עזרה:גאדג'טים

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
משתמש חדש

דף זה מפרט את הגאדג'טים שזמינים בהעדפות => גאדג'טים.

גאדג'טים הוא כינוי באנציקלופדיה היהודית לסקריפטים שאומצו על-ידי חלק גדול דיו מקהילת העורכים ונוספו להעדפות המשתמש. הגאדג'טים מיועדים לאפשר למשתמשים לשלוט על ממשק המשתמש. נכון ל־6 באוקטובר 2013, ישנם 52 גאדג'טים ו־77 סקריפטים.

ישנם שני הבדלים עיקריים בין לשונית ה"גאדג'טים" ב"העדפות" ללשוניות האחרות:

 • למעשה, כל האפשרויות בסעיף זה תלויות בתמיכת ג'אווה סקריפט בדפדפן שלכם. כמעט כל הדפדפנים תומכים בג'אווה סקריפט, אבל כל אלו שתומכים גם מאפשרים למשתמש לבטל את התמיכה הזו. אם בחרתם לא להפעיל ג'אווה סקריפט בדפדפן שלכם, כנראה לא תוכלו להשתמש בגאדג'טים אלו. יש דפדפנים שמאפשרים לבטל ג'אווה סקריפט באופן כללי, אך בכל זאת לאפשר רק באתרים מסוימים. אם אתם משתמשים בדפדפן כזה, תוכלו לאפשר ג'אווה סקריפט ספציפית באנציקלופדיה היהודית גם אם באופן כללי אינכם מאפשרים זאת.
 • הגאדג'טים אינם חלק אינטגרלי מהתוכנה שמפעילה את האנציקלופדיה היהודית (תוכנת "מדיה-ויקי"), אלא נוצרו על ידי משתמשים שונים בוויקיפדיה או באנציקלופדיה היהודית, והוספו לאפשרויות בידי אחד ממפעילי המערכת של האנציקלופדיה היהודית (מפעילי המערכת יכולים לערוך את רשימת הגאדג'טים האפשריים על ידי הודעת המערכת והדף המיוחד המתאימים).

חלק מהגאדג'טים מאופשרים כברירת מחדל (כלומר אלו שיופעלו אם תלחצו על קישורית "חזרה להגדרות ברירת המחדל" בתחתית הדף) עבור משתמשים חדשים ועבור אלמונים. אלו מסומנים על ידי (ברירת מחדל) וניתן לבטלם במידת הצורך.

אם ברצונכם לבקש גאדג'ט כלשהו שאינו קיים, או שקיים בוויקיפדיה, תוכלו לבקש בדף אנציקלופדיה:סקריפטים/בקשות. לדיווח תקלה על גאדג'ט יש לפנות לדף אנציקלופדיה:סקריפטים/תקלות.

Contents

עריכה

הוספת כפתור "עריכה" משמאל לכותרת הדף לעריכת פסקת הפתיח של דף

עריכה

גאדג'ט המוסיף קישור לעריכת הפתיח במקביל לכותרת הדף.


לשוניות תצוגה מקדימה ושינויים - הוספת לשוניות תצוגה מקדימה ושינויים מעל תיבת העריכה לצפייה בתצוגה מקדימה ובהבדל שינויים ללא צורך בטעינת הדף מחדש.

עריכה

הסקריפט מוסיף לשוניות "תצוגה מקדימה" ו"שינויים" מעל חלון העריכה. לחיצה עליהם תטען במהירות תצוגה מקדימה או הבדל שינויים של הדף או הפסקה. שימו לב: בתפריט "העדפות" תחת עריכה קיימת אפשרות "Show previews without reloading the page". השוני הוא שהסקריפט מוסיף לשוניות נוספות, לעומת האופציה השנייה, שמחליפה את התפקוד של כפתור "תצוגה מקדימה" ו"הצגת שינויים".

במדיה ויקי:Gadget-QPreview.js כתוב: Feature no longer exists. חזרתישיחה 23:57, 28 באפריל 2018 (IDT)


הוספת אפשרות לבצע החלפות בדף העריכה. מאפשר גם החלפות באמצעות ביטויים רגולריים

עריכה
Gadget-EditReplace.png

אפשרות זו מיועדת בעיקר לאלו שבוחרים לא להשתמש בסרגל העריכה המשופר ("העדפות" => "עריכה"). בסרגל המשופר יש כלי לביצוע החלפות בכל הדף, כולל שימוש בביטויים רגולריים. אפשרות זו באה להוסיף יכולת דומה מחוץ לסרגל העריכה עצמו. (גם משתמשי הסרגל המשופר יכולים להפעיל את האפשרות הזו במקום להשתמש בכלי המובנה). האפשרות הזו מוסיפה קישורית "[החלף]" מעל לסרגל העריכה.


הוספת כפתור לבדיקת בעיות סגנון ולשון נפוצות, להחלפות של בוט ההחלפות, תיקון קישורים לפירושונים ועוד לא תואם לגאדג'ט "wikEd"‏

עריכה
Checkty-gadget.png

אפשרות זו מוסיפה מתחת לתיבת העריכה, בין הכפתורים "תצוגה מקדימה" ו"הצגת שינויים", כפתור חדש בשם "בדיקה". לחיצה על כפתור זה מבצעת מספר פעולות:

 • החלפות - ביצוע ההחלפות טקסט טכניות והחלפות של "בוט החלפות" על הטקסט בתיבת העריכה. פעולה זו משנה ישירות את הטקסט עצמו. ההחלפות הללו מכבדות את התבנית {{ללא בוט}} כאשר עורכים את הערך המלא (ולא פסקה).
 • זיהוי טעויות נפוצות - בדיקת הטקסט כנגד רשימת כללים, והתרעה על שגיאות נפוצות, ובמידת האפשר הצעת תחליף. פעולה זו לא משנה את הטקסט.
 • תיקון פירושונים - התרעה על קישורים לדפי פירושונים, וסיוע בתיקונם.
 • תיקונים טכניים - התרעה על קישורים פנימיים כפולים ופרמטרים ריקים, וסיוע בהסרתם לפי בחירת המשתמש.
 • תמונות - התרעה על חוסר בתמונות או על הימצאות תמונות ב"שימוש הוגן", וסיוע במציאת תמונות חופשיות מתאימות לערך.

לאחר לחיצה על "בדיקה", נוסף אזור מתחת לשורת הכפתורים עם מידע על ממצאי הגאדג'ט:

Gadget-Checkty-2.png

החלפות

ההחלפות מבוצעות באופן אוטומטי:

ההחלפות הללו מכבדות את התבנית {{ללא בוט}} אם קיימת כזו בערך, אבל זו נקודה עדינה: צ'קטי מכיר רק את מה שנמצא כרגע בחלון העריכה, וייתכן מצב שבו אתם עורכים פסקה אחת, והתבנית {{ללא בוט}} נמצאת בפסקה אחרת. לכן, אם מפעילים את צ'קטי כשעורכים פסקה יחידה, יש לנהוג משנה זהירות ולבצע "הצגת שינויים" לפני השמירה.

החלפות אלו תופענה בתקציר העריכה. תמיד לאחר הרצת הבדיקה, יש לבצע "הצגת שינויים" כדי לוודא שהגאדג'ט לא ביצע החלפות לא רצויות.

ראו גם: הוספה/הסרה של החלפה

בדיקת התאמה במין

צ'קטי יודע לאתר אוטומטית טעויות לשוניות של אי-התאמה במין, כגון "שתי שקל", "שלושה בחורות" ו"חמשת הספינות", להפנות את העורך למיקום המתאים של הבעיה בערך, ולהציע תיקון מתאים. את התיקון יש לעשות ידנית לאחר שמוודאים שהצעת התיקון נכונה.

זיהוי ביטויים בעייתיים

הגאדג'ט מזהה מספר ביטויים בעייתיים, כפי שמוגדר בוויקיפדיה:בדיקה אוטומטית (שנבנה בהסתמך על ויקיפדיה:לשון), ורושם את רשימת הביטוים הבעייתיים שנמצאו בערך. משמאל לכל ביטוי בעייתי מופיעה קישורית "חיפוש" שלחיצה עליה מוצאת את הביטוי המתאים בתיבת העריכה. כאשר אותו ביטוי בעייתי מופיע מספר פעמים בערך, לחיצה חוזרת על קישורית "חיפוש" תוביל למופע הבא של הביטוי וכן הלאה.

ראו גם: הוספה/הסרה של ביטוי

קישורים לדפי פירושונים

Gadget-Checkty-3.png

בתחתית האזור הצהוב מופיעה רשימת הקישורים לדפי פירושונים שנמצאים בערך. לחיצה על אחד מפריטי הרשימה (אם ישנם כאלו) מקפיצה חלונית עם המשפט המלא בו מופיע הקישור לדף הפירושונים, והאפשרויות להחלפה. ריחוף עם העכבר מעל אחד הכפתורים תציג ברמז צץ ("tooltip") את השורה המלאה של הקישור בדף הפירושונים, ולחיצה על הכפתור תחליף את הקישור לדף פירושונים בקישור מפורש, מבלי לשנות את הטקסט המוצג לקורא.

דוגמה: במקרה שבתמונה, לחיצה על הכפתור "מארק" תהפוך את הקישור כך שיפנה למרק גרמני.

תמונות

 • סיוע במציאת תמונות - במקרה שאין תמונות בערך הסקריפט מציע שימוש בכלי שנקרא FIST לחיפוש תמונות חופשיות מתאימות בוויקישיתוף ובוויקיפדיות בשפות אחרות, וכן תמונות חופשיות באתר פליקר.
 • טיפול בתמונות שימוש הוגן - אם הערך כבר מכיל תמונות, הסקריפט סורק את הגרסה השמורה של הערך ומוצא אם יש בה תמונות שמכילות את התבנית {{שימוש הוגן}}. אם יש כאלו, הסקריפט מודיע, ומציע קישור ל FIST כדי להחליף את תמונות השימוש ההוגן בתמונות חופשיות.

ויקישיתוף

Gadget-Chekty-4.png

אם אין בערך קישור לוויקישיתוף, ויש בו קישור לוויקינתונים שמקושר בעצמו לוויקישיתוף, צ'קטי מציע להוסיף קישור לוויקישיתוף.
כל שנשאר לכם לעשות הוא למקם את הסמן במקום בו אתם רוצים להוסיף את הקישור "ויקישיתוף בשורה" (בדרך כלל בסוף פסקת "קישורים חיצוניים"), וללחוץ על הכפתור "להוספה" - וזה הכל!

ויקינתונים

אם הערך מכיל תבניות אשר יכולות להשתמש במידע מוויקינתונים אך לא קיימות תוויות עבריות לנתונים, צ'קטי מציע את רשימת הישויות המתאימות מוויקינתונים ומאפשר להגדיר להן במהירות תווית בעברית. ההגדרה נעשית באמצעות לחיצה על שם הישות, הזנה של תווית בעברית ואישור.

הערות שוליים

צ'קטי מאפשר לעצב הערות שוליים בצורה אחידה:

 • אחידות במיקום הערות שוליים - במקרה שחלק מהערות השוליים מופיעות אחרי סימן פיסוק, וחלקן לפני הסימן, מציע צ'קטי לבחירת העורך את העיצוב המועדף, ומאפשר לעורך לבחור לתקן בהתאם את כל הערות השוליים.
 • איחוד הערות שוליים - במקרה שהערת שוליים מופיעה מספר פעמים בערך מציע צ'קטי להגדיר מזהה ("שם") למופע הראשון ולהפוך את יתר המופעים לשימושים במזהה.

התאמה אישית

ניתן להגדיר קיצור מקלדת לכפתור הבדיקה באמצעות הגדרת checkToolKey בדף הסגנון האישי.

לדוגמה

checkToolKey ='t'

alt+shift+t יהיה קיצור המקלדת בדפדפנים הנפוצים. (התמיכה בקיצורי מקלדת עשויה להשתנות בין דפדפנים ומערכות הפעלה - ניתן לסמן עם העכבר את הכפתור כדי לקבל טיפ לשילוב המקשים המדויק בדפדפן שבשימוש)

את כיתוב הכפתור ניתן לשנות מ"בדיקה" לשם הרצוי באמצעות הגדרת checkToolName בדף הסגנון האישי.

לדוגמה

checkToolName="סקריפט בדיקה"

תקלות והצעות לשינויים

בדף השיחה של המקור של צ'קטי ניתן למצוא תקלות שטופלו והצעות לשינויים. הצעות לתיקוני לשון או שגיאות כתיב יש להעלות בשיחת ויקיפדיה:בדיקה אוטומטית או ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/אולם דיונים.


הוספת תווים מיוחדים בתחתית דף העריכה, כגון ערבית, יוונית וסימונים מתמטיים

עריכה
Specialchars-gadget.png

בתחתית תיבת העריכה ישנה רצועת כלים ארוכה שמכילה תווים שלא נמצאים בכל המקלדות: פיסוק, קוד ויקי, תווים מתמטיים, ותווים עבריים (למעשה, תווי ניקוד). אפשרות זו מוסיפה בצידה השמאלי של הרצועה הזו תפריט נגלל עם כ-30 קבוצות נוספות של תווים מיוחדים כמו ערבית, יוונית, וייטנאמית, ועוד כ-27 שפות. בחירה של אחת מהשפות הללו מוסיפה את התווים המתאימים בתחתית הרצועה, באופן כזה שלחיצה על כל אחד מהם מוסיפה אותו לחלון העריכה עצמו.


עורך wikEd, מוסיף תכונות ושיפורים שונים לעורך הטקסט, וכן לחלון "הבדלים בין גרסאות". לא פועל באינטרנט אקספלורר. לא תואם לגאדג'ט "כפתור בדיקה"

עריכה
הגאדג'ט לא פועל בדפדפן אינטרנט אקספלורר.
הגאדג'ט לא תואם לגאדג'ט כפתור בדיקה.


מוסיף לחלון העריכה תכונות משופרות, ומיועד לדפדפנים: פיירפוקס, ספארי, וכרום. להוראות ופירוט מלא קראו את דף העזרה (באנגלית). כמו-כן, הגאדג'ט מוסיף שיפורים גם לחלון "השוואת גרסאות". הגאדג'ט הזה מצוי עדיין בגרסת בטא.

הפעלתו במצב עריכה עלולה לנטרל גאדג'טים אחרים, כמו "השלמה אוטומטית בקישור לערכים". ניתן להפעיל ולנטרל את הגאדג'ט באופן דינמי תוך כדי עריכה, על ידי כפתור WikEd logo.png שמופיע מימין לסמליל המשתמש שמופיע ליד שם המשתמש שלכם בראש הדף. במלים אחרות, אפשר לבחור בו מהדף "העדפות" לשמור אותו במצב כבוי (או "מנוטרל"), ולהפעיל אותו רק כאשר מבקשים להשתמש באחת מהתכונות המשופרות שלו. אפשר כמובן גם להיפך - להשאיר אותו מופעל, ולכבות אותו רק כאשר הוא מפריע. ניתן גם להפעיל את הגאדג'ט עבור השוואת גרסאות בלבד, ללא כל השפעה על מסך העריכה, אך אם זו בחירתכם, עדיף להפעיל במקומו את הגאדג'ט wikEdDiff.


גאדג'ט להצגת הבדלים בין גרסאות בצורה ברורה יותר: wikEdDiff (לא נחוץ למשתמשים ב wikEd)

עריכה
Gadget-wikEdDiff.png

גאדג'ט זה מביא אתו חלק מהתכונות של הגאדג'ט wikiEd, וליתר דיוק, את אפשרות השוואת הגרסאות.

כאשר אתם במצב של "השוואת גרסאות", מתחת להשוואה יופיע הכפתור הזה: WikEdDiff.png. לחיצה עליו פותחת מתחת לכפתור תיבה של "השוואה מאחדת": שתי הגרסאות מוצגות יחדיו, כאשר התווים שנוספו מופיעים ברקע ירוק, ותווים שהוסרו מופיעים ברקע אדום. בנוסף, בתיבה המאוחדת, קישורים פנימיים וחיצוניים פעילים (כלומר ניתן ללחוץ עליהם).

הדף באנגלית המקביל לדף זה הוא: MediaWiki:Gadget-wikEdDiff.


בדיקת יתמות של ערך בעריכה.

עריכה

סימון אפשרות זו יגרום לכך שכאשר אתם עורכים ערך "יתום", כלומר כזה שאין אליו קישורים ממרחב הערכים, תקבלו חיווי על כך בתחתית דף העריכה.


הוספת תקציר "שחזור לגרסה x מתאריך x מאת x" בעת עריכת גרסה ישנה של דף.

עריכה

בחירת אפשרות זו תגרום לכך, שכאשר אתם בוחרים לערוך גרסה ישנה של ערך (על ידי לחיצה על גרסה ישנה מדף גרסאות קודמות, ואז לחיצה על "עריכה") (כגון לצורך שחזור השחתות ממספר משתמשים וכדומה), יווצר תקציר עריכה "שחזור לגרסה x מתאריך x מאת x" באופן אוטומטי. ניתן לערוך את התקציר לפני השמירה.


השלמה אוטומטית בקישור לערכים ([[קישור]]) ותבניות ({{תבנית}})

עריכה
Gadget-autocomplete.png

בחירה באפשרות זו גורמת לכך שכאשר אתם נמצאים במצב "עריכה", מקלידים "‏[[" ואז אות נוספת, ייפתח בצד שמאל למעלה של תיבת העריכה תפריט נגלל שמציע ערכים שמתחילים באותיות אותן כבר הקלדתם. ניתן לבחור ערך מהרשימה בעזרת העכבר, או בעזרת החיצים (Up או Down) במקלדת ולבסוף הקשת Enter. בדומה, אם תקישו "‏{{" ואז אות נוספת, התפריט הנגלל יציע תבניות ששמן מתחיל בתווים אותם הקלדתם.


הוספת כפתור טבלה לסרגל הכלים הישן

עריכה

אפשרות זו מיועדת אך ורק לאלו שבוחרים לא להשתמש בסרגל העריכה המשופר ("העדפות" => "עריכה"). בסרגל המשופר יש כלי ליצירת טבלאות. אפשרות זו באה להוסיף יכולת דומה לסרגל העריכה הישן, על ידי כפתור "טבלה" שנראה כך: טבלה ישן.

שימו לב: אם הדפדפן שלכם חוסם פופאפים, ייתכן שלחיצה על הכפתור לא תפתח את הכלי.


הוספת כפתור להוספת קישורים חיצוניים בסרגל הכלים

עריכה

(ברירת מחדל) גאדג'ט זה מוסיף לסרגל הכלים במצב "עריכה" כלי שעוזר להוסיף קישורים חיצוניים לדף.

הוראות שימוש

הפעלה

בתיבת העריכה, מקמו את הסמן במקום בו מתבקש הקישור, ולחצו על הכפתור אשף הקישורים בסרגל הכלים (אם אתם משתמשים ב"סרגל עריכה משופר", הכפתור נמצא תחת תפריט "מתקדם").

בחירת התבנית הרצויה
Gadget-Externallinks-1.png

לחיצה על הכפתור תפתח תיבת דו-שיח קטנה במרכז המסך עם תפריט גלילה המונה את כל התבניות שנתמכות על ידי האשף (טיפ: פרט לבחירה הראשונה, "קישור כללי", שמות התבניות ממוינים, והקשת האות הראשונה של שם התבנית באותיות עבריות או לטיניות תביא אתכם לתבנית הרצויה או קרוב אליה בתפריט). בחרו מהתפריט את התבנית הרצויה. אם ברצונכם לערוך תבנית שכבר קיימת בדף, ניתן להדביק את התבנית בשדה "או הדביקו כאן תבנית לעריכה" - פעולה זו תפתח את האשף ותעתיק את תוכן הפרמטרים מהתבנית לשדות המתאימים באשף.

אם התבנית כבר קיימת בדף וברצונכם לשנות או להוסיף בה מספר פרטים, ניתן לסמן את התבנית בדף לפני לחיצה על כפתור האשף. פעולה זו תגרום לדילוג על השלב הראשון של בחירת התבנית, משום שהתבנית שסימנתם כבר ידועה, ותגרום להופעה מיידית של האשף כאשר תוכן הפרמטרים בתבנית המסומנת מועתק לשדות המתאימים באשף.

מילוי השדות
תיבת דו שיח למילוי הפרטים
1. בכותרת התיבה יופיע שם התבנית שבחרתם
2. שדה זה מופיע בחלק מהתבניות. אם מופיע השדה, "הדבקת" הקישור בשדה הזה תגרום למילוי חלק מהשדות
3,4. אפשרות לבחור "פריט ברשימה" או "הערה"
5. כפתור ה"אישור" יהפוך לפעיל לאחר שכל שדות החובה (מסומנים במסגרות אדומות) ימולאו.

תיבת הדו-שיח תתאכלס עם השדות המתאימים לתבנית שנבחרה.

בחלק מהתבניות מופיעה מעל השדות שורה ובה נכתב "הדביקו את הקישור כאן". אם תדביקו בשורה זו את הקישור, האשף ינסה לחלץ מהקישור את השדות הרלוונטיים. אם הדבקתם קישור ושום שדה לא התמלא, התמלאו שדות לא נכונים, או שהתמלאו בפרטים לא נכונים, אנא דווחו בהאנציקלופדיה היהודית:סקריפטים/תקלות. אל תשכחו לציין את התבנית שגרמה לבעיה, ואם ניתן רצוי גם להדביק את הקישור הסורר.

לאחר מילוי השדות

ניתן לסמן בתחתית האשף "פריט ברשימה". אם תעשו זאת, התבנית תתווסף לדף בשורה חדשה, עם "*" לפניה. לחילופין, ניתן לסמן "הערה". אם תעשו זאת, התבנית תתווסף לדף עטופה בתבנית "{{הערה}}".

חלק מהשדות הם "חובה", ומסומנים במסגרת אדומה. כל זמן שיש לפחות שדה אחד "חובה" שעדיין ריק, הכפתור "אישור" מנוטרל, ולא ניתן להוסיף את התבנית. ברגע שכל השדות המסומנים כ"חובה" אינם ריקים, כפתור "אישור" הופך להיות פעיל.

אפשר בכל עת לסגור את תיבת הדו-שיח בשלושה אופנים: לחיצה על "ביטול", לחיצה על ה-x בפינה שמאלית עליונה, או הקשת Escape במקלדת.

לחיצה על כפתור "אישור" תוסיף את התבנית לתיבת העריכה, במקום בו נמצא הסמן.

בוקמרקלטים

יש תבניות הנתמכות על ידי בוקמרקלטים. בדרך כלל עדיף עבור תבניות כאלו להשתמש בבוקמרקלט. כאשר תבחרו אחת מהתבניות הללו, האשף יזכיר לכם שהתבנית נתמכת, וימליץ להשתמש בבוקמרקלט. למידע נוסף ראו עזרה:בוקמרקלטים.


רשימת תקצירי עריכה נפוצים מתחת לתיבת התקציר (ברירת מחדל)

עריכה

(ברירת מחדל)

Summarieslist-gadget.png

אפשרות זו מוסיפה מספר כפתורים עם תקצירי עריכה סטנדרטיים ("הגהה", "תקלדה", "עיצוב", "ויקיזציה", "קטגוריה", "בינוויקי" וכן הלאה) מתחת לשורת תקציר העריכה. לחיצה על הכפתורים מוסיפה את התקציר הסטנדרטי לתיבת העריכה.

ניתן להוסיף על תקצירי העריכה הסטנדרטיים גם תקצירים מותאמים אישית, כפי שמוסבר בדף האנציקלופדיה היהודית:סקריפטים/תקצירים.


התראה בשמירה כאשר יש הערות שוליים אך אין פיסקת הערות שוליים

עריכה

אפשרות זו גורמת להפעלת בדיקה מיוחדת כאשר לוחצים על "שמירה" או "תצוגה מקדימה", ומתריעה אם יש בדף הערות שוליים אך אין תבנית {{הערות שוליים}} או תגית <references/>, או כאשר יש תבנית או תגית, אך אין הערות שוליים.

 • הבדיקה מופעלת רק כאשר עורכים את הדף כולו, אך לא כשעורכים סעיף יחיד בעזרת קישורית "עריכה".
 • הגאדג'ט אינו מזהה הערות שוליים הקיימות בתבניות המוכללות בדף, כך שיש לוודא את תוצאות הבדיקה ידנית.
 • הגאדג'ט פעיל רק במרחב הראשי.


ניווט וחיפוש

הוספת קישורים אישיים בתיבת הצד - את הקישורים יש לקבוע בדף משנה של דף המשתמש

עריכה
דוגמה של הגדג'אט במונובוק

הגאדג'ט מוסיף קישורים (שנבחרו על ידי המשתמש) לתיבה שממוקמת מעל לתיבת הקהילה. עבור משתמשים שבחרו בעיצוב שאינו "וקטור", התיבה מוצגת במצב מקופל.[1]

הוראות שימוש

אחרי שמאפשרים "הוספת קישורים אישיים בתיבת הצד" בהעדפות (תחת "גאדג'טים"), יש לערוך את הדף "מיוחד:הדף שלי/הקישורים שלי". כדי ליצור קישור חדש, יש לפתוח בשורה חדשה עם כוכבית, ולאחר מכן יבוא הקישור. הקישור יכול להיות קישור פנימי או קישור חיצוני. ניתן להשתמש בתגי HTML לעיצוב הקישור. ראו לדוגמה את הדף הזה. מומלץ ליצור קישור לדף העריכה "משתמש:שם המשתמש/הקישורים שלי" כדי להקל על עריכתו (ראו ה"טיפ" למטה). לאחר הוספת הקישורים ו/או הסרת הקישורים הרצויים, יש לשמור את הדף.

לחצו כעת על הקישור "הקישורים שלי" שמעל לתיבת הקהילה וראו את התוצאה. השינוי אמור להיות מיידי. אם השינוי אינו משתקף בתיבת הקישורים שלכם בצד ימין, רעננו את הדף באמצעות Ctrl + F5.

טיפים או "דברים מגניבים שאפשר לעשות עם הקישורים"

הוספת קישור לעריכת דף "הקישורים שלי"

ניתן, לשם נוחות, להוסיף בסוף הרשימה את השורה הבאה:

* {{עריכת הדף|מיוחד:הדף שלי/הקישורים שלי|כתובית=עריכת הקישורים שלי}}

התוצאה:

קישור עם צבע

* [[משתמש:Yonidebest/נתונים שונים|<font color="green">נתונים שונים</font>]]

התוצאה:

ראו לדוגמה את דף הקישורים הזה.

שילוב תמונות

ניתן לשלב גם תמונות ברשימת הקישורים, בחלופה לריבועים הכחולים. ראו דוגמה בדף הקישורים הזה.

קישורים מותנים לפרלמנט, מפעיל נולד ובירורים

ניתן בדף להשתמש גם בתבניות, למשל תבניות שיכולות ליצור קישורים בתנאים מסוימים. לדוגמה, אם תרצו שהקישורים הפרטיים שלכם יכילו קישור לדפים האנציקלופדיה היהודית:פרלמנט, האנציקלופדיה היהודית:מפעיל נולד והאנציקלופדיה היהודית:בירורים רק כאשר מתנהל בדף המתאים דיון, הוסיפו את הקטע הבא לרשימה:

{{קישור לדף אם צריך|דף=האנציקלופדיה היהודית:פרלמנט|כותרת=הפרלמנט|ריק=13|רשימה=*
}}{{קישור לדף אם צריך|דף=האנציקלופדיה היהודית:בירורים|כותרת=בירורים|ריק=40|רשימה=*
}}{{קישור לדף אם צריך|דף=האנציקלופדיה היהודית:מפעיל נולד|כותרת=מפעיל נולד|ריק=35|רשימה=*
}}

הערות שוליים

 1. ^ בעיצובים שאינם וקטור, יש להקיש על "הקישורים שלי" בתפריט הימני כדי להציג את הקישורים. אפשר להשאיר את התיבה פתוחה כברירת מחדל, על ידי הוספת השורה window.customLinksOpen = 1; למיוחד:הדף שלי/common.js (נבדק בעיצוב "מונובוק").

חיפוש באמצעות שמות מרחב מקוצרים

עריכה
הגדג'אט במונובוק

רשימת חלקית של הקיצורים:

מרחב קיצור
   
ויקיחרדי ו
משתמש מ
תמונה ת
מדיה ויקי מו
תבנית תב
עזרה ע
קטגוריה ק
פורטל פ
התאמה הת
מרחב שיחה קיצור
שיחה ש
שיחת ויקיחרדי שו
שיחת משתמש שמ
שיחת תמונה שת
שיחת מדיה ויקי שמו
שיחת תבנית שתב
שיחת עזרה שע
שיחת קטגוריה שק
שיחת פורטל שפ
שיחת התאמה שהת
מיוחד קיצור
מיוחד ד
תרומות משתמש תמ

ניתן גם להוסיף את האות "ע" (עבור עריכה) או "ג" (עבור גרסאות קודמות) לפני הקיצור בטבלה לעיל על מנת להגיע לדף העריכה או דף הגרסאות הקודמות, בהתאמה.

הערה חשובה: יש להוסיף נקודתיים בכל מקרה. לדוגמה, במקום "האנציקלופדיה היהודית:מזנון", יש לכתוב "ו:מזנון".

ניתן להתחיל את השורה עם לוכסן על מנת להגיע לדף משנה שלכם. לדוגמה, חפשו "/משימות" כדי להגיע ל"מיוחד:הדף שלי/משימות".

דוגמאות


שינוי הסדר של קישורי האינטרוויקי - את הסדר יש לקבוע בדף משנה של דף המשתמש

עריכה
Gadget-InterwikiOrder.png

הסקריפט משנה את סדר הבינוויקי על פי הגדרותיכם. להלן הסברים כיצד לשנות את סדר הבינוויקי.

הוראות שימוש

תחילה יש לערוך את הדף מיוחד:הדף שלי/בינוויקי. בדף זה יש להזין את קודי השפה לפי הסדר הרצוי. כל שורה צריכה להתחיל בכוכבית. למשל, ברשימה הבאה

*en
*de
*es

סדר הבינוויקי יהיה כלהלן: תחילה יופיע הבינוויקי האנגלית; לאחר מכן הבינוויקי הגרמנית; לאחר מכן הבינוויקי הספרדית; ולאחריהם שאר הבינוויקי. אם לא קיים בינוויקי באחת מהשפות הנ"ל, הוא כמובן יישמט מרשימת הבינוויקי.

באפשרותכם לקבוע שכל בינוויקי אחר, למעט אלו שנמצאים ברשימה שיצרתם, לא יופיע בכלל. למשל, אם תרצו להציג רק את השפות אנגלית, גרמנית וספרדית, בסדר הזה ולאחר מכן לא תבוא אף שפה נוספת, הוסיפו כוכבית בסוף הרשימה ולאחריו המילה "זהו", כלהלן:

*en
*de
*es
*זהו

שינוי הקישור לוויקישיתוף (שבתיבת הכלים) לממשק אנגלי או לממשק המוגדר בהעדפות ויקישיתוף

עריכה

מיועד לקישור "לוויקישיתוף" שבתיבת הכלים, אחרי "העלאת קובץ לשרת /". כברירת מחדל, לחיצה על הקישור הזה מביאה לדף העלאת קובץ שבוויקישיתוף עם ממשק משתמש בעברית. אם אתם מעדיפים להשתמש בוויקישיתוף בממשק משתמש בשפה אחרת, בחרו באפשרות זו. בחירת האפשרות הזו תגרום לממשק המשתמש להיות בשפה אותה בחרתם בהעדפות המשתמש שלכם בוויקישיתוף, או כברירת מחדל באנגלית.


הפיכת מקלדת עברית/אנגלית בחיפוש - בחיפוש "yrun" ההצעות יכללו גם "טרומבון" "טרומן" וכדומה. (ברירת מחדל)

עריכה

(ברירת מחדל)

הגאדג'ט כשמקישים בתיבת העריכה "yrun" Gadget-DWIM-1.png
הגאדג'ט כשמקישים בתיבת העריכה "בפו" Gadget-DWIM-2.png

תיבת החיפוש מציעה ערכים ששמם מתחיל באותיות שהוקלדו. לדוגמה, כאשר אתם מקישים "טרומ", ייפתח מתחת לתיבת החיפוש תפריט נגלל שיציע (בין השאר) "טרומבון", "טרומן" ו"טרומפלדור". אם שכחתם את המקלדת במצב "אנגלית", הקשה על "טרומ" כותבת "yrun". הגאדג'ט הזה יציע את הטרומבון, טרומן וטרומפלדור (ושאר הערכים שמתחילים ב"טרומ") גם למי שיקיש "yrun". מנגד, אם תקישו "בפו", הגאדג'ט יציע גם CPU.


עיצוב

העברת הקישורים מהתפריט הנסתר לשורת הלשוניות (עבור עיצוב "וקטור")

עריכה

בעיצוב וקטור, יש "תפריט נסתר": זהו התפריט שנפתח כאשר מציפים את העכבר או לוחצים על המשולש שמימין לתיבת החיפוש. עבור משתמשים ותיקים תפריט זה כולל "העברה", ועבור מפעילים, או מי שבחר בגאדג'ט "הוספת לשוניות "מחיקה", "הגנה", "חסימה" ו"הסתרת גרסה" כדי לבקש בדף בקשות ממפעילים" התפריט כולל אפשרויות נוספות כמו "הגנה", "חסימה", "מחיקה" וכדומה. יש עוד גאדג'טים וסקריפטים שמוסיפים לתפריט זה אפשרויות.

גאדג'ט זה יסיר את "התפריט הנסתר" (כלומר המשולש), ויוסיף את האפשרויות שכלולות בו לשורת הלשוניות (או "הטאבים"), לצד "קריאה", "עריכה", ו"גרסאות קודמות".


הוספת רקע צהבהב לדיונים בדפי שיחה ובמרחב האנציקלופדיה היהודית

עריכה

גאדג'ט זה מוסיף רקע צהבהב לדיונים בדפי שיחה באופן שמקל על ההבחנה בין הדוברים: הרקע מתווסף רק לדברים שנמצאים בהזחה אי-זוגית, כשדברים שנמצאים בהזחות זוגיות נשארים עם רקע לבן.


יישור קישורי עריכת פסקה לימין (כלומר, משמאל לכותרת)

עריכה

לכל סעיף בדף יש קישורית "עריכה" המיועדת לעריכת אותו סעיף בלבד. ברגיל קישורית זו נמצאת בצד שמאל של שורת הכותרת. גאדג'ט זה מצמיד את הקישורית לימין, כלומר מיד לאחר המילה האחרונה בכותרת הסעיף.


קיבוע התפריט העליון, כך שיוצג כל הזמן ללא תלות בגלילת הדף. (מיועד לווקטור)

עריכה

גדג'ט זה מקבע את התפריט העליון (הכולל את הלשוניות ערך, שיחה, עריכה וכו' ואת החיפוש) בסקין וקטור כך שיישאר במיקום קבוע גם בגלילה.


קיבוע תפריט הצד, כך שיוצג כל הזמן ללא תלות בגלילת הדף. (מיועד לווקטור)

עריכה

גאדג'ט זה פועל בעיצוב "וקטור" (עיצוב ברירת המחדל) בלבד. מקבע את תפריט הצד (החל מלוגו האנציקלופדיה היהודית ומטה) כך שיישאר במיקום קבוע בשמאל הדף, ללא תלות בגלילה. הגאדג'ט גם משכן את קישורי בינוויקי בתיבה נגללת, כדי שלא יחרגו מן הדף (בגלל הקיבוע, לא ניתן להגיע לקישורים שחורגים מן הדף).

לוויקיפדים שמשתמשים באפשרות זו, מומלץ מאוד לבחור גם ב"הפעלת קיפול פריטים בתפריט הניווט בעיצוב וקטור" תחת לשונית "מראה" בהעדפות.


הוספת אופציות הצגה לסעיף "הערות שוליים" כאשר יש עשר הערות או יותר.

עריכה
Gadget-RefStyle.png

גאדג'ט זה מוסיף לסעיף "הערות שוליים" אופציות שונות לתצוגה, בדפים בהם יש עשר הערות או יותר.

האפשרויות הן: "הצגה בטורים", " תיבת גלילה" ו-"הסתרה". בנוסף הגאדג'ט מוסיף מַחִלֵק ("slider"), המאפשר לשנות את גודל הגופנים בסעיף "הערות שוליים".

 • "הצגה בטורים" מוגבלת לדפדפנים התומכים בהצגה בטורים, כלומר כל הדפדפנים המודרניים פרט לאינטרנט אקספלורר (שבו האפשרות לא תוצג). אם נעשה שימוש בתבנית "הערות שוליים" עם הגדרת "טורים=כן", אפשרות זו נעולה במצב בחור (כלומר אין אפשרות לבטל את ההצגה בטורים באותו ערך). ההצגה בטורים תלויה ברוחב המסך בו אתם גולשים: מתחת לרוחב מסך מסוים ההצגה תהיה בטור יחיד גם אם בחרתם באפשרות הזו, ובמסכים רחבים מספיק יוצגו הערות השוליים במספר רב של טורים.
 • בחירה באפשרות "תיבת גלילה" תציג את הערות השוליים בתוך תיבת גלילה. הקשה על הפניה להערת שוליים מגוף הערך תגלול את הערות השוליים באופן אוטומטי, כך שההערה המתאימה תופיע בתוך התיבה.
 • "הסתרה" יסתיר את כל סעיף "הערות השוליים", אך לא את הכותרת, כך שתמיד תוכלו לבטל את ההסתרה.
 • "גודל טקסט" מאפשר לכם לשלוט על גודל הגופן בו מוצגות הערות השוליים. ללא הגאדג'ט, הערות שוליים מוצגות בגופן קטן מעט יותר משאר הטקסט (90%). ביכולתכם להציג את ההערות בגופן קטן בהרבה, או גדול יותר.

הגאדג'ט זוכר את הבחירות שעשיתם, וישתמש באותן האופציות בערכים הבאים שתקראו בדפדפן זה. אם אתם גולשים ממספר דפדפנים או מספר מחשבים שונים, כל אחד מהם זוכר את הערך בו השתמשתם מאותו הדפדפן.

בדפדפנים מסוימים (כנראה גרסאות מסוימות של אופרה, אך אולי גם אחרים) בחירה באפשרויות "טורים" ו"גלילה" גם יחד, גורמת להסתרת פס הגלילה. אם אתם גולשים בעזרת אחד מהדפדפנים הללו, תצטרכו לבחור בין "טורים" ובין "גלילה".


הוספת רמז (tooltip) עם תוכן הערת השוליים לקישור להערה בגוף הערך (ברירת מחדל)

עריכה

(ברירת מחדל)

Gadget-citeTooltip.png

בקריאת ערך עם הערות שוליים, הצפת העכבר מעל הקישור להערה פותח רמז (tooltip) עם תוכן ההערה, הכולל את הקישורים הפנימיים והחיצוניים, עליהם ניתן להקיש מהרמז עצמו.


קטגוריות

‏HotCat: הוספה/הסרה/עריכת הקטגוריות ישירות מהערך, ללא כניסה לממשק העריכה.

עריכה
HotCat-gadget.png

HotCat הוא סקריפט שמופיע בהעדפות תחת הלשונית "גאדג'טים"-"קטגוריות", המאפשר הוספה, הסרה ועריכה של קטגוריות ללא צורך בכניסה לממשק העריכה, ומציע הצעות לקטגוריות.

הוראות הפעלה: אחרי כל קטגוריה ברשימת הקטגוריות בתחתית הדף יתווספו ארבעה אייקונים קטנים:

 • (−) : לחיצה על אייקון זה תסיר את הערך מהקטגוריה.
 • (±) : לחיצה על אייקון זה מאפשרת לערוך את שם הקטגוריה ידנית, וכך להעביר את הערך לקטגוריה אחרת כלשהי.
 • (↓) : לחיצה על אייקון זה תציג את רשימת תת הקטגוריות של הקטגוריה. בחירת אחת מתת-הקטגוריות ולחיצה על "אישור" תעביר את הערך לתת הקטגוריה.
 • (↑) : לחיצה על אייקון זה תציג את רשימת הקטגוריות שכוללות את הקטגוריה (כלומר אלו שקטגוריה זו היא תת קטגוריה שלהן). בחירת אחת מקטגוריות אלו ולחיצה על "אישור" תעביר את הערך לקטגוריה המתאימה.

בסוף הרשימה מופיע סימן "+". לחיצה עליו מאפשרת להוסיף את הערך לקטגוריה חדשה.
לפני הרשימה מופיע הסימן (++): לחיצה על סימן זה תגרום להופעת כפתור "אישור" בשורת הקטגוריות. לאחר מכן ניתן לבצע מספר שינויים, ורק בלחיצה על "אישור" הם יתבצעו. אפשרות זו מומלצת כאשר רוצים לבצע מספר שינויים, משום שאחרת כל שינוי יופיע כעריכה נפרדת בהיסטוריה של הדף.

שימו לב שהסקריפט עובד רק על קטגוריות שכלולות בערך ישירות, ולא כתוצאה מתבנית שנמצאת בערך. לדוגמה, בתמונה מופיעה שורת הקטגוריות של קצרמר. הקטגוריה "קצרמר תרבות" מופיעה כתוצאה מתבנית {{קצרמר}}, ולכן אי אפשר לערוך אותה בעזרת הגאדג'ט.

למידע נוסף, ראו: commons:Help:Gadget-HotCat.


Cat-a-lot - כלי להוספה והסרה מרובה של קטגוריות מדפים

עריכה
Cat-A-Lot-Gadget.png

גאדג'ט Cat-A-Lot מיועד להעברת ערכים רבים מקטגוריה אחת לאחרת, הסרת ערכים רבים שנמצאים בקטגוריה מסוימת מהקטגוריה, או הוספתם לקטגוריה נוספת.

התקנה

התקנת הגאדג'ט מתבצעת על ידי בחירת "העדפות => גאדג'טים => קטגוריות => Cat-a-lot (לא לשכוח ללחוץ על "שמירה").

הפעלה

כאשר אתם נמצאים בדף של קטגוריה, מופיעה בפינה הימנית התחתונה או בפינה השמאלית התחתונה של המסך קישורית קטנה עם הכיתוב "Cat-a-lot". לחיצה על הקישורית משנה את התנהגות הדף: מרגע שלחצתם על הקישורית, לחיצה על אחד הדפים בקטגוריה לא מעבירה אתכם לאותו הדף, אלא מסמנת ברקע צהוב את הדף עליו לחצתם. לחיצה על דף מסומן מסירה את הסימון. בנוסף, נפתח תפריט שמפרט את האפשרויות לפעולות.

הסבר על התפריט

דוגמה לתפריט

בתפריט שנפתח מפורטות תת-הקטגוריות של הקטגוריה הנוכחית, קטגוריות-העל (כלומר הקטגוריות שכוללות אותה), ומספר אפשרויות נוספות.

 • הוספה והעברה
משמאל לכל שורה עם קטגוריה (פרט לקטגוריה הנוכחית) מופיעות האפשרויות "הוסף" ו"העבר". לחיצה על "הוסף" תוסיף את כל הדפים שנבחרו לקטגוריה המתאימה, ולחיצה על "העבר" תוסיף אותם לקטגוריה המתאימה תוך הסרתם מהקטגוריה הנוכחית.
 • הסרה מהקטגוריה הנוכחית
בתחתית התפריט מופיעה האפשרות "הסרה מקטגוריה זו". לחיצה על שורה זו תסיר את הדפים המסומנים מהקטגוריה הנוכחית בלי להוסיף אותם לקטגוריה אחרת כלשהי.
 • בחירה גלובלית
בתחתית התפריט מופיעה האפשרות לבחור (כלומר לסמן לצורך פעולה עתידית) את כל הדפים בקטגוריה, או להסיר את הסימון מכל הדפים.
 • שינוי הקטגוריות המוצגות בתפריט
לחיצה על אחת הקטגוריות שמופיעות בתפריט תשנה את תוכן התפריט עצמו, בלי להשפיע על הדפים המסומנים או על הקטגוריה הנוכחית: במקרה כזה, התפריט יציג אחרי הלחיצה את תת-הקטגוריות ואת קטגוריות העל של הקטגוריה עליה לחצתם. באופן כזה ניתן להמשיך לנווט במעלה ובמורד עץ הקטגוריות.
בראש התפריט מופיעה שורה להקלדת טקסט חפשי. בשורה זו ניתן להקליד שם של קטגוריה כלשהי, ולאחר לחיצה על "אנטר", התפריט יציג את הקטגוריה הזו עם תת-הקטגוריות וקטגוריות-העל שלה.

ביצוע

בלחיצה על "הוסף", "העבר", או "הסרה מקטגוריה זו" נפתחת תיבת דיאלוג שמונה את הדפים בהם בוצעה הפעולה עד רגע זה. פעולה זו יכולה לארוך בין שברי שנייה לשניות ספורות עבור כל דף, תלוי בגודל הדף ובעומס על השרת באותו הרגע. הזמן לביצוע הפעולה כולה תלוי, כמובן, במספר הדפים שבחרתם. אחרי שהדף האחרון עוּבָּד, תופיע בתחתית תיבת הדיאלוג הכתובת "חזור לדף". לחיצה על שורה זו תחזיר אתכם לדף הקטגוריה.

עריכות ותקצירי עריכה

למרות שלכאורה מדובר על פעולת עריכה יחידה, עבור כל אחד מהערכים שמועבר מקטגוריה אחת לשנייה, או שנוסף או נגרע מקטגוריה, מתבצעת על ידיכם עריכה לכל דבר בלחיצה על "העבר", "הוסף" או "הסר". כלומר, אם אתם מעבירים 17 דפים מקטגוריה אחת לאחרת, בדף "שינויים אחרונים" ובדף "תרומות המשתמש" תופענה 17 שורות חדשות.

תקציר העריכה של עריכות אלו יראה כך: "(Cat-a-lot: העתיק מקטגוריה:מלחינים ישראלים לקטגוריה:מלחיני ג'אז ישראלים)", כלומר התקציר נפתח ב"Cat-a-lot", ואז מפורטת הפעולה (הוספה, העברה, או הסרה), והקטגוריות המעורבות.

אם ברצונכם לבצע פעולה "כבדה", כלומר לשנות מספר גדול של דפים, רצוי לחלק אותם לקבוצות של עד 30 דפים בקבוצה, ולהמתין מספר דקות בין ביצוע הפעולה על כל קבוצה, על מנת לא להציף את דף השינויים האחרונים.


רשימת המעקב

סימון ערכים מרשימת המעקב בדפי "תרומות המשתמש" ובדפי קטגוריות בגופן מודגש, והוספת קישורית [עקוב] או [הסר] לכל דף.

עריכה

ברשימת "שינויים אחרונים" מופיעים הדפים אחריהם אתם עוקבים (כלומר הדפים שברשימת המעקב שלכם) בגופן מודגש. גאדג'ט זה מרחיב את ההתנהגות הזו לדפי "תרומות המשתמש" (הן תרומותיכם והן בדפי תרומות של משתמשים אחרים), וכן לדפי קטגוריות.

בנוסף, הגאדג'ט מוסיף בראש דף "תרומות המשתמש" ובדפי קטגוריות (מתחת לשם הדף) קישורית קטנה בשם "הצג קישוריות מעקב". לחיצה על קישורית זו מוסיפה אחרי כל דף שמפורט בקטגוריה או ב"תרומות המשתמש" קישורית "[עקוב]" אם אינכם עוקבים אחרי הדף, או "[הסר]" אם אתם עוקבים אחריו. לחיצה על הקישורית מוסיפה או מסירה את הדף לרשימת המעקב שלכם, בלי צורך לפתוח את הדף עצמו.


הוספה או הסרה של דפים לרשימת המעקב מדף השינויים האחרונים, או הסרת דפים מרשימת המעקב מהרשימה עצמה.

עריכה
WatchlistGadget.png

הסקריפט מוסיף לכל שורה בדף "שינויים אחרונים" קישורית המוסיפה את הערך שמופיע בשורה זו לרשימת המעקב. עבור דפים שכבר נמצאים ברשימת המעקב הסקריפט מוסיף קישורית להסרתם מהרשימה. ברשימת המעקב, הסקריפט מוסיף קישורי "הסר" לצד כל שורה.


ניטור

רשימה של תבניות אזהרה בדף שיחה של משתמש אנונימי

עריכה
ScriptNo5.png

בחירה באפשרות זו גורמת לכך שכאשר אתם עורכים דף שיחה של משתמש אלמוני (כלומר כזה שהזיהוי שלו הוא רשימה של ארבעה מספרים מופרדים על ידי שלוש נקודות, למשל 124.12.5.144), יופיע משמאל לשורת התקציר תפריט נגלל עם רשימת תבניות אזהרה סטנדרטית. בחירת אזהרה מהרשימה מוסיפה לדף השיחה את האזהרה שנבחרה, כולל חתימתכם, ומוסיפה אוטומטית תקציר עריכה בשדה "תקציר".


הוספת לשוניות "מחיקה", "הגנה", "חסימה" ו"הסתרת גרסה" כדי לבקש בדף בקשות ממפעילים

עריכה
SysopRequest-Widget.png

מיועד למשתמשים שאינם מפעילי מערכת, על מנת להקל על הוספת בקשה לדף האנציקלופדיה היהודית:בקשות ממפעילים. אחרי הפעלת הגאדג'ט, ייתוספו לתפריט שנפתח מתחת למשולש הקטן שמימין לתיבת החיפוש, מתחת ל"העברה" אפשרויות "הגנה" ו"מחיקה".

כאשר הדף הנוכחי הוא דף במרחב משתמש (כלומר דף משתמש או דף משנה של דף משתמש, או דף שיחת משתמש או דף משנה של דף שיחה), תתווסף לתפריט שורת "חסימה", וכאשר הדף הנוכחי הוא דף השוואת גרסאות, תתווסף האפשרות "הסתרת גרסה". לחיצה על אחת מהאפשרויות הללו פותחת תיבת דיאלוג קטנה בה תתבקשו להוסיף את הסיבה לבקשה. לאחר מילוי הסיבה, בלחיצה על "בוצע", הבקשה תתווסף לדף בקשות מפעילים תחת הסעיף הנכון. בתיבת הדיאלוג תופיע גם אופציה לסיבות נפוצות לבקשה.


הצגת אפשרויות טיפול בטרולים (שחזור, מחיקה, חסימה) בדף תרומות משתמש (זמין למפעילי מערכת בלבד)

עריכה

אין תיעוד


הוספת קישורי "תקציר" המאפשרים להוסיף תקציר עריכה לשחזורים מהירים (זמין למפעילי מערכת ולמנטרים בלבד)

עריכה
RollbackSummary-Widget.png

בחירה באפשרות זו מוסיפה קישורית "תקציר" משמאל לקישורית "שחזור" בדפי "שינויים אחרונים", "גרסאות קודמות" ו"תרומות המשתמש". לחיצה על הקישורית מקפיצה תיבת דיאלוג המאפשרת להוסיף תקציר לפעולת שחזור מהיר של מנטרים ומפעילי מערכת.


הוספת תבניות לדפי שיחה של משתמשים מסרגל הצד של דפי שיחה, כגון אזהרה, בוטל, נמחק ותודה.

עריכה

הסקריפט מציע אפשרות להוספת אזהרות והודעות בדפי שיחה. בדפי שיחה ובדפי השוואת גרסאות מתווספת אפשרות בתיבת הכלים בשם תבנית אזהרה בדף השיחה. בלחיצה על הקישור נפתחת תיבת דיאלוג המאפשרת הוספת ההודעה הרצויה.

הוספת תבנית

ערן, קיפודנחש, יש אפשרות להוסיף את {{תרגום מכונה}} לגאדג'ט הזה? בריאן - שיחה 17:26, 14 במאי 2016 (IDT)


הפיכת דף השינויים האחרונים לתור משימות מתעדכן (להפעלת מצב תור השתמשו ב"הצג שינויים חדשים החל מ-").

עריכה

הסקריפט הופך את דף השינויים האחרונים לתור משימות. למי שמפעיל את הסקריפט בלחיצה על "הצג שינויים חדשים החל מ-" מוצגים כל השינויים החל משעה מסוימת (עד כאן זה נכון גם ללא הסקריפט) ובלחיצה על Ctrl+קליק על כפתור "הבדל" (בדפדפנים שבהם זה פותח לשונית חדשה/חלון חדש) השינוי נמחק מ"תור המשימות". כאשר מרוקנים את כל השינויים מדף השינויים האחרונים נטען מחדש אוטומטית כל השינויים האחרונים שנעשו עד השינוי האחרון שבדקתם, וחוזר חלילה. אם אין שינויים אז הוא דואג לבדוק כל דקה מחדש אם יש שינויים. זה הופך את הניטור לכיפי למדי, ואם משחקים עם האופציות של הצגה/הסתרה של עריכות בדוקות ומשתמשים רשומים זה הופך לשימושי במיוחד.

הוראות הפעלה:

 • בהעדפות תחת סקריפטים, בפרק "ניטור" סמנו את האפשרות "הפיכת דף השינויים האחרונים לתור משימות מתעדכן (להפעלת מצב תור השתמשו ב"הצג שינויים חדשים החל מ-")".
 • גשו לדף השינויים האחרונים ולחצו שם על הקישור של "הצג שינויים חדשים החל מ-"
 • Ctrl+קליק על הבדל (ומי שמעדיף בחלונות חדשים ולא בטאבים Shit+קליק)

סימון העריכה האחרונה בכל דף בדף השינויים האחרונים ואפשרות להסתיר עריכות שאינן אחרונות ופעולות יומן (לא עובד עם רשימת שינויים אחרונים משופרת)

עריכה

אפשרות זו מוסיפה ברשימת השינויים האחרונים סימון (אחרון) לשינוי האחרון בכל דף. אם בחרתם "שימוש ברשימת שינויים אחרונים משופרת" (תחת העדפות -> שינויים אחרונים), גאדג'ט זה אינו רלוונטי: ברשימה המשופרת השינוי האחרון הוא השינוי העליון שמופיע עבור כל דף.


סימון עריכות כבדוקות מתוך דף השינויים האחרונים ורשימת המעקב (זמין למפעילי מערכת ולמנטרים בלבד)

עריכה
הגאדג'ט ברשימת שינויים אחרונים רגילה
שימו לב לתיבת הסימון מימין ל"Daemon"
הגאדג'ט ברשימת שינויים אחרונים משופרת
שימו לב לתיבות הסימון.
RcPatrol-Gadget-regularList.png RcPatrol-Gadget-imrovedList.png

הגאדג'ט מוסיף לכל שורה ברשימת השינויים האחרונים, במקרה והשינוי אינו בדוק, תיבת סימון. לחיצה על תיבת הסימון תסמן את השינוי כ"בדוק", ותסיר את התיבה.

בתמונה בצד שמאל הגאדג'ט במצב "רשימת שינוים אחרונים משופרת", ובתמונה מימין ברשימת שינויים אחרונים רגילה.


הסתרת אפשרויות הסינון בדף השינויים האחרונים

עריכה
Gadget-toggleRCOptions.png

שעון מעורר למנטרים - הסקריפט צובע את הקישור "שינויים אחרונים" בסרגל הצד בכתום אם יש שינויים אחרונים רבים שטרם סומנו כבדוקים. זמין למנטרים בלבד.

עריכה

מטרת הסקריפט

הסקריפט מיועד למנטרים המעוניינים לקבל התרעה כאשר "מצטבר לחץ" בדף שינויים אחרונים. הקריטריון ל"לחץ" הוא כאשר נוצר מצב בו בפרק זמן קצר יחסית נוספות הרבה עריכות לא בדוקות. הסקריפט קורא 100 עריכות לא בדוקות אחרונות, ומשווה את תג הזמן של הראשונה עם האחרונה. אם ההפרש בין שני זמנים אלו הוא פחות מסף מסוים (שעתיים וחצי כברירת מחדל, ניתן לכיוונון), הסקריפט "מדליק נורה" על ידי הוספת רקע צהוב לקישור "שינויים אחרונים" בתפריט הימני (במצב זה, אפשר ללחוץ על הקישור עצמו כדי להגיע לדף "שינויים אחרונים", או ללחוץ על התיבה הצהובה מחוץ לקישור, כדי להגיע לדף "שינויים אחרונים" במצב "הסתר עריכות בדוקות"). מרגע שהנורה נדלקה, הדרך לכבותה היא לבקר בדף "שינויים אחרונים".

כוונון עדין

אם תרצו לשחק עם הפרמטרים של פעולת הסקריפט, הוסיפו שתי שורות כדוגמת השורות הבאות (עם ערכים כבחירתכם) למיוחד:הדף שלי/common.js

wgPatrolDistressLimit = 1800;
wgPatrolDistressRestSeconds = 120;

הפרמטר הראשון קובע את סף הרגישות של השעון המעורר: ככל שהמספר גדול יותר הנורה נדלקת יותר בקלות. ברירת המחדל היא 150 דקות, כלומר שעתיים וחצי. ערך כמו בדוגמה (1800) פחות או יותר מבטיח שהנורה תידלק בכל מצב. הערך השני פחות מעניין, והוא שולט על השאלה כל כמה זמן הסקריפט מבצע את הבדיקה, בשניות. ברירת המחדל היא 120 (כלומר שתי דקות). אם המחשב שלכם אטי, לא מומלץ להשתמש בערך נמוך יותר מ-60 (פעם בדקה).


שונות

הסתרת תיבת המשוב בתחתית ערכים.

עריכה

כברירת מחדל, וכן עבור משתמשים אלמונים יש "תיבת משוב" בתחתית כל ערך. תיבה זו נוצרה בעיקר משום שהתברר שלא כל הקוראים יודעים להשתמש בדף השיחה.

רוב הוויקיפדים כבר יודעים להשתמש בדף השיחה, ולכן תיבת המשוב פחות שימושית עבורם. הגאדג'ט הזה מסתיר את תיבת המשוב.


הוספת אפשרות בתיבת הכלים לשיתוף הערך בדואר אלקטרוני וברשתות חברתיות

עריכה

הסקריפט מוסיף לתיבת הכלים מצד ימין אפשרות שיתוף עם שלושה אייקונים:

 • דוא"ל - יוצר דוא"ל חדש באמצעות תוכנת ברירת המחדל של הדואר האלקטרוני במחשב, הכוללת בכותרת את שם הדף הנוכחי ובתוכן הדוא"ל קישור אליו
 • פייסבוק - פותח פופ אפ בו המציג אפשרות שיתוף/share בwall בפייסבוק עם קישור לדף הנוכחי ומאפשר לערוך את תוכן ההודעה בshare לפני פרסום.
 • טוויטר - פותח פופ אפ בו המציג אפשרות לכתוב ציוץ בנוסח "ראו ערך: *שם הערך* באנציקלופדיה היהודית" (כיוון שכתובות באנציקלופדיה היהודית יכולות להיות ארוכות וגודל המסר מוגבל לא מצוינת כתובת) ומאפשר למשתמש לערוך את הציוץ לפני פרסום.

הפעלת צ'אט בדף אנציקלופדיה:צ'אט (ניסיוני!)

עריכה

אנא כתבו תיעוד


הוספת מידע על עריכה אחרונה בהצבעה על "גרסאות קודמות". מידע על העריכה האחרונה: תאריך, שם העורך/כת, גודל הדף בבתים ותקציר העריכה.

עריכה
ללא הגאדג'ט Gadget-Revinfo-1.png
עם הגאדג'ט Gadget-Revinfo-2.png

כאשר אתם מציפים את העכבר מעל קישורית "גרסאות קודמות", מופיע "רמז" (tooltip) שאומר: "גרסאות קודמות של דף זה [alt-h]". הגאדג'ט הזה משנה את הרמז לרמז עם מידע על הדף: תאריך עריכה אחרונה, העורך האחרון, גודל הדף (בבתים), ותקציר העריכה האחרונה.


סקריפט לבדיקת זכות הצבעה

עריכה

זכות הצבעה

זכות הצבעה באנציקלופדיה היהודית העברית אינה אבסולוטית, אלא תלויה בתאריך (ושעת) תחילת ההצבעה, ולכן כדי לבדוק ז"ה יש להזין את תאריך תחילת ההצבעה. בדפי הצבעה הסקריפט מנסה למלא תאריך ושעה אלו באופן אוטומטי, אך בכל מקרה יש לוודא שאכן מדובר בתאריך הנכון.

אופן השימוש

אחרי בחירת "סקריפט לבדיקת זכות הצבעה" ב"העדפות => גאדג'טים, נוסף קישור בשם "בדוק זכות הצבעה" בתחתית תיבת הכלים של דפי שיחה ודפי משתמש. לאחר לחיצה על הקישור מופיעות שתי תיבות, אחת עבור התאריך ואחת עבור השעה. יש להקפיד להשתמש בפורמט המופיע בתיבה. כלומר, את התאריך יש להזין ללא רווחים או קווים נטויים - תחילה יש להזין את היום ב-2 ספרות, לאחר מכן את החודש ב-2 ספרות ולבסוף את השנה ב-4 ספרות. למשל, עבור התאריך 5 בנובמבר 2009, יש להזין תחילה את הספרות 05, לאחר מכן 11, לאחר מכן 2009, ובסך הכל "05112009".

גם השעה מיוצגת על ידי שתי ספרות, בפורמט hh:mm. כלומר, קודם יש להזין את השעה בשתי ספרות, נקודתיים ולאחר מכן את הדקה בשתי ספרות. למשל, עבור השעה תשע וחמישה בבוקר, יש להזין קודם 09, לאחר מכן נקודתיים ולבסוף 05, ובסך הכל "09:05". דוגמה נוספת, עבור השעה 2 וחצי בצהריים, יש להזין קודם 14, לאחר מכן נקודתיים ולבסוף 30, ובסך הכל "14:30".

הצעד הבא תלוי במרחב שבו נמצאים. במרחב משתמש, יש ללחוץ על הקישור "בצע בדיקה" שמופיע מתחת לתיבות הנ"ל. הסקריפט יבדוק האם למשתמש שמופיע בכותרת הדף יש זכות הצבעה. תוכלו באופן זה לבדוק האם לכם עצמכם יש ז"ה, וכן תוכלו לבדוק האם למשתמש אחר יש ז"ה. בכל מרחב אחר, לאחר לחיצה על "בדוק זכות הצבעה" והזנת תאריך, תופענה קישוריות "±" לצד שמות משתמש בדף התוכן. לחיצה על הקישורית תבדוק ז"ה עבור המשתמש ששמו מופיע ליד הקישורית.

 • משך הבדיקה בין שנייה למספר שניות בודדות.
 • ניתן ללחוץ על מספר "±" והסקריפט יבצע את הבדיקות אחד אחרי השני.
 • כל בדיקה מצריכה טעינה של שני דפים ברקע, ולכן בעיות חיבור או בעיות איטיות של השרת ישפיעו על משך הבדיקה.

הוספת אפשרויות לטיפול ברישיון של תמונות בדפי תמונות, ואפשרות והעברה לוויקישיתוף באמצעות Commonshelper

עריכה
 • בחירת אפשרות זו תוסיף בתפריט שנפתח על ידי המשולש שמימין לתיבת החיפוש סעיף "העברה לוויקישיתוף" כאשר אתם נמצאים בדף של קובץ תמונה או קול. לחיצה על השורה הזו בתפריט פותחת טופס להעברת הקובץ לוויקישיתוף.
 • בתפריט הצד בחלק של "כלים" יתווספו אפשרויות לסימון בעיות זכויות יוצרים בתמונות ואפשרות להחלפת השימוש בקובץ לקובץ אחר מוויקישיתוף:
  • החלפה לתמונה מוויקישיתוף - אם קיימת תמונה זהה יחליף את כל המופעים באנציקלופדיה היהודית בתמונה מוויקישיתוף ולבסוף ימחק את התמונה המקומית או יבקש את מחיקתה בבקשות ממפעילים. אם לא קיימת תמונה זהה, יבקש לציין את שם התמונה שמחליפה את התמונה המקומית.
  • חסר אישור OTRS - אם משתמש העלה קובץ וציין שהיוצר הוא מישהו אחר יקבל {{אישור OTRS}} ותתווסף {{תמונה בעייתית}} לתמונה
  • תמונה חסרת רישיון - כאשר בדף התמונה לא מופיעה תבנית רישיון.
  • תמונה מוגנת - אם משתמש העלה קובץ שנמצא כבר ברשת או שברור שאינו היוצר והוא מייחס את היצירה לעצמו יקבל {{תמונה מוגנת}} ותתווסף {{תמונה בעייתית}} לתמונה
  • שימוש הוגן לא תקין - אם משתמש העלה קובץ בשימוש הוגן ואינה בשימוש הוגן יקבל {{תמונה חופשית}} ותתווסף {{תמונה בעייתית}} לתמונה
  • שימוש חופשי שצריך הוגן - אם משתמש העלה תמונה ברישיון חופשי כשהרציונל צריך להיות אחד מתבניות שימוש הוגן {{תמונה בשימוש הוגן}} ותתווסף {{תמונה בעייתית}} לתמונה
  • שימוש הוגן ללא מקור - אם משתמש העלה תמונה בשימוש הוגן אבל לא ציין מקור כנדרש יקבל {{תמונה בשימוש הוגן ללא מקור}} ותתווסף {{תמונה בעייתית}} לתמונה

דף זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +59 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

תבנית:נבדק ואושר/עזרה