HOT

From האנציקלופדיה היהודית
(Redirected from הוט)
Jump to: navigation, search
הוט-מערכות תקשורת בע"מ
סוג: חברה פרטית
שנת הקמה: אוחד ב־18 באוגוסט 2003
חברת אם: קבוצת אלטיס
משרד ראשי: קיבוץ יקום
מייסדים: רם בלינקוב
עמית לוין (מנכ"ל מת"ב דיגיטל)
יוסי דואר (מנכ"ל תבל דיגיטל)
אלי הולצמן (מנכ"ל ערוצי זהב)
אנשי מפתח: פטריס ג'יאמי (יו"ר מועצת המנהלים)
טל גרנות-גולדשטיין (מנכ"לית)
ענפי תעשייה: טלוויזיה בכבלים, אינטרנט בכבלים, טלפוניה
מוצרים עיקריים: טלוויזיה רב-ערוצית
וידאו על פי דרישה
אינטרנט וטלפוניה
שירותי סלולר
שווי שוק: 3.3 מיליארד ש"ח (אפריל 2012)
הכנסות: 4.20 מיליארד ש"ח (2017)[1]
רווח: 246 מיליון ש"ח (2017)[1]
עובדים: 1,699 (נכון לתחילת 2016, לא כולל עובדי קבלן)[2]
www.hot.net.il

הוט-מערכות תקשורת בע"מ (ידועה בשם HOT) היא חברת תקשורת וכבלים ישראלית, המספקת שירותי טלוויזיה, אינטרנט וטלפוניה. החברה נמצאת כיום בבעלות קבוצת אלטיס שבבעלות איש העסקים הישראלי פטריק דרהי. נכון ליולי 2017 לשירות הטלוויזיה של החברה 800 אלף מנויים.[3]

החברה הוקמה בשנת 2003 מאיחוד של חברות הטלוויזיה בכבלים "תבל דיגיטל", "ערוצי זהב" ו"מתב", ובמשך השנים הרחיבה את תחומי פעילותה.


בבעלותה של HOT שתי חברות נוספות: HOTnet כספק שירותי אינטרנט ו-HOT mobile כספק תקשורת סלולרית.

רקע[edit | edit source]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – טלוויזיה רב-ערוצית בישראל

עד שנות ה-80 פעלה בישראל טלוויזיה חד-ערוצית. ערוץ הטלוויזיה החוקי היחיד ששידר בישראל היה ערוץ 1 (ערוץ 2 רק החל אז בשידורי ניסיון מצומצמים). השאיפה לקבל מבחר רב יותר באה לידי ביטוי ב"יער" של אנטנות על גגות הבתים בישראל, ואשר אפשרו לראות את הערוצים הירדניים: ערוץ 1 הכללי וערוץ 2 הלועזי, ואת ערוץ המזרח התיכון (METV) המשדר מקפריסין. שידורים אלו לא ריצו את השאיפה לקבל עוד, ובסוף שנות השמונים החלו לצמוח בערים השונות רשתות פיראטיות של טלוויזיה בכבלים, שהציעו שידורים של סרטים. רשתות אלו החלו כרשתות מצומצמות בגודל של מספר בתים, והגיעו בשיאן לכיסוי של שכונות שלמות. הכבלים הועברו בצורה פיראטית, בין גגות הבתים, ועם התפשטותן החלו להיות מותקנים מגברים, ובמקומות מסוימים אף שודרו מספר ערוצים. מקורות הכספים היו דמי מנוי שנגבו מהלקוחות, וכן מפרסומות ביתיות של עסקים בשכונה כגון חנויות מכולת ומוסכים.

ניסיונות משרד התקשורת והמשטרה להילחם בתופעה לא צלחו. על כל רשת כבלים פיראטית שנותקה, קמה מיד רשת אחרת. בשיאם כיסו הכבלים הפיראטיים כמעט כל עיר בישראל, כאשר במקומות נבחרים כגון בקריות ובחיפה נוצרה אפילו תחרות בין רשתות. נושא הכבלים הפיראטיים החל לנוע לכיוון שליטתם של גורמים עבריינים, והחלו מלחמות בין גורמים שונים על אזורי שליטה. במקומות מסוימים הכריחו בעלי הרשתות את התושבים להתחבר[דרוש מקור]. וכתופעות אחרות בישראל, (כמו למשל הרדיו הפיראטי), הוחלט שהדרך היחידה להילחם בנושא הוא מתן זיכיונות לרשתות כבלים חוקיות. כך למעשה דחפו הכבלים הפיראטיים לשינוי מפת התקשורת בישראל. כניסתן של הרשתות החוקיות, שמטה את בסיס פעולתן של הרשתות הפיראטיות, והן חדלו מלהתקיים.

היסטוריה[edit | edit source]

סמליל ICP לפני שינוי השם

פעילותן של חברות הטלוויזיה בכבלים בישראל החלה בשנת 1989. בתחילת שנות ה-90 חולקה ישראל ל-31 אזורי זיכיון אשר הוענקו ל-6 חברות שהפיצו שידורי טלוויזיה בכבלים: "תבל - תשדורת בינלאומית לישראל", "מתב - מערכות תקשורת בכבלים", "ICS" (ששינתה בהמשך את שמה ל"עידן"), "ערוצי זהב", "גוונים" ו"כבלתק".[4] כל אחת מהן פעלה כמונופול במספר אזורי זיכיון בארץ ונאסר על החברות לשתף פעולה זו עם זו. בפועל, שיתפו החברות פעולה לצורך רכישה משותפת של התכנים המשודרים (למעט הפקה אזורית). לצורך הרכישה הוקמה חברה משותפת אשר נקראה "ICP", וב-2003 הוחלף שמה ל-HOT Vision.[5] אחרי שנה החברה נסגרה וכל פעילותיה עברו לחברת האם, הוט[6]. ביישובי יהודה ושומרון, פעלה חברת הכבלים "כבלתק" שהפיצה את השידורים בשיתוף עסקי עם "ערוצי זהב". עם השנים, התמזגו החברות זו עם זו: חברות "תבל" ו"גוונים" התמזגו לחברת "תבל דיגיטל", חברת "עידן" נבלעה בתוך "ערוצי זהב", ומאוחר יותר התמזגו כל חברות הכבלים ("תבל דיגיטל", "ערוצי זהב" ו"מתב") לחברה אחת - "הוט", שבנוסף רכשה את התשתית של חברת "כבלתק" ובכך השלימה את פריסתה הארצית.

למרות התחייבותן המקורית לספק שירותי כבלים לכל היישובים בארץ (למעט יישובים שעלות החיבור להם גדולה יותר מפי 4 מהממוצע הארצי), סירבו חברות הכבלים לספק שירותים לאזורי פריפריה רבים (למעט הערים הגדולות בה) וכן נמנעו במשך שנים רבות משדרוג תשתית השידורים משידור אנלוגי לשידור דיגיטלי (שאיכותו גבוהה יותר והוא מאפשר שירותים מתקדמים). מצב זה השתנה רק כאשר התכוננה yes לחדור לשוק. למרות הכיסוי החלקי של שוק הצרכנים, קצב החדירה של השידורים בכבלים בישראל היה מהמהירים בעולם – תוך 5 שנים התחברו לטלוויזיה בכבלים כ־70% מבתי האב בישראל. הקמת חברת HOT אושרה לבסוף בשל העובדה כי שלוש החברות (ובמיוחד תבל) נקלעו למשבר כספי חמור בעקבות ניסיונן לחסום את חדירת yes על ידי קניית תוכניות טלוויזיה זרות במחירים מופרזים (לפי הצהרתן), ניסיון שנכשל בשל התערבות הממונה על ההגבלים העסקיים.

ב-2009, בארבע עסקות שונות, פטריק דרהי רכש תוך חצי שנה מבנק לאומי, מקבוצת דלק ומהציבור 52% מהחברה תמורת כ-1.5 מיליארד שקל. שנה אחר כך הוא רכש עוד כ-20% מהחברה מידי אליעזר פישמן ונוני מוזס.

כיום[edit | edit source]

כיום מספר מנויי הטלוויזיה של החברה נמצא בירידה מתמדת, על רקע כניסת המתחרות החדשות לשוק הטלוויזיה בישראל - סלקום tv, פרטנר TV.[3]

בפברואר 2018 צפויה חברת הוט להתחיל לשווק במסגרת החבילה שלה את נטפליקס, כחלק מהסכם גלובלי של קבוצת אלטיס עם נטפליקס.[7]

סמלילים[edit | edit source]

שירותי הטלוויזיה[edit | edit source]

השידור האנלוגי[edit | edit source]

עם הקמתן, עמדו בפני חברות הכבלים אתגרים גדולים בנושא הקמת התשתית הטכנית. חלק מהחברות, כגון תבל, העדיפו שלא להשקיע בנושא התשתית, אלא לשכור מבזק תשתית מוכנה, לשלם דמי שכירות אך לחסוך עלויות הקמה. חלק מהחברות, כגון מת"ב וגוונים, בחרו שלא להיות תלויים, ולהניח תשתית משלהן. הדבר בוצע בפועל על ידי ניסור רצועה דקה בכבישי הערים, טמינת כבלים וכיסוי באספלט. על המדרכות הותקנו ארונות שליטה. ההשקעה הכספית בפרויקט זה הייתה גדולה מאד, וביקורת רבה הושמעה מצד האזרחים וראשי הערים על ביצוע קלוקל והריסת תשתיות, ואף הוגשו מספר תביעות משפטיות בנושא. אך עם השנים, כחלק מהתחזוקה השוטפת של כבישי הערים, נעלמו מן הנוף התמונות של הכבישים המחורצים, ותשתית הכבלים הפכה לחלק מהתשתיות הסטנדרטיות האחרות המותקנות בערים, כגון מים חשמל וביוב.

חברות הכבלים השקיעו מראש בכבלים איכותיים והכנה לתקשורת דו כיוונית, מתוך ראיה עתידית של מפת התקשורת, אך בשנים הראשונות התקשורת הייתה חד סיטרית. עם עלייתן לשידור, השתמשו חברות הכבלים בשידור אנלוגי רגיל, כאשר ניתן היה להבחין בשתי שיטות עיקריות. השיטה של רוב החברות, כגון מת"ב, הייתה שידור "רגיל". על מנת למלא אחר דרישות רוחב הפס אשר היו דרושות לשידור כל הערוצים, בוצע שימוש בערוצי שידור שאינם מיועדים במקור לשידורי טלוויזיה, דבר הנקרא Hyper Band. באופן זה ניתן היה להעביר את כמות ערוצים גדולה יותר. מכשירי הטלוויזיה אשר היו נפוצים בתחילת הדרך, לא כללו תמיכה ב Hyper Band, ולצורך זה סיפקו חברות הכבלים ממיר, אשר איפשר קליטה של השידורים בכל מכשיר. עם הזמן, החלו להימכר מכשירי טלוויזיה אשר תמכו ב Hyper Band והצורך בממירים פחת. חיסרון עיקרי בשיטה זו, מנקודת המבט של חברת הכבלים, הוא היכולת שהייתה לבצע חיבורים פיראטיים. ואכן דבר זה היה נפוץ, בעיקר כאשר חברות הכבלים דרשו תשלום נוסף עבור כל נקודה בבית.

בחברת תבל בחרו לשדר את השידורים בצורה מוצפנת, דבר שגרם לצורך בממירים גם עבור טלוויזיות התומכות ב Hyper Band. אמנם דבר זה נתן לחברה הגנה טובה בפני חיבורים פיראטיים, אך גרר ביקורת מפני שחסם את האפשרות להקליט בווידאו ערוץ אחד ולראות באותו זמן ערוץ אחר, מבלי להתקין שני ממירים לצורך העניין.

עם השנים, קיבלו חברות הכבלים אישור לשדר מספר ערוצי סרטים בשיטת שלם וצפה (PPV). הדבר בוצע גם בשיטה האנלוגית, כאשר השידורים מעורבלים, ועם רכישת הסרט, הממיר פותח את העירבול ומאפשר לראות את הסרט. בכל ערוץ שודרו מספר סרטים בודד בלולאה אינסופית, והצופה שרצה לראות את הסרט, היה צריך להתאים עצמו לשעת תחילת הסרט.

ב-1999 התכוונה מת"ב לספק שירותי טירינג (מכירה של חבילות ערוצים), באמצעות המערכת האנלוגית. הדבר נתקל בהתנגדות של משרד התקשורת, שהצהיר שיאפשר טירינג רק במערכת שידור דיגיטלית, ואף זאת לאחר מתן חלון זמן שבו חברות הלוויין יוכלו להציע טירינג באופן בלעדי.

בחודש יוני 2014 הוט ניתקה באופן סופי את כל המנויים מהשידור האנלוגי[8].

השידור הדיגיטלי[edit | edit source]

מרכז שידורים של הוט במבואות הדרומיים של חיפה

בתחילת שנת 2001 קיבלו חברות הכבלים אישור להפעיל במקביל לשידור האנלוגי, שידור דיגיטלי. ההבדל העיקרי הוא שהמידע העובר ממרכז הכבלים אל הלקוחות הוא מידע סיפרתי, המתורגם בממיר הדיגיטלי לאות טלוויזיה. השידור הדיגיטלי היה זהה בתחילת הדרך לשידור האנלוגי מבחינת התכנים, והתיימר לספק איכות משופרת. בפועל עבר השידור הדיגיטלי קשיי לידה, שכללו תמונות קפואות או מתערבלות, עד שהתשתיות התייצבו. השידור הדיגיטלי אִפשר להעביר מספר רב של ערוצים, הרבה מעבר ליכולת בשידור האנלוגי.

כפי שהוחלט על ידי המועצה לשידורי כבלים ב-13 במאי 1999, נאסר על חברות הכבלים להפעיל טירינג לתקופה של 18–27 חודשים או עד שמספר המנויים בלוויין יגיעו ל 250,000, וזאת על מנת לתת לשרותי הלוויין, שרק יצאו לדרך, יתרון כלשהו שיקל עליהם להיכנס לשוק וליצור תחרות. חברות הכבלים ניסו להילחם בגזרה על ידי הגשת עתירה לבג"ץ (בג"ץ 7852/98 ערוצי זהב ושות' נ' שרת התקשורת, פ"ד נג(5) 423 (1999)), אך העתירה נדחתה.

בספטמבר 2001, קיבלו חברות הכבלים אישור להציע חבילות טירינג, והחברות יצאו במגוון חבילות חדש. מתכונת זו סופקה רק ללקוחות השידור הדיגיטלי.

הממיר הדיגיטלי, המהווה למעשה מחשב בזעיר אנפין, איפשר להציע גם חבילות משחקים אינטראקטיבים, וערוצים נוספים שאינם מהווים ערוצי טלוויזיה, כגון ערוצי מידע שונים, וכן אפשרות לצפות בחשבונית דרך הטלוויזיה.

כמו כן, רוב הערוצים החדשים אשר נוספו עם השנים נקלטים אך ורק באמצעות השידור הדיגיטלי מאז החל לפעול ואינם מסופקים כלל ללקוחות האנלוגים, וכן הורדו מספר ערוצים מהשידור האנלוגי אך המשיכו להקלט בשידור הדיגיטלי. לקראת העשור השני של המאה ה-21, החלה HOT בתהליך מעבר לשידור דיגיטלי בלבד[9][10].

ערוצי טלוויזיה ב-HOT[edit | edit source]

ערוצים בלעדיים[edit | edit source]

 • HOT VOD: שירות תכנים בהזמנה מיידית.
 • HOT VOD Young: שירות הזמנה מיידית של תוכניות וסרטי ילדים ובני נוער.
 • HOT3 (לשעבר ערוץ 3 / ערוץ המשפחה): אפיק 3. ערוץ המשדר תוכניות מקור וסדרות רכש. זמין גם בפורמט HDTV לבעלי ממירי HD.
 • HOT HBO (לשעבר HOT Plus): אפיק 4. הסדרות המדוברות והעדכניות ביותר המשודרות כיום בארצות הברית ובאירופה. משודרות גם סדרות ישראליות בשידור חוזר. החליף את ערוץ HOT Family.
 • HOT Zone: אפיק 5. תוכניות אקשן ומתח, בדיבוב נוסף לרוסית. החליף את ערוץ AXN.
 • HOT קומדי סנטרל: אפיק 6. ערוץ בינלאומי המשדר תוכניות בידור וסדרות קומדיה. החליף את ערוץ ביפ.
 • HOT בידור ישראלי: אפיק 7. ערוץ העוקב אחר תעשיית הבידור הישראלית.
 • ערוץ 8: אפיק 8. ערוץ המדע, התרבות והטבע.
 • HOT VOD Movies: אפיק 15. שירות הזמנה מיידית של סרטי קולנוע מכל הז'אנרים.
 • HOT Gold: אפיק 16. ערוץ סרטים בהקרנות בכורה ושוברי קופות. רצועת השידור המרכזית היא ב-22:00 בה משודר הסרט העיקרי. החל כערוץ זמני בתקופת טקס האוסקר.
 • HOT Action: אפיק 17. ערוץ סרטי אקשן, אימה ומד"ב. תחילה נקרא "סינמה 3".
 • HOT Fun: אפיק 18. ערוץ סרטי קומדיה וסרטי נעורים. תחילה נקרא "סינמה 2".
 • HOT Drama: אפיק 19. ערוץ סרטי דרמה ורומנטיקה. תחילה נקרא "סינמה 1" ובו התקיימו לפני כן רוב הקרנות הבכורה של הסרטים המשודרים החדשים.
 • HOT Bollywood: אפיק 35. ערוץ סרטי קולנוע הודים.
 • HOT Bombay: אפיק 34. ערוץ בידור הודי המשדר תוכניות אירוח, טלנובלות, סרטים הודיים ועוד.
 • DIY ישראל: אפיק 41. ערוץ "עשה זאת בעצמך" עם מגוון תוכניות בהגשת שיר מורנו, לירן כוהנר ומושיק גלמין.
 • HOT לולי: אפיק 76. ערוץ העשרה לפעוטות.
 • KidZ: אפיק 80. ערוץ הילדים החדש לילדים ונוער עם מגוון תוכני מקור לצד סדרת רכש ותוכניות אירוח.
 • дом кино ("דום קינו", "בית הסרט"): ערוץ סרטים בשפה הרוסית.
 • HOT Games: אפיק 221. ערוץ משחקים אינטראקטיבי המהווה אוגדן לכל ערוצי המשחקים בשילוב עם מערכונים בלעדיים של "הפיג'מות".

ערוצים בהפרדה גבוהה (HD)[edit | edit source]

בסוף שנת 2007 החלה HOT לספק שידורי HD במספר ערוצים. עוד לפני כן החלה עם שיווק ממירי HD, אך לאחר שלשירות נרשמו רק כ-100 מנויים ורק ערוץ אחד שידר בשיטה הזו (ערוץ HOT HD), הופסק השיווק עד ל-2007. בינואר 2009 שודרה בערוץ הוט 3 הסדרה "תמרות עשן", הסדרה הישראלית הראשונה שצולמה כולה ב-HD. בהמשך אותה שנה עלתה הסדרה "תמיד אותו חלום" שצולמה גם היא ב-HD.

הערוצים המשדרים כיום באיכות HD בהוט הם:

בהוט משודרים כמה ערוצים אשר זמינים באיכות HD בחברה המתחרה yes, בהם ערוץ דיסני, ערוץ ההיסטוריה ועוד.

ערוצים בעבר[edit | edit source]

 • דיסני XD: ערוץ סדרות אקשן ופעולה לילדים ונוער מבית דיסני. סיים את שידוריו ב- HOT ב-1 בפברואר 2018 ותכני הערוץ משודרים ב-HOT VOD Young. הערוץ שידר חודש אחד בלבד, לאחר הסרת "ערוץ הילדים" ו"לוגי", כדי למנוע מלקוחות לעבור לחברות המתחרות.
 • ערוץ הילדים: ערוץ המיועד לקהל הילדים ומשדר בעיקר סדרות מצליחות ואהובות ותוכניות לכל קהל הגילאים. סיים את שידוריו ב-HOT ב-1 בינואר 2018. תכנים מהערוץ זמינים לצפייה ב-HOT VOD Young (הפקות מקור בלבד).
 • לוגי: ערוץ המשדר תוכני מדע ותוכניות העשרה אשר תוכנם הוא העברת לקחים מוסריים וחינוכיים הקשורים למדע, תוך כדי הדגמת שיטות מדעיות למיניהן. סיים את שידוריו ב-1 בינואר 2018 יחד עם ערוץ הילדים, שתכניו ממשיכים להיות זמינים ב-HOT VOD Young (הפקות מקור בלבד).
 • HOT Prime: אפיק 517. ערוץ סרטי איכות מכל העולם. תחילה נקרא "סינמה פריים". סיים את שידוריו ב-31 בדצמבר 2017, לאחר העברתו מאפיק 17 לאפיק 517 והפיכתו לפחות זמין ונגיש. זאת בעקבות פיצול זכייניות ערוץ 2 לערוצים 12-13 ומעבר ערוץ 10 לאפיק 14.
 • HOT Films: (לשעבר ערוץ 4 / ערוץ הסרטים / HOT סרטים): אפיק 518. ערוץ סרטים אשר היה זמין גם ללקוחות האנלוגיים ולבעלי חבילת הבסיס בלבד. סיים את שידוריו ב-31 בדצמבר 2017, לאחר העברתו מאפיק 18 לאפיק 518 והפיכתו לפחות זמין ונגיש. זאת בעקבות פיצול זכייניות ערוץ 2 לערוצים 12-13 ומעבר ערוץ 10 לאפיק 14.
 • HOT Family: אפיק 4. תוכניות דרמה ובידור לכל המשפחה. עלה לאוויר ב-4 בינואר 2009 וסיים את שידוריו ב-HOT ב-1 בינואר 2015. ערוץ זה הוחלף תחילה בערוץ CBS Drama, ולאחר מכן בערוץ HOT HBO (לשעבר "HOT Plus"), המשדר מאז.
 • ביפ (ערוץ הצחוק): תוכניות מקור, תוכניות בידור וסדרות קומדיה - אפיק 6. הוחלף על ידי "HOT קומדי סנטרל" ב-1 בינואר 2011, לאחר הסכם עם "ענני תקשורת" בהצעתם להביא את ערוצי חברת Viacom לארץ (MTV, Teen Nick, קומדי סנטרל ועוד).
 • MGM: ערוץ המשדר סרטים קלאסיים מבית אולפני MGM. סיים את שידוריו ב-31 במרץ 2016 והוחלף בערוץ AMC.
 • MGM HD (אפיק 519 בממירי ה-HD): ערוץ המשדר סרטים קלאסיים של MGM שהומרו לאיכות HD. סיים את שידוריו ב-31 במרץ 2016 והוחלף בערוץ AMC HD.
 • ערוץ אנימה: (ידוע גם כ הוט אנימה) הוא שמו של ערוץ טלוויזיה - אפיק 85. ישראלי המשדר סדרות וסרטי אנימה. וסיים את שידוריו ב-1 בינואר 2008 בהוט.
 • הולמרק הוא ערוץ סדרות דרמה לכל המשפחה ממשפחת ערוצי NBC. הערוץ משדר במתכונת סינדיקציה חלקית ושאר התוכניות הן הפקות מקור של הערוץ. ב-28 בדצמבר 2009 הפסיק ערוץ "הולמרק" את שידוריו בישראל לכלל החברות.
 • Xtra HOT: ערוץ ששידר סדרות רכש מכל הסוגים - אפיק 5. שידורי הערוץ הופסקו ב-4 בינואר 2009. במקומו עלה ערוץ HOT zone המשדר מאז.
 • HOT קידס: ערוץ סרטי וסדרות ילדים. ירד בעקבות חוסר ביקוש והעלאת הערוץ ניק ג'וניור.
 • הופ! הורים: ערוץ להורים מתחילים והורים שבדרך. שידורי הערוץ הופסקו ב-11 בינואר 2010 - אפיק 75.
 • AXN: ערוץ סדרות אקשן - אפיק 6. שידורי הערוץ הופסקו ב-4 בינואר 2009. במקומו הועבר ערוץ ביפ מאפיק 4 לאפיק 6, באפיק 4 עלה ערוץ HOT Family.
 • ערוץ התכלת היה ערוץ טלוויזיה ישראלי יהודי דתי ששודר בשנים 20032006.
 • סטאר וורלד: ערוץ בידור אסייתי המשדר תוכניות, סדרות, תוכניות אירוח ועוד - אפיק 25. שידורי הערוץ הופסקו בישראל ב-4 בינואר 2009.
 • HOT Summer: ערוץ ששידר סרטים ותוכניות לבני נוער במהלך חופשת הקיץ (שנת 2009) - אפיק 20. במקומו יושב ערוץ האח הגדול LIVE, הערוץ תפס את מקומו של האח הגדול LIVE בקיץ חודשיים לאחר שהסתיימה עונת ה-VIP.
 • VOOM: ערוץ המשדר תוכניות על אופנה, תיירות וסגנון חיים יוקרתי. כל התכנים בערוץ משודרים ב-HDTV.
 • ספארי קידס: ערוץ טבע לילדים.תכניו היו זמינים בVod Young להזמנה גם לאחר ירידתו כערוץ, בתור חבילה (19.90 לחודש) אך ירד לאחר זמן קצר בעקבות חוסר ביקוש.
 • National Geographic HD: אפיק 546. ערוץ המשדר תכנים מבית "נשיונל ג'יאוגרפיק" (בעיקר מדע וטבע) בפורמט HDTV. שידורי הערוץ הסתיימו ב-HOT באפריל 2013. מ-2014 הערוץ משודר באיכות HD ב-yes.
 • Cartoon Network: אפיק 85. שודר משנת 2000 עד שנת 2005. לאחר הורדת הערוץ לקוחות רבים ביקשו להחזירו (אפילו עד היום), אך כיום ניתן למצוא תוכניות מהערוץ ברצועת שידור בערוץ הילדים, וסדרות נוספות זמינות בחינם ב-VOD Young (כגון "העולם המופלא של גאמבול", ג'וני טסט" ועוד).
 • הום סינמה: ערוץ שפעל בהוט עד 2005 בו היה ניתן להזמין סרטים תמורת תשלום. כיום ניתן להזמין סרטים בתשלום דרך VOD Movies (אפיק 15).

וידאו לפי דרישה[edit | edit source]

 • HOT VOD (אפיק 1): שירות תכנים בהזמנה מיידית לכל הגילאים.
 • HOT VOD Young (אפיק 2): שירות הזמנה מיידית של תוכניות וסרטי ילדים ובני נוער. הערוץ מתאים לילדי הגיל הרך עד גילאי הנוער.
 • HOT VOD Movies (אפיק 15): שירות הזמנה מיידית של סרטי קולנוע מכל הז'אנרים. רוב סרטי הערוץ בתשלום, מלבד סרטים בודדים שניתנו בעבר בחינם בהטבה חודשית. בדצמבר 2014 נוספה קטגוריית MOVIE TIME, ספריית סרטים מתחלפים ללא עלות.
 • HOT VOD Russian (אפיק 112): שירות הזמנה מיידית של תוכניות וסרטים רוסיים. הערוץ מתאים למגזר הרוסי בעיקר.

בעבר נכלל בנפרד שירות "HD VOD", שירות ייעודי לתוכן המשודר ב-HD באפיק 501. כיום תכנים באיכות HD מפוזרים בקטגוריות השייכות אליהם, ובהמשך תכנים הקיימים באיכות HD זמינים באיכות זו בלבד בממירים התומכים.

 • נטפליקס ב-HOT: ב-19 במרץ 2018 החל שיווק ממירים תומכי אינטרנט, אשר יאפשרו צפייה בתכנים בשירות נטפליקס ישירות לממירים באיכות 4K.

טלפוניה ואינטרנט[edit | edit source]

חברת HOT מורכבת למעשה משתי חברות: HOT מערכות תקשורת, המפעילה את הטלוויזיה בכבלים על שלל שירותיה, ו-HOT טלקום המפעילה את הטלפון הקווי ותשתית האינטרנט על גבי הכבלים. "HOT טלקום" הוקמה ב-2003 עם מיזוג חברות הכבלים והחלה לספק תשתית אינטרנט בכבלים. נכון לסוף שנת 2013 יש לחברה כ-744 אלף מנויים לתשתית האינטרנט. ב-2005 קיבלה החברה רישיון להפעיל שירותי טלפוניה קווית פנים-ארצית בקידומת 077, ונכון לסוף שנת 2013 יש לחברה 676 אלף מנויי טלפון. באוקטובר 2009 השיקה החברה, לראשונה בישראל, שירות אינטרנט מהיר במהירות 100Mbit תחת שם המותג "HOT UFI".

הוט-נט[edit | edit source]

הוט נט (HOTnet) היא ספקית אינטרנט ישראלית שבסיסה בנצרת עילית. חברת הוט נט שירותי אינטרנט בע"מ היא חלק מקבוצת HOT ונמצאת בבעלות הוט מערכות תקשורת בע"מ - חברה ציבורית הנסחרת בבורסה. החברה קיבלה רישיון למתן שירותי גישה לאינטרנט בדצמבר 2010.

הוט-מובייל[edit | edit source]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – HOT mobile

לאחר שרכשה את חברת מירס בשנת 2011, החלה במאי 2012 לשווק חבילה סלולרית חדשה בתעריפים מוזלים.

בפברואר 2018, הגיעה החברה ל-1.5 מיליון מנויים.

שירות[edit | edit source]

ביוני 2014 החליטה המועצה לשידורי כבלים ושידורי לוויין לקנוס את חברת HOT בסך 1.3 מיליון ש"ח עקב זמני המתנה ארוכים מהסביר במוקדי השירות שלה[11]. בדצמבר 2014 HOT נקנסה שוב בסך 1.6 מיליון ש"ח[12].

יחסי עבודה[edit | edit source]

עד שנת 2013 היו עובדי הוט בלתי מאוגדים לאחר שניסיונות של טכנאים להתאגד באמצעות הסתדרות העובדים הלאומית וההסתדרות הכללית כשלו מאחר שבית הדין לעבודה קבע כי אינם יכולים להתאגד בנפרד משאר העובדים[13]. בשנת 2013 החל ארגון כח לעובדים לאגד את עובדי הוט ובפרט את עובדי מוקדי השירות שהם רוב המועסקים בחברה. בתגובה העבירה החברה עובדים בבאר שבע ובחיפה מההעסקה ישירה לחברות קבלניות. ביוני 2013 הודיעה כח לעובדים כי הגיע ליציגות בעקבות החתמת 1,200 עובדים על טופסי התפקדות לארגון והכריז על סכסוך עבודה[14].

הנהלת הוט הודיעה על הסכמתה לכל דרישות העובדים, כשבועיים לאחר ההכרזה על ועד עובדים יציג[15].

ראו גם[edit | edit source]

קישורים חיצוניים[edit | edit source]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא HOT בוויקישיתוף

הערות שוליים[edit | edit source]

 1. ^ 1.0 1.1 הוט-מערכות תקשורת בע"מ: נתונים כספיים באתר מאי"ה.
 2. ^ HOT: דוח תקופתי ושנתי לשנת 2015 באתר מאי"ה.
 3. ^ 3.0 3.1 אביב גוטר, אלי שמעוני, HOT מאבדת מנויי טלוויזיה אך מתחזקת בסלולר ובאינטרנט, כלכליסט, ‏30 ביולי 2017
 4. ^ דן כספי ויחיאל לימור, טלוויזיה בכבלים, בציטוט מהספר "המתווכים" - אמצעי התקשורת בישראל 1948–1990, עמ' 127–131 הוצאת עם עובד, באתר עמלנט
 5. ^ אביבה קרול, ‏ICP מחליפה את שמה ל-Hot Vision, באתר גלובס, 23 בדצמבר 2003
 6. ^ רוני רחמני, הסתיים עידן ICP: חברת HOT Vision חדלה מלהתקיים וכל פעילותיה הועברו ל-HOT
 7. ^ אביב גוטר, לאחר עיכוב של כמה חודשים: נטפליקס תגיע ל-HOT בפברואר, כלכליסט, ‏26 בדצמבר 2017
 8. ^ אמיתי זיו, HOT מנתקת את השירות האנלוגי: "התבאסתי, תיכננתי לראות את חצי הגמר", באתר TheMarker‏, 09.07.2014
 9. ^ אמיתי זיו, HOT תסגור השירות האנלוגי - מאות אלפים ינותקו מכבלים פיראטיים, באתר TheMarker‏, 8 באוקטובר 2012
 10. ^ אמיתי זיו, HOT מנתקת את השירות האנלוגי: "התבאסתי, תיכננתי לראות את חצי הגמר", באתר TheMarker‏, 9 ביולי 2014
 11. ^ גלובס‏, קנס של 1.3 מ' ש' להוט בגלל המתנה ארוכה לשירות, באתר וואלה! NEWS
 12. ^ אמיתי זיו, HOT נתנה ללקוח לחכות שעה על הקו – ותשלם את הקנס הגבוה בתולדותיה, באתר TheMarker‏, 14 בדצמבר 2014
 13. ^ מיקי פלד, עובדי HOT מחדשים הפעילות להקמת ועד, באתר כלכליסט, 25 במאי 2013
 14. ^ שי ניב, ‏כוח לעובדים הכריז: הפכנו לארגון היציג של עובדי הוט, באתר גלובס, 2 ביוני 2013
 15. ^ בלעדי // הנהלת הוט הסכימה לכל דרישות העובדים, הכל שקרים, ‏יולי 2013.
ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +14273 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png