קשר (כתב עת)

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search


שער הגיליון הראשון של "קשר"

קשר הוא כתב עת אקדמי לחקר תולדות העיתונות והתקשורת היהודית בעולם היהודי ובישראל. כתב העת מתפרסם על ידי המכון לחקר העיתונות והתקשורת היהודית ע"ש שלום רוזנפלד, הפועל במסגרת הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב. כל המאמרים שפורסמו בקשר לאורך השנים, זמינים באתר של המכון. כתב העת יוצא לאור פעמיים בשנה בעברית, עם תקצירי מאמרים באנגלית. באביב 2016 יצא לאור גיליון מס' 48.

היסטוריה

כתב העת נוסד בשנת 1987, על ידי המכון לחקר העיתונות והתקשורת היהודית ע"ש אנדראה וצ'ארלס ברונפמן באוניברסיטת תל אביב. העורך הראשון של "קשר" היה ד"ר מרדכי נאור.

בשנת 2003 הופסק פרסום כתב העת, לאחר פרסום 33 גליונות. בשנת 2006 חודש פרסומו של כתב העת תחת עורך חדש, פרופ' גדעון קוץ, המכהן כראש המגמה לתקשורת והיסטוריה יהודית באוניברסיטת פריז 8.

בשנת 2015 עודכן שם המכון ושמו כיום הוא: המכון לחקר העיתונות והתקשורת היהודית ע"ש שלום רוזנפלד.

תוכני כתב העת

מטרת כתב העת, מתוך אתר המכון:

פרסום מחקרים אקדמיים וסקירות ביקורת על אמצעי התקשורת ואנשי התקשורת היהודיים בכל תקופותיהם ובמרב גוניהם הלשוניים, החברתיים, התרבותיים, הרעיוניים והפוליטיים ובדרך זו לנסות ולשקף את הווייתו הקיומית של העם היהודי בעולם לא רק כ"עם הספר" אלא גם כ"עם העיתון", אשר בכל ריכוזיו הפזורים בעולם הופיעו עיתונים בלשונות היהודים ובשפת ארצות מושבם.

קישורים חיצוניים


Telecom-icon.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תקשורת. אתם מוזמנים לתרום לאנציקלופדיה היהודית ולהרחיב אותו.

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה קטן מערך זה ב -184 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png