גיל שויד

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search


שגיאות פרמטריות בתבנית:אישיות

פרמטרים ריקים [ פרסים, מפלגה פוליטית ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

לידה 1968 (53 בערך)
ירושלים
מדינה ישראלישראל  ישראל
מקום מגורים תל אביב
ידוע בשל ייסוד חברת צ'ק פוינט
מקצוע מומחה אבטחת מידע
תפקיד מנכ"ל חברת צ'ק פוינט

גיל שויד (נולד בשנת 1968[1]) הוא יזם ישראלי בתחום ההיי-טק, מייסד ומנכ"ל חברת צ'ק פוינט, וחתן פרס ישראל לשנת 2018 בתחום ההיי-טק (הראשון שזכה בפרס ישראל בתחום זה).

ביוגרפיה

גיל שויד נולד בירושלים. כבר בגיל 13 החל לתכנת. למד בבית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים ובמקביל ללימודים בבית הספר התיכון למד גם מדעי המחשב באוניברסיטה העברית. בנוסף עבד באותה תקופה כמנהל מערכות במרכז פריץ הבר למחקר בדינמיקה מולקולרית באוניברסיטה העברית.

שירת ביחידה 8200 של חיל המודיעין. לאחר שחרורו מצה"ל ב-1991 עבד כמפתח תוכנה בחברת אופטרוטק (כיום אורבוטק). ב-1993 הקים את חברת צ'ק פוינט יחד עם שלמה קרמר, שעימו שירת במודיעין, ועם מריוס נכט שעימו עבד באופטרוטק.[2] מאז משמש שויד כמנכ"ל צ'ק פוינט. עד לשנת 2001 שימש גם כנשיא החברה, ועד 2015 כיושב ראש.

שויד הוא הממציא של הפטנט על טכנולוגיית Stateful Inspection, שעליה מבוסס מוצר הדגל של צ'ק פוינט - FireWall-1,[3] ונחשב על ידי רבים לאבי חומת האש המודרנית.

שויד נמנה עם חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב ומכהן כיושב ראש חבר הנאמנים של האוניברסיטה לנוער של אוניברסיטת תל אביב. הוא חבר במועצת המנהלים של עמותת "יכולות",[4] הפועלת להעלאת אחוזי הזכאות לתעודת בגרות ולהנגשת ההשכלה הגבוהה.

הונו האישי נאמד בכ-2 מיליארד דולרים, והוא מאנשי העסקים העשירים בישראל.

בחודש מרץ 2018 שר החינוך נפתלי בנט הודיע על קטגוריה חדשה בפרס ישראל והכריז על גיל שויד כחתן פרס ישראל בהיי-טק.

שויד מתגורר בתל אביב. הוא אב לשלושה ילדים מאשתו הראשונה, חמוטל איינהורן, ולעוד שלושה ילדים מאשתו הנוכחית, עורכת הדין הפלילית, מיטל דנינו.[5]

פרסים והוקרה

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +528 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png