שביעי

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search

שביעי הוא שבועון לציבור הדתי לאומי המחולק חינם ב-60,000 עותקים בבתי כנסת בישראל. השבועון החל לצאת לאור בשנת 2011, הוא בבעלות רובי לוזון ועורכת אותו הילה ניסן פרידמן.


בתחילה יצא העיתון כעיתון מקומי בצפון הארץ. בדצמבר 2012 החל לצאת בתפוצה ארצית במסגרת תפוצת עלוני השבת של "מקור ראשון". העלון ממתג עצמו כעיתון בתחום החדשות המגזריות בציונות הדתית ומקפיד להביא תוכן ייחודי שלא פורסם במקומות אחרים.

תוכן

ב"שביעי" שמים דגש על כתבות חדשותיות, מגזיניות ואקטואליות. מלבד זאת מדורים כמו "פרויקט השו"ת" ובו ראיון עם אישיות מוכרת במתכונת של שאלות ותשובות, מדורים: טור שבועי של עורך מקור ראשון לשעבר אמנון שומרון, כתבות ספורט על ידי פרשן ערוץ 1 אהרל'ה וייסברג, ביקורת מסעדות של אור רייכרט, מדור מדורת השבט ובו מידע חברתי וקהילתי בעריכת מאיר פרייליכמן.

מדורים טיולים על ידי שבתאי שירן, שירות לאומי, מדור לילדים בשיתוף תנועת עוז, מדור בשטיבלך הסוקר בית כנסת מדי שבוע .

בעבר פורסמו כתבות על "הבית היהודי", על "האיחוד הלאומי" ואפילו בנושאי חרדים. ב"שביעי" נחשף לראשונה כי הרב יעקב אריאל ניתק עצמו מארגון צהר לאחר כישלון חוק עמאר-אריאל בבחירות לרבנות הראשית. ב"שביעי" נערך ראיון עם הרב אביחי רונצקי שעורר סערה כשטען שמנוער הגבעות עלול לצאת ה'יגאל עמיר' הבא.

קישורים חיצוניים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +1071 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png