עזרה:חשבון חדש

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
משתמש חדש

ההרשמה לאנציקלופדיה היהודית פשוטה ודורשת מכם פרטים מינימליים (שם משתמש וסיסמה בלבד).

לחצו כאן על מנת להירשם.

איך ליצור חשבון חדש

בקצה השמאלי של ראש הדף ישנו קישור "הרשמה/כניסה לחשבון". לחיצה על קישור זה יוביל אתכם לדף כניסה לחשבון רשום. כדי ליצור חשבון חדש, לחצו על הקישור "אתם מוזמנים להירשם" (ניתן גם ללחוץ על הקישור הזה שיביא אתכם ישירות לדף ההרשמה). כעת יוצג בפניכם טופס פתיחת חשבון חדש. שלושת השדות הראשונים הם שדות חובה, והאחרונה היא רשות. להלן מידע נוסף לגבי השדות שלפניכם:

שם משתמש
כאן יש להזין את שם המשתמש החדש שלכם. בבחירת השם יש להקפיד על הקווים המנחים הבאים:
 • שם המשתמש ישמש אתכם בשיחות עם משתמשים אחרים, ולכן עליו להיות מובן ונוח.
 • אין לכלול בשם המשתמש תווים מיוחדים, כגון ניקוד, תווים בלתי נראים או תווים שאינם על המקלדת, מילים או שמות באותיות ערביות, קיריליות, וכו'.
 • אין לבחור שמות פוגעניים (כגון "טיפש69" או "דפוק300"). מומלץ להימנע משמות בעלי הקשר פוליטי (לדוגמה: "ביבי נתניהו200", "שלי יחימוביץ' לשלטון" וכדומה), צבאי (לדוגמה: "רל"ש הרמטכ"ל"), דתי (לדוגמה: "אתאיסט לתמיד") או מיני.
 • אין לבחור שמות ארוכים או חסרי משמעות (לדוגמה: "מכחצ", "ךיעון", Ghfdjhdfkj, ‏"254צונגלבFG58", "קקי100", "זבלLK4251",‏ Idooooooooooo51, 10293847567h, מיאוווווווווווו וכדומה). שמות כאלה מהווים מטרד לקהילה.
 • אין לבחור שמות שמהווים פרסומת למוצר, לאדם, לגוף או לאמונה כלשהי, או שמות ארוכים המהווים סיסמאות.
 • אין להתחזות לאישים מוכרים (לדוגמה: "דנה פרידר", "יונית לוי2000", Moshekahlon וכדומה) או לאנציקלופדים אחרים (לדוגמה: "גוראריה המקורי200" וכדומה).
 • אין לבחור שמות עם כינויים (לדוגמה: "דורון הגבר", "אבי המלך", "דורון שולטתתת", "Yossitheking",‏ "orihayafyuf", "גדליהו השולט", "תותיהמלכה", "BennyHatotah", וכדומה).
משתמשים שיבחרו שמות שמפרים את הקווים המנחים צפויים להיחסם לצמיתות.
סיסמה
יש להקליד את הסיסמה הרצויה לכם. רצוי שהיא תהיה מעל 4 תווים, ושתהיה קשה לניחוש, (לא 1234, למשל). אינכם יכולים לבחור בסיסמה זהה לשם המשתמש שלכם.
הקישו סיסמה שוב
בתיבה זו יש להקליד בשנית את הסיסמה שהקלדתם בתיבת הטקסט הקודמת.
דואר אלקטרוני
הקלדת כתובת דואר אלקטרוני היא רשות. עם זאת, אנו ממליצים להזין כתובת דואר אלקטרוני כיוון שהדבר יקל על הדו-שיח בינינו ויאפשר לקבל את הסיסמה אם תשכחו אותה. הכתובת תהיה חסויה בפני משתמשים אחרים. עם זאת, ניתן לקבוע בהגדרות החשבון כי הכתובת תהיה גלויה.
אם תזינו כתובת דואר אלקטרוני, תישלח אליכם בקשה לאשר את הכתובת. שימו לב: גם ללא האישור תוכלו להשתמש בחשבונכם כרגיל, ואולם דברי דואר לא יישלחו לכתובתכם עד לאישור הכתובת.

לאחר שמילאתם את הטופס, לחצו על הכפתור "צור משתמש חדש". כעת יש לכם חשבון חדש באנציקלופדיה היהודית.

שירותים למשתמש רשום

בעקבות ההרשמה, בקצה השמאלי של כותרת הדף השתנה הקישור לדף ההרשמה במספר קישורים לדפים אישיים שלכם:


דף המשתמש שלכם

דף משתמש הוא דף המשמש למספר מטרות, ביניהן הצגת מידע על עצמכם, רשימת מטלות, רשימת קישורים שימושיים ומעין ארגז חול. למידע נוסף, ראו כאן.

דף השיחה שלכם

בדף השיחה שלכם יכולים משתמשים אחרים להגיב על פעולותיכם, ולשוחח עמכם.

 • לאחר שמשתמש כותב לכם הודעה, ניתן לענות בעזרת כתיבת נקודתיים : בהתחלת השורה, ואז כתיבת התגובה. אין צורך להתחיל כותרת חדשה בכל תגובה.
 • מרגע שמשתמש אחר ערך את דף השיחה שלכם, עד שאתם תיגשו לדף, תופיע בראש כל דף בו אתם נמצאים באנציקלופדיה היהודית הודעה: "יש לך הודעות חדשות", כאשר ההודעה עצמה היא גם קישור לדף השיחה שלכם.
 • מקובל להמשיך שיחה במקום בו התחילה: אם משתמש אחר השאיר הודעה בדף השיחה שלכם, יש לענות באותו מקום. בדומה, אם תשאירו הודעה בדף השיחה של משתמש אחר, צפו לתשובה שם. כדי להקל עליכם לדעת מתי קיבלתם תשובה, אפשר להשתמש ב"רשימת המעקב" (ראו להלן).
 • כדי שיידעו מי כותב את התגובה, יש לחתום באמצעות ארבעה סימני טילדה (~~‏~~). כאשר תשמרו את הדף, השרת של האנציקלופדיה היהודית הופך את הסימנים לשמך, לתאריך ולשעה בהם כתבת את התגובה. כדי לחתום בשמך בלבד, ללא תאריך ושעה, כתבו שלושה סימני טילדה. ניתן גם לעצב את חתימתך, ראה עזרה:חתימה.

למידע נוסף, ראו כאן.

העדפות

בדף ההעדפות ניתן לקבוע את העדפותיכם. למידע נוסף ראו כאן.

רשימת המעקב שלכם

רשימת המעקב מאפשרת לעקוב אחר שינויים שנעשו בדפים מסוימים לפי בחירתכם.

התרומות שלכם

ניתן לצפות בתרומותיכם על ידי לחיצה על קישור "התרומות שלי" שבראש כל דף. משתמשים אחרים גם יכולים לצפות ברשימה זו (קישור מופיע בדף המשתמש, בתיבת הכלים בצד שמאל - "תרומות המשתמש"). ראו גם אנציקלופדיה:תרומות המשתמש.

שירותים נוספים

ראו דף "למה ליצור חשבון?".

כניסה לחשבון

אם אינכם בחשבונכם, יש לבצע מספר פעולות פשוטות כדי להיכנס לחשבונכם:

 1. לחצו על הקישור "הרשמה/כניסה לחשבון" שבראש הדף
 2. הזינו את שם המשתמש ואת הסיסמה (ניתן לסמן את האפשרות "זכור אותי" כדי להיכנס אוטומטית לחשבון בכל כניסה לדף באנציקלופדיה היהודית)
 3. לחצו על כפתור "כניסה לחשבון"

שינוי ושחזור סיסמה

הסיסמה משמשת כאמצעי לוודא שרק אתם משתמשים בחשבון שלכם. אם אתם חושבים שמישהו גילה את הסיסמה, החליפו אותה מיד באמצעות כניסה להעדפות>פרטי משתמש.

אם שכחתם את הסיסמה תוכלו לבקש שחזור שלה בחלון הכניסה למערכת באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני שסיפקתם בעת הרישום או לאחריו. אם אינכם יכולים להיכנס לחשבון או לשחזר סיסמה, הודיעו על-כך בדף הבקשות ממפעילים.

דף זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +688 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.