מיכל ברוורמן-בלומנשטיק

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
אין תמונה חופשית
לידה תל אביב
מקום מגורים הוד השרון
השכלה תואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת קולומביה
מקצוע מהנדס תוכנה, מומחה אבטחת מידע
תפקיד מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח וסמנכ"לית הטכנולוגיה העולמית לאבטחת ענן ו־AI של מיקרוסופט

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק (נולדה ב-1966 בערך) היא מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח - המחקר ופיתוח של מיקרוסופט בישראל וסמנכ"לית הטכנולוגיה העולמית לאבטחת ענן ו־AI של החברה.

ביוגרפיה

מיכל ברוורמן נולדה וגדלה בשכונת יד אליהו בתל אביב, בת לצעירה, מורה בבית ספר יסודי, וליצחק, שהיה בעל מכבסה. שירתה בצה"ל ביחידת לוחמה אלקטרונית של חיל האוויר. במהלך שירותה הצבאי, בגיל 20, נישאה לאלן בלומנשטיק, שלמד רפואת שיניים בארצות הברית. היא הצטרפה אליו ולמדה מדעי המחשב באוניברסיטה בניו ג'רזי. המשיכה בלימודים באוניברסיטת קולומביה שבה קיבלה תואר שני במדעי המחשב (עם התמחות בבינה מלאכותית). עברה לעבוד בחברת תוכנה. לאחר תשע שנים בארצות הברית שבה המשפחה לישראל.

בשנים 1996–2003 עבדה בחברת "רדוויו". ביוני 2003 הצטרפה לחברת "סאיוטה", ובדצמבר אותה שנה מונתה למנהלת התפעול בחברה. החברה נקנתה על ידי חברת RSA והפכה ל"RSA ישראל". בינואר 2006 מונתה למנכ"לית RSA ישראל, והובילה את פעילות מוצרי מניעת הונאות פיננסיות (Cyber Fraud and Risk Analytics) של החברה. בניהולה צמחה RSA ישראל מ־80 עובדים ליותר מ-300 עובדים. בשנת 2013 עברה לחברת מיקרוסופט והקימה את מרכז הסייבר של החברה בישראל. בספטמבר 2017 מונתה לסמנכ"לית הטכנולוגיה בחטיבת אבטחת ענן ו־AI של מיקרוסופט העולמית. במרץ 2020 מונתה בנוסף למנכ"לית מרכז הפיתוח של החברה בישראל,[1] שבו כאלפיים עובדים.

היא חברה בוועד המנהל של עמותת "קו משווה" עידוד התעסוקה של אקדמאים ערבים-ישראלים,[2] ונמנית עם מייסדות הסניף הישראלי של "UPWARD Women" - רשת עולמית לנשים בתפקידי ניהול בכירים.שגיאת לואה: (בקריאה לתבנית:הערה) תוכן כפול: Upward Women Israel וגם שמאל=כן.

חיים אישיים

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק נשואה לאלן בלומנשטיק, רופא שיניים לילדים ונוער, ולהם שני ילדים. הם מתגוררים בהוד השרון. מצעירותה היא עוסקת בספורט, ובכלל זה ריצה וטריאתלון.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +2355 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png