Difference between revisions of "גונן בן יצחק"

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
######
לא ניתן לצפות בקוד המקור של הבדל בין שינויים זה, היות שהוא מכיל גירסה לא מאושרת. תוכל לצפות להלן בתוכן הגירסה שביקשת להציג, אם היא תימצא נקיה:
######

דף זה יובא לאתר על ידי רובוט, ולא עבר בקרה אנושית

תוצאת סריקה אוטומטית: מצב הדף: הטקסט בלבד בדף זה נבדק ואושר מדיה לצפייה: נמצאו תמונות או קבצי מדיה.

עדכן דיווח: Yes check.svg נבדק ואושר  •  Black check.svg נבדק ואושר מסווג  •  אישור טקסט בלבד • אישור תמונות בלבד | הוראות טיפול

ממתין אשר דף: והמשך לדף אחר || והישאר בדף || וסגור כרטיסיה  •  סווג דף: סווג  •  X mark.svg דחה דף: סיבה: Bert2 transp green cont 150ms.gif


גונן בן יצחק בהפגנה בחיפה ברחבת האודיטוריום 26 בנובמבר 2020
גונן בן יצחק בהפגנה בחיפה ברחבת האודיטוריום 26 בנובמבר 2020
לידה 3 במרץ 1971 (50)
פעילות בולטת מחאה נגד מתווה הגז, המחאה נגד בנימין נתניהו
ידוע בשל איש שב"כ, ממפעילי הנסיך הירוק
השכלה אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, המרכז הבינתחומי הרצליה, אוניברסיטת תל אביב
עיסוק עורך דין

גונן בן יצחק (נולד ב-3 במרץ 1971) הוא עורך דין שהיה רכז בשב"כ, ואחד ממפעיליו של מסעב חסן יוסף הידוע בכינוי "הנסיך הירוק". בן יצחק הוא פעיל חברתי מרכזי במחאות חברתיות נגד מתווה הגז ובמחאה נגד בנימין נתניהו, וממקימי תנועת Crime Minister.

ביוגרפיה

בן יצחק נולד בשנת 1971 וגדל בנס ציונה. אביו הוא תת-אלוף עוזי בן יצחק ואמו רונית, מורה למוזיקה. בשנת 1985 עברה המשפחה לארצות הברית לשנה במסגרת שירותו הצבאי של אביו. גונן שירת בחיל הים במספר תפקידים. לאחר שחרורו מהצבא למד פסיכולוגיה באוניברסיטת באר שבע וסיים תואר ראשון. הוא היה רכז שבט ומרכז הנהגת דרום של תנועת הצופים. בשנת 2005 למד משפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. הוא סיים תואר שני במשפטים בהצטיינות מטעם אוניברסיטת תל אביב.

עבודתו בשב"כ

בשנת 1996 גויס לשירות הביטחון הכללי לתפקיד קצין המודיעין במגזר הערבי – באזור רמאללה. במסגרת תפקידו היה אמון בין היתר על גיוס והפעלת סוכנים וסיכול פיגועי טרור באזור. בשנת 2002 מונה לממלא מקום רכז נפת רמאללה. הוא פיקד על אזור רמאללה במבצע חומת מגן. במסגרת תפקידו הפעיל סוכנים בקרב חברים בארגוני הטרור, שהידוע בהם הוא מסעב חסן יוסף שכונה "הנסיך הירוק". יוסף הוא בנו של אחד מראשי הנהגת החמאס שייח חסן יוסף ח'ליל, והיה מבכירי סוכני השב"כ בתוך תנועת החמאס. בן יצחק היה מעורב במעצרו של מרואן ברגותי בשנת 2002.

הנסיך הירוק

בן יצחק היה בין מפעיליו של הנסיך הירוק שהופעל לטובת ישראל ועבד קרוב לעשר שנים בשירות הביטחון הכללי[1]. יחד עם הנסיך הירוק פעל למגר ולעצור את פעילות החמאס הצבאי בגזרת רמאללה וכמו כן עמד מאחורי תפיסתו של שאדי שוהאדה, המחבל שביצע את הפיגוע בו נרצחו חיילי הנדסה במחסום עין עריכ.

הסרט התיעודי "הנסיך הירוק"[2] בבימויו של נדב שירמן, זכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל סאנדנס בארצות הברית ובפרס אופיר לסרט התיעודי הטוב ביותר לשנת 2013. בסרט מרואיינים בן יצחק והנסיך הירוק.

בן יצחק שימש כיועץ מקצועי לסרט "בית לחם"[3] ובעונה הראשונה של סדרת הטלוויזיה פאודה.[4]

אקטיביזם חברתי

גונן בן יצחק נשכב מתחת למכת"זית כדי למנוע את פגיעתה במפגינים. 18 ביולי 2020
הפסל "גיבור ישראל" של האמן איתי זלאיט מתאר מפגין בהפגנות המחאה כנגד נתניהן. הפסל שמשקלו 6 טון הוצב על ידי זלאיט ביום שישי בערב 4 בדצמבר 2020, בכיכר פריז (כיכר ההפגנות) בירושלים ליד בית ראש הממשלה ברחוב בלפור כמיצג המתאר את המחאה. מיד נפתחה עצומה להשארת הפסל בכיכר פריז. בתמונה גונן בן יצחק מראשי המחאה מביט בפסל.

בן יצחק הצטרף למאבק נגד מתווה הגז. הוא נעצר במסגרת הפגנה נגד מתווה הגז מול משרד הממשלה. ב-6 באוקטובר 2018 הוא נעצר בבית שאן כשעצר את שיירת ראש הממשלה.[5] הוא היה מעורב בהפגנות נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.[6]

בן יצחק חבר בתנועת "ישראל יקרה לנו" שנאבקת ביוקר המחיה בישראל.

בשנת 2019 הצטרף הצטרף למפלגת "ארץ חדשה" בהנהגת אלדד יניב, שבסופו של דבר לא התמודדה בבחירות לכנסת.[7]

בשנת 2020 הופיע ברשימת 100 האנשים המשפיעים בישראל של מגזין דה-מארקר.[8]

CRIME MINISTER

גונן בן יצחק בהפגנה בחיפה 26 בנובמבר 2020, לקראת נאום.

בן יצחק הוא ממקימי תנועת "חוזה חדש" (התנועה ידועה בשמה: CRIME MINISTER) והיועץ המשפטי של התנועה.[9] הוא מעורב בהפגנות מול בית ראש הממשלה בירושלים וברחבי הארץ. במסגרת המחאה הוא מייצג מפגינים שנעצרו ומייעץ משפטית לארגוני המחאה השונים, יחד עם עורכי הדין גבי לסקי ודניאל חקלאי. ב-18 ביולי 2020 הוא נעצר לאחר שנשכב מתחת למכת"זית במטרה למנוע את פגיעת סילוני המים באזרחים. בגין זאת הוגש נגדו בתאריך 24 בנובמבר 2020 כתב אישום על הפרת הסדר הציבורי והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.[10]

חיים אישיים

בן יצחק נשוי ואב לארבעה ילדים.

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא גונן בן יצחק בוויקישיתוף

הערות שוליים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +162 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.