זאב קליין

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search

ערך זה סווג כחלק מקבוצת ערכים העוסקים בנושא "עיתונאים". חשיבותו של הערך, ומקומו באנציקלופדיה בדרך התורה, מוטלת בספק. נשמח שתביעו את דעתכם כאן.


Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
זאב קליין
אין תמונה חופשית
לידה 1949 (גיל: 72 בערך)
מדינה ישראל
עיסוק עיתונאי, תחקירן ועורך

זאב קליין (נולד בשנת 1949) הוא עיתונאי, תחקירן ועורך.


ביוגרפיה[edit | edit source]

זאב קליין נולד בלוד. למד בתיכון "גאולה" בתל אביב ואחר כך בתיכון מקיף יהוד. בוגר הסיטי קולג' של ניו יורק. בעל תואר שני מאוניברסיטת TUFTS בבוסטון.

התגייס לצה"ל ב-1967 שירת בחטיבה 7 ובמהלך שירותו לחם במלחמת ההתשה בקרבות ברמת הגולן ובתעלת סואץ. במילואים לחם במלחמת יום הכיפורים (1973) ובמלחמת לבנון הראשונה (1982).

משנת 1979 היה תחקירן ראשי בפרויקט אנציקלופדיית "צה"ל בחילו" - במסגרתו היה שותף בכיר בכתיבת הכרכים "סיירות ומיעוטים", "חיל החימוש וחיל התחזוקה" וכן לכתיבת ערכים בסדרה.

שימש עוזר מחקר של העיתונאים זאב שיף ב"הארץ", יעקב ארז ב"מעריב", ואילן כפיר ב"מעריב".

באמצע שנות ה-80 של המאה ה-20 החל לכתוב בשבעון הכלכלי "כספים" ובהמשך משנת 1990 החל לכתוב ביומון הכלכלי "גלובס". במקביל בשנות ה-80 של המאה ה-20 שימש כתב, בין השאר, בעיתונים "על המשמר" ו"דבר".

בשנת 1988 כתב וערך את הספר "המלחמה בטרור".

כיום, כתב כלכלה (לנושאי מאקרו ובכנסת) וכתב הכנסת (כלכלה) של העיתון "ישראל היום".

לקריאה נוספת[edit | edit source]

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +180 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png