ידידיה מאיר

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
ידידיה מאיר
ידידיה מאיר 2011.JPG
ידידיה מאיר (2011)
לידה 24 ביוני 1976 (44)
עיסוק שדרן רדיו, עיתונאי, סאטירה
סוג כתב עבודתו בערוץ 7 ובעיתון בשבע

שלמה ידידיה מאיר (נולד בכ"ו בסיוון תשל"ו, 24 ביוני 1976) הוא פובליציסט, סאטיריקן ושדרן רדיו ישראלי.

ביוגרפיה

מאיר נולד בעיר העתיקה בירושלים לרב אליאב מאיר, בנו של אהרן מאיר, לשעבר מנכ"ל בנק המזרחי, ולזיוה, בתם של הרב שלמה ויהודית קוק. גדל במושב גמזו, שם שימש אביו כרב היישוב עד שנת תשע"ו. למד במוסדות חינוך דתיים לאומיים בשעלבים, ואחר כך בישיבת מערבא, ישיבת תפארת צבי וישיבת חכמת שלמה.

עוד בהיותו בישיבה גילה משיכה לעולם התקשורת. הוא החל לערוך מוזיקה ברשת א' של קול ישראל. בהמשך כתב טורים בשבועונים החרדים "משפחה" ובקהילה, תחת השם "ידידיה מאיר", כאשר היה מוכר בישיבה בשם שלמה מאיר.

בצה"ל שירת תחילה ברבנות הצבאית. לאחר שנה וחצי של שירות צבאי ברבנות הצבאית, התקבל ככתב העיתון הצבאי "במחנה".

בשנת 2000, לאחר שהשתחרר מצה"ל, ייסד יחד עם חבריו יאיר חסדיאל וקובי אריאלי ניוזלטר סאטירי בשם "אפעס", אשר היה נשלח בדואר אלקטרוני לרשימה מצומצמת של אנשי תקשורת. עם הזמן נענה מאיר להצעתו של עורך המוסף השבועי של העיתון "הארץ", רוגל אלפר, להפוך את "אפעס" למדור סאטירה שבועי במוסף של העיתון. ב-2008 עבר המדור למוסף השבת של ידיעות אחרונות.

מאיר היה אף שותף בהקמת "ערוץ התכלת" בטלוויזיה, ושימש יועץ לטלנובלה החרדית "החצר" בהפקת הערוץ. בשנת 2004, תקופת המכרז על ערוץ 2, הצטרף מאיר לזכיינית טלעד כיועץ לענייני מסורת ודת. כמו כן כתב טורי דעות באתר ynet.

בשנת 2003 נישא לכתבת חברת החדשות של ערוץ 2, העיתונאית סיון רהב (כיום סיון רהב-מאיר). השניים הוציאו יחד בשנת 2005 את הספר "ימים כתומים", הכולל ראיונות עם שמונה דמויות מקבוצות שונות בציונות הדתית, על תוכנית ההתנתקות והיום שאחריה.

כיום מגיש מאיר תוכנית בוקר יומית בשם "התעוררות" בתחנת הרדיו החרדית "רדיו קול חי". את התוכנית משדר מאיר מאולפן ביתי. בימי שישי הוא מגיש עם אשתו סיון רהב-מאיר את התוכנית "סוף שבוע זוגי" בגל"צ. הגיש תוכנית בערוץ 24 בשם "שורשים"[דרוש מקור]. כמו כן, הוא בעל טור שבועי בעיתון בשבע, וכותב באתר ערוץ 7.

מאיר מתגורר עם אשתו וחמשת ילדיהם[1] בירושלים[2]. אחיו הוא הזמר והמוזיקאי יצחק מאיר.

ספריו

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ יפעת הללי אברהם, מזל טוב: סיון רהב מאיר ילדה בת בסוף השבוע, באתר mako, ‏9 בנובמבר 2014
  2. ^ משה שטיינמץ, למה החליטו סיון רהב-מאיר וידידיה מאיר לעבור לירושלים?, באתר nrg, ‏26 בינואר 2011

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +764 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png