תורת אמת (תוכנה)

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search
תורת אמת
לוגו תורת אמת.gif
תורת אמת.png
צילום מסך
גרסה אחרונה 377 (גודל 135MB) (14 בדצמבר 2017)
מערכת הפעלה Microsoft Windows
סוג רישיון 2.5-Creative Commons-CC
קטגוריה מאגרי ספרים
אתר הבית

תורת אמת היא תוכנה חינמית, המכילה מאגר תורני של ספרי קודש, קונטרסים, ועוד, המוגדרים כספרי יסוד של היהדות.

המאגר מכיל מעל 1,000 ספרים וקונטרסים, וכולל את התנ"ך, משנה, תלמוד בבלי, זוהר, ספרי פוסקים נודעים (כמו שלחן ערוך, היד החזקה לרמב"ם) ומפרשיהם, מוסר והנהגה, וכן ספרי קודש נוספים.

כמו כן, יש מעלה גדולה בתוכנה זו, שחלק מספרי היסוד הם מנוקדים. גם נוסף לתלמוד בבלי, פירוש נפלא, הנקרא "חברותא", מאת הרב יעקב שולביץ. ואף יש בו מילון ארמי עברי.

בתוכנה זו, קיימת אפשרות לחיפוש ניבים וביטויים או מחרוזות אחרות. החיפוש כולל בנוסף אפשרויות למציאת גימטריות, ראשי תיבות ודילוגי אותיות בתנ"ך.

בתוכנה פונקציות נוספות כגון לוח שנה עברי ולועזי עם כל זמני היום (זמני תפילות, זריחה ושקיעה וכו') לפי מיקום גאוגרפי של המשתמש, רשימות אישים, מאדם הראשון ועד אחרונים בני זמננו ויומני מעקב לימוד, חישוב דילוגי אותיות בתורה. התוכנה מאפשרת להוסיף באופן פרטי לכל גרסה מקומית ספרים (טקסט, PDF, HTML ופורמטים נוספים) כאשר לאחר ההוספה הספרים ישתתפו בפונקציית החיפוש (למעט PDF שהחיפוש בו אינו נתמך).

מדי כמה חודשים יוצאת גרסה חדשה המכילה בעיקר ספרים נוספים או עדכונים של ספרים קיימים (כגון ניקוד או הוספת מפרש), ולפעמים פונקציונאליות נוספת. ב-14 בדצמבר 2017 שוחררה גרסה 377 (בגודל 135MB).

המאגר פעל בברכת הרב עובדיה יוסף, ונבנה על ידי אברכי מוסדות ישיבת עטרת חכמים בחולון בנשיאות הרב חיים רבי.

קישורים חיצוניים[edit | edit source]

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה קטן מערך זה ב -608 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png