שרון אלרעי פרייס

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
שרון אלרעי פרייס
שרון אלרעי פרייס
שרון אלרעי פרייס
לידה 1974 (גיל: 47 בערך)
לאום ישראל
לימודי רפואה הפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט, הטכניון חיפה
התמחות רפואה פנימית
תואר דוקטור לרפואה (MD) מהפקולטה לרפואה בטכניון. (MPH) מוסמכת בבריאות הציבור מדארטמות' קולג' בארצות הברית. מנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת תל אביב
מחלקות ובתי חולים סגנית מנהל מרכז רפואי כרמל בחיפה (מרץ 2018 - יולי 2020)
ממלאת מקום ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות (מ-28 ביולי 2020)

שרון אלרעי פרייס (נולדה ב-1974) היא רופאה מומחית ברפואה פנימית, במחלות זיהומיות ובבריאות הציבור, לשעבר סגנית מנהל המרכז הרפואי כרמל בחיפה (מרץ 2018 - יולי 2020), ממלאת מקום ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות (מ-28 ביולי 2020)[1][2].

ביוגרפיה[edit | edit source]

אלרעי פרייס נולדה וגדלה בחיפה. היא בעלת תואר דוקטור לרפואה (MD) בהצטיינות מהפקולטה לרפואה בטכניון, שם שימשה בהמשך כמרצה והוכתרה בשנת 2007 למרצה מצטיינת של הפקולטה. לאלרעי פרייס תואר (MPH) מוסמכת בבריאות הציבור מטעם דארטמות' קולג' בארצות הברית ותואר במנהל עסקים (MBA) בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. את הסטאז' עשתה במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה - גם הוא בהצטיינות.

את ההתמחות ברפואה פנימית עשתה אלרעי פרייס במרכז הרפואי כרמל שם שימשה כרופאה מומחית במחלקה הפנימית ואת ההתמחות בבריאות הציבור, במנהל רפואי, ברפואה מונעת, במחלות זיהומיות ובמניעת זיהומים עשתה ב-Dartmouth-Hitchcock Medical Center (אנ') בארצות הברית[3].

בשנים 2013-2010 הייתה פרייס האפידמיולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר בארצות הברית[4]. ב-2013 הייתה רופאה בכירה במערך הפנימי וביחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים[5] בחיפה.

בשנת 2015 מונתה לחברת הנהלה במרכז הרפואי "כרמל", ולאחר מכן שימשה כסגנית מנהל בית החולים. במסגרת תפקידה ניהלה ד"ר אלרעי את חדרי הניתוח והייתה אחראית על הובלת פרויקטים לשיפור איכות ובטיחות הטיפול בבית החולים, לשיפור הרצף הטיפולי בית חולים-קהילה, לניטור ולשיפור מדדי איכות, לניתוח אירועים ולדיווח עליהם, ולהובלת בית החולים בהכנות למבדק האקרדיטציה (JCI) הבינלאומי בשנת 2017.

מאוקטובר 2017 ד"ר אלרעי היא עמיתה בתוכנית ענבר של ארגון מעוז ומשרד הבריאות שמטרתה להכשיר מנהיגים במערכת הבריאות.

ביולי 2020 במהלך התפשטות מגפת הקורונה בישראל ועם פרישתה של פרופ' סיגל סדצקי מתפקידה כמנהלת היחידה לבריאות הציבור, לאחר אישור של נציב שירות המדינה[6] מינה שר הבריאות יולי אדלשטיין את אלרעי פרייס לתפקיד כממלאת מקום[7]. לבקשתה של אלרעי אושר לה להתמודד במכרז שצפוי לצאת בזמן הקרוב. זאת בניגוד לכללי נציבות שירות המדינה, לאחר שבמשרד הבריאות התעקשו שיש צורך לאייש בדחיפות את התפקיד[8].

במהלך הגל השני של הקורונה בשנת 2020 התבטאה נגד ההפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו. אלרעי פרייס אמרה בריאיון לחדשות 12: "בתור ישראלית ציונית, זה ממש קשה לי לראות את ההפגנות האלה עם דגלי ישראל וחוסר ההבנה של האנשים שהם מנופפים מצד אחד בדגל ישראל, ומצד שני עושים בדיוק את מה שפוגע בעם כרגע". התבטאות זו עוררה ביקורת ציבורית[9].

פרסים[edit | edit source]

  • בשנת 2007 נבחרה אלרעי פרייס למרצה מצטיינת של הפקולטה לרפואה בטכניון.
  • בשנת 2010 זכתה בפרס על עבודת איכות מצטיינת לשיפור זמנים למתן אנטיביוטיקה דחופה
  • בשנת 2015 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור בטיחות במתן כימותרפיה
  • בשנת 2016 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור הטיפול ב-CVA בכנס שקיפות בבריאות של משרד הבריאות בחיפה[10]

חיים אישיים[edit | edit source]

אלרעי פרייס נשואה לד"ר מאיר פרייס, מנהל מכון ההמטולוגיה בבית חולים כרמל.

לזוג ארבעה ילדים, והם מתגוררים בחיפה.

לקריאה נוספת[edit | edit source]

הערות שוליים[edit | edit source]

תבנית:מגפת הקורונה בישראל

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +2670 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png