פיוניר (חברת פינטק)

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
פיוניר בע"מ
סוג: חברה פרטית
שנת הקמה: 2005
משרד ראשי: ניו יורק; פתח תקווה
מייסדים: יובל טל
אנשי מפתח: נשיא: יובל טל
מנכ"ל: סקוט גאליט
מנכ"לית פיוניר ישראל: קרן לוי
מוצרים עיקריים: העברת כספים אלקטרונית וביצוע תשלומים במסחר אלקטרוני
עובדים: 600 בישראל, 300 בשאר העולם (אפריל 2017)
www.payoneer.com

פיוניר בע"מאנגלית: Payoneer Inc.) היא חברה לשירותי העברת כספים אלקטרונית וביצוע תשלומים במסחר אלקטרוני. מטה החברה נמצא בניו יורק, ולה סניפים במדינות נוספות, אך מרבית עובדיה מועסקים במרכז המחקר והפיתוח של החברה, השוכן בפתח תקווה. לחברה שיתוף פעולה עסקי עם חברת כרטיסי האשראי מסטרקארד.

החברה הוקמה בשנת 2005, בהשקעה של שני מיליון דולר של המייסד יובל טל ומשקיעים נוספים. מייסד נוסף הוא בן יניב צ'צ'יק, שכיהן כסמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה ופרש ממנה ב-2015.[1] בשנת 2007 חברת ההון סיכון "גריילוק" השקיעה בחברה ארבעה מיליון דולר.[2] חברות הון סיכון נוספות השקיעו בחברה. באוקטובר 2016 השלימה פיוניר גיוס של 180 מיליון דולר בהובלת Technology CrossOver Ventures, ובסך הכל גייסה 245 מיליון דולר מאז הקמתה.

החברה מאפשרת העברת תשלומים באינטרנט באמצעות כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב, ארנקים אלקטרוניים והעברות בנקאיות.[3] לחברה יש שלושה מיליון משתמשים ביותר ממאתיים מדינות, והיא מבצעת עסקות ביותר מ-150 מטבעות.[4] עם לקוחותיה נמנות החברות גוגל, Airbnb ואמזון.

במרץ 2016 רכשה החברה את הסטארט-אפ האמריקאי Armor Payments, שעסק בהפחתת הסיכון הכרוך בעסקות בין עסקים שאינם מכירים זה את זה.[5]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +519 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png