מרכז הטניס של הפארק האולימפי (בייג'ינג)

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search

ערך זה סווג כחלק מקבוצת ערכים העוסקים בנושא "אצטדיונים". חשיבותו של הערך, ומקומו באנציקלופדיה בדרך התורה, מוטלת בספק. נשמח שתביעו את דעתכם כאן.

המגרש המרכזי. מבנה דמוי פרח לוטוס.

מרכז הטניס של הפארק האולימפיסינית: 北京奥林匹克公园网球场) הוא מבנה המצוי בפארק האולימפי של בייג'ינג בירת סין. הפארק נבנה עבור המשחקים האולימפיים שנערכו בעיר בשנת 2008.

מרכז הטניס פתח את שעריו ב-1 באוקטובר 2007. המבנה נבנה על מנת לארח את תחרויות הטניס במסגרת האולימפיאדה, והוא ממוקם בסמוך לאצטדיון הלאומי ("קן הציפורים").

שטחו של המבנה 26,514 מ"ר ובו 10 מגרשי טניס לתחרויות, ו-6 מגרשי אימונים. במבנה 17,400 מקומות ישיבה לצופים.

במבנה שלושה מגרשים מרכזיים שנועדו לאירוח התחרויות העיקריות. המגרש המרכזי ומגרשים 1 ו-2 נבנו בצורת פרח הלוטוס - אחד מסמלי האולימפיאדה. בכל אחד ממגרשים אלה 12 יציעים המסמלים את עלי הכותרת של פרח הלוטוס. במגרש המרכזי 10,000 מושבי צפייה, במגרש מס' 1 4,000 מושבי צפייה ובמגרש מס' 2 2,000 מושבי צפייה.

המגרשים תוכננו בצורה העושה שימוש מיטבי במיזוג האוויר על מנת לקרר את הצופים והשחקנים, תוך הפחתת זיהום האוויר הנכנס אל המגרשים[1].

השימוש הראשון שנעשה במגרשים היה באוקטובר 2007 במסגרת משחקי "מזל טוב בייג'ינג".


קישורים חיצוניים[edit | edit source]

הערות שוליים[edit | edit source]Tennis icon.png ערך זה הוא קצרמר בנושא טניס. אתם מוזמנים לתרום לאנציקלופדיה היהודית ולהרחיב אותו.


ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +37 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png