ערך מומלץ

ג'ורג' ווקר בוש

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search
בדף זה נמצאו תכנים שאינם הולמים באופן מלא את האתר.
בעזרת ה' התכנים שבדף יותאמו בהמשך באופן מקצועי עבור הקוראים שומרי התורה והמצוות, והדף ישוחרר לקריאה מלאה. בשלב זה, לנוחותכם, מוצג בינתיים הפתיח של הערך.

הרחבות או שכתובים לערך זה, ייתכן שהתבצעו בעבר באתרים שונים. לבדיקה. הסר


שגיאות פרמטריות בתבנית:מנהיג

פרמטרים [ בת-זוג ] לא מופיעים בהגדרת התבנית
ג'ורג' ווקר בוש
George Walker Bush
ג'ורג' ווקר בוש
ג'ורג' ווקר בוש
לידה 6 ביולי 1946 (גיל: 75)
ניו הייבן, קונטיקט, ארצות הברית
מדינה ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
מפלגה המפלגה הרפובליקנית
שושלת
האתר הרשמי
נשיא ארצות הברית ה־43
20 בינואר 2001–20 בינואר 2009
(8 שנים)
סגן דיק צ'ייני
→ ביל קלינטון
ברק אובמה ←
מושל טקסס ה־46
27 בינואר 199521 בדצמבר 2000
(5 שנים ו־47 שבועות)
→ אן ריצ'רדס
ריק פרי ←

ג'ורג' ווקר בושאנגלית: George Walker Bush, להאזנה (מידע · עזרה); נולד ב־6 ביולי 1946) הוא פוליטיקאי ואיש עסקים אמריקאי שכיהן כנשיאהּ ה-43 של ארצות הברית בשנים 20012009.

בוש נולד בקונטיקט וגדל בטקסס. אביו, ג'ורג' הרברט ווקר בוש, כיהן כנשיא ה־41 של ארצות הברית במשך קדנציה אחת. ב-1994 נבחר לראשונה לתפקיד פוליטי, כמושל טקסס.

הוא נבחר בבחירות לנשיאות בשנת 2000 לאחר שבועות של חוסר ודאות שבהם התגלעה מחלוקת לגבי תוצאות ההצבעה בפלורידה, שהסתיימו בסופו של דבר באמצעות פסיקה על חודו של קול בבית המשפט העליון. בחירות אלה היו הפעם הראשונה מאז 1888 שבה נבחר נשיא ללא רוב של קולות הבוחרים, אלא בהכרעת חבר האלקטורים.

בוש הבטיח במערכת הבחירות לעסוק בעיקר בנושאי פנים, ועל כן כבר בראשית כהונתו הוביל רפורמה של קיצוץ מסים. פיגועי 11 בספטמבר גרמו לשינוי בסדרי העדיפויות של ממשלו, ומרכז הכובד של כהונתו התמקד במלחמה העולמית בטרור. בוש גיבש קואליציות בינלאומיות בראשות ארצות הברית שכוחותיהן הצבאיים כבשו את אפגניסטן ועיראק. כוחות אלה נשארו בשתי המדינות עד אחרי סיום כהונתו של בוש, ובמהלך העת הזו ספגו אבדות כבדות במאבקם נגד כוחות הגרילה המקומיים. על הקדנציה השנייה של בוש, העיבו בעיקר טיפול הממשל בהוריקן קתרינה, שספג ביקורת רבה, והמשבר הכלכלי העולמי שפרץ לקראת סופה.


ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה קטן מערך זה ב -1585 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.