Changes

Jump to: navigation, search
יצירת דף עם התוכן "הדף בבנייה <!-- {{אנציקלופדיה - אודות}} להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש בה..."
הדף בבנייה
<!--
{{אנציקלופדיה - אודות}}
להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש ב[[האנציקלופדיה היהודית|אנציקלופדיה היהודית]]. רשות העיון ב'''אנציקלופדיה היהודית''' מותנית בידיעתך את התנאים הללו ובהסכמתך להם.

נודה לך אם תקדיש מזמנך לשם קריאת דף זה, ואנו מקווים שתיהנה מהחוויה שמעניקה לך '''האנציקלופדיה היהודית'''.

==הבהרה כללית==
אנא ודא שאתה מבין כי המידע המסופק כאן מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, בעלי השרתים שבהם מאוחסנת האנציקלופדיה, התורמים הפרטיים לאנציקלופדיה היהודית, כל מנהל של הפרויקטים, טכנאים או כל אדם אחר שקשור בכל דרך לפרויקט הזה או לפרויקטים אחרים החשופים לטענותיך נגדם באופן ישיר. מוענק לך '''[[אנציקלופדיה:רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם|רישיון מוגבל]]''' להעתיק מתוך אתר זה טקסט, וכן תמונות אשר צוין עליהן שהן להפצה חופשית (בניגוד לתמונות הנמצאות באתר על פי כללי ה[[שימוש הוגן|שימוש ההוגן]] ותמונות אחרות מוגבלות רישיון); רישיון זה לא יוצר או מרמז לכל אחריות המעוגנת בחוזה או בתוספת לו בשום חלק של '''האנציקלופדיה היהודית''' או של סוכניה, חבריה, יזמיה או כל משתמש אחר.

'''האנציקלופדיה היהודית לא נבדקה בצורה אחידה. הקוראים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר הצעות מטעות, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך, ולכן כל המידע הנקרא כאן הוא ללא כל התחייבות מרומזת של התאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.'''

'''שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד האנציקלופדיה היהודית, מכיוון שהיא מיזם התנדבותי של פרטים, המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תרבותיים וחינוכיים.'''

המידע הזה מובא לך בחינם ו'''אין''' כל הסכם או הבנה בינך לבין '''האנציקלופדיה היהודית''' בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה מעבר לרישיון של [[GNU FDL]] ו[[אנציקלופדיה:רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם|רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם]]; כמו כן, אף אחד ב'''אנציקלופדיה היהודית''' אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע, שאתה עלול לכתוב ב'''אנציקלופדיה היהודית''' או בכל פרויקט אחר הנקשר בה.

'''הכותבים באנציקלופדיה היהודית מתחייבים לפעול בהתאם לחוק ב[[תום לב]], תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את החוק ולא להשחית את התכנים המופעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של [[זכויות יוצרים]], [[חוק איסור לשון הרע|לשון הרע]], [[הוצאת דיבה]], או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים המוגנים על ידי [[חוק הגנת הפרטיות]], מדגמים, [[פטנט]]ים ו[[סוד מסחרי|סודות מסחריים]].'''

'''השחתת ערכים בזדון היא עבירה על פי "[http://he.wikisource.org/wiki/חוק_המחשבים חוק המחשבים]".'''

'''אין האנציקלופדיה היהודית אחראית להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.'''

האנציקלופדיה היהודית נערכת על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין האנציקלופדיה היהודית אחראית להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על מנת לתקנן.

באופן עקרוני, האנציקלופדיה היהודית מאפשרת העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את כלליה ואת חוקי המדינה; כך מאופשרת העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לאשש אותו ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, והאנציקלופדיה היהודית עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי האנציקלופדיה היהודית היא גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייארך זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין האנציקלופדיה היהודית אחראית לכל נזק שייגרם בפרק זמן זה.

האנציקלופדיה היהודית היא אנציקלופדיה צעירה אשר נמצאת עדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל.

מהיותה של האנציקלופדיה היהודית התנדבותית, אין היא אחראית לכל נזק שייגרם בשל הסתמכות על הערכים, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

==האנציקלופדיה היהודית אינה מתחייבת לתקפות==
'''האנציקלופדיה היהודית''' היא [[אנציקלופדיה]] בעלת תוכן פתוח ומקוון; מיזם התנדבותי של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע האנושי. המבנה שלה מאפשר לכל פרט בעל גישה ל[[אינטרנט]] ול[[דפדפן|דפדפני]] ה-[[WWW|World Wide Web]] לערוך את התוכן הנמצא בה.

עם כל הרצון הטוב של הו[[אנציקלופדיה:עורכים|עורכים]], הם עשויים לטעות. אנא קחו בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים הערכים ב'''אנציקלופדיה היהודית'''.

נחטא לאמת אם נאמר, שלא תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק ב'''אנציקלופדיה היהודית''', אך למרות זאת עליך לזכור, ש'''האנציקלופדיה היהודית''', מטבעה, '''אינה יכולה''' להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא בה. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק על ידי מי שהדעה שלו לא תואמת לידע המקובל בתחום מסוים, שאתה מתעניין ללמוד אודותיו.

אנחנו מחפשים דרכים כדי לבחור ולאשר גרסאות יותר אמינות של ערכים, אבל עדיין ללא כל אחריות.

'''אף אחד מהמחברים, תורמים, ספונסרים, מנהלים, טכנאים, או כל אחד אחר הקשור באנציקלופדיה היהודית, בכל דרך או מובן אפשרי, איננו יכול להיות אחראי לגבי הופעתו של כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי השימוש שלך במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו.'''

'''אם אתם צריכים ייעוץ מסוים (לדוגמה, רפואי, משפטי, פיננסי או ניהול סיכונים) אנא היוועצו במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע מבוסס בתחום המבוקש.'''

ראו בהמשך הבהרות ספציפיות לגבי תחומי הרפואה והמשפט.

==האנציקלופדיה היהודית אינה מקור לייעוץ רפואי==
האנציקלופדיה היהודית כוללת נושאים רפואיים רבים; למרות זאת, '''איננו יכולים להבטיח בשום אופן''' שהמידע בהם נכון. אין שום ביטחון שכל משפט בערך הנוגע בנושאיים רפואיים הינו אמת, נכון או מדויק. אפילו אם נקבעת עובדה רפואית נכונה, ייתכן שהיא לא תהיה מתאימה לגביך או לגבי הסימפטומים שלך.

המידע הרפואי אותו נותנת '''האנציקלופדיה היהודית''' הוא, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת '''מומחה רפואי''', כלומר, רופא מורשה, אחות, רוקח או כל אדם אחר מסוג זה. '''האנציקלופדיה היהודית''' אינה רופא.

אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של האנציקלופדיה היהודית או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי לאנציקלופדיה היהודית אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה.

'''אין לראות בשום דבר ב-jewiki.org.il או במיזם אחר של {{בעלות האתר}} ניסיון להציע או להגיש חוות דעת רפואית או חוות דעת לשימוש בתרופות.'''

מובן שאתם מוזמנים לתרום לערכים ב[[רפואה]] או [[בריאות]] ואתם יכולים לעשות שימוש בכל חומר שתמצאו כאן תחת [[אנציקלופדיה:רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם|רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם]] ו[[אנציקלופדיה:GNU FDL|הרישיון לשימוש חופשי של GNU]].

==האנציקלופדיה היהודית אינה מקור לייעוץ משפטי==
האנציקלופדיה היהודית מכילה ערכים בנושאים משפטיים רבים, אולם מאחר שמדובר באנציקלופדיה חופשית, ייתכנו אי דיוקים. אין להסתמך על ערכים אלה כאל מידע משפטי מדויק.
ייתכנו שינויים בדין החל ממדינה למדינה, וכן ייתכנו שינויים בחקיקה ובפסיקה של כל מדינה ומדינה. ערכים יכולים להיות מבוססים על המצב המשפטי ששרר בעת הכנתם, אולם עובדה מסוימת, תקדים חדש, או הלך רוח שונה בבתי המשפט, עשויים לשנות את המצב, ואף להפוך אותו לחלוטין.

המידע המצוי באנציקלופדיה היהודית הוא מידע כללי, ואין בו כדי להחליף מידע הניתן על ידי בעל מקצוע. על המעוניינים בייעוץ משפטי פרטני לפנות לעורך דין העוסק בתחום, ואין האנציקלופדיה היהודית אחראית לכל נזק או תוצאה שתיגרם בעקבות הסתמכות על המידע המופיע בה.

כל התוכן המצוי באנציקלופדיה היהודית אינו מהווה ייעוץ משפטי כהגדרתו בחוק, ואינו מתיימר להיות ייעוץ כזה.

==השתמש באנציקלופדיה היהודית על אחריותך בלבד==
אנא נקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא, שכל מידע, שאתה מקבל מ'''האנציקלופדיה היהודית''' נכון ומאומת.

אם יש הצעות כלשהן בנוגע לפעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות, זכור שכולם יכולים לכתוב מידע זה ב'''אנציקלופדיה היהודית''', והם עשויים להיות לא מתאימים בכדי לספק עבורך את המידע, שנודע לך לגביו צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, ברכוש או מוניטין.

אנא הייה מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא באנציקלופדיה היהודית עלול להיות לא מדויק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי.

חובה לבדוק ולאמת כל פרט מידע הנמצא באנציקלופדיה היהודית, והאחריות בגין שימוש במידע ותוצאותיו מוטלת כולה על הקורא ועליו בלבד, לכן, האימות העצמאי שלך מומלץ ביותר.

אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי (למשל, רפואי, משפטי, ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

==האנציקלופדיה היהודית עשויה להכיל תכנים שאינם חוקיים==
אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. '''האנציקלופדיה היהודית''' לא מעודדת עבירה על שום חוק שהוא, אבל מאחר שמידע זה מאוחסן על שרת במדינת [[וירג'יניה]] שב[[ארצות הברית]], הוא מתוחזק בהתאם להגנות המורשות כולן תחת [[התיקון הראשון לחוקת ארצות הברית]] ותחת [[ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם]] של [[האומות המאוחדות]].

החוקים במדינתך עשויים שלא להכיר בחופש הדיבור בתור חוק של [[ארצות הברית]] או של העקרונות שבמגילת האו"ם, ולכן במצב שכזה, "[[האנציקלופדיה היהודית]]" איננה יכולה להיות אחראית לגבי כל עבירה פוטנציאלית על חוקים שכאלו, שאתה יכול לעשות באמצעות קישור לדומיין זה או שימוש של המידע המובא כאן בכל דרך, אמצעי או מובן אחר.

==האנציקלופדיה היהודית עשויה להכיל תכנים שאינם לרוחך==
מטרתה של האנציקלופדיה היהודית היא לשמש אוסף של מידע אנושי, וככזה מצויים בה ערכים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים.
חלק מהערכים יכולים להיחשב כפוגעניים, או בוטים על ידי חלק מהקוראים.
על הכותבים להימנע מלכתוב בצורה פוגענית וכן להעלות תמונות אשר יכולות להיחשב כפוגעניות, אבל אין האנציקלופדיה היהודית אחראית לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים באנציקלופדיה היהודית.

האנציקלופדיה היהודית נערכת על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין האנציקלופדיה היהודית אחראית להשחתות אלה, ועושה כל מאמץ על מנת לתקנן.

כעיקרון האנציקלופדיה היהודית מאפשרת העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את הכללים שלה, ואת חוקי המדינה, כך יאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לתומכו, ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה והאנציקלופדיה היהודית עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי האנציקלופדיה היהודית היא גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין האנציקלופדיה היהודית אחראית לכל נזק שייגרם בפרק זמן זה.

האנציקלופדיה היהודית היא אנציקלופדיה צעירה שעדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל.
מהיותה של האנציקלופדיה היהודית התנדבותית, אין היא אחראית לכל נזק שייגרם בשל הסתמכות על הערכים, ואם מתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

{{לשון זכר}}

[[קטגוריה:אנציקלופדיה - מידע כללי]]
-->

Navigation menu