ר'דיר מריח

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
רדיר כמאל מריח
غدير كمال مريح
אין תמונה חופשית
לידה 21 ביוני 1984 (36)
דלית אל-כרמל, ישראל
מדינה ישראלישראל  ישראל
שנות פעילות 2011 - הווה
קישורים חיצוניים
פייסבוק gadeer.mr

רָדִיר כַּמַאל מְרֵיחערבית: غدير كمال مريح; תעתיק מדויק: ע'דיר כמאל מריח; נולדה ב-21 ביוני 1984) היא פוליטיקאית דרוזית ישראלית. לשעבר עיתונאית, מגישת מהדורת החדשות המרכזית בערבית בערוץ מָכָּאן. בפברואר 2017 התפרסמה כמגישת המהדורה המרכזית של ערוץ ברודקאסט הלא-יהודייה הראשונה בישראל עם הצטרפותה לערוץ הראשון.

ביוגרפיה

ר'דיר מריח נולדה בדלית אל-כרמל לאב קבלן בניין ואם עקרת בית. כבר מכיתה ו' החלה את דרכה התקשורתית בתחנת רדיו מקומית, ולאחר מכן הגישה פינות ותוכניות בטלוויזיה בכבלים. סיימה בהצטיינות תואר ראשון במדעי החברה והדימות הרפואי באוניברסיטת בר-אילן, ותואר שני בהצטיינות ביחסים בינלאומיים, התמחות במשא ומתן וקבלת החלטות בזירה הבינלאומית, באוניברסיטת חיפה.

עבדה כטכנאית אולטרה סאונד כלי דם. נאלצה לעזוב את עבודתה זאת בעקבות בעיה רפואית אורתופדית, והחליטה לחזור לחלומה הישן, התקשורת. סיימה בהצטיינות לימודים בבית ספר לתקשורת של חברת רשת.

בדצמבר 2011 החלה, יחד עם בשיר ח'ורי, להגיש מגזין צעירים חדש בערבית בערוץ 33 של רשות השידור, מע. קום.

ב-2013 נבחרה להנחות את תחרות הזמר הטלוויזיונית השנתית בערבית, הערביזיון. בשנת 2015 החלה להגיש את מהדורת החדשות המרכזית בערבית של ערוץ 33.

ב-18 בפברואר 2017 החלה להגיש את מהדורת החדשות המרכזית בת שעה של הערוץ הראשון, "חדשות השבת", לסירוגין עם אמיר איבגי, לאחר עזיבתה של מיכל רבינוביץ' להגשה היומית של מהדורת מבט. במקביל החלה להגיש פעם בשבוע את מהדורת חדשות הלילה באותו הערוץ. באפריל 2017 הפכה למגישה הבלעדית של חדשות השבת, עם עזיבתו של אמיר איבגי לערוץ 20. המשיכה להגיש את המהדורה המרכזית עד לסגירת רשות השידור.

לקראת הסגירה, חתמה על חוזה עם תאגיד השידור הישראלי, שהחליף את רשות השידור. עם תחילת שידורי התאגיד, ב-15 במאי 2017, חזרה להיות מגישה מובילה בחטיבות החדשות בשתי השפות ועד 2019 הגישה את מהדורת החדשות המרכזית בערבית בערוץ מָכָּאן. עד אוגוסט 2017 הגישה את מהדורת "חדשות השבת" בתוכנית רואים עולם בערוץ כאן 11 מדי מוצאי שבת.

בפברואר 2019 הצטרפה למפלגת חוסן לישראל ושובצה במקום ה-25 ברשימתה המאוחדת לכנסת העשרים והאחת עם יש עתיד, כחול לבן.

בת העדה הדרוזית, חילונית, תושבת דלית אל-כרמל. נשואה לשאדי, הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה, המשמש כמנהל מחלקה במפעל היי-טק רפואי ביקנעם, והם הורים לשני בנים.

קישורים חיצוניים

פייסבוק

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +3902 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png