רבי יעקב יוסף טברסקי

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
האדמו"ר מסקווירא
יעקב יוסף טברסקי
רבי יעקב יוסף מסקוייקא.jpg
לידה 23 ביוני 1899
ט"ו בתמוז ה'תרנ"ט
סקווירה
פטירה 31 במרץ 1968 (בגיל 68)
ב' בניסן ה'תשכ"ח
ניו סקוור, ניו יורק, ארצות הברית
מקום קבורה שיכון סקווירא, ניו יורק
מקום מגורים ניו יורק, ארצות הברית
מקום פעילות ארצות הברית
בת זוג טראני
אב דוד טורסקי
אם ציפורה
צאצאים פייגא מלכה, סימה מירל, מרים, דוד
אדמו"ר חסידות סקווירה ה־דור השלישי

רבי יעקב יוסף טברסקי (ט"ו בתמוז ה'תרנ"ט - ב' בניסן ה'תשכ"ח) היה האדמו"ר מסקווירא. יסד בשנת ה'תשי"ז את עיירת ניו סקוור בארצות הברית.

ביוגרפיה

נולד בשנת התרנ"ט לרבי דוד טברסקי מסקווירא ולאמו, בתו של ר' אליקים געץ בעיר סקווירה באוקראינה. התחתן עם טראני, בתו של רבי פנחס טברסקי ("מאוסטילה") בב' באדר ה'תרפ"ה. לאחר החתונה חי במשך שנתיים בבֶּלז אצל חותנו (שעדיין התגורר אצל חותנו האדמו"ר רבי ישכר דוב מבעלזא).

בשנת ה'תרפ"ז, לאחר מות אביו, מונה לאדמו"ר חסידות סקווירא בעיר קאלאראש שברומניה. בשנת ה'תרצ"ד עבר לגור בעיר יאשי וניצל עם משפחתו מהפוגרום שנערך ביהודי העיר בשנת ה'תש"א.

לאחר מלחמת העולם השנייה עבר לעיר בוקרשט, ובשנת ה'תש"ח עבר לארצות הברית. התגורר בבורו פארק ולאחר שנתיים עבר לשכונת ויליאמסבורג שבברוקלין, ניו יורק, שם התגורר בשדרת בדפורד. בשנת ה'תשי"ז ייסד את עיירת ניו סקוור בניו יורק, על מנת ליצור מקום מגורים הולם עבור חסידיו.

הרב טברסקי נפטר בשנת ה'תשכ"ח. את מקומו ממלא בנו, הרב דוד טברסקי. חתנו, הבעל של שתים מבנותיו - פייגא מלכה וסימה מירל, היה הרב מרדכי הגר, האדמו"ר מויז'ניץ מונסי. חתנו השני, בעל בתו מַרים, הוא רבי חי יצחק טברסקי, האדמו"ר מרחמסטריווקא ארצות הברית.P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים ובנושא יהדות. אתם מוזמנים לתרום לאנציקלופדיה היהודית ולהרחיב אותו.

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה קטן מערך זה ב -22 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png