שיחת משתמש:אוהב חכמה

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search
ברוכים הבאים לאנציקלופדיה היהודית

האנציקלופדיה היהודית מגישה תוכן אנציקלופדי בדרך התורה, על פי היהדות ובמסורת חכמינו ז"ל. האנציקלופדיה נבנית על ידי מתנדבים כמוך. העבודה מתפרסת על פני מספר תחומים, ותרומתך הייחודית ודאי תוכל למצוא ביטוי באחד מהם.

כדי לסייע לך להצטרף לעורכים באפשרותך:

  • לפנות למדריך הכתיבה למתחילים כדי ללמוד ולהכיר את דרך ההשתתפות באנציקלופדיה היהודית.
  • לפנות לחממה כדי לקבל סיוע מצוות החונכים, אנציקלופדים בעלי ניסיון שישמחו לעזור לך.
  • לפנות לכתובות ברשימה זו לקבלת תמיכה מרחוק באמצעות דוא"ל.
  • להתנסות בעריכה ללא הפרעה בטיוטה משלך. (מה זה דף טיוטה?)


לבו של המיזם הוא כתיבת האנציקלופדיה. מלאכת הכתיבה מתחלקת לכמה תחומים, תוכל להצטרף לכתיבת ערכים, לשכתוב והרחבת ערכים קיימים, להגהה ועוד.
תוכל לבדוק את רשימת הערכים שנכתבו באנציקלופדיה היהודית או לסייע בהשלמת טיוטות הערכים שנכתבו באנציקלופדיה היהודית. בקטגוריה ערכים ששוכתבו או הורחבו באנציקלופדיה היהודית תוכל למצוא ערכים מוויקיפדיה שעברו שכתוב מקיף וקיבלו פנים חדשות.


אם אתה מעוניין לקבל חיוויים על דיונים המתקיימים באתר, על מנת שתדע על קיומם ותוכל להשתתף בהם, הוסף את שם המשתמש שלך בתבנית:משלב.

בברכה,
ברכה מיוחדת לרגל עריכותיך החשובות, נוכחותך מוסיפה לאתר מאוד, יהי בואך לברכה. ביבליופילשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"ב • 11:21, 13 בספטמבר 2022 (IDT)

יישר כוחך, התודה והברכה לך!--אוהב חכמה (שיחה) 11:28, 13 בספטמבר 2022 (IDT)

ערכים חדשים[edit | edit source]

תודה על הרחבתך את ההצעות ליצירת הערכים. לא קשה להבחין שרוב ככל הערכים שהוספת הם כאלה שערכים באתר המכלול. ככל שלא מדובר בערכים שנוצרו שם בצורה דלה או לא טובה, אני לא רואה סיבה לטרוח על ערכים שבלאו הכי קיימים ברשת. בנוסף, דומני שבהעתקה שיטתית כזו של פרי יצירתם של אחרים (גם ללא הפרת ז"י של ממש) יש חשש של דעלך סני לחברך לא תעביד. לא חסרים ערכים שלא קיימים בשני האתרים. בתקווה להבנה. ג.נ. אני כותב גם באתר הנ"ל, וכתבתי שם דברים דומים ביחס למהלכים הפוכים. המאיר (שיחה) 22:13, 28 בספטמבר 2022 (IDT)

רוב ככל הערכים הם כאלה שנתקלתי בחסרונם, על ידי לינקים אדומים בערכים אחרים ובתבניות או במהלך עבודתי. אם אכן רובם ככולם קיימים בהמכלול, כנראה כבר עלו שם על חסרונם ומיהרו להשלימם (על פי דרכם). לא עלה על דעתי להעתיק פרי יצירתם של אחרים; בדעתי אי"ה לעבוד על כמה מהם לתועלתי ולהנאתי - בלי עיון של ממש בהמכלול. --אוהב חכמה (שיחה) 23:39, 28 בספטמבר 2022 (IDT)
נו נו. חלק גדול מעריכותיך בפורטל:הלכה/ערכים מבוקשים מועתקות ברובן היישר מכאן. ייתכן שזה כבר ממש גולש להפרת זכויות יוצרים. מינימום זה לתת קרדיט בתקציר. המאיר (שיחה) 02:53, 30 בספטמבר 2022 (IDT)
אה, כוונתך לדף פורטל:הלכה/ערכים מבוקשים? א"כ מדוע כתבת את מה שכתבת אחר שבועיים שלא ערכתי שם כלום? בכל אופן, כפי זכרוני (ולפי ההיסטוריה בדפדפן שלי) אכן נעזרתי בעריכתי הראשונה בלבד באותה רשימה, אחר שנוכחתי בעצמי בחסרון כמה מהם. כבר שכחתי לגמרי מזה. לא נראה שיש בזה שייכות לזכויות יוצרים, כיון שאין כאן שום יצירה, ואין הרשימה ברת-קיימא ולא בעלת משמעות עצמית; אך לא אכפת לי לתת קרדיט, איך? --אוהב חכמה (שיחה) 03:12, 30 בספטמבר 2022 (IDT)