קרול באומן

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search

קרול באומןאנגלית: Carol Bowman) היא סופרת, מרצה, יועצת ומטפלת, נתפרסמה בעיקר בשל המחקר שלה על מקרי גלגול נשמות, בפרט בילדים[1].

ביוגרפיה[edit | edit source]

שני ספריה הראשונים Children's Past Lives ‏(Bantam Books, 1997) ו Return from Heaven (HarperCollins, 2001), על גלגול-נשמות, תורגמו למעל 23 שפות. באומן עוסקת גם בטיפול בשחזור גלגולים למבוגרים ואף מעבירה קורסי הכשרה לטיפול בעזרת שחזור גלגולים. את השיטה למדה יחד עם חלוצי התחום, מוריס נת'רתון ורוג'ר וולגר, ובעלת תואר (M.Sc.) בייעוץ מאוניברסיטת וילנובה, לאחר לימודי ההמכה במככלת סימונס בבוסטון.

היא נחשבת למובילה בקידום מודעות למקרי גלגולים קודמים אצל ילדים מאז פרסום ספריה, והופיעה והתראיינה לכלי תקשורת רבים כולל תכניות אירוח מובילות כמו אופרה וינפרי, בוקר טוב אמריקה, תעלומות בלתי פתורות, פריים-טיים ABC, ועוד, כמו גם ערוצים כגון Discovery Channel ו BBC. היא מרצה במספר מדינות בנושא בקביעות, כולל נורבגיה, בלגיה, ספרד, אירלנד והולנד.

למרות הצלחת ספריה ובפרט Children's Past Lives, והעובדה שהם בהדפסה במשך למעלה מ-20 שנה, הם היא, כמו מרבית הסופרים בתחום, נמצאת תחת ביקורת נוקבת של ספקנים, כגון דברי הפילוסוף-ספקן רוברט טוד קרול: "עדות מיד ראשונה של בורות מדעית, פתיות ומעל הכל מחשבה שמגשימה את עצמה"[2].

הערות שוליים[edit | edit source]

  1. ^ "Carol Bowman". Retrieved 2014-10-11.
  2. ^ Robert Todd Carroll. (2010). "Mass Media Bunk". The Skeptic's Dictionary. Retrieved 2014-10-11.
P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום לאנציקלופדיה היהודית ולהרחיב אותו.

NivdakVeushar.png