ניר צוק (יזם)

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
לידה 1971 (50 בערך)
מדינה ישראל
ידוע בשל ייסוד חברת פאלו אלטו נטוורקס
מקצוע איש מחשבים, איש עסקים

ניר צוק (נולד ב-1971, רחובות) הוא יזם ישראלי בתחום אבטחת המידע, ממקימי חברת צ'ק פוינט, OneSecure (שנרכשה על ידי חברת נטסקרין ואחר כך על ידי ג'וניפר נטוורקס) ופאלו אלטו נטוורקס, המפתחת Next-Generation Firewall המתחרה ישירות במוצרי צ'ק פוינט.

ביוגרפיה

צוק שירת כקצין ביחידה 8200 של חיל המודיעין. מיד לאחר שחרורו מצה"ל ב-1994 הצטרף לחברת צ'ק פוינט בעקבות היכרות עם שניים ממייסדיה, גיל שויד ושלמה קרמר, איתם שירת ביחידה 8200. צוק היה מנהל הפיתוח של מוצר ה-Firewall הראשון בצ'ק פוינט, ובנוסף ניהל את פיתוח מוצר ה-IPS הראשון. ב–1997 נשלח צוק לארצות הברית כמהנדס ראשי של החברה, להקים מרכז פיתוח נוסף. בין צוק לגיל שויד התגלעו חילוקי דעות על פיתוחים טכנולוגיים וב–1999 עזב צוק את צ'ק פוינט ונשאר בארצות הברית.

ב–2000 הקים את חברת OneSecure שב־2002 נמכרה לחברת נטסקרין תמורת 45 מיליון דולר במניות. צוק עבר לעבוד בנטסקרין כסמנכ"ל טכנולוגיות, וב–2004 מונה לסמנכ"ל אבטחת המידע בענקית ציוד התקשורת ג'וניפר נטוורקס, שרכשה את נטסקרין תמורת 4 מיליארד דולר במניות[1].

פאלו אלטו נטוורקס

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – פאלו אלטו נטוורקס

בשנת 2005, הקים את חברת פאלו אלטו נטוורקס והצהיר כי הציב לעצמו מטרה להקים חברה מתחרה אשר תעקוף במוצריה את צ'ק פוינט. כשנשאל מדוע בחר להקים את פאלו אלטו נטוורקס, השיב צוק כי מטרתו היא לפתור את בעיית אבטחת הרשת העומדת בפני חברות גדולות כיום: חוסר היכולת לאפשר לעובדים להשתמש באפליקציות מודרניות, אשר מחייבת פיתוח Firewall אשר מסוגל לזהות ולספק בקרה מעמיקה על תעבורת האפליקציות השונות.

החברה הונפקה ב-20 ביולי 2012 בבורסה לניירות ערך בניו יורק[2].

היריבות העסקית של פאלו אלטו נטוורקס עם חברת צ'ק פוינט זכתה לכיסוי תקשורתי ניכר, אשר אחד הבולטים בהם היה שלט חוצות ענק שהונח בשנת 2013 מול משרדי צ'ק פוינט בנתיבי איילון אשר נשא את הכתובת "זה עתה עברתם את צ'ק פוינט. גם אנחנו"[3].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +1421 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png