליופילשיחה • כ"א באב ה'תש"ף • 15:25, 11 באוגוסט 2020 (IDT)
שכתבתי אותו באופן כבד. מקווה שכעת הוא תקין. יש הרבה מה להרחיב, אך דבר ראשון חשוב שלא יהיו בו שטויות. יהונתןשיחה • כ"ב באב ה'תש"ף 23:26, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

שלחתי לך מיילEdit

אם אתה לא רוצה להגיב, אשמח אם לפחות תכתוב לי כאן שקיבלת. יישר כח.--יהודהשיחהכ"ז באב ה'תש"ף • 20:28, 16 באוגוסט 2020 (IDT)

קישור שפהEdit

נתקלתי כעת בתבנית שלא שמתי לב אליה עד כה: תבנית:קישור שפה. אני משער שגם אתה תמצא בה שימוש. יהונתןשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשפ"א 09:59, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

למה היא משמשת? ביבליופילשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשפ"א • 10:02, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
כפי שמופיע בה, במקום לכתוב תנ"ך פריז (אנ'), אתה כותב תנ"ך פריז (אנ'). התוצאה זהה, אבל זה מאורגן טוב יותר. קרא את התבנית, ואם לא יובן לך - ארחיב על כך. יהונתןשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"א 21:15, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

תבניות תאריכיםEdit

שלום, אני מודה לך על שלקחת על עצמך, נוסף לכל הערכים שאתה כותב, גם את הטיפול בתבניות התאריכים בעמוד הראשי. ברשותך, כמה המלצות ממה שנראה לי, ואשמח לשמוע את דעתך ודעת האחרים עליהן: לדעתי, התבנית ממלאת את מטרתה טוב יותר אם היא לא עמוסה באירועים, ולכן המומלץ הוא להביא בכל תבנית 4–6 אירועים (ובשעת הדחק, אולי אפשר גם 7; יותר מזה זה מוגזם). לכן, כדאי להשתדל לבחור לתבנית מספר כזה של אירועים בולטים במיוחד מבין כלל האירועים שאירעו באותו היום (שיכולים להופיע בערך). נוסף על כך, לענ"ד יש משמעות לגיוון שבאירועים בתבנית, הן מצד האירוע עצמו (פטירות, לידות, מלחמות, וכו') והן מצד התקופה. אני אישית מצאתי שנוח יותר לבצע את כל ההרחבות בערך על התאריך, ולאחר השלמת הרשימה לבחור לתבנית את האירועים הבולטים באופן מסודר, כך קל לשמור על גיוון. תודה ובהצלחה, זכריהו בן בניהשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א 00:33, 19 באוקטובר 2020 (IDT)

אם ניצמד לשמה של התבנית: "אירועים בלוח העברי", היא אכן איננה לוח יארצייטים, אך במתכונתה הנכוחית הא צריכה שיפור רב, לידתה של דליה איציק למשל זה לא אירוע דרמטי כל כך שראוי שיהיה מוזכר בתבנית זו, ובוודאי שלא בעברי. אירועים רבים צריכים להיות מועברים ללוח הלועזי, ואם הם כבר מופיעים בו ודאי שאין צורך בכפילות, חושבני שתבנית זו משמשת לאירועים שאכן קשורים ללוח העברי, כמו אירועים המצויינים לפי הלוח העברי. ובאופן כללי אולי כדאי לפתוח דיון על "ייהוד" התבנית כמתבקש משם האתר ומטרתו, וחלוקה בין תבנית זו לבין תבנית "היום בהיסטוריה". ביבליופילשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 15:36, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
בעבר (לא זוכר היכן) עלו הנקודות הללו לדיון. אתה מניח הנחות מוקדמות, שלא בהכרח מוסכמות. ראשית, האם יש סיבה בכלל לחלק ל2 לוחות? החלוקה כיום היא לא ממש הגיונית ועקבית, ויש בה הרבה כפולויות, היא בנויה בערך כך: מבחינת ויקיפדיה התאריך השימושי הוא התאריך הלועזי. בלוח העברי הוסיפו 1. אירועים בעלי משמעות ציונים, שרצו לתת להם תוקף "יהודי" על ידי הנצחתם בתאריך עברי. 2. אירועים יהודיים מובהקים, כמו חגים, או פטירות של גדולי ישראל.
לדעתי, אצלנו צריך להיות הפוך. בגדול הלוח צריך להיות עברי, ולא היינו צריכים להחזיק כפל לוחות. אמנם, צריך להחזיק לוח לועזי למקרים של תאריכים שמהותם לועזית, כמו ראש השנה האזרחי, או תאריכים אחרים המצוינים ברחבי העולם, אף אם אין משמעות לתאריך - כל וזה אירוע בולט מאוד, אי אפשר להיות מנותקים ממה שקורה בעולם. בין כך ובין כך - אין לזה קשר למטרה של "ייהוד" התבנית. מדובר על אותם תכנים, והשאלה מתי ואיך להציג אותם. לגבי ה"יהוד" עלה בעבר רעיון לפתוח תבנית שתהיה סוג של עתים לבינה, עם רשימת יארצטיים ושאר עניינים, ואף קיבלנו רשות שימוש בעתים לבינה עצמו. השאלה כמה מקום יש בעמוד הראשי, הוא לא בלתי מוגבל. דוד (שיחה) 17:44, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
וענין בחירת האירועים הנכונים, כמו למשל לידתה של דליה איציק (דרמטי במלוא מובן המילה) היא נושא נפרד. זו בעיה אנציקלופדית שצריך לתקן, גם בוויקיפדיה. דוד (שיחה) 17:46, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
להעביר את כל האירועים ללוח העברי, נדמה לי שזו מלאכה קשה מאוד, הדורשת תרגום של כל התאריכים, האם זה שווה את המאמץ? נ.ב. לוח עתים לבינה לא מצטיין בדיוקו. ביבליופילשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 22:06, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
אציין כי ניתן לחשוב על שילוב תבנית הסתרה/הצגה להרחבה. יהונתןשיחה • ב' בחשוון ה'תשפ"א 09:29, 20 באוקטובר 2020 (IDT)
נראה לי שזהו פתרון מעולה (אם כי זה עלול לפר את האחידות אם התבנית לא תוצב בכל ימי השנה). ביבליופילשיחה • ג' בחשוון ה'תשפ"א • 15:57, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

טיוטה:רבי דב בעריש רפפורטEdit

לכבוד הערך רבי אריה לייב ברוידא (לבוב). אשמח אם תוכל להרחיב ולשים בשר, כדרכך הטובה. יהונתןשיחה • ב' בחשוון ה'תשפ"א 16:01, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

העיקר בוצע, ניתן אולי להוסיף מעט עצמות, בהמשך נראה. ביבליופילשיחה • ג' בחשוון ה'תשפ"א • 15:55, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

רבי אלעזר רוקחEdit

- הועבר לדף שיחה:רבי אלעזר רוקח

כהו עיניו מרוב לימוד, אך אהבתו לתורה גברה על הכלEdit

- הועבר לדף שיחה:רבי משולם ישכר הורוביץ#כהו עיניו מרוב לימוד, אך אהבתו לתורה גברה על הכל

תורה שלמה (ספר)Edit

רק כעת עלתה בידי לעבור על הערך. ראשית, הוא מפעים ומקיף, קולח ונאה. השארתי לך גם כמה בקשות הבהרה. בפסקה "סדרת תורה שלמה" ראוי לערוך את שנות ההו"ל כפי שנכתבו בעמודי השער של הכרכים. יהונתןשיחה • י"ד בחשוון ה'תשפ"א 16:43, 1 בנובמבר 2020 (IST)

? יהונתןשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א 14:46, 11 בנובמבר 2020 (IST)

פרמטרים ריקים בתבנית אישיות וכיו"בEdit

אחר הייש"כ על הוספת התבניות בערכים חשובים, הערה. יש איזו מחלוקת אם נכון להשאיר פרמטרים ריקים (כמו "תואר="), או שנכון להסירם. אני יכול להבין את שני הצדדים: להסיר - שכן אם לא מלא, ממילא לא מוצג ולמה סתם לנפח את הדף בלא כל סיבה; להשאיר - שכך אולי בהמשך יהיה מי שימצא את המידע וימלא. אמנם נראה פשוט שאם מדובר בפרמטרים שרחוקים מלהתמלא, כמו כאן, שברור שלא היה לו אתר אינטרנט, וכן ברור שאין טעם בתפקיד 3 בעוד שתפקיד 1 עדיין ריק, וכל שכן "בן זוג" לזכר ואיפכא. יהונתןשיחה • כ"ב בחשוון ה'תשפ"א 18:32, 8 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:עיר ודגלEdit

מקווה שתמצא בזה שימוש. ראה דוגמה כאן. זה דוגמה גם עבור הפסקה הקודמת. יהונתןשיחה • כ"ב בחשוון ה'תשפ"א 19:58, 8 בנובמבר 2020 (IST)

הפסקה "משפחתו"Edit

על שאלתך, ראה מה כתבתי כאן. איני זוכר אם והיכן דיברנו בעבר, אבל לטעמי הפסקה אמורה לכלול רק ילדים. נכדים והלאה נציין רק אם יש בהם משהו משמעותי - בעלי ערכים או זכאות לערכים. לא פחות מכך חשוב לציין גיסים, דודים ובני דודים, מחותנים וכו' שיש עליהם ערכים או שהם זכאים לכך. גם לגבי ילדים, אם מדובר בסתם אזכור, כמו "בתו דינה", איני יודע אם זה נכון. אם נושא הערך הוא מישהו מזמננו אני נוטה לוותר על אזכור זה. יהונתןשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א 14:45, 11 בנובמבר 2020 (IST)

למתתיהו קלהורה הי"ד יש זכאות ברורה לערך, וגם טיוטה. ואם כבר עוסקים בו, אולי תוכל למצוא לי את מאמרו של מאיר בלבן בהיינט - 1925 - גליון 218: "הקדוש ר' מתתיהו קאלהארא"? ביבליופילשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א • 15:01, 11 בנובמבר 2020 (IST)
אין שם מאמר עליו. זה הגיליון. יהונתןשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א 15:17, 11 בנובמבר 2020 (IST)
ואם אתה רוצה, כאן (עמ' 204, הקטע השני, 8 שורות מסופו) מצאתי אזכור של המשפחה, אך לא מעבר. יהונתןשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א 15:26, 11 בנובמבר 2020 (IST)
גם אם הוא לא היה זכאי לערך, יש טעם לציין עקב הריגתו האכזרית. גורשיחה • כ"ה בחשוון ה'תשפ"א • 22:56, 11 בנובמבר 2020 (IST)

גריסת עריכותEdit

משער שנשמט איכשהו. יהונתןשיחה • כ"ה בחשוון ה'תשפ"א 15:46, 12 בנובמבר 2020 (IST)

כוכב לבלתי נראה!Edit

  כוכב בלתי נראה
על הקצב המסחרר של העלאת טיוטות ושיפוצם עד להעברתם למרחב. לא יאומן! יהונתןשיחה • ג' בכסלו ה'תשפ"א 02:25, 19 בנובמבר 2020 (IST)
מצטרף לכל מילה. כמעט ויכולת לפתוח אנציקלופדיה פרטית. דוד (שיחה) 18:58, 19 בנובמבר 2020 (IST)
תודה לכם. ביבליופילשיחה • ג' בכסלו ה'תשפ"א • 22:30, 19 בנובמבר 2020 (IST)

איך לדללEdit

זה ענין של טעם, כמובן. הסברא שלי היא גיוון בסוג האירוע, ולכן העדפתי להסיר פטירה (שכבר יש ממנה עוד שתים בתבנית) מאשר לידה. זכריהו בן בניהשיחה • ו' בטבת ה'תשפ"א 16:26, 21 בדצמבר 2020 (IST)

סליחה על ההתערבות, אבל אני חושב שבאופן כללי, בערכי רבנים, יש עדיפות לציון פטירה על פני ציון לידה. איש גלילישיחה • ו' בטבת ה'תשפ"א • 16:45, 21 בדצמבר 2020 (IST)
ברור שפטירה חשובה יותר מציון לידה; אבל לא מדובר על ערכים, אלא על רשימת אירועים, וברשימה, יש לדעתי לתת משקל גם למבט הכולל, ולכן חשוב שיהיה גיוון. אם תמיד תעדיף לציין פטירה על פני ציון לידה, הגיוון הכללי ברשימה יפגע. זכריהו בן בניהשיחה • ו' בטבת ה'תשפ"א 16:53, 21 בדצמבר 2020 (IST)
אני אכן משתדל לגוון, אך מכיוון שפעמים רבות אי אפשר לגווןן מבחינת לידה ופטירה, אני מגוון בסגנון האישים והתקופות. ביבליופילשיחה • כ"ו בטבת ה'תשפ"א • 12:25, 10 בינואר 2021 (IST)

גירושי ר"מ מלכוביץEdit

ניסיתי לחפש, אך לא מצאתי מי שסיפר על כך. כן יש שציינו שבאו לגרושתו על מנת להשמיצו. אשמח אם תמצא דבר. יהונתןשיחה • י"ד בטבת ה'תשפ"א 21:58, 28 בדצמבר 2020 (IST)

שינוי שמות דפיםEdit

כשאתה משנה שם דף, נא הקפד לתקן את דפי ההפניות אליו - הפניה כפולה לא עובדת. גורשיחה • כ"ט בטבת ה'תשפ"א • 23:42, 12 בינואר 2021 (IST)

איך אני מגיע לדפי ההפניות? ביבליופילשיחה • כ"ח בטבת ה'תשפ"א • 23:43, 12 בינואר 2021 (IST)
בצד ימין יש לך "דפים המקושרים לכאן", תלחץ עליו. (ראה למשל כאן.) גורשיחה • כ"ט בטבת ה'תשפ"א • 23:49, 12 בינואר 2021 (IST)
אציין כי אין צורך לשנות אלא את אלו שתחתיהן יש הזחה.
לדוגמה, אם יש לנו רשימה כזו:
 • גדליה שמלקיש (דף הפניה) ‏ (→ קישורים | עריכה)
  • גדליה שמלקס (דף הפניה) ‏ (→ קישורים | עריכה)
   • יוסף זליגר ‏ (→ קישורים | עריכה)
  • גדליהו שמלקס (דף הפניה) ‏ (→ קישורים | עריכה)
  • גדליהו שמלקיש (דף הפניה) ‏ (→ קישורים | עריכה)
  • גדליה שמלקש (דף הפניה) ‏ (→ קישורים | עריכה)
  • גדליהו שמלקש (דף הפניה) ‏ (→ קישורים | עריכה)
די שנתקן את ההפניה של השורה הראשונה (ואז כל אלו שתחתיה יהיו בלא הזחה) והשנייה (שכן תחתיה עדיין יש הזחה: יוסף זליגר). יהונתןשיחה • כ"ט בטבת ה'תשפ"א 00:22, 13 בינואר 2021 (IST)
טעות גסה ומוחלטת. יש לתקן את השורה השניה, הרביעית, החמישית, השישית והשביעית... גורשיחה • כ"ט בטבת ה'תשפ"א • 00:48, 13 בינואר 2021 (IST)
צר לי, אך לא הבנתי כלום מתוך הוויכוח ביניכם. ביבליופילשיחה • כ"ט בטבת ה'תשפ"א • 08:29, 13 בינואר 2021 (IST)
ההפניות כבר תוקנו על ידי איש גלילי. אבל בכ"ז אנסה להסביר - ואני מתייחס למצב שהיה אתמול: בשורה הראשונה מופיע "גדליה שמלקיש", שמפנה ישירות לערך רבי גדליה שמלקיש, מצוין. בשורה השניה מופיע "גדליה שמלקס", שמפנה ל"גדליה שמלקיש", שמפנה לשם הערך התקין - "רבי גדליה שמלקיש", זה מצב לא תקין, שכן מי שילחץ על ההפניה הראשונה יגיע להפניה השניה ולא לערך. בשורה השלישית - "יוסף זליגר" אין צורך לתקן, כי זה לא דף הפניה אלא יש בו רק קישור להפניה "גדליה שמלקס", ולכן עם תיקון ההפניה "גדליה שמלקס" הערך "יוסף זליגר" מקושר כדבעי. בשורות הבאות, יש עוד ארבע הפניות, שכולם מפנים ל"גדליה שמלקיש" - שמהווה הפניה ל"רבי גדליה שמלקיש", ולכן יש לתקן אותם ולהפנותם ישירות לשם הערך. נקוט זה הכלל בידך: אם כתוב בסוגריים "דף הפניה", ויש לו שתי הזחות - יש לתקן. גורשיחה • כ"ט בטבת ה'תשפ"א • 12:58, 13 בינואר 2021 (IST)

תמונהEdit

למה להסיר במקום להוסיף? יהונתןשיחה • ט"ו באייר ה'תשפ"א 15:23, 27 באפריל 2021 (IDT)

משום שזו אותה תמונה מאת אדוארד מויס רק בשחור-לבן. ביבליופילשיחה • ט"ו באייר ה'תשפ"א • 16:01, 27 באפריל 2021 (IDT)

פאריצקEdit

אני מבין שזה אמור להיות בתנועת O או כקמ"ץ קטן. יש מקום אחר שנקרא פוריצק (Poryck; כיום פבליקה) באוקראינה. האם אתה יכול לזהות בוודאות במי מהם מדובר? או שמא יש לך השערה עם בסיס? יהונתןשיחה • י"א בסיוון ה'תשפ"א 18:41, 21 במאי 2021 (IDT)

איני יודע באיזו מהן מדובר. אפשר לחפש בספר שהודפס שם, אך בשביל זה צריך לעשות חיפוש קטן. ביבליופילשיחה • י"א בסיוון ה'תשפ"א • 23:07, 22 במאי 2021 (IDT)
הסבירות אומרת שמדובר בעיר האוקראינית, וכן מצאתי באוצר החכמה שכתבו על ספר "מים יחזקאל" למשל, פוריצק Poryck. ביבליופילשיחה • י"א בסיוון ה'תשפ"א • 23:27, 22 במאי 2021 (IDT)

ויקיפדיהEdit

כתבתי לך לגבי הערך נודע ביהודה בדף שיחה שם, כשהצצתי פה ראיתי עוד הרבה ערכים מועילים שיכולים לתרום הרבה לויקיפדיה אשמח לקבל את תשובתך פה. המאו"ר (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

האם בוויקיפדיה יהיו מוכנים להעניק קרדיט? איני בקי בכללי זכויות היוצרים כאן, מתייג את דוד ויהונתן. ביבליופילשיחה • כ"ו בסיוון ה'תשפ"א • 08:34, 6 ביוני 2021 (IDT)
בגדול כמוצהר בתחתית האתר הרשיון שלנו מיועד להיות חופשי (בכפוף לקרדיט כמובן) והוא ישוחרר ככזה בקרוב. עם זאת יש להסדיר את זה קודם לכן חוקית עם תקנון משפטי מסודר. לצערי זה טרם נעשה. אנא מאמין שאם יתעורר ביקוש זה יזרז את הענין. דוד (שיחה) 10:13, 6 ביוני 2021 (IDT)

טיוטה:יהודי פולין במרד קושצ'ושקוEdit

לאחר סדרת ערכים נהדרים שלך, לא יכולתי להתאפק מלהביע את הנאתי מערך חשוב ואיכותי זה, למרות שעדיין לא הושלם. כה לחי! אם יורשה לי לשאול, הוא מבוסס על טקסט קיים כלשהו או ערך בשפה אחרת? דוד (שיחה) 11:51, 31 באוגוסט 2021 (IDT)

אתה שואל ברצינות? הוא נלקח מתוך הערך מרד קושצ'ושקו, כניסיון לפיצול שהוצע כאן על ידי המאיר. ביבליופילשיחה • כ"ג באלול ה'תשפ"א • 13:44, 31 באוגוסט 2021 (IDT)

הרשאות מפעילEdit

שלום ביבליופיל. האם אפשר יהיה להציע אותך כמפעיל מערכת, בנוסף למפעיל אחר במקביל? יהונתןשיחה • כ"ג באלול ה'תשפ"א 14:39, 31 באוגוסט 2021 (IDT)

אני לא מסתדר עם פעולות טכניות (טכנופוב בלע"ז), הרשאות לא אכפת לי לקבל, אך לא נראה לי שזו המטרה. ביבליופילשיחה • כ"ג באלול ה'תשפ"א • 15:08, 31 באוגוסט 2021 (IDT)

ספר סאנץEdit

יש לך את הספר? תוכל אולי לשלוח לי קטעים רלוונטיים? הוא מצדד בסא"ג או בצאנז;)? גורשיחה • כ"ו באלול ה'תשפ"א • 00:53, 3 בספטמבר 2021 (IDT)

אין לי, ולא ראיתיו. ראיתי רק מ"מ. ביבליופילשיחה • כ"ו באלול ה'תשפ"א • 11:58, 3 בספטמבר 2021 (IDT)

יהודי פולין במרד קושצ'ושקוEdit

שלום. טרם הספקתי לעבור על הערך המקיף והמיוחד. אך כעת שלח אותי שמואל זביטקובר לומר לך שהוא כועס כי אינו מוזכר שם מספיק. יש המון מידע בערך עליו שניתן להרחיב עמו את הערך. הנ"ל הבטיח כמובן לתגמל, כדרכו הטובה... יהונתןשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"ב 01:57, 19 בספטמבר 2021 (IDT)

סכסוך עם זביטקובר אינו דבר מומלץ כלל... אך לא ראיתי בערך משהו מיוחד על המרד. יש שם כמובן מידע של פעילותו של ז' במרד אך לא משהו כללי. ביבליופילשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"ב • 07:56, 19 בספטמבר 2021 (IDT)
כוונתי על חלקו בהצלת הנטבחים, מה שהוזכר בערך זה. יהונתןשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"ב 10:11, 19 בספטמבר 2021 (IDT)

‏א סוכה'לעEdit

התסכים לקדם את הערך לערך איכות עם תקציר? יהונתןשיחה • ה' בחשוון ה'תשפ"ב 23:18, 10 באוקטובר 2021 (IDT)

סבורני שבשלב זה כדאי שזה יעשה בדרך המלך.--המאיר (שיחה) 00:08, 11 באוקטובר 2021 (IDT)

מנטרEdit

הוענקה לך הרשאת מנטר. אני סמוך ובטוח כי בכך תתרום לאנציקלופדיה ותקל על מלאכת שאר המנטרים. מומלץ לקרוא את המדריכים אנציקלופדיה:מנטר ואנציקלופדיה:איך לנטר ולהישאר בחיים. בהצלחה רבה! איש גלילישיחה • ה' בטבת ה'תשפ"ב • 23:53, 8 בדצמבר 2021 (IST)

זו ההזדמנות להודות גם לך על העבודה הנפלאה שאתה מבצע כאן ביעילות ובשקט זמן רב כל כך.  שְכּוֹיֵיח! ביבליופילשיחה • ה' בטבת ה'תשפ"ב • 09:49, 9 בדצמבר 2021 (IST)

לחיים!Edit

  לאיזביצאי שבינינו
היום היה היארצייט של רבי גרשון חנוך הניך ליינר מראדז'ין, בעל התכלת, עליו כתבת ערך יפהפה, ארוך ומקיף, ובשבת הקרובה יחול יום היארצייט של סבו רבי מרדכי יוסף ליינר מאיזביצא, כשכנראה לרגל היארצייט כתבת את הערך מי השילוח. לחיים לחיים! גורשיחה • ה' בטבת ה'תשפ"ב • 01:32, 9 בדצמבר 2021 (IST)
לא איזביצאי אני ולא ראדזיני, ואף לא נובומינסקאי, כשם שאינני בן למשפחת קלהורה, ולא חבר בסנהדרין של פריז... אין בכך כל אשמה, אך כדי למנוע לזות שפתיים כמו כאן, אני מבהיר זאת. ובפרט לאור המינוי החדש, אבל תמיד טוב לשתות ביחד לחיים לכבוד רבותינו אלה (גם לכבוד היארצייט של רבי אלתר ישראל שמעון מנובומינסק), ולראות שיש מי ששם לב להשקעה. ביבליופילשיחה • ה' בטבת ה'תשפ"ב • 10:03, 9 בדצמבר 2021 (IST)

אירועים בלוח העברי – אדר ראשוןEdit

שלום, ותודה רבה על ההשקעה הקבועה בתבניות "אירועי בלוח העברי".
עם הכנסנו אל חודשי העיבור, שים לב כי קיימות תבניות נפרדות: {{א' באדר}}; {{א' באדר א'}}; {{א' באדר ב'}}. המדיניות הנוכחית בפועל היא כי תבניות אדר א' כוללות רק אירועים שהתרחשו בשנה מעוברת ובאד"א דוקא. תבניות אדר ב' כוללות אד"ב ואירועים שהתרחשו בשנה פשוטה, ותבניות השנים הפשוטות כוללות אירועים מכל המינים. תוכל להווכח בכך בקלות אם תעבור במהירות על כמה מהתבניות. זכריהו בן בניהשיחה • ג' באדר א' ה'תשפ"ב 23:26, 3 בפברואר 2022 (IST)

ברוך מארץ יוון – מגנצא?Edit

- הועבר לדף שיחה:ברוך מארץ יוון

"עריכת טרול"Edit

משגה הוא, או שיש כאן טרולים מוכרזים? המאיר (שיחה) 20:10, 7 ביולי 2022 (IDT)

מה הבעיה? ביבליופילשיחה • ח' בתמוז ה'תשפ"ב • 21:55, 7 ביולי 2022 (IDT)
בתקציר כתבת "עריכת טרול", ואני תוהה איזה טרולים יש כאן. המאיר (שיחה) 22:37, 7 ביולי 2022 (IDT)
הדף נוצר פעמיים. לא התכוונתי להכריז על טרול. מדוע זה אכפת לך? ביבליופילשיחה • ח' בתמוז ה'תשפ"ב • 23:09, 7 ביולי 2022 (IDT)