אנציקלופדיה:אולם דיונים

From האנציקלופדיה היהודית
Revision as of 00:57, 22 February 2021 by יהונתן (talk | contribs) (מיזם אבן הפינה)
Jump to: navigation, search


דף זה ישמש לדיוני מדיניות כלליים, בעיקר בנושאים אנציקלופדיים.


שגיאות פרמטריות בתבנית:טבלה מוסתרת

פרמטרים [ מוסתר ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

דפי משנה
דפי משנה:

חשיבות לערכים מסווגים

רבים מהערכים המסווגים אצלנו כערכי מוזיקה/קולנוע/ספורט וכו', נמחקו בוויקיפדיה מחוסר חשיבות. בעוד בערכים "רגילים" אנחנו פעמים רבות גם כן פותחים דיון חשיבות ומוחקים, בערכים אלה אין לנו מספיק עורכים (אם בכלל) הבקיאים בתחום, ולכן אנחנו מניחים להם. נוצר מצב מגוחך, שאנחנו מהדרים בקיום ערכים כאלה יותר מוויקיפדיה. דוגמא לערך כזה.

אני מציע שבערכים המסווגים בסיווג חשיבות של תרבות (מוזיקה, ספורט, קולנוע, טלוויזיה או צניעות) נעדכן מחיקה מוויקיפדיה. מה דעת העורכים? איש גלילישיחה • ח' בכסלו ה'תשפ"א • 15:39, 24 בנובמבר 2020 (IST)

אני תומך. יש בהצעה זו הגיון רב. גורשיחה • ח' בכסלו ה'תשפ"א • 15:47, 24 בנובמבר 2020 (IST)
מצטרף. ביבליופילשיחה • ח' בכסלו ה'תשפ"א • 16:02, 24 בנובמבר 2020 (IST)
בעד.--שלמה ~ שיחה ~ 04:06, 25 בנובמבר 2020 (IST)
כמובן בעד. יהונתןשיחה • י' בכסלו ה'תשפ"א 01:17, 26 בנובמבר 2020 (IST)
יש בהצעה הזו בעייתיות. בסוף, אנחנו מנסים ליצור משהו עצמאי, וגם אם כבסיס העתקנו את ויקיפדיה, אם אנחנו שבים ומעדכנים משם כל הזמן זה קצת בעייתי. מאידך, אני מודע לבעיה שנוצרת בהוותרות ערכים חסרי-חשיבות כאן (ואין הבדל לענין זה בין מסווגים לשאינם מסווגים) כאשר ערכים יובאו ואח"כ נמחקו בתום דיון מחיקה.
אני הייתי מציע אפשרות אחרת: בכל ערך שנמחק בויקיפדיה בדיון חשיבות, תונח תבנית חשיבות גם פה. במרבית המקרים, ובפרט במקרים שעליהם דובר כאן, הערך ימחק בסופו של דבר לאחר שבוע. זכריהו בן בניהשיחה • כ"ג בכסלו ה'תשפ"א 08:43, 9 בדצמבר 2020 (IST)
אעיר כי למרות שאין הבדל באמת בענין זה בין ערכים מסווגים לשאינם מסווגים, בפועל ערכים מסווגים (מהסוגים הנ"ל) נשארים כאן יותר לאחר שנמחקו בוויקיפדיה, וזאת מפני חוסר הכרת העורכים כאן את אותם תחומים, כנ"ל. אם הערך על האדמו"ר מהויצן-פלוץ יימחק בוויקיפדיה מחוסר חשיבות, הסבירות גבוהה שגם כאן יתעוררו למחוק את הערך, וכולם יבינו שאין חשיבות. משא"כ בערכים כאלה. ההצעה לפתוח דיון חשיבות כל פעם, מייגעת ואינה נוחה במקרים של ערכים ש(כמעט) אף אחד אינו יודע אם יש חשיבות וכמה.
את הבעייתיות אני מבין, אבל אין לנו באמת ברירה אחרת, ובערכים מסוג זה - אנחנו כנראה נמשיך להיות תלויים בוויקיפדיה בעשור הקרוב. איש גלילישיחה • כ"ג בכסלו ה'תשפ"א • 13:35, 9 בדצמבר 2020 (IST)
עד כמה זו מייגע את ההליך? אם הבנתי נכון, בכל מקרה לא מדובר על פעולה אוטומטית, אז אותו עורך ששם לב שהערך נמחק ורוצה למחקו גם כאן, יניח תבנית חשיבות במקום זה. שתי האפשרויות הן פעולה אחת בלבד. ברוב מוחלט של המקרים, איש לא יבהיר חשיבות או יתיחס לדיון כלל, ואז ניתן יהיה למחוק. זה רק משאיר פתח אם מישהו במקרה חושב שיש חשיבות. בכל מקרה, אני לא רואה סיבה לחלק בין מסווגים לשאינם מסווגים. זכריהו בן בניהשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשפ"א 18:00, 9 בדצמבר 2020 (IST)
ההבדל הוא לא בפעולה הראשונית. ההבדל הוא בהמשך. למחוק זה רגע ושכחנו, להציב תבנית חשיבות זה לחכות שבוע ואז לזכור ששמתי תבנית ולבוא למחוק. מצב ההמתנות עם תבניות חשיבות בדפים יוכיח את גודל הייגוע. ולגבי ההבדל בין מסווגים לשאינם מסווגים אוסיף עוד פרט קטן, בערכים מסווגים (בסיווגים הנ"ל) אין סיכוי סביר שהקהילה כאן תחשוב שיש לאותו ערך חשיבות יותר ממה שסברה הקהילה בוויקיפדיה. בערכים אחרים, נפוץ מאד שהקהילה הוויקיפדית הכריעה נגד חשיבותה והקהילה כאן תתמוך בחשיבות. איש גלילישיחה • כ"ד בכסלו ה'תשפ"א • 20:36, 9 בדצמבר 2020 (IST)

קריאת קודש: תמונות יהודיות

תוך שיטוט, מצאתי דף חשוב ובו תמונות רבות שאין להן גואל ורובן אינן מופיעות בערכים המתאימים להן או שבכלל לא. אני מזמין את כולם בקריאה של חיבה לשבץ מהן כמה שתוכלו (יש תמונות שמתאימות ליותר מערך אחד). התמונות נמצאות בדף זה: משתמש:יהונתן/תמונות לשיבוץ. כל תמונה ששיבצתם, נא הסירו אותה מהרשימה. על מנת שלא ליצור כפל עבודה והתנגשויות, הציבו תבנית {{בעבודה}} בראש הדף כאשר אתם מתחילים במלאכה. זכרו גם להסיר עם סיומכם. יישר כוחכם. יהונתןשיחה • כ"ג בכסלו ה'תשפ"א 03:02, 9 בדצמבר 2020 (IST)

תמונות רבות בדף זה כבר משובצות בערכים שונים, תוכל לנפותם משם. ביבליופילשיחה • כ' בטבת ה'תשפ"א • 22:01, 4 בינואר 2021 (IST)

עידכון ערכים מויקיפדיה

חשבתי על רעיון לקביעת מדיניות שלא כל פעם שהערך שונה בויקיפדיה, ונראה למעדכן שהשינוי מועיל, לעדכן כאן מיד. כדי לא לדכא עבודה של מי שרוצה לערוך כאן. המציאות היא שלא תמיד הערך בויקיפדיה אחרי התיקון יותר טוב מקודם, לפעמים למשל צריכים עריכה או שיכתוב כדי להתאים את הנוסח אחרי ההוספה המאוחרת. כדאי לבדוק מי העורכים המומחים בויקיפדיה בכל נושא, ולעדכן רק שינויים שהעריכה האחרונה בערך היא שלהם.--יהודהשיחהה' בטבת ה'תשפ"א • 10:32, 20 בדצמבר 2020 (IST)

לא הבנתי מה אתה מציע. כרגע ההנחיה היא (בדף עזרה:ייבוא) שיש להקפיד לא לדרוס עריכות שנעשו באתר זה. גורשיחה • ה' בטבת ה'תשפ"א • 14:17, 20 בדצמבר 2020 (IST)
עד עכשיו לא מצאתי דרך להסביר בלי דוגמאות שאני מעדיף לא להיכנס עליהם. אנסה לתת דוגמא מכיוון אחר, תארו לעצמכם אתר שרוצה להתחיל מאפס, אבל להעתיק את כל הערכים מכאן, הגיוני לדרוש שלא יעדכנו ערכים אלא אם כן יודעים מיהו שערך כאן וסומכים עליו. כי לא תמיד העריכות האחרונות עדיפות על הישנות ולא תמיד למנטרים יש זמן לבדוק ולתקן. לומר שלא לעדכן בלי לבדוק שלא דורסים עריכות קיימות זו בעייה כי אז זה גורם שכל מי שעורך יצטרך לקחת בחשבון שאולי ירצו לעדכן בעתיד ולא יוכלו כי לא יידעו אם העריכה שלו טובה או לא.--יהודהשיחהז' באדר ה'תשפ"א • 10:00, 19 בפברואר 2021 (IST)
עדיין לא הצלחתי להבין את דבריך. כל עריכה שקיימת כאן, עלינו להתחשב בה ולשמר אותה בעדכון. אם אינה טובה, יש להסירה אף בלא העדכון. יהונתןשיחה • ט' באדר ה'תשפ"א 16:19, 21 בפברואר 2021 (IST)

עריכות התאמה

לאחרונה רבו עריכות ההתאמה באנציקלופדיה, הממלאות את דף השינויים לעייפה, עד שלא ניכר הבר מפני התבן, דהיינו העריכות התוכניות שמטבע הדברים מעניינות את הבאים בשערי האנציקלופדיה יותר מאשר סיווגי הערכים למיניהם. האם יש דרך לסנן את העריכות הללו בדף השינויים? ואם לא, אולי כדאי לתת לאותם עורכים דגל בוט שרק בו יעסקו בעריכות מסוג זה? --מכלולאי (שיחה) 00:51, 17 בינואר 2021 (IST)

דוד--שלמה ~ שיחה ~ 09:39, 17 בינואר 2021 (IST)
חלק גדול ממה שאתה קורא עריכות התאמה (מן הסתם בדיקה ואישור של דפים) מסומן כיום על ידי עריכות בוט, או על ידי עריכה מינורית, וממילא ניתן לסינון. יש חלק מסוים שמפאת תקלה טכנית לא מסומן כך משום מה. בנוסף, חלק אחר מהעריכות מסומן על ידי תגיות, מה שמאפשר סינון בדף השינויים אחרונים המתקדם. (קיים אצלנו רק כגאדג'ט אני חושב). אם יצביעו על סוגי עריכות הדורשות ומתאימות לסימון באחת הדרכים הנ"ל, אוכל לבצע זאת. דוד (שיחה) 10:02, 18 בינואר 2021 (IST)
אני חושב שאפשר להחריג עדכון ואישור ערכים, וכן הוספת מיון ערכים. יהונתןשיחה • ה' בשבט ה'תשפ"א 10:12, 18 בינואר 2021 (IST)
מיון ערכים כבר מוחרג, וגם יש לו תגית. כנ"ל אישור ערכים - אך לגבי אישור תלוי באיזה כלי משתמשים, לא בכל המקרים זה פועל, וכן לא באישורים יחידאים אלא בכמותיים. לגבי עדכון - זה כרגע לא אפשרי טכנית שכן זו עריכה רגילה. רק בעתיד, כשמנגנון העדכון ישתכלל. דוד (שיחה) 09:28, 19 בינואר 2021 (IST)
בימים האחרונים ישנם עריכות רבות שמסומנות בתגית אישור ערך, ובכל זאת מופיעות בדף השינויים כברירת מחדל. --מכלולאי (שיחה) 17:32, 28 בינואר 2021 (IST)
דוד למה לא לעשות תגית לאישור יחידני ע"פ תקציר או לחילופין לאשר רק ע"י דגל בוט (שאינו כולל את מרכיב אישור העריכה)?--שלמה ~ שיחה ~ 10:13, 22 בינואר 2021 (IST)
דוד, זה נהיה זוועה. כל 1000 השינויים האחרונים "נתפסו" על אישור ערכים, שאין לאף אחד שום עניין בהם. אני שוב מציע שהעוסקים בערעכות אלה יעשו זאת אך ורק דרך חשבון בוט, ובא לציון גואל.--מכלולאי (שיחה) 20:06, 30 בינואר 2021 (IST)
הנושא בטיפול. חשבון בוט אינו פתרון - חלק מן העריכות הללו צריכות ניטור. בעז"ה יסתיים הטיפול בקרוב. אני שוב מבקש לתת דוגמאות ספציפיות של עריכות שנתקלת בהן. יש הרבה - יש גם הרבה דברים שאני מטפל. כשאתה ממקד גם לי קל יותר למקד. דוד (שיחה) 20:11, 30 בינואר 2021 (IST)
אגב עריכות רבות כאלו שכן מתאימות לבוט-אכן נעשות כך ומן הסתם אינך שם לב ב"ה. דוד (שיחה) 20:22, 30 בינואר 2021 (IST)
הפכתי גם את אישור יחידני לעריכה משנית, למרות שאני מפקפק בנכונות הצעד הזה. למיטב ידיעתי אין עריכות נוספות שאמורות להופיע בשינויים אחרונים (למי שמסתיר עריכה משנית). אם יש - פשוט תנו קישור לעריכה כזו. דוד (שיחה) 21:32, 30 בינואר 2021 (IST)
עיקר הבעיה הייתה באישור התבניות המאסיבי שנעשה מוקדם יותר. יש עדיין (בשעות האחרונות) אישורי ערכים שמוצגים בשינויים האחרונים. דוג' אחת ואקראית: אורלי נוי.
לא הבנתי למה אי אפשר לנטר את העירכות שדורשות ניטור שלא דרך דף השינויים, באמצעות דף תרומות המשתמש למשל. יודגש כי העניין לא פחות מקריטי לאפשרות המעקב והשיתופיות באנצי'. --מכלולאי (שיחה) 23:26, 30 בינואר 2021 (IST)
התבניות היה משהו של תוך כד יפיתוח. זה הושלם, וכעת אינן ומפיעות. לגבי הדוגמה שהבאת - וכנראה חברותיה, לכאורה מדובר באישור יחידני, וככל הנראה המאשר טרם רענן את מטמון הדפדפן שלו ולכן הסקריפט שלו עדיין לא מסמן את זה כמשני. יעבור מהר מן הסתם. כדאי להתריע שוב אם בעוד כמה ימים עדיין ימשכו דוגמאות כאלו. לענין הקריטיות - הענין ברור, השינויים אחרונים הם הכלי המרכזי של כל עורך ויקי סטנדרטי, זו הסיבה שענין זה טופל כבר מזמן, אלא שהיה צורך להשלים את המלאכה. לגבי למה אי אפשר לנטר - מאותה סיבה בדיוק שאתה רוצה לראות עריכות רגילות, רוצים אלו שרלוונטי להם לעקוב אחרי העריכות האחרות. זו הסיבה גם שבעבר הן לא נוטרלו מדף השינויים, עם התקדמות התפתחות האנצ' ומעבר הכובד מאישור והתאמת ערכים לעבודה אנציקלופדית רגילה, באה השינוי לידי ביטוי גם בדף השינויים. דוד (שיחה) 00:19, 31 בינואר 2021 (IST)
וכעת העריכות בעלות התגית "מיון נושאים" נמצאות בדף השינויים.--מכלולאי (שיחה) 15:49, 2 בפברואר 2021 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── שאעשה גם אותם לעריכות משניות? חשבתי שתגית יספיק. יש את דף השינויים אחרונים המתקדם, למה אינך משתמש בו? אם היה לנו את הדף של הגרסאות החדשות כמו בוויקיפדיה, כל זה היה נהיה קל מאוד. דוד (שיחה) 21:52, 2 בפברואר 2021 (IST)

אני לא רואה כזו אפשרות בהעדפות. כוונתך לקיבוץ שינויים? בכל מקרה, לדעתי צריך לדאוג לכך שגם המזדמן לאנצי', ולאו דוקא העורכים, יוכלו לצפות בשינויים בצורה תקינה. דף השינויים האחרונים הם במידה רבה פניה של האנצי'. --מכלולאי (שיחה) 13:45, 3 בפברואר 2021 (IST)
אני מתכוון לזה. אני מסכים לגישה שלך, וכמו שאתה רואה עברנו כברת דרך בכיוון הזה, מקבילה לשינויים שחלו בנקודות הענין המרכזיות באנצי'. מ"מ צריך לנסות לאזן בין הצרכים. ככל שהעורכים יגידו להסיר גם את מיון נושאים - אעשה זאת. אני לא חושב שנשאר משהו נוסף. דוד (שיחה) 23:39, 3 בפברואר 2021 (IST)
דוד, אני מסכים עם המכלולאי. מיון נושאים לא אמור להופיע בשינויים אחרונים. יהונתןשיחה • כ"ב בשבט ה'תשפ"א 08:31, 4 בפברואר 2021 (IST)
דוד מה דעתך להחליף את הקישורית לדף השינויים הרגיל שבצד ימין בקישור לדף שהבאת?--שלמה ~ שיחה ~ 10:42, 5 בפברואר 2021 (IST)
עשינוי את זה בעבר. החזרנו לקדמותו, מפני שהכלים שלנו שמיועדים להבטיח חווית גלישה שתהיה גם כשרה אך גם חלקה לא עובדים שם טוב. דוד (שיחה) 11:18, 5 בפברואר 2021 (IST)
דוד אפשר להוסיף "משני" למיון ערכים כדי שלא יופיע בעמוד הראשי?--שלמה ~ שיחה ~ 10:12, 14 בפברואר 2021 (IST)
זה תרון של בדיעבד, מכיוון שיש גם עריכות תוכניות שמוגדרות כמשניות. אם אפשר לסמן את זה בתגית שתוסתר כברירת מחדל, זה הפתרון האופטימלי. --מכלולאי (שיחה) 14:42, 14 בפברואר 2021 (IST)
אני מציע להוסיף משני בנוסף לתגית.--שלמה ~ שיחה ~ 14:48, 14 בפברואר 2021 (IST)

פיצול ערכי ערים יהודיות

יש לנו ערכים רבים על עיירות ושטעטלאך שהיו בהם חיים יהודיים, והערך עליהם מכיל סקירה נרחבת של החיים היהודיים, פתחתי דיון בשיחה:יהדות נייבילץ, אך נראה לי כי נכון יותר לפתוח כאן על כל אותם ערכים. הפירוט על החיים היהודיים ברמה כה רבה מתאים יותר לערך נפרד על יהדות אותה העיירה, ומשכך יש להעביר את התוכן מהערך על העיר, ולהשאיר שם רק תמצות עם הפניה לערך מורחב. יהונתןשיחה • ה' בשבט ה'תשפ"א 18:09, 17 בינואר 2021 (IST)

לטעמי הבעיה היא הפוכה בדרך כלל, יש מיעוט מידע מחפיר. וברוב העיירות המידע היחיד הוא על סניף התנועה הציונית בעיירה, ופעילויות הספורט שהתקיימו בה. ביבליופילשיחה • ד' בשבט ה'תשפ"א • 21:19, 17 בינואר 2021 (IST)
זה עדיין עדיף מאשר לשים את המידע בערך הכללי על העיר. ירידה לרזולוציה של כמה אנשים נורו בגטו כחודש לפני גירושו, לאן הוצאו ומתי בדיוק נהרגו - מתאימה יותר לערך הפרטני על יהודי העיר. כך גם פירוט של ראשי הקהל בעיר פחות מתאים בערך הכללי על העיר. עורכים, מדובר במדיניות שעשויה להשפיע על ערכים רבים. נא דעתכם. יהונתןשיחה • ו' בשבט ה'תשפ"א 09:46, 19 בינואר 2021 (IST)
כתבתי ל זה תגובה כבר שלשום, אך בסוף לא שמרתי, החלטתי להימנע בינתיים. בגדול אני חושן שלפני ששוקלים על מדיניות רוחבית כדאי להתחיל קצת עם ערכים פרטניים. דוד (שיחה) 10:07, 19 בינואר 2021 (IST)
לא חושב שיש למאן דהוא התנגדות ליצירת ערכים על יהדות כל עיר ועיירה, אבל בשביל ליישם את הערתך צריך מתנדב ליצירת כמה אלפי ערכים חדשים. אתה מכיר אחד כזה? ביבליופילשיחה • ו' בשבט ה'תשפ"א • 22:02, 19 בינואר 2021 (IST)
אני מדבר מתוך אלו שכבר קיימים כיום. אמנם גם זה כנראה מאות ערכים, אבל לכל דבר גדול יש התחלה קטנה. וכדברי חז"ל הידועים: "כל מי שהוא טיפש אומר אימתי אקרא כל התורה, ומי שהוא פיקח מהו עושה שונה פרק אחד בכל יום ויום עד שמסיים כל התורה כולה". יהונתןשיחה • ז' בשבט ה'תשפ"א 10:05, 20 בינואר 2021 (IST)
אינני מבין למה צריך מדיניות כללית בענין. מה רע לקיים דיון פיצול על כל פיצול שרוצים לעשות? יש מקומות שזה נחוץ, יש מקומות שזה מתבקש, יש מקומות שזה ראוי, יש מקומות שזה סביר ויש מקומות שזה מיותר. איש גלילישיחה • ז' בשבט ה'תשפ"א • 12:16, 20 בינואר 2021 (IST)
מדובר בערכים רבים. אפשר לומר שכל ערך שני או שלישי הוא כזה. הדיון הוא דבר מתיש. כשהוא נצרך - אין מנוס. כאשר אפשר לוותר עליו, עדיף. תמיד אפשר לדון על למפרע. כמובן שהעורך צריך להפעיל שיקול דעת כשעושה כן, ולא לעשות באוטומט. בהזדמנות זו חשוב לי לשוב ולהזכיר כי מחקרים רבים טוענים שהעדכון המהיר בוויקי הוא מניע מרכזי בתרומה לאתרים מסוג זה. ככל שמדובר במשהו שדורש דיון מקדים, טיוטה והצבעה - הסיכוי של זה נמוך יותר. אני חושב שזה גם מורגש בחוש אצל כולם, מי יותר ומי פחות. לתשומת לב כולם. יהונתןשיחה • ז' בשבט ה'תשפ"א 13:39, 20 בינואר 2021 (IST)
אני חושב שלא נכון לקבוע הנחיה כללית בענין. יש הרבה מקרים שזה רעיון טוב לפצל, אבל יש הרבה מקרים שלא, וקשה לקבוע בזה כלל ברור. זכריהו בן בניהשיחה • ט' בשבט ה'תשפ"א 00:14, 22 בינואר 2021 (IST)
אני גם מסכים שאין כלל גורף, וזה תלוי לפי כל ערך לחוד. נראה שאין מחלוקת בינינו, ואני רק בא לשלול הצרכת דיון בכל ערך לחוד, וכפי המדיניות בשאר הערכים. יהונתןשיחה • ט' בשבט ה'תשפ"א 08:32, 22 בינואר 2021 (IST)
אם אין צורך בדיון פרטני, כיצד תבדיל בין ערכים שונים? לדעתי בהרבה ערים זה לא פתרון טוב, ולכן אין מנוס מדיון פרטני. זכריהו בן בניהשיחה • ט' בשבט ה'תשפ"א 13:35, 22 בינואר 2021 (IST)

איך לנהוג בערכי הקורונה המדינתיים?

בויקיפדיה שינו את מבנה הערכים מ- התפרצות נגיף הקורונה ב... ל- מגפת הקורונה ב... מה לעשות? האם למחוק ולאשר את החדשים או לעשות העברה לערכים הישנים לשם החדש? עורכים--שלמה ~ שיחה ~ 23:05, 26 בינואר 2021 (IST)

אנו נוהגים לעדכן את הערכים (הישן והחדש), וממילא הם מופיעים מחדש בשמם המתוקן להם. יהונתןשיחה • י"ד בשבט ה'תשפ"א 09:05, 27 בינואר 2021 (IST)
Done טופל--שלמה ~ שיחה ~ 17:56, 28 בינואר 2021 (IST)

בשיתוף

מה הכוונה שהאתר בשיתוף אוצר החכמה? שמותר להעתיק ממנה? עורך (שיחה) 09:43, 16 בפברואר 2021 (IST)

ראה כאן. בעזרת ה' יהיו בעתיד שיתופי פעולה נוספים עמם. איש גלילישיחה • ד' באדר ה'תשפ"א • 14:28, 16 בפברואר 2021 (IST)
וליתר הבהרה, במידה ויש זכויות יוצרים, אסור להעתיק מספרים שנמצאים באצה"ח (ולרוב ציטוטים שיש בהם בעיה של ז"י לא מקובלים גם מטעמים אנציקלופדיים). --מכלולאי (שיחה) 15:15, 16 בפברואר 2021 (IST)

מיזם אבן הפינה

עלתה בדעתי ליצור מיזם חדש: "אבן הפינה". במסגרת המיזם ייכתבו ערכים כמה שיותר, גם אם אינם מקיפים ומלאי מקורות. בשלב הבא של המיזם הערכים יורחבו עוד עד שיהיו ראויים במלואם. ערכים דלים שלא יורחבו כעבור פרק זמן - יועברו לטיוטה. בראש ערכים אלו תוצב תבנית שתכריז על כך שהם במסגרת המיזם, וכי אין לראות בהם כערכים מלאים ומקיפים המייצגים את האנציקלופדיה. כמובן שערכים אלו לא יכללו אולטרה-קצרמרים של ממש. כמו כן לא תהיה פשרה בכתיבה תמה ובסטנדרטים בסיסיים. אני חושב שמיזם זה יוכל להביא תחייה ופריחה לכתיבת ערכים באנציקלופדיה. מה דעתכם על כך? יהונתןשיחה • ה' באדר ה'תשפ"א 17:43, 17 בפברואר 2021 (IST)

אני חושש שזו אבן פינה שעלולה להיות אבן הבליסטראה שתהרוס את האתר ותהפוך אותו ל... יש במיזם המון חורים: ייכתבו ערכים - נצטרך להתחיל להתקשקש על כל ערך האם הוא נחשב לאולטרה-קצרמר או לא. בשלב הבא של המיזם יורחבו - מי ירחיבם? קצרמרים נשארים קצרמרים ברובם הגדול. האם לא עדיף למשל להוציא למרחב את כ-40 הטיוטות שכבר נכתבו כאן? האם מיזם כזה ימשוך עורכים לאתר? והאם את סוג העורכים הרצויים? ביבליופילשיחה • ה' באדר ה'תשפ"א • 22:07, 17 בפברואר 2021 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק --יהדות (שיחה) 16:25, 18 בפברואר 2021 (IST)

על זה יש לומר רבנו סר מן הדרך אשר הורנוקריצה או שזה מדין ונהפוך הואFace-smile.svg. אולי תבאר מה אמורים לעשות במסגרת המיזם שלא עושים כעת. לא נראה לי שיש טעם להרבות בערכים לשם כמות בלבד. ואם כבר, אולי עדיף לנסות להרחיב את קהל היעד לבעלי ידע בתחומי חול.--יהודהשיחהז' באדר ה'תשפ"א • 09:56, 19 בפברואר 2021 (IST)
אענה על כך ההשגות:
  • "זו אבן פינה שעלולה להיות אבן הבליסטראה שתהרוס את האתר ותהפוך אותו ל..." - ביום שבו נחליט על סיום המיזם, כל ערכים אלו יועברו לטיוטה.
  • "נצטרך להתחיל להתקשקש על כל ערך האם הוא נחשב לאולטרה-קצרמר או לא" - בינתיים עדיין הערכים נוצרים בטיוטה, בהתאם למדיניות הזמנית, וכך ההתקשקשות תהיה מוגבלת.
  • "מי ירחיבם?" - יוצריו או עורכים אחרים שכאן או שיבואו לכאן.
  • "האם לא עדיף למשל להוציא למרחב את כ-40 הטיוטות שכבר נכתבו כאן?" - אכן גם זו משימה חשוב, ואפשר לכלול אותה במיזם. אני מדבר על כמות שתהיה פי עשרה לפחות.
  • "האם מיזם כזה ימשוך עורכים לאתר?" - לדעתי כן. קשה לכתוב ערך מושקע, אבל הרבה יותר קל לכתוב ערך בשלבים.
  • "והאם את סוג העורכים הרצויים?" - תלוי איך ננווט את זה.
  • "על זה יש לומר רבנו סר מן הדרך אשר הורנו" - חס ושלום. זה כאמצעי ומשהו זמני. אין ספק שערך גרוע שעומד במרחב, כמוהו כעצם בגרון. כאן מדובר על משהו המשמש כקרש קפיצה.
  • "מה אמורים לעשות במסגרת המיזם שלא עושים כעת" - ליצור ערכים, והרבה. פשוט ואולי גם קל.
  • "לא נראה לי שיש טעם להרבות בערכים לשם כמות בלבד" - אכן אנו מדברים על כמות עם איכות. אלא שנתחיל בכמות, ומשם לאיכות.
  • "אולי עדיף לנסות להרחיב את קהל היעד לבעלי ידע בתחומי חול" - אין בכך כל סתירה. ואפשר גם להרחיב את קהל היעד לבעלי ידע בתחומי קודש. לא פחות חשוב.
בברכה, יהונתןשיחה • י' באדר ה'תשפ"א 23:57, 21 בפברואר 2021 (IST)