שיחה:עמוד ראשי

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search

באנציקלופדיה היהודית יש 272,970 ערכים; 220,407 ערכים נבדקו ואושרו ידנית; 5,881 נבדקו ואושרו אוטומטית (ירוקים+נבדקו תמונות); 43,431 80X80-green-yellow-animation.gif ערכים טרם נבדקו ידנית

כמו כן, 43,387 ערכים נבדקו על ידי רובוט והטקסט נמצא נקי. הם מוצגים ללא תמונות.

סה"כ ערכים מאושרים להצגה 267,362 ערכים;

בנוסף, ב-795 מהדפים המסומנים לטיפול, ניתן לקרוא את הפתיח.

סה"כ ערכים שטרם נבדקו וגם אינם מוצגים אוטומטית: 68

ראה גם אנציקלופדיה:ייבוא מוויקיפדיה.

האנציקלופדיה היהודית צריכה אותך!
Arrow-16---IN.gif

43,387 ערכים "קלים" ממתינים לאישור (אקראי‏)


17 ערכים ממתינים לבדיקה (אקראי‏)27 חשודים (אקראי‏)


5,916 ערכים הזקוקים רק לאישור טקסט (אקראי‏)


12,274 ערכים ללא תמונות (אקראי‏)


43,966 ערכים שסווגו לבדיקת חשיבות יהודית (אקראי‏)


5,504 ערכים סומנו לטיפול (אקראי‏)36 סומנו למחיקה (אקראי‏)


אנשים כמוך יוצרים את האנציקלופדיה היהודית… Checklist icon pie chart.png נתונים נוספים...


ערכים שיובאו או עודכנו אוטומטית וטרם אושרו או סומנו (עדיין מופיעה בהם {{יובא אוטומטית}} או {{עודכן אוטומטית}}) מסודרים לפי קטגוריות שונות, הנקבעות אוטומטית בתוך קוד התבנית. הקטגוריות משמשות הן את העורכים, והן את המערכת האוטומטית הקובעת את ההתנהגות המתאימה לכל ערך, מבחינת הרשאת צפיה, סימון קישור, ועוד. על פי המוצג בהתאמה:הצגת תכנים.

ערכים מאושרים אוטומטית: בקטגוריה ערכים מאושרים אוטומטית נמצאים ערכים שיובאו אוטומטית, נמצאו נקיים ("ירוקים") על ידי הבוט, וגם התמונות שבהם נבדקו ואושרו ידנית. ערכים אלו מוצגים כברירת מחדל לכלל המשתמשים אף שטרם אושרו ידנית.
בעתיד, יתכן שיכללו בקטגוריה זו גם ערכים ירוקים וגם ללא תמונות, אף שהתמונות טרם עברו בדיקה ידנית.

אפשרות ההסתרה בתבנית 'משתמשים כמוך'[edit | edit source]

בתבנית העמוד הראשי הנ"ל ישנה אפשרות הסתרה, אך שימוש בה רק מסתיר את תוכן התבנית ולא מפנה מקום לכלום. אם אכן אין תועלת באפשרות זו, יהיה יותר יפה לבטל אותה ולהסתיר את המילה [הסתרה]. בבחינת הסתרה שבתוך ההסתרה. מה דעתכם? ערכיפד (שיחה) 00:21, 12 במאי 2020 (IDT)

מסכים. יהונתןשיחה • י"ח באייר ה'תש"ף 09:33, 12 במאי 2020 (IDT)
מפעם לפעם יש תקצירי עריכה ארוכים שמושכים את התיבה שמאלה (כמו עכשיו), וההסתרה מאפשרת לראות את התיבה השמאלית. איש גלילישיחה • י"ח באייר ה'תש"ף • 14:09, 12 במאי 2020 (IDT)

תבנית ברוכים הבאים[edit | edit source]

עורכים שימו לב "האתר מגיש לקהל שומרי התורה והמצוות תוצר אנציקלופדי איכותי. ערכי ויקיפדיה העברית מופיעים באתר, לאחר התאמת סגנון התכנים לקהל היעד, תוך שמירה על מקצועיות ואמינות." אני חושב שצריך לנסח בצורה שתתקבל על דעת הקוראים שחשים שאין שיתופיות בעריכות התאמה. אולי יש לתקן מופיעים -> יופיעו להדגיש שהמצב כעת זמני. או לשנות "לאחר התאמת סגנון התכנים לקהל היעד, על ידי צוות מקצועי". בעיית ההתאמה חוזרת על עצמה לפעמים בדפי השיחה, ואני אישית מרגיש שייתכן שבאמת התוכן יהיה לא לרוחי ולא אוכל לשנות לא בגלל שאני מיעוט אלא בגלל מחסום שמונע ממני ומשכמותי להשפיע.--יהודהשיחהז' באדר ה'תשפ"א • 10:19, 19 בפברואר 2021 (IST)

כל אחד יכול להיות עורך התאמה, אם רק ישקיע את הדרוש לשם כך כמופיע בדף המדיניות. איש גלילישיחה • ט' באדר ה'תשפ"א • 21:57, 20 בפברואר 2021 (IST)
ונדרש ממנו גם להיות פעיל תקופה ממושכת גם בזמן שיש עדיין דברים שהוא רוצה לשנות ואינו יכול. אמנם בעייה זו קיימת גם בשיתופיות באופן כללי.--יהודהשיחהי"ג באדר ה'תשפ"א • 10:50, 25 בפברואר 2021 (IST)
יש לציין גם שמי שמשתמש בסינון נטפרי, עלול להיות מנוע מלהשתתף בחלק מהדיונים.--יהודהשיחהה' בניסן ה'תשפ"א • 18:48, 17 במרץ 2021 (IST)

מטרת האתר[edit | edit source]

שלום וברכה. לאחר שחשפתי, לא הבנתי לעומק - את מטרת האתר. להנגיש את המידע מויקיפדיה בצורה יהודית? יש לזה את אתר המכלול. הבנתי שנוא זה קצת רגיש, אבל אשמח לדעת מה בעצם ההבדל בתכל'ס בין אתר זה למכלול, במה אתם חולקים עליהם, ובקיצור, לאור מה פתחתם אתר נוסף. אולי מידע כזה יעזור לי לדעת איך לתרום ובאיזה צורה לאתר הנפלא. תודה. המגיה (שיחה) 19:08, 10 במרץ 2021 (IST)

אני מציע שתיכנס מעט לעריכות עצמן באתר. זה יכול לעזור לך לראות את ייחודיותו. מניסיון, יש בזה תשובה הכי כנה והכי נקייה. אם יש כאלו שמרגישים יותר נוח באתר אחר, איזה שהוא, יערכו הם היכן שנוח להם. מה שברור, זה עדיף מלא לערוך כלום. מידע יהודי חסר בכל מקום, ואיפה שיתווסף - יתרום. אם תעבור תקופה של עריכות טובות וחשובות כאן באתר, ועדיין תהיינה שאלות, אשמח לדון על כך בשנית. רוב ברכות, יהונתןשיחה • כ"ז באדר ה'תשפ"א 23:06, 10 במרץ 2021 (IST)
מטרת האתר היא להגיש לציבור את כלל הידע, הן על ידי הנגשת הידע מוויקיפדיה בזוית יהודית והן על ידי ייצור תוכן חדש, בדגש על תוכן יהודי. למרות הגלגולים שהאתר עבר שאין כאן המקום לפורטם, מייסדי האתר שוקדים על כך מספר שנים (עוד כאשר המכלול היה מיזם קיקיוני מינוס), בהצלחה רבה. קיימים מיזמי ויקי יהודיים נוספים ברשת, כמו ויקישיבה, חב"דפדיה, המכלול, ועוד כמה פחות מוכרים. אם אתה חושב שבמיזמים הנ"ל יש ערך מוסף שחסר באתר שלנו - נשמח לשמוע ולשפר. אם אינך רואה בהם ערך מוסף כזה - אתה מוזמן לפנות לבעלי המיזמים (כמדומני כולם פרטיים) ולברר לשם מה יש צורך במיזם נוסף.
איננו חלוקים על אף אחד, אנו פשוט עושים הכי טוב את מה שאנו יודעים כדי למלא את מטרת האתר. ב"ה, פעילות של מספר שנים הביאה את עולם הידע היהודי ברשת למקום אחר לגמרי ממה שהיה בעבר. אנו שמחים על תרומתנו והשפעתנו הישירה והעקיפה בעבר ובהוה על מיזמי תוכן אחרים, ועדיין רואים במיזם זה הפלטפורמה ה"לכתחילה" המוצלחת ביותר למטרה זו. דוד (שיחה) 23:17, 10 במרץ 2021 (IST)
אוכל לומר שגם לאחר כשבעה חודשים באנצ"י ולאחר שצברתי קילומטראז' מכובד (גם אם תרומתי אינה כה משמעותית) אני עדיין מתקשה להבין ברורות מהי מטרת האתר. הניסיון להציג את האתר ככזה שקדם בזמנו למכלול (כל השאר אינם רלוונטיים כמובן) ממש לא מהוה תשובה. השאלה היא מה הערך המוסף היחודי שיש לאתר להציג. תשאלו אותה שאלה על המכלול, תהיה לי תשובה טובה יותר מאשר סתם "המכלול היה קודם", אבל כמובן שעל זה יש לדון במכלול ולא כאן. אני נהנה מאד מהרמה גבוהה כאן והעורכים האיכותיים, ואמשיך לתרום לכאן כמסת הפנאי, אבל חוסר הבהירות ממשיך להעיב. כדאי מאד שתבהירו את הערך המוסף של האתר בצורה ברורה, ועדיף במקום רשמי (אולי הבשילה השעה לערך על האתר, העובדה שהקישור בעמוד הראשי אדום והעובדה שאין כאן בשום מקום "אודות" צורמת מאד).
השאלה הזו נשאלה בעבר ותמשיך להשאל בעתיד, גם כאן וגם בפורומים נוספים. כדאי מאד שתענו על השאלה הזו, אחת ולתמיד. --מכלולאי (שיחה) 23:38, 10 במרץ 2021 (IST)
מציע לעיין בערך אליהו חסיד בשני האתרים. הערש מיילעך (שיחה) 00:13, 11 במרץ 2021 (IST)
אכן נהננו לעבור גם אנו את הקילומטראז' הזה איתך יחד. השאלה אם יש דרך לנסות לענות על שאלתך בכנות - אבל מבלי להיכנס לפולמוס. אני מסכים איתך שמי קודם או לא זה לא רלוונטי ברמה מהותית. אבל מה לעשות שלולי קדמותו - לכאורה - של המכלול כל השאלה מעיקרא ליתא. האתר הזה הוא מיזם מעולה, עם מטרות מעולות, שמיושמות בדרך מעולה, האם תוכל להסביר לי למה הוא צריך הצדקה לקיומו? התשובה לה אתם מצפים - היא לא מה טוב פה, כי מעולה פה, אלא מה רע שמה, למה לא במכלול. וזה משהו שלא יעשה. האם אתה באמת סבור שנכון וראוי להתחיל לומר מה יש לנו ולאחרים אין? האם אתה סבור שהגדרת המיזם הנפלא הזה היא על ידי מה אין במכלול?
אכן, יש הבדלים מהותיים, בעיקר ארבעה:: 1. איכות 2. שיתופיות 3. חופשיות התוכן 4. התמקדות בקהילה שיוצרת תוכן ולא רק "מייבאת". אלו הערכים המיוחדים שלנו, וכל מי שמכיר את התמונה יודע שהערכים והסטנדרטים שאנו מציבים לאורך כל הדרך מהוים מודל לחיקוי, ואם מישהו מרגיש דמיון - זה רק כי אנו פה. אז ב"ה שאנו זוכים להשפיע ולעלות את הרף לכולם, וכפי שיהונתן אמר - בסוף לכל אחד יהיה את המקום שלבו יחפוץ. אל תנסה לבקש ממני לפרוט ערכים אלו לפרטים - אני רק מציין, אבל לא אוכיח או אשכנע, אני מתעקש לשמור על כבודם של כולם ועל הלכות ח"ח. מי שלא רואה שיש אצלנו ערך מוסף מהותי בערכים הנ"ל - כנראה אנו באמת מיותרים עבורו. נדמה לי שאתה אישית דוקא רואה ברמה כזו או אחרת, כדאי שתברר עם עצמך.
לגבי אנציקלופדיה:אודות - אתה לגמרי צודק. זה עוד אחת מהמשימות הממתינות לגואל. להזכירך, אנו במקום שיתופי. אתה יותר ממוזמן לקחת את היוזמה ולהתחיל לכתוב טיוטה. מקוה שאחרים יצטרפו לעזור. קח בחשבון שזה לא יהיה הפתרון, השאלה תמשיך להישאל, כי אנו לא עסקנו עד היום בקידו"מ ויח"צ, היא תתפוגג בשלב כלשהו, רק כשהזמן יעשה את שלו, כשהמיזם יצבור תנופה ציבורית והיקף. אך בה בעת בה רבים שואלים את השאלה הזו, רבים מאוד גם אינם מבינים כלל את השאלה, ורואים בנו את הכתובת הייחודית והאולטימטיבית ליישום הערכים הנ"ל שציינתי, בין השאר. דוד (שיחה) 00:22, 11 במרץ 2021 (IST)
אגב, יכולתי לציין את הכמות - מונגשים פה כ60,000 ערכים יותר. אך ראשית זה מום עובר כנראה, שנית בעיני זה לא ענין מהותי, זה רק פרט מסוים, תוצאה ממילא המסתעפת מסעיף ה"איכות" שלנו. דוד (שיחה) 00:53, 11 במרץ 2021 (IST)
לא הייתי אומר שאנשים שואלים מה רע במכלול (גם את זה שואלים, אבל זו שאלה פחות מהותית) אלא מה ההבדל. זה לא ניסיון להציב את עצמך במקום טוב יותר או פחות מהמכלול, אלא לחדד את מטרותיה של האנצ"י, ואם הבדלי המטרות לא חדים מספיק, אין תימה למה אנשים שואלים "למה צריך שניים?" זו שאלה מתבקשת. בכדי לסבר את האוזן, ברור שאם היה מיזם מקביל לויקיפדיה זה היה גורם להרמת גבה.
אז אם נתמקד בהבדלים, ציינת כאן ארבעה.
1.איכות. מי שינבור בהיסטוריה של ויקיפדיה יוכל לראות איך נראו שם ערכים בעבר. אם אגדיר זאת במילה, נורא ואיום. קצרמרים בכמויות סיטונאיות, וגם הערכים הארוכים יותר היו ברובם גרועים ממש. די לראות את רמת הערכים המומלצים שהיו שם בעבר. ומה קרה? כטבעו של מיזם שיתופי מתפתח, קהילת הכותבים גדלה והתפתחה באיכות ובעיקר בכמות, וראו זה פלא - הרמה שם סבירה בהחלט (לדעתי לאחרונה הם קצת "איבדו את זה" אבל זה נושא בפנ"ע). כי מסתבר שלמיזמים שיתופיים מבוססי חכמת המונים צריך לתת את הזמן שלהם ע"מ להתפתח. כך שלדעתי עניין האיכות במכלול הוא "מום עובר", ואכן אני רואה איך בשנה האחרונה הרמה השתפרה מאד, כותבים איכותיים - ובעיקר, כאלה שהפכו לאיכותיים - הצטרפו, ועתידו בעז"ה עוד לפניו. זה שגילו כגיל האנצ"י זו לא נקודת חובה אלא להיפך, זה מראה כמה מתקדמים עם הזמן. מספר נמוך של כותבים איכותיים שכותבים ערכים איכותיים זה יפה, אבל לא עומד בבסיס העקרון של חכמת ההמונים, ומסופקני אם יוכיח את עצמו לאורך זמן.
2. שיתופיות. אני מניח שהתכוונת לעובדה שאין באנצ"י ועדה רוחנית. בעיני מדובר בעניין פעוט, כיוון שתפקיד הוועדה במכלול (וסליחה שאני דן כאן על אתר אחר, כורח המציאות) הוא בעיקר להכתיב קו כללי. קרי, ברור שאנציקלופדיה יהודית (ובעצם, כל גוף שפונה לקהל חרדי, וא"א להתעלם מזה שהוא קהל היעד העיקרי) צריכה איזשהי אוטוריטה שתעמוד מאחוריה, בכדי שלא יווצר מצב בו המיזם 'מאבד את הצפון' ונוקט קו שלא איליו כיוון המשורר. זה בעצם תפקיד הוועדה, לשמור על איזשהו קו כללי שיהיה קשיח ולא ניתן לשינויים רדיקליים מכח היותו שיתופי. מאידך, צריך גם גיבוי מול חברות הסינון שסומכות על המכלול ולא מפעילות בו את תוכנת הסינון. מה שיותר מהותי בעיני, זה רמת השיתופיות בה משתפים את הציבור, מכיוון שזו אמורה לשקף את רצונו של קהל היעד, שעבורו המיזם מיועד בשורה התחתונה. לצערי, באנצ"י יש מעט מאד שיתופיות בעניין הזה. כידוע, חל איסור לערוך באנצ"י עריכות המוגדרות כ"עריכות התאמה", כלומר, שבאפשרותי לערוך כל עריכה ובלבד שלא תהיה כזו הנוגעת להגדרה העיקרית של האנצ"י - "אנציקלופדיה יהודית". לא זו בלבד אלא שאף הדיונים אודות ההתאמה מתנהלות מאחורי מעטה של חשאיות. למרבה הגיחוך אף התבנית המוצבת בראש הערכים שאינם פתוחים באופן מלא מקשרת אל מרחב אליו אין כלל גישה לציבור. מתנצל, כך לא נראית שיתופיות. שיתופיות צריכה להיות מלאה, ב"יהודית" ולא רק ב"אנציקלופדיה". כמובן שאם נעשית עריכה שאינה עולה בקנה אחד עם דרכו של המיזם, ניתן לבטל אותה כפי שניתן לבטל כל עריכה.
3. חופשיות התוכן - נושא שכנראה פחות חשוב לכותבים, בוודאי לקוראים. בכל מקרה, נכון לעכשיו אין שום הבדל בין תנאי השימוש באנצ"י ובמכלול, וכדאי שהעניין יתוקן, אם כי בעיני מדובר בעניין שאינו קריטי כלל.
4. התמקדות ביצירה - לאחר שסיימו במכלול לייבא למעלה מ-90% מויקיפדיה, ההתמקדות בעיקר בשני תחומים: 1.שכתוב עומק של ערכים ויקיפדים בעייתים, שזה אולי השירות החשוב ביותר לקורא, 2. יצירת ערכים חשובים חסרים. בסוף זה חלק מתהליך ההתפתחות. נכון להיום יש מעט מאד עורכים שעוסקים בעיקר בייבוא וכד'.
5. מה שהוספת לגבי הכמות, כפי שכתבת זה לא מאד מהותי אבל האמת צריכה להיאמר מתישהו: המספר הערכים הפתוחים שמוצג בעמוד הראשי הוא לא-אמת. אני בטוח שאין כאן כוונת זדון, ומדובר לבטח בעניין טכני, אבל כל מי שקצת משוטט כאן יוווכח שיש הרבה מאד ערכים חסרים. אפשר למשל לעשות חיפוש של צמד מילים אקראי בתיבת החיפוש, בפעם האחרונה שעשיתי זאת כ-40% מהקישורים היו שחורים, שלא לדבר על הערכים בהם רק הפתיח מוצג. ניתן לראות את זה גם בדף הסטיסטיקות - מספר המילים בדפי התוכן במכלול גבוה הרבה יותר מזה של האנצ"י. יתרה מכך, חלק גדול מהערכים שקיימים באנצ"י ולא במכלול הם על שחקני כדורגל בליגה ג' בניז'ר, או על שחקנית משנה בסרט נידח, ערכים שלא אמורים לעניין יתר-על-המידה את הקורא הפוטנציאלי. במכלול בחרו לחסום לע"ע קרוב ל-50000 ערכים כאלה, בסבירות גבוהה שבקרוב הם ייובאו בפורמט כזה או אחר בריצת בוט. נ.ב. מתנצל על האריכות, אך הנושא בעיני הוא חשוב ביותר. --מכלולאי (שיחה) 05:05, 11 במרץ 2021 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── האריכות היא הבעיה האחרונה - אין צורך להתנצל עליה. כתבתי "השאלה אם יש דרך לנסות לענות על שאלתך בכנות - אבל מבלי להיכנס לפולמוס" ו"אל תנסה לבקש ממני לפרוט ערכים אלו לפרטים - אני רק מציין, אבל לא אוכיח או אשכנע, אני מתעקש לשמור על כבודם של כולם ועל הלכות ח"ח" אבל אתה מתעקש לגרור לשם. ביקורת עניינית על האתר תמיד אפשר לתת - אך מחוץ לדיון זה. נכנסת להתפלמסות והשוואות בין האתרים, וכמעט גלשת להשמצות. אני מתעקש לא להיות שם, אנא, אל תגרור אותי בלשוני. אני כן אומר שאני עומד באופן מלא מאחורי דברי וגם יכול להוכיח אותם.
רק 2 העריות טכניות שבכ"ז א"א לשתוק.

 1. שיתופיות - ראשית - לא, לא דיברתי על ועדה רוחנית, ממש לא, ולא אתייחס לענין זה. שנית, אין שום חשאיות בענייני ההתאמה, ההיפך הוא הנכון, הכל בשיתופיות וגם שקיפות מלאה. זה שלא עושים את זה בראש חוצות זה לא בגלל חוסר שיתופיות אלא כדי לא לכבס כביסה מלוכלכת בחוץ, במובן הכי פשוט של המילה. כל מי שרוצה להצטרף למלאכה הזו - יכול (ובאמת כמעט כל העורכים הקבועים באתר שותפים בזה), יש תנאי סף ענייניים שכל מי שמעוניין להשקיע בזה יכול. כמו כל הרשאת ויקי. אוותר על תיאור המצב המקביל במכלול.
 2. הכמות - כתבת "המספר הערכים הפתוחים שמוצג בעמוד הראשי הוא לא-אמת" - כאן הצלחת ממש להרגיז אותי, היטב חרה לי, ולא אוכל טיפה מלהתאפק, הן כאיש אמת והן כאיש הטכני של האתר. מספר הערכים המוצג אצלנו מדוייק מאוד. ולא רק מדוייק, אלא ניתן לראות (למשל בעעמוד זה ממש) פירוט של כל סוג הערכים מהקטגוריות השונות המרכיבות מספר זה, ההגדרות של כל דף וכו', כולל של הדפים החסרים) אתה יכול לקבל את כל הרשימה (בקובץ טקסט) אצלנו הכל שקוף. הערכים שפתוחים רק בפתיח (כמה מאות) אינם כלולים במספר בהמוצג בעמוד הראשי. הכל מפורט כאן בראש הדף. לעומת זאת, במכלול מוצג - ביודעין - בעמוד הראשי מספר הכולל כ70 אלף דפים שאינם קיימים (ריקים) או קיימים ומוסתרים. לא זו בלבד, אלא שבמשך כשנה וחצי הוצג בנוסף מספר של 50 אלף ערכים נוספים שכלל לא קיימים באתר, עקב תקלה טכנית. זה הוצג ביודעין, הם ידעו איך לתקן זאת, ובחרו לא לעשות זאת מטעמי יח"צ, הם תיקנו רק כשמספר הערכים נהיה כה גדול עד כדי גיחוך. השקעתי אישית רבות כדי להנגיש ופרט את הנתונים הללו ברור ושקוף, מתוך דבריך נראה שלא טרחת לעבור ולבדוק את הנתונים המפורטים בדף זה. אני דורש ממך לעבור עליהם היטב ולבדוק שוב את טענתך - ולחזור בך או להוכיח את צדקתך.

ולגבי חידוד המטרות או ההבדלים - אתה מבקש את שאינו. יש הבדלים בתחום השיתופיות ובתחום חופשיות התוכן, ואלו גם מהותיים בעיני ועיני אנשים רבים, תוכל קצת לגגל ולחפש דיונים ברשת עלינו ועל... אולם בדברים רבים - יש דמיון במטרות ברמה ההצהרתית. ההבדל הוא ביישום. ביכולת, בידע, בכלים, בקהילה, בנסיון, ביושרה, בקיצור, ההבדל בין חזון למציאות - כאשר כל אלו מתאפשרים בראש ובראשונה על ידי שיתופיות אמיתית.
לדעתי מטרות המיזם טובות וברורות לכל אחד. גם לשיטתך כל מה שדורש חידוד הוא ההבדל. אז זהו, אין שום ענין לחדד את ההבד לביננו לאתר אחר, בפרט לאור הרגישות המובנת. אז מה לעשות, יהיו כאלו שימשיכו לשאול "למה צריך שנים" כדבריך, ואני אמשיך להזמין אותם להפנות את השאלה לאתר המכלול (האם לאור האיכות והמצוינות של מיזם זה אתה סבור שיש לסגור את המכלול? אני לא, אני סבור שיש שם ערך מוסף של עממיות, שנותן מענה לחלקים מהציבור - גם אם זה שונה ממטרות היסוד שלהם), או להמתין עד שהזמן יעשה את שלו - והוא בוודאי יעשה.
אני חושב שגררת אותי בלשוני כבר יותר מידי, ואני מפציר בך לא להמשיך לעשות זאת. אם אתה מתעקש - אתה מוזמן ולעשות זאת בפרטי - ואחר כך תחליט אם ראוי ונכון להעלות זאת בציבור. דוד (שיחה) 09:49, 11 במרץ 2021 (IST)

אם הרגזתי מישהו, אני מתנצל עמוקות. לא היה לי שום מטרה למשוך אף אחד בלשון חלילה. כבר הסברתי היטב שבכדי לענות על השאלה "מה הייחודיות"? תצטרך לעבור דרך "מה ההבדל"? אין מה לעשות, גם אם זה לא נעים. אפשר להשאיר את השאלה בלתי-פתורה, אבל לא בטוח שזה חכם. בכל מקרה, תצטרך לקחת בחשבון את אלה שישארו ללא מענה, או גרוע מכך - אם מענה ורושם שגוי.
במלא הכנות, כל מה שאני מנסה זה לעמוד על טיבה של האנצ"י ומטרותיה. דווקא כן ניסיתי לגגל ולעקוב, לא מעט אנשים שואלים את השאלה הזו ולא מקבלים מענה ראוי, גם במרחבי הרשת, שם מטבע הדברים השיח משוחרר יותר.
ולגופן של טענותיך: 1. גם אם לא לזה התכוונת, הצגתי כאן בעיה מהותית בשיתופיות האתר, ולא קיבלתי מענה. וודאי שיש צורך במרחב נפרד לדיונים מסויימים (מאד), אבל כשיש הסתרה גורפת ולא נקודתית זה מעורר תהיות. לגבי תיאור המצב במכלול, אין שום צורך, אני מכיר אותו מקרוב. מה שכן, אשמח לדעת למה כן התכוונת בכותבך על השיתופיות הייחודית באתר.
2. ברור שאני לא הולך לספור ידנית את מספר הערכים בקטגוריות. אפשר להווכח בכך בבדיקה מדגמית, וכל מי שקצת משתמש באתר יוכל להווכח כמה קישורים מושחרים. לגבי מספר הערכים במכלול, כל אחד יוכל להווכח בכך בקלות בבערך על המכלול. הוא מתעדכן שם באופן רציף. לגבי המספר המוטעה שהוצג בעבר, המדובר בתקלה טכנית שתוקנה ותולמ"ד (אם תרצה תוכל לשאול שם את אחד האנשים הטכניים מה מהות התקלה בדיוק). אני מניח שתקלה דומה קיימת גם כאן. --מכלולאי (שיחה) 16:41, 11 במרץ 2021 (IST)
לא ברור לי מכוח מה אתה מניח שתקלה דומה קיימת כאן...--שלמה ~ שיחה ~ 16:56, 11 במרץ 2021 (IST)
אני באמת מכבד אותך, אך עושה רושם שאתה מתעלם מחלק מהתשובות שאתה מקבל. אני אומר שמטרות האתר ברורות - גם לך. רק ייחודיות לעומת המכלול היא שאינה ברורה לחלק מהאנשים. נתתי מענה בראשי תיבות, ואני מודע לכך שזה כנראה לא יספק חלק מהאנשים. השאלות כנראה ישארו למשך תקופה, כתבתי את זה. אני מעדיף את המחיר הזה מאשר את המחיר של גלישה להשוואות בלתי נעימות. לא הצגת שום בעיה בשיתופיות - אם כולם מוזמנים, איה היא חוסר השיתופיות? האם כונתך שיש צורך שהדיונים יהיו גלויים לעין כל? זה כבר לא שיתופיות, אלא שקיפות, זה אכן רצוי, אך זה לא קיים גם במכלול ולא בשום אתר חרדי לא אפשרי לקיים דיונים על דברים בלתי ראויים בציבור. ככל שיהיו מסקנות בנושאים שניתן להעלותם - הם בהחלט יוצגו לציבור. כיום - יש מעט מאוד דיונים ודי מעט מדיניות, מפני שאנו טרם מטפלים בערכים הצריכים שכתוב, אלא פשוט מסתירים אותם.
לגבי מספר הערכים - אני ממשיך לכעוס, שכן אתה מכחיש את המציאות ללא נסיון להוכיח, האמן לי שאני מבין בנושא זה קצת יותר ממך. אני יודע היטב מה הייתה התקלה הטכנית במכלול - וכבר לפני שנתיים שלחתי להם שורת קוד פשוטה שצריך להדפיס במסוף השרת כדי לתקן - והם בחרו לא לעשות זאת. לאורך כל הדרך גם ידעתי מה מספר הערכים המדוייק שם (אגב, נכון לאתמול הוא היה נמוך ב3 מהמספר האמיתי). אני יכול לספק לך קובץ רשימה של כל הערכים שלנו (למרות שיש אותה גם בקטגוריות). תמיד עשויים להיות ערכים בודדים שלא עודכנו עקב תקלה כלשהי (כמו ה3 הנ"ל במכלול), אך בגדול - המספר נכון ב100%, ואני מוכן לשים על כך סכום רב. עורכי האתר יעידו כמה מאמצים השקעתי בכך לאורך הדרך. יתכן שקשה לך להבין איך השגנו מספר רב כל כך של ערכים בתקופה קצרה בהרבה עם הרבה פחות אנשים, ובכן כשעובדים נכון עושים דברים יותר מהר ואיכותי יותר.
גם לגבי השחורים הרבים שאתה מוצא - 2 תשובות בדבר: 1. אדרבה, תעשה מדגם ותבדוק על כל קישור כזה - ותמצא אותו בקטגוריה המתאימה לו (של הערכים שאינם מוצגים) ולא להיפך. 2. במכלול אתה פחות נתקל, יש לך שם אינסוף קישורים כחולים שלא תופסים את העין - אך מובילים לתפארת לדף ריק או מוסתר. כאן הקורא מקבל רק את מה שיש לנו באמת למכור. וחזון למועד. דוד (שיחה) 17:16, 11 במרץ 2021 (IST)
בשבילך, צילום מהצ'ט שלי דוד (שיחה) 17:32, 11 במרץ 2021 (IST)
טוב, גלשו כאן לנושא שאינו חשוב ולא רלוונטי לדיון, אז אפתח בנושא הענייני: נכון שיש כאן גם עניין של שקיפות, אבל יש גם את עניין השיתופיות. לעורך חדש (לאו דווקא חדש ממש, אלא שטרם התברג במערכת) אין רשות לערוך שום עריכה הקשורה ליהדותה של האנציקלופדיה היהודית, כך, אם תוך כדי קריאת הערך תלמוד בבלי מצאתי את המשפט המתנצל הבא: "יש באגדות אלו גם חומר היסטורי רב, אם כי לעִתים התאמתו ההיסטורית אינה כפשוטה" בהתייחס לאגדות הש"ס, אני מנוע מלערוך, משום שעריכה כזו תחשב כ"עריכת התאמה" ואפשרות העריכה פתוחה למועדון מצומצם בלבד. מלבד זאת, עורך חדש (כנ"ל) לא יכול להשתתף בדיונים (הניחא בענייני צניעות וכו' שפיר, אבל נשגב מבינתי למה דיון בנושא קונסרבטיבים או רפורמים צריך להיות תחת מעטה חשאיות).
מלבד זאת, אנסה שוב: אשמח לקבל הבהרה לגבי כוונתך המקורי ב"שיתופיות".
לגבי הנושא הלא-חשוב של מספר הערכים, כיוון שהואשמתי בהכחשת המציאות בלא הוכחה, הנה היא: הרצתי חיפוש אקראי אחר 2 מילים נפוצות. סימנתי את 500 התוצאות הראשונות (כ-2 פרומילים, כמות שנחשבת למדגם מייצג במכוני מחקר כמו הלמ"ס). בכדי להסיר חשד בכשרים, עמלתי וספרתי את הקישורים השחורים, אלה שאינם נגישים לציבור, מספרם עמד על כ- 194, כלומר, קרוב ל-39% מהערכים אינם נגישים לציבור. ועוד לא דיברתי על הקישורים בצבע כחול בהיר, בהם רק הפתיח מוצג. מלבד זאת בסטטיסטיקות היה כתוב עד לא מכבר מספר של 65 מי' מילים בדפי התוכן (אאז"נ) לעומת המכלול עם מעל 100 מי' (משום מה הנתון הזה אינו מופיע כעת). ז.א. שמספר הערכים הנגישים הוא בהערכה גסה כ-170,000 +- (מהם מספר לא ידוע של ערכים הפתוחים רק ברמת הפתיח), שזה מרשים מאד בהתחשב בכמות העורכים ובגיל האתר, אבל רחוק מהמספר המוצג בעמוד ראשי. לגבי מספר הערכים שהוצג בעבר במכלול, יתכן שהצדק איתך, בכל מקרה העבר אין וההסטוריה לא רלוונטית. מה שחשוב (ואולי לא כ"כ חשוב) זה מספר הערכים הקיים. כאמור, ככה"נ יפתחו שם בקרוב עוד כ-50,000 ערכי ספורט בפורמט כזה או אחר, 50,000 ערכים שהם לא יותר ממוץ וקש הנישאים ברוח, הבל הבלים אין בו ממש. בינתיים יוכלו לקרוא באותם ערכים באנצ"י. --מכלולאי (שיחה) 21:03, 11 במרץ 2021 (IST)
ואני עדיין לא הבנתי, ובמקום להתעטף תחת כבוד והערכה (שמגיעה) לאתר, פשוט אשאל בכנות: למה צריך את האתר הזה? חוץ מהערכים שנוצרו כאן שהם ממילא כמדומני מיעוט, אם משהו רוצה ערך בסינון יהודי וכו' פונה להמכלול, וזה מוכח. מעניין אותי מאוד לדעת, מה באמת היה המניע והגורם ליצירת האתר הנוסף. מדיונים שראיתי באתר המכלול בין העורכים שם לחלק מהוערכים שפרשו והגיעו לכאן, הבנתי כי הי' להם אכזבה מהתנהלות של כמה ענינים באתר, ואכמ"ל. עכ"פ, אשמח לדעת מה באמת גרם לפתוח אתר, ומקוה הנני שתתאגדו בחזרה לאתר אחד, ותאגרו כוחות ביחד. כי תכל'ס, האתרים אותם מטרה (לפי מה שאני מבין, ולפי מה שמובן מהאתר), ועם שיתוף פעולה גדול, הייתם יכולים להצמיח אתר איכותי וגדול ביחד. אם יש בעיות תפתרו, אני חושב שלכל בעיה יש פיתרון, אם רוצים. אנא ראו זו באמת כפניה אישית, ולא חלילה כביקורת. בהצלחה. המגיה (שיחה) 22:09, 11 במרץ 2021 (IST)
המגיה - בגדול אין הרבה טעם לחפור בהיסטוריה, ההוה הוא החשוב, ולו רק בגלל הלכות ח"ח. אומר רק העורכים במכלול כיום לא היו שם (אף אחד מהם) ולא יודעים מה היה שם. ולגבי השיתו"פ - זה מאוד ציער אותי, אבל הסיבה לעזיבה היתה חוסר אפשרות לשיתו"פ, והיות שזה מקום פרטי ולא שיתופי לא היה בידנו להשפיע ולשנות את זה, ולא עזבתי לפני שניסיתי בכל דרך לשתף פעולה במאמצים אדירים, רציתי מאוד, וכל הנוגעים בדבר יודעים זאת. לגבי ההוה - האתר פה עולה בכמות, באיכותו, ובפוטנציאל שלו על כל אתר ויקי יהודי אחר. אין לי מה להוסיף על זה, והרוצה לפנות למכלול - כנראה שזה הטוב עבורו. כנראה לא תהיה שום תועלת בהמשך דיונים בענין.דוד (שיחה) 22:38, 11 במרץ 2021 (IST)
מכלולאי - העלת נקודות חשובות. חשוב לדון בהם, לא רק כדי לקבל תשובות אלא גם כדי להשפיע ולשנות במידת הצורך. אשמח מאוד שתפתח (או תעתיק) את הדיון הזה במקום ראוי, בנפרד מהדיון על אתרים אחרים שאינו קשור לענין. בהחלט הייתי רוצה לראות עורך נכבד כמוך שותף בהכל כולל בעניינים אלו במקום קורא תיגר.
לגבי הקישורים - אתה מכחיש את המוחש. לא אתווכח איתך על שיטות דיגום סטטיסטי, למרות שקל להסביר היכן טעית. הבדיקות יכולות להיות פשוטות בהרבה - כל רשימות הערכים נמצאות לפניך, פשוט אנא מצא לי חמישה ערכים (נתחיל אפילו מערך אחד, למרות שזה יכול לקרות) שאינם בקטגוריה שלהם. תתמקד במציאות, בדוגמאות מינימליות, ולא בהשערות. בנוסף לקטגוריות, אוכל לספק לך כל רשימה לפי כל חתך שתרצה בכל פורמט שתרצה. אני יודע שאתה לא תלך לעבור על קטגוריה של 150 אלף דפים, אבל אם מספר הערכים השחורים כה רב - בנקל תוכל לדגם קישורים שחורים בתוך הקטגוריה של הדפים המאושרים. ואם אינך מאמין לספירת הדפים של הקטגוריה - תוכל לספור בעצמך (לוקח כעשר דקות) או שאספק לך קובץ שמכיל את כל הערכים. אם בכל זאת תרצה לבדוק בשיטה שלך - תבצע אותה על מיוחד:כל הדפים זה הרבה יותר אמין סטטיסטית, אם כי יש לקחת בחשבון סטיה לרעה בשמות ערכים באנגלית שרובם שירים, אלבומים ושאר הבלים כמותיים. דוד (שיחה) 22:38, 11 במרץ 2021 (IST)
לא הטרחתי את עצמי לקרוא את כל הדו"ד כאן, למרות שגם אני רוצה לעמוד על ההבדלים, רק אעיר נקודה אחת - לי מאוד חשוב העניין של תוכן חופשי, ואקצר במקום שיש לי הרבה מה להאריך, בברכה נאדבערנער אייניקל (שיחה) 00:40, 12 במרץ 2021 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אסכם את שאלותיי בקצרה:

 1. מה לא הסתדר באתר המכלול שגרם לפתיחת אתר? אשמח לדעת תשובה מפורטת, ולא חלילה מסיבת רכילות, אלא בשביל לדעת טף כל סוף, מה המטרה.
 2. מה ההבדל? סה"כ, רוב הערכים כאן מובאים מויקיפדיה, וממילא לענ"ד מי שרוצה תוכן מסונן הולך להמכלול מפני תפוצתו וריבוי הערכים, והערכים שנוצרו כאן, גם הם דומים פחות או יותר, ולכן:
 3. לא חבל? אני בטוח שאפשר לפתור את הבעיות ביחד. לפחות שנדע מה הבעיה. שבת שלום. המגיה (שיחה) 09:06, 12 במרץ 2021 (IST)
 1. לא חופר במניעך, אבל זה עדיין רכילות, לא תקבל תשובה מפורטת, בטח לא בציבור. המטרה היתה לישם את המטרות היסוד המקוריות של המכלול. נתקלנו בבעיות מהותיות ביישום, והיות שלא היתה שיתופיות לא היה באפשרותנו להשפיע ופתור את הבעיות, הבנו שאם המיזם ימשיך כך סופו לחטוא למטרתו במקרה הטוב או להיכשל לחלוטין במקרה הרע, היה חבל. בפועל, הקמת האתר הזה שיפרה את המכלול הרבה יותר מאשר ההשפעה מבפנים. אנו מברכים על כך.
 2. מי שרוצה תוכן מבוקר באופן שיטתי, עקבי ומקצועי, שלא על פי גחמות של קנאי מזדמן שאין לו דבר עם אנציקלופדיה - בדר"כ מגיע לפה. מי שרוצה "ריבוי ערכים" מגיע לפה, יש פה הרבה יותר. לגבי הערכים שנוצרו כאן - הם לגמרי לא דומים לשם, מי שלא רואה הבדל - הולך לשם. תפוצת המכלול - ענין של יח"צ, אנו בכונה לא ממהרים עם זה.
 3. חבל? תלוי לדעת מי, יש למצב גם יתרונות, לי אישית חבל. האם יכול להיות אחרת? בשלב שחשבנו שאולי עדיין אפשרי הפעלנו את כל הכוח כדי שיקרה, אבל בסוף המכלול בחר בהתפצלות. לדעתי כיום זה כבר לא מציאותי.
כעת אשאל אני: לשם מה השאלות, האם הגעת למקום כדי לתרום ואתה מתלבט להיכן? אם כן, הכי טוב לתרום לכולם. אם אינך יכול - אני מציע לשאול את עצמך 2 שאלות: 1. היכן תהיה לי חוית עריכה הכי טובה, 2. איזה מיזם אני רואה כבנוי טוב עם פוטנציאל להתקיים ולהתקדם לטווח ארוך. דוד (שיחה) 10:08, 12 במרץ 2021 (IST)
אני מציע שמישהו יתן כאן קישורים לכל המקומות שבהם דנו על השאלה.

למעשה יש כאן 3 שאלות:

 1. למה הקימו אתר חדש? מה רע בקודם?
 2. מה המטרה של האתר?
 3. מה ההבדל בין האתר לבין אתר המכלול?

לגבי השאלה הראשונה, אני לא יודע תשובה מדוייקת, ואני מאמין שמי שלא היה בפנים באותה תקופה, גם לא יבין לעולם, חבל להיכנס לשאלות של רכילות. אמנם מנקודה אישית אני עדיין עומד על כך שלדעתי הרבה ממה שעשיתי במכלול תרם לטובה גם על האתר הזה. ואילו היה לי יותר פנאי הייתי יכול להוכיח את זה. מי שרוצה קצת לחפור, יכול לראות את שמות המשתמשים בדף מיוחד:משתמשים (במכלול) לפי סדר תאריך יצירה עולה. ולראות את המצב במכלול לפני שהגיע לשם מוסיף והולך (שכנראה כאן הוא מופיע בשם אחר) ולראות איזה פוטנציאל היה לזה להתקדם. כך שכאשר הוא פרש משם ועבר לכאן, אפשר לטעון שבעצם האתר הזה הוא הוא המכלול המקורי.

המטרה כתובה בעמוד הראשי:

ברוכים הבאים לאנציקלופדיה היהודית - אנציקלופדיית הוויקי היהודית השיתופית

האנציקלופדיה היהודית היא מיזם תוכן יהודי, מקיף ורחב אופקים, המכנס למקום אחד את כלל הידע האנושי שנצבר במהלך הדורות, ברמה גבוהה, בשפה קולחת ובממשק נוח ומהיר.
מיטב הידע היהודי והתורני עומד להתרכז כאן באתר זה, בעזרת ה'; מידע עדכני, אנציקלופדי, עשיר ומהימן.
המיזם מהווה כתובת ראויה לטובי הכותבים והעורכים בוגרי הישיבות ובני בית המדרש, בתחומי הקודש והחול.
האתר מגיש לקהל שומרי התורה והמצוות תוצר אנציקלופדי איכותי. ערכי ויקיפדיה העברית מופיעים באתר, לאחר התאמת סגנון התכנים לקהל היעד, תוך שמירה על מקצועיות ואמינות.

מדיניות האתר וערכיו נכתבים באופן שיתופי מלא על ידי הציבור. התכנים עומדים לרשות הציבור, ומוגשים ברישיון חופשי.

אתם מוזמנים להשתלב בקהילת העורכים שלנו, או ליהנות מקריאה חופשית. בתקופה הקרובה אתם עדיין עשויים להיתקל בתקלות מקומיות או בתוצרים לא מושלמים, נשמח אם תדווחו לנו על כל בעיה, או שתסייעו בפתרון.

באנציקלופדיה היהודית יש 267,362 ערכים מאושרים; 297 ערכים נוצרו באתר ו-197 ערכים שוכתבו או הורחבו. מתוכם 10,212 ערכים שימושיים במיוחד עבור ציבור שומרי התורה והמצוות


הבדלים, אפשר לראות מי שיתחיל כאן ושם לראות את הנפשות הפועלות ואת דרכי הפעולה. מי שלא מבין הבדל, לא יזיק אם יבחר אחד על ידי גורל, או יערוך בשני המקומות. יהודהשיחהד' בניסן ה'תשפ"א • 13:43, 17 במרץ 2021 (IST)

אנציקלופדיה:אודות[edit | edit source]

פתחתי את הדף טיוטה:אנציקלופדיה:אודות כתגובה למה שנכתב כאן בנושא הקודם. אחר כך התברר לי ששלמה כבר התחיל לעבוד על זה בדף נפרד.--יהודהשיחהח' בניסן ה'תשפ"א • 11:58, 21 במרץ 2021 (IST)

עזרה[edit | edit source]

אומר בקיצור: התקלות באתר די מכבידות על העריכות. יש איזה עדכון על עבודת שדרוג/תיקון וכדו'? מאן דאמר (שיחה) 09:39, 3 באוגוסט 2021 (IDT)

יש כרגע שתי תקלות "פעילות", אפשרות העלאת קבצים תקולה, והפרמטר של תאריך לידה ומוות בתבנית אישיות רבנית. לגבי התקלה הראשונה - דוד המוכשר (שכל האתר על שכמו...) אמור לסדר את זה בימים הקרובים. על תיקון תבנית אישיות רבנית עובדים כעת, דוד אף גייס מישהו מיוחד שיטפל בעניין. ואם כבר מדברים, יש בשורות משמחות באופק לגבי אפשרות שאיבה אוטומטית מוויקינתונים, מיודעינו שלמה עובד קשה לקדם את זה. גורשיחה • כ"ה באב ה'תשפ"א • 17:20, 3 באוגוסט 2021 (IDT)
ב"ה. שמחתני. המשך עבודה פוריה לכולנו. מאן דאמר (שיחה) 17:28, 3 באוגוסט 2021 (IDT)
השניה תוקנה, ב"ה. דוד (שיחה) 15:45, 25 באוגוסט 2021 (IDT)
תודה דוד, שבקרוב תבשר כאן גם על תיקון העלאת הקבצים! גורשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"א • 17:20, 25 באוגוסט 2021 (IDT)
‏‏דוד, מה גורם לבאג בערך סעיד אלחרומי? גורשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"א • 17:27, 25 באוגוסט 2021 (IDT)
אני חושב ש{{תפקיד מנהיג}} בעיתית זמן רב. (כדאי להעביר את הפסקה לדלפק ייעוץ). דוד (שיחה) 17:36, 25 באוגוסט 2021 (IDT)

ערך נבחר[edit | edit source]

עורכים, מציע לשנות את כותרת התיבה ל"מבית היוצר" או משהו דומה. 1. יותר מענין 2. פחות חיקוי של ויקיפדיה 3. יותר מרמז על היותו יצירה שלנו. דוד (שיחה) 11:02, 23 באוגוסט 2021 (IDT)

מסכים. ביבליופילשיחה • ט"ו באלול ה'תשפ"א • 11:05, 23 באוגוסט 2021 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד יהונתןשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"א 14:52, 25 באוגוסט 2021 (IDT)
אולי "ערכים מועדפים מבית היוצר"? ביבליופילשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"א • 15:16, 25 באוגוסט 2021 (IDT)
בעד ההצעה הראשונה. גורשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"א • 17:19, 25 באוגוסט 2021 (IDT)
+1 איש גלילישיחה • י"ח באלול ה'תשפ"א • 01:46, 26 באוגוסט 2021 (IDT)
בוצע בוצע דוד (שיחה) 08:13, 26 באוגוסט 2021 (IDT)
אני התכוונתי בעיקר להחליף את הכותרת "ערך נבחר" בפורטל:ערך נבחר והמסתעף, משום סיבה 2. ביבליופילשיחה • י"ח באלול ה'תשפ"א • 13:01, 26 באוגוסט 2021 (IDT)
מציע: "ערך נבחר מבית היוצר"--שלמה ~ שיחה ~ 21:54, 26 באוגוסט 2021 (IDT)

סמליל הגנה[edit | edit source]

נא להכניס לסוף הדף את התבנית {{ללא הודעת הגנה אוטומטית}} כדי שלא יופיע הסמליל מתחת לתיבת החיפוש וכן הריבוע למטה. ● קער א וועלטשיחה • 06:33 • י"ג בחשוון ה'תשפ"ב (19/10/2021) (IDT)

בוצע בוצע, יישר כח. איש גלילישיחה • י"ג בחשוון ה'תשפ"ב • 13:28, 19 באוקטובר 2021 (IDT)