אנציקלופדיה:ערכים של משתמשים חדשים

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
  1. הפניה אנציקלופדיה:קטגוריה:ערכים של משתמשים חדשים/פתיח

קטגוריה זו מרכזת ערכים של משתמשים חדשים שנוצרו באמצעות אנציקלופדיה:אשף הערכים. ערכים אלו נוצרו על ידי משתמשים חדשים, שלא מכירים את כל מדריכי הסגנון והתחביר בוויקיפדיה. אנא סייעו למשתמשים החדשים ובדקו את הערכים:

  • שמות הערכים – ודאו ששמות הערכים תואמים את ההנחיות בדף אנציקלופדיה:מתן שם לערך.
  • חשיבות הערכים – ודאו שהערכים עוסקים בנושאים בעלי חשיבות כדי להופיע בוויקיפדיה. אם זה לא ברור מהערך, אנא פנו לכותבים ובקשו בנימוס שירחיבו את הערך כדי שתובהר חשיבותו (תוכלו להפנות אותם לדף אנציקלופדיה:הבהרת חשיבות).
  • תוכן –
    • סגנון וויקיזציה - בדקו שתוכן הערך תואם את מדריכי הסגנון והעיצוב, ואם לא תקנו באמצעות ויקיזציה והגהה. כמו כן האם ניתן להוסיף בינוויקי, תמונות, תבניות וקטגוריות – אלו מצריכים תחביר שאינו טריוויאלי למשתמשים חדשים.
    • זכויות יוצרים - משתמשים חדשים שאינם בקיאים בכללים עלולים להעתיק תוכן ממקורות אחרים ולפגוע באופן לא מודע בזכויות יוצרים. רצוי לפנות אליהם בנימוס ולהסביר את הבעיה שבהעתקה.
  • ביקורת בונה – רצוי מאוד לפנות לכותבים החדשים ולתת להם ביקורת בונה. לביקורת בונה חשיבות רבה בצעדיו הראשונים של כל ויקיפד.

בסיום הטיפול בערך אנא הסירו אותו מהקטגוריה.

עבור ערכים שמופיעים בארגזי חול אישיים: אם הם נראים במצב טוב, רצוי לפנות לכותבים ולהציע להם להעביר את הערכים למרחב הראשי (ולהסביר להם את משמעות הדבר). ניתן להסיר את הקטגוריה מארגזי חול שלא נערכו יותר משבועיים ונראה כי לא יפורסמו במרחב הראשי (אם בגלל שהכותב הפסיק להיות פעיל ואם מחמת חשיבותם).