הרב יוני לביא

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search
הרב יוני לביא
יוני לביא
יוני לביא
לידה 18 במאי 1979 (41)
ירושלים
השתייכות ציונות דתית
תחומי עיסוק מרצה ומחנך
תפקידים נוספים

מראשי ארגון קהלים

  • מרצה בנושאי חינוך ויהדות
רבותיו הרב אברהם שפירא
בת זוג רעות לביא

הרב יוני לביא (נולד ב-18 במאי 1979). מראשי ארגון קהלים, מרצה לנוער, הורים ומורים בנושאים חינוכיים ותורניים, וכותב בבמות שונות. מגיש תוכנית שבועית ברדיו 'כאן מורשת'. מחבר ספרי 'היי הרב'.

ביוגרפיה

נולד וגדל בירושלים כיונתן אלטמן. למד אצל הרבנים אברהם שפירא, שלמה אבינר ויוסף קלנר ובישיבת ירושלים לצעירים וישיבת מרכז הרב. מוסמך לרבנות ובעל תואר ראשון ושני בחינוך. שירת בצה"ל במדור עתי"ד ברבנות הצבאית, בתחום של יצירת תכנים יהודיים ערכיים לחיילי צה"ל.

בשנת 2000 היה ממייסדי מוקד חברים מקשיבים, אותו ניהל עד שנת 2018. הרב לביא כותב בעלון השבת שבת בשבתו ועוד. לימד בעבר בישיבת ההסדר בבית שמש ובבית ספר להעצמה אישית ולהכשרת מטפלים - "תורת החיים".

הרב לביא מרבה להרצות לתלמידים, מורים והורים, בעיקר מהמגזר הדתי, על התמודדויות של נוער, בעיקר בנושא השפעות המדיה והאינטרנט על בני נוער ומבוגרים. הוציא עם הרב יניב חניא שני דיסקים בשם "מדברים אמונה" על שאלות אמונה לנוער. הוא כותב ומרצה גם בנושאי זוגיות, היכרויות ואהבה, מנחה סדנאות ושבתות לרווקים ולרווקות ועורך חתונות לציבור הכללי במסגרת ארגון צוהר, בעבר העביר בשיתוף עם עמותת יח"ד סדנה לרווקים ורווקות בני המגזר הדתי.

בשנת 2004 הוציא את הספר "שאלות לאתאיסט", העוסק בנושא של אמונה וכפירה. בשנת 2020 הוציא ספר בשלשה כרכים בסדרת "היי הרב", ובהם שיחות וואטסאפ עם שואלים.

לרב לביא גם בעלון השבת "גילוי דעת". הוא עורך את האתר "מילה טובה" שבו מאמרים, סיפורים, שירים וסרטונים חינוכיים.

בעבר היה הרב לביא רב אולפנות צביה במעלה אדומים[1], צביה בבני ברק, אמית להב"ה ואולפנית ישורון.

הרב לביא נשוי לרעות, אב לחמישה וגר בפתח תקווה. הוא רב קהילת "צעירי הדר גנים" בעיר.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

.

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +253 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png