הוצאת ענבר

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search

הוצאת ענבר היא הוצאה לאור ישראלית הפועלת מפברואר 1989 ומתמחה בהוצאה לאור של שעשועוני תשבצים.

במהלך שנות פעילות ההוצאה, יצאו לאור במסגרתה יותר מארבע מאות ושמונים כותרים, שהודפסו במהדורות הנעות בין 2,000 ל-10,000 עותקים. לפי נתוני ההוצאה הופקו ונמכרו יותר ממיליון ומאתיים חמישים אלף חוברות. החוברות השונות כוללות בין 16 עמודים (בחוברות לילדים) ועד 324 עמודי תשבצים ופיתרונות.

במסגרת הוצאת ענבר התפרסמו בין היתר קובצי תשבצים, קובצי תשחצים, קובצי תפזורות, קובצי סודוקו, קבצים של תשבצים מוצפנים (תחת השם "אניגמה"), קבצים של תשבצי שלדים, קבצים של תשבצי ילדים וגם קבצים מעורבים, המכילים תשבצים ותשחצים, תפזורות ותשבצי קוד.

הוצאת ענבר נוסדה ומנוהלת על ידי אריה ענבר, שהוא מחבר התשבצים והחידות המתפרסמים במסגרתה. במסגרת ההוצאה יצא לאור גם המותחן המשטרתי מתים לא חורצים לשון, מפרי עטו של אריה ענבר. בראש מערך הבדיקה של התשבצים עומדת שלומית קדם.

הכתיב בהוצאת ענבר[edit | edit source]

בעברית אפשר להשתמש בכתיב מלא, כתיב חסר או דרכי ביניים שונות. כדי שפותרי התשבצים והתשחצים יידעו מראש באיזה כתיב נקט המחבר של התשבצים, בכל הנוגע לשימוש באותיות יו"ד וו"ו יש בהוצאת ענבר דרך קבועה לכיתוב המילים המשובצות בתשבצים והכללים מתפרסמים מפעם לפעם על עטיפות אחוריות של חוברות תשבצים. כך לדוגמה, שם המדינה האירופית שבירתה ברן יופיע בתשבצי הוצאת ענבר בכיתוב שויץ.

קישורים חיצוניים[edit | edit source]

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית, תחת רשיון ייחוס שיתוף זהה (CC BY-SA 3.0). (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +36 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png