דיימונד פרינסס

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
דיימונד פרינסס
MS Diamond Princess
Diamond Princess in Hobart.jpg
האונייה עוגנת בהובארט, אוסטרליה, 2009
תיאור כללי
סוג אונייה אוניית תענוגות
חברת ספנות קבוצת קרניבל המופעלת על ידי חברת בת: פרינסס קרוזס.
סדרה תת סדרה Gem Class בסדרת Grand Class
אוניות בסדרה 9
אנגליהאנגליה  אנגליה
ציוני דרך עיקריים
מספנה "מיצובישי תעשיות כבדות" (אנ') ביפן
הוכנסה לשירות 2004
מצבה כיום בהסגר
נתונים כלליים
מהירות 41 קמ"ש
גודל הצוות 1,100
מספר נוסעים 2,670

דיימונד פרינסס (אנגלית: Diamond Princess, נסיכת היהלומים) היא אוניית תענוגות, הרביעית בסדרת גרנד, המופעלת על ידי פרינסס קרוזס (אנ') שהיא חברת בת של קרניבל. האונייה החלה את פעילותה בשנת 2004 ונבנתה על ידי מיצובישי תעשיות כבדות (אנ') יחד עם Sappire Princess (אנ') שגם היא החלה פעילותה באותה שנה. שאר האוניות בסדרת גרנד נבנו על ידי Fincantieri. האונייה הותאמה להפלגות באזור דרום מזרח אסיה.

האונייה כוללת 13 סיפונים.

התפרצות נגיף SARS-CoV-2

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – התפרצות נגיף קורונה-ווהאן

ב-4 בפברואר 2020 האונייה הייתה במים הטריטוריאליים של יפן כאשר התגלו בה 10 מקרים של הידבקות בנגיף הקורונה בזמן התפרצות נגיף קורונה החדש SARS-CoV-2. כ-3,700 נוסעים ואנשי צוות הוכנסו להסגר בן 14 ימים על ידי משרד הבריאות היפני. הספינה הורשתה לעגון בנמל יוקוהמה. ב-6 בפברואר אותרו 10 מקרי הידבקות נוספים בנגיף. ב-7 בפברואר מספר מקרי ההידבקות המאושרים בנגיף עלה ל-61 והאניה הפכה למוקד ההדבקות הגדול ביותר מחוץ לסין. ב-9 בפברואר הגיע מספר מקרי ההידבקות ל-130.[1] בהודעה מ-17 בפברואר 2020 נמסר שמתוך 1,723 נוסעים ואנשי צוות שנבדקו לנגיף נמצאו 454 שנדבקו, ומתוך אלה רק כ-30% מראים סימפטומים של המחלה. למחרת עלה מספר הנבדקים החיוביים ל-542.

על האונייה היו 15 ישראלים, שארבעה מהם נדבקו בנגיף ופונו לבית החולים בעיר יוקוהמה במצב קל. ב-20 בפברואר 11 הנוסעים הישראלים שלא נדבקו פונו מהאונייה, הוטסו לישראל במטוס פרטי, והועברו לבידוד של 14 יום בהמרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא – תל השומר.[2] ב-21 בפברואר אובחנה בבידוד בשיבא נוסעת ישראלית שנדבקה בנגיף.[3]

במרץ 2020 אוניית התענוגות גרנד פרינסס אשר גם היא חלק מסדרת גרנד בדומה לדיימונד פרינסס, הוכנסה להסגר בסן פרנסיסקו לאחר שגם בה התפרץ הנגיף.

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא דיימונד פרינסס בוויקישיתוף

הערות שוליים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +3368 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png