דגל המלכה אליזבת השנייה

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search
דגלה האישי של המלכה אליזבת השנייה
Personal flag of Queen Elizabeth II.svg
יחס אורך/גובה 1:1
הונף לראשונה 1961
מוטיבים עיצוביים דגל כחול, במרכזו האות E ומעליה כתר אדוארד הקדוש מוקפים בזר שושנים, כולם בצבע זהב.

דגלה האישי של המלכה אליזבת השנייהאנגלית: Personal Flag of Queen Elizabeth II) הוא דגל שמשמש את המלכה אליזבת השנייה בתפקידה כראש חבר העמים, ונעשה בו שימוש במדינות חבר העמים הבריטי שאינן ממלכות חבר העמים הבריטי.

תיאור[edit | edit source]

במרכז הדגל מצויה האות "E" בצבע זהב שמעליה כתר מוזהב וסביבה זר של שושנים על רקע כחול. הכתר מסמל את מעמדה של המלכה ואת סמכותה, והשושנים את מדינות חבר העמים הבריטי.

היסטוריה[edit | edit source]

הדגל עוצב בדצמבר 1960, לבקשת המלכה אליזבת השנייה ונעשה בו שימוש לראשונה בשנת 1961 לרגל ביקורה של המלכה בהודו. אליזבת השנייה ביקשה שיעוצב דגל המסמל אותה כראש חבר העמים, תפקיד נפרד מהיותה מלכה. במהלך השנים נעשה שימוש בדגל במקום הנס המלכותי בעת שהמלכה מבקרת במדינות חבר העמים, וכן כאשר היא מבקרת בבית מארלבורו שבלונדון.

השימוש במוטיב בניסים המלכותיים של מדינות חבר העמים[edit | edit source]

דגל זה מהווה חלק מהנס המלכותי של אוסטרליה, ברבדוס, קנדה וניו זילנד. וכן שימש כבסיס לניסים המלכותיים של מלטה, טרינידד וטובגו, מאוריציוס, וסיירה לאון.

Royal Standard of Australia.svg Royal Standard of Barbados.svg Royal Standard of Canada.svg Royal Standard of Jamaica.svg Royal Standard of New Zealand.svg
הנס המלכותי של אוסטרליה הנס המלכותי של ברבדוס הנס המלכותי של קנדה הנס המלכותי של ג'מייקה הנס המלכותי של ניו זילנד
Royal Standard of Sierra Leone.svg Royal Standard of Malta (1964).svg Royal Standard of Mauritius.svg Royal Standard of Trinidad and Tobago (1962–1976).svg
דגל היסטורי הנס המלכותי של סיירה לאון דגל היסטורי הנס המלכותי של מלטה דגל היסטורי הנס המלכותי של מאוריציוס דגל היסטורי הנס המלכותי של טרינידד וטובגו


קישורים חיצוניים[edit | edit source]ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית, תחת רשיון ייחוס שיתוף זהה (CC BY-SA 3.0). (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +217 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png