ניסים ברכה

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search

ערך זה סווג כחלק מקבוצת ערכים העוסקים בנושא "משוררים ישראלים". חשיבותו של הערך, ומקומו באנציקלופדיה בדרך התורה, מוטלת בספק. נשמח שתביעו את דעתכם כאן.

ניסים ברכה
בהשקת ספר סמדר שרת - אשדוד 2020.jpg
תאריך לידה
מקום לידה דימונה
לאום יהודי

ניסים ברכה (נולד ב-19 בפברואר 1978) הוא משורר ישראלי.


ביוגרפיה

ברכה נולד ב-19 בפברואר 1978 בדימונה למרסל, עקרת בית, ואברהם, איש ביטחון. הוא גדל והתחנך בדימונה, למד בבית הספר התיכון ״זינמן״. בצה"ל שירת כלוחם בחיל השריון. בתום שירותו הצבאי עבר להתגורר בירושלים. לפרנסתו ברכה עובד בחברת הייטק בתחומי התשתיות, התקשורת ואבטחת המידע. הוא מתגורר בירושלים, נשוי לרינה ספיר ברכה ואב לבן ובת.

יצירתו

שיריו הראשונים פורסמו בעיתון הארץ - מוסף תרבות וספרות בשנת 2013. שירו הראשון, ״אני ניסים ברכה כותב שירה״ זכה לתהודה גדולה, מאז הוא פרסם שירים בעיתון הארץ ובעיתון "מעריב", במספר כתבי העת לשירה ״כרמל״ ובמספר מהדורות של כתב העת עיתון 77. בנוסף פורסמו שיריו באנטולוגיה ״בבואי היה מקום״ בעריכת רפי וירכרט וגור אלרואי בהוצאת ספרי עיתון 77. בשנת 2019 עלתה בדימונה ההצגה ״דימונה אהובתי״, מופע מוזיקלי בבימויו של אורי וידיסלבסקי המספר את סיפורה של העיר דימונה דרך שירים שכתבו תושבי העיר. חלק משיריו של ברכה הולחנו והועלו בהצגה.

בנוסף על פעילותו בתחום השירה, התנדב ברכה בין השנים 20192017 בבתי סוהר כמנחה סדנאות שירה לאסירים והשתתף בהתנדבות בסדנאות לילדים עם צרכים מיוחדים.

בשנת 2015 פורסם ספרו הראשון ״אני ניסים ברכה כותב שירה״ בעריכת סמדר שרת ובהוצאת עתון 77 בשנת 2020 צפוי לצאת ספרו השני ״לכבוד מערכת שעות נוספות״ בעריכת סמדר שרת ובהוצאת עיתון 77.

ספריו

ברכה מקפיד שלא לנקד את שיריו, וספריו אינם מנוקדים (למעט מילים בודדות).

  • אני ניסים ברכה כותב שירהעתון 77: סמדר שרת, תשע״ה 2015.
  • לכבוד מערכת שעות נוספות – עיתון 77: סמדר שרת, תש״ף 2020.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


אזהרה
ערך זה הוא קצרמר, אך הוא סווג כקצרמר מסוג שאינו ברשימת הקצרמרים באנציקלופדיה היהודית. נא לתקן ולבחור שם מהרשימה.

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה קטן מערך זה ב -89 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png