Difference between revisions of "הנסיך הפרסי: חולות הזמן"

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
######
לא ניתן לצפות בקוד המקור של הבדל בין שינויים זה, היות שהוא מכיל גירסה לא מאושרת. תוכל לצפות להלן בתוכן הגירסה שביקשת להציג, אם היא תימצא נקיה:
######

הדף יובא אוטומטית על ידי רובוט ונמצא נקי בסריקה אוטומטית, הדף טרם נבדק ידנית

דף זה עודכן אוטומטית מוויקיפדיה, וטרם עבר בקרה אנושית

תוצאת סריקה אוטומטית: מצב הדף: לא ידוע. מדיה לצפייה: נמצאו תמונות או קבצי מדיה.

עדכן דיווח: Yes check.svg נבדק ואושר  •  Black check.svg נבדק ואושר מסווג  •  אישור טקסט בלבד • אישור תמונות בלבד | הוראות טיפול

ממתין אשר דף: והמשך לדף אחר || והישאר בדף || וסגור כרטיסיה  •  סווג דף: סווג  •  X mark.svg דחה דף: סיבה: Bert2 transp green cont 150ms.gifGnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.


שגיאות פרמטריות בתבנית:מידע משחק

פרמטרים [ שם בשפת המקור ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

הנסיך הפרסי: חולות הזמן
Prince of Persia: The Sands of Time
קופסת המשחק בצפון אמריקה
קופסת המשחק באפון אמריקה
תאריך הוצאה 12 בנובמבר 2003
סוגה משחק הרפתקאות
פיתוח יוביסופט מונטריאול
הפצה יוביסופט, SCEJ
עיצוב ג'ורדן מכנר
סדרה הנסיך הפרסי
מנוע משחק Jade
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות פלייסטיישן 2, Xbox, Nintendo GameCube, Game Boy Advance, Microsoft Windows, טלפון סלולרי

הנסיך הפרסי וחולות הזמןאנגלית: Prince of Persia: The Sands of Time) הוא הכותר הראשון בטרילוגיית משחקי הווידאו השנייה הקרויה בשם "הנסיך הפרסי". המשחק פותח ושווק בשנת 2003 על ידי יוביסופט. עלילת המשחק היא על סיפורו של נסיך מפרס שעל ממלכתו של אביו השתלטו יצורים מסוכנים המכונים "יצורי החול" (במקור:Sand Creatures) ההופכים בני אדם ליצורי חול או הורגים אותם.


עלילה

בממלכת פרס, בנו של המלך ניסה למצוא את "פגיון הזמן", פגיון יקר ערך שלפי האגדה, הוא בעל כוחות על טבעיים, בינתיים, אביו של הנסיך התכונן לצאת עם אנשי הצבא שלו והשר הראשי (הווזיר) לממלכה השכנה ולהציע למלך מתנת פיוס כדי להפסיק מלחמה בין שתי הממלכות. כשהנסיך מוצא את פגיון הזמן הוא מגלה שלמי שיש את הפגיון יש את הכוח לחזור אחורה בזמן לפרקי זמן קצרים ולשנות טעויות שקרו בעבר הקרוב, הוא הולך עם אביו, הווזיר, הצבא של אביו ושבויי המלחמה שהם תפסו לממלכה השנייה כדי לתת להם את מתנת הפיוס, שעון חול ענק שבתוכו שוכנים חולות הזמן. כשהם מציגים את שעון החול בפני אנשי הממלכה השנייה, הווזיר משכנע את הנסיך להכניס את פגיון הזמן לתוך שעון החול. חולות הזמן משתחררים והאנשים מסביב לווזריר ולנסיך מתחילים להתנהג מוזר, הווזיר אומר לנסיך לתת לו את פגיון הזמן אבל הנסיך בורח ממנו.

פלישת יצורי החול

הנסיך מגיע לחדר הכניסה של הארמון ורואה שלושה משבויי המלחמה שהצבא של אביו תפס, אחת מהן היא אישה, בורחים משני יצורים אפורים, גדולים, חזקים ומפלצתיים לבושים בשריון של הצבא של אביו של הנסיך (צבא פרס). לפתע, שני הגברים השבויים לשעבר מתחילים לזהור באור חזק וצבע עורם משתנה לאפור: הם הפכו ליצורי חול! האישה בורחת והנסיך נשאר כדי להילחם ביצורים, אחרי שהוא פגע באחד מאנשי החול בחרבו, לאיש החול נשארה שריטה גדולה מאוד אבל לא נישפך לו דם והפצע נסגר מהר, בחלק הזה השחקן נלחם באנשי החול. אחרי שהנסיך שאב את אנשי החול, בני האלמוות, אל תוך הפגיון הוא רואה עמוד של חול יוצא מהאדמה, הוא נכנס לתוכו ורואה את העתיד הקרוב שלו, אחרי כן הוא מתעורר ליד עמוד החול. הוא מתחיל לרוץ לכיוון שאליו ברחה קודם השבויה לשעבר ומחפש אותה, כשהוא מוצא אותה הם מתחילים לדבר, לפתע, מופיעות 3 חיפושיות ענקיות ושחורות השחקן נלחם גם בהן. אחרי הקרב הנסיך מגלה שהאישה נעלמה ויוצא לחפש אותה.

הנסיך יוצא למרפסת ורואה נשרים ענקיים מחזיקים את שעון החול שבתוכו יש עכשיו מעט יותר חולות זמן מפני שהנסיך שחרר את החולות החוצה. השחקן מגלה בהמשך שכשהוא שואב יצורי חול לתוך הפגיון אז הוא מתמלא בעוד חול ואז אפשר לחזור כמה פעמים בזמן.

החפצים הקסומים

אחרי שהשחקן נלחם בעוד אנשי חול הוא מוצא חרב חדשה, הוא לוקח אותה ומשתמש בה במקום בחרבו הישנה. הוא מסתובב ברחבי הטירה ומגלה חור גדול בקיר, הנסיך נכנס לתוכו ואז הוא מוצא את עצמו על גשר ארוך מאוד, הוא מגיע לצידו השני ורואה שם קערה מלאה במים, הוא שותה את המים ומתעורר ליד המקום שבו היה פעם החור בקיר ולפי דבריו הוא מרגיש חזק יותר משהיה קודם. הוא מגלה שהפגיון הוא אחד משלושה חפצים קסומים שמגנים על הבעלים שלהם מחולות הזמן. החפצים הם: המקל של הווזיר, הקשת של האישה והפגיון שלו, לכן הם היו שלושת בני האדם (והיצורים החיים בכלל) היחידים בממלכה שלא הפכו ליצורי חול.

המשימה

הנסיך פוגש באחד מהניצולים שהסתתר בחדר גדול מאוד ואטום לכן גם הוא לא הפך ליצור חול, הוא מטיל על הנסיך משימה:להפעיל את מערכת האבטחה של הארמון (מלכודות שמוצבות ברחבי הארמון) כדי שיצורי החול לא יוכלו לתקוף עוד אנשים ולא לצאת מהארמון, על השחקן לעקוב אחרי ההוראות של האיש ולמלא את המשימה, אחרי שמערכת האבטחה מופעלת, פורצים לחדר אנשי חול והורגים את האיש שדיבר עם הנסיך. הנסיך בורח ומגלה שאנשי החול לא יכולים למות ולכן המלכודות לא יכולות להרוג אותם.

הקרב

הנסיך, אחרי שהביס עוד כמה אנשי חול וחיות חול, מגיע שוב לחדר הכניסה של הארמון ומוצא שם צבא של אנשי חול שבראשו עומד איש חול גדול לבוש בבגדי מלך:אביו של הנסיך. הנסיך קופץ מהקומה השנייה לתוך אולם הכניסה ומתחיל להילחם באנשי החול, אחרי שהביס את כל אנשי החול השחקן נלחם נגד אביו של הנסיך, אחרי סוף הקרב הגדול והקשה הזה הנסיך שוב רואה את עמוד החול שיוצא מרצפת האולם ונכנס אליו, הוא שוב רואה את העתיד והולך משם, עצוב.

הגנבה

הנסיך נכנס לחדר ענק ושומע מישהו קורא לו לבוא, החדר היה מלא כולו בווילונות הוא נכנס לכל וילון ויוצא שוב באותו החדר. על השחקן לגלות איזה וילון מוביל לקול שקורא לנסיך, אחרי שהשחקן מוצא את הווילון הנסיך מגיע לחדר גדול יותר מהחדר הקודם שבמרכזו הייתה בריכה, ליד הברכה ישבה האישה שברחה מהנסיך. היא והנסיך שוחים ביחד בבריכה ואז הנסיך מתעורר כשהוא שוכב על קבר, החרב שלו והפגיון נעלמו! האישה ברחה שוב והפעם, עם כלי הנשק של הנסיך. הנסיך בורח מצבא של אנשי חול ומוצא חרב חזקה יותר והוא ממשיך להשתמש בה עד סוף המשחק.

הקרב הגדול

הנסיך מוצא את האישה בחדר שבו נמצא שעון החול, נלחמת בקבוצה גדולה של אנשי חול עם כלי הנשק שלו ומפסידה:אנשי החול הפילו אותה לתוך חור ברצפה אבל למזלה היא הצליחה ליתפוס את הרצפה, הנסיך נלחם באנשי החול ומגלה שחרבו החדשה יכולה להרוג אנשי חול ולפורר אותם, אחרי הקרב הנסיך רץ להציל את האישה, היא החליקה ונפלה אבל הנסיך תפס את הלהב של הפגיון (שהיא החזיקה), כשהאישה ראתה שהנסיך מדמם היא עזבה את הפגיון, נפלה ומתה.

הנסיך נכנס בפעם האחרונה לעמוד החול וראה את העתיד:הכל היה שלו, לא היו יצורי חול בעתיד. הנסיך התעורר שוב ליד העמוד של החול ואז נכנס הווזיר. הנסיך קפץ על שעון החול, הווזיר ניסה לעצור אותו אבל הוא לא הספיק: הנסיך הכניס את הפגיון לתוך שעון החול.

הסוף

הנסיך התעורר בחדרו בארמון של אביו, הוא הבין מה קרה: שעון החול החזיר אותו (ואולי גם את הווזיר) אחורה בזמן לפני שהכול התחיל. הנסיך רץ כל הלילה עד שהגיע לביתה של האישה, שכנראה הייתה ביתו של המלך של הממלכה השנייה, הוא נכנס לחדרה אבל מפני שהם עוד לא נפגשו היא לא הכירה אותו, לפתע נכנס הווזיר והתחיל להילחם בנסיך, אחרי שהשחקן סיים את הקרב, הנסיך מעיף את הווזיר למרפסת והורג אותו שם.

הנסיך, אחרי שסיים לדבר עם הנסיכה (האישה) פונה ללכת אבל אז הנסיכה עוצרת אותו ושואלת מי הוא, הוא אומר לה את שמו והולך.

יצורי החול

יצורי החול מתחלקים לשתי קבוצות:

 • אנשי החול הם אפורים, גדולים, ומכוערים. חיות החול נראות כמו חיות רגילות אבל גדולות ומסוכנות יותר.
 • יצורי החול נוצרים כשחולות הזמן נוגעים בבשרו החשוף של הקורבן שלהם.

החפצים המגנים

 • פגיון הזמן - שייך לנסיך
 • הקשת הקסומה - שייכת לנסיכה
 • המקל המכושף - שייך לווזיר

הדמויות

 • הנסיך
 • הנסיכה פארה
 • הווזיר - הנבל הראשי במשחק

הדמויות המשניות

 • אביה של הנסיכה
 • אביו של הנסיך

אויבים

במהלך המשחק על השחקן להילחם במספר אויבים:

 • אנשי הממלכה השנייה - הראשונים שנלחמים נגדם
 • אנשי החול - המפלצות שנגדן נלחמים כל המשחק (חוץ מהשלב הראשון והשלב האחרון)
 • חיות החול - יצורי חול, הן כמו אנשי החול.
 • אביו של הנסיך - בוס, מפקד על צבא של אנשי חול, האויב השני בכוחו במשחק
 • הווזיר - בוס, האויב החזק ביותר במשחק נלחמים נגדו בשלב האחרון, הוא מופיע גם במשחק הנסיך הפרסי: שני כיסאות המלכות

מלכודות

הנסיך הפעיל את המלכודות שבארמון כדי לעצור את יצורי החול, המלכודות לא עבדו ועכשיו הן יכולות להזיק רק לנסיך. במהלך המשחק על השחקן להתחמק מהמלכודות, המלכודות הן:

 • מטוטלת - סכינים שמתנדנדים מהתקרה.
 • רצפה מתמוטטת - רצפה שנופלת ברגע שמשהו נוגע בה.
 • דוקרנים - קוצים שיוצאים מהרצפה כשמשהו עובר מעליהם.
 • סכינים מסתובבים - סכינים שיוצאים מהקיר וחותכים כל מה שעומד בדרכם.
 • עמודי סכינים - עמודים מסתובבים שיוצאים מהרצפה, מחוברים אֶליהם סכינים.
 • מקומות גבוהים - הנסיך לא יכול לשרוד נפילה ממקום גבוה מדי לכן צריך להיזהר ולא ליפול.

המלכודות מבוססות על המלכודות מהסדרה המקורית.

משחקים אחרים בטרילוגיה

שם המשחק תאריך יציאה
הנסיך הפרסי: חולות הזמן 4 בנובמבר 2003
הנסיך הפרסי: הלוחם שבפנים 3 בדצמבר 2004
הנסיך הפרסי: שני כיסאות המלכות 2 בדצמבר 2005

ראו גם

 • הנסיך הפרסי (סדרת משחקים)

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הנסיך הפרסי: חולות הזמן בוויקישיתוף   המזהה לא מולא ולא נמצא בוויקינתונים, נא למלא את הפרמטר.

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה קטן מערך זה ב -3 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.