סטפני ארנולד

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search

ערך זה סווג כחלק מקבוצת ערכים העוסקים בנושא "סופרים". חשיבותו של הערך, ומקומו באנציקלופדיה בדרך התורה, מוטלת בספק. נשמח שתביעו את דעתכם כאן.

סטפני ארנולדאנגלית: Stephanie Arnold, נולדה ב-7 ביולי 1971) היא מפיקה וסופרת אמריקאית[1][2]. בשנת 2013 חוותה מוות קליני בעת לידה שהסתבכה עם AFE, תסחיף מי שפיר (ולאחר מכן חזרה לחיים), והתפרסמה בעקבות ספרה שגלל את המאורעות לפני, במהלך ואחרי החוויה, שלימים אף תורגם לשפות רבות[3].

בספטמבר 2015 הוציאה לאור את רב המכר "37 שניות" (Seconds‏ 37) העוסק בחוויית המוות הקליני שלה[4].


קריירה[edit | edit source]

לאחר סיום הלימודים, ארנולד עבדה בחברת ההפקות "Higher Authority Productions" במיאמי, והפיקה סרטים תיעודיים יהודיים חינוכיים[2]. היא הקימה חברת הפקות משל עצמה בשם "Fisch Food Productions", והייתה מייסדת שותפה של "Busby" רשת חברתית מקוונת הפועלת על פי עקרון של הזמנות בלבד.

במהלך קריירת ההפקות שלה עבדה עם שרה ג'סיקה פרקר, כריס נות' מארק אנת'וני, חוליו איגלסיאס ואחרים. בשנת 1995 קיבלה את פרס Premio Lo Nuestro על בימוי הסרט "Tu Amor"[5].

עקב הידע שלה במוזיקה, היא גם שימשה בחבר המנהלים של סניף פלורידה של פרסי גראמי[6].

לימים עברה סטפני לשמש בחבר המנהלים של קרן AFE ונבחרה ל"אחת מ-100 הנשים בעלות ההשראה של שיקגו"[7] ומעבירה נאומים בכנסי רופאים, סטודנטים לרפואה, אוניברסיטאות, משרד ההגנה האמריקאי ועוד[8] בפעילות שמטרתה לעודד מודעוּת ועזרה לזולת.

ספרה הראשון "37 שניות" (על שם 37 שניות שהייתה במוות קליני) תאר את מהלך ההריון, הלידה והתקופה שלאחר הלידה שבה חוותה את המוות הקליני. הספר זכה במספר פרסים, ביניהם The Reader's Favorite Gold Medal והיה לרב-מכר לאומי.

חוויית המוות הקליני[edit | edit source]

ארנולד חוותה גילויים במהלך ההריון לגבי כך שהיא עתידה למות במהלך הלידה ואף כתבה על כך טרם הלידה לרופאים, למשפחה, חברים, ברשתות חברתיות ועוד, התעקשה על בדיקות רפואיות מקיפות שוב ושוב אולם אלו לא העלו כל ממצאים ובסביבתה הקרובה, כולל בעלה ייחסו את התחושות שלה להיסטריה. יחד עם זאת הרופאה האנסתזיולוגית שלה במהלך הלידה שילבה אמצעים עודפים בשל חשש שלסטפני הייתה אינטואיציה נכונה לגבי מהלך האירועים בלידה, כמו מנות דת עודפות, אשר בסופו של דבר למעשה הצילו את חייה.

מאז החוויה שלה היא מעודדת אנשים לחשוף אינטואיציות שלהם ולא לחשוש לביקורת וליחס המזלזל של החברה ולראייה מביאה את המקרה שלה, שאילו לא הייתה מתעדת הכל לפני הלידה לא היו מאמינים לא לאחר מכן.

לטענתה מאז המוות הקליני היא מרגישה אירועים טרם התרחשותם באופן קבוע.

הערות שוליים[edit | edit source]

  1. ^ "Emmy Awards". 
  2. ^ 2.0 2.1 McCafferty, Janice. "Mother who survived death says trust your premonitions". San Diego Jewish World. בדיקה אחרונה ב-19 במרץ 2018. 
  3. ^ "Stephanie Arnold, Director". Amniotic Fluid Embolism Foundation (באנגלית). בדיקה אחרונה ב-19 במרץ 2018. 
  4. ^ Stephanie., Arnold,. 37 seconds : dying revealed heaven's help--a mother's journey (מהדורה First). San Francisco. ISBN 9780062402332. OCLC 921440522. 
  5. ^ "Emmy Award Nominations". 
  6. ^ "Grammy Musicares". 
  7. ^ "100 Women of Inspiration". Today's Chicago Women. 
  8. ^ "37 seconds". LifeSource. 

NivdakVeushar.png