אנציקלופדיה:מיזמי אנציקלופדיה יהודית/מיזם עמוד ראשי/דיונים

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search

תכנון תוכן עמוד ראשי[edit | edit source]

כאן נדון על המחלקות הנדרשות לעמוד הראשי, בשלב ראשון ובשלבי המשך.

סמליל האתר[edit | edit source]

לא ניתן להשאר עם הסמליל הנוכחי מכמה סיבות, האחד הוא לא מייצג נאמנה את מטרותינו וקהל היעד הרחב יותר, והשני שהוא ככל הנראה מפר זכויות יוצרים. הצעות לסמליל שונה יזכו כל אחד לכותרת נפרדת בדף ייעודי - אנציקלופדיה:מיזמי אנציקלופדיה יהודית/מיזם עמוד ראשי/דיונים/לוגו. התרשתאשיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ט • 15:19, 11 ביוני 2019 (IDT)

ברצוני להזכיר שהסמליל הנוכחי הוא הכיתוב "האנציקלופדיה היהודית" וזה הכל. אין בו לא הפרת זכויות, ולא פניה לקהל יעד מצומצם. חסרונו הנכון הוא העדר מעוף עיצובי. דוד (שיחה) 01:23, 12 ביוני 2019 (IDT)
כוונתך לעדכן. בעת כתיבת השורות הסמליל היה מבוסס על הסמליל הוויקיפדי בתוספת כובע (למען האמת, גם בעת כתיבת שורות אלו הסמליל הוא כזה, יש צורך לדאוג לרענון המטמון כך שהסמליל הישן לא יוצג בשום מקום). התרשתאשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ט • 11:07, 18 ביוני 2019 (IDT)
לא יודע על מה אתה מדבר. הן בשעת כתיבת השורות לעיל והן עכשיו אין זכר לסמליל הויקיפדי הישן. אולי בטלפון נייד זה אחרת. דוד (שיחה) 15:13, 18 ביוני 2019 (IDT)
השורות לעיל נכתבו מתוך מחשב, ובאותו הזמן הסמליל - לפחות בזכרון המטמון - היא אותו תצרף-גלובוס חובש כובע, ייתכן שמדובר בתקלה - אך רצוי לוודא שלא יקרה כדבר הזה (שיוצג סמליל ישן) להבא, אולי באמצעות הרצת רענון מטמון על כלל האתר. התרשתאשיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ט • 14:53, 24 ביוני 2019 (IDT)

תמונת היום[edit | edit source]

 • לדעתי כדאי שיהיה כבר בשלב ראשון. מתחילה יש לעבור על כשרות כל התמונות, לאחר מכן לעבור ולראות אם יש תמונות מיותרות ושאינן הולמות במיוחד את האנציקלופדיה (קתדרלות, שחקנים וכד'), ובשלב הבא הוספת תמונות יהודיות בעלות ערך. יהונתן (שיחה) 16:14, 31 במאי 2019 (IDT)
בהחלט יש תועלת בפינה זו. מאידך, כפי שפירטתי למטה על ההיתכנות המעשית, לא בטוח שההתאמה תהיה קלה. אם נבחר בדרך היסודית של בניית מנגנון עצמאי - זו משימה לא קטנה. אם נבחר בדרך של שימוש במבנה הקיים ותיקונים מקומיים - זה יהיה קוסמטי בלבד וקשה לתחזוקה, מאוד מהר נתקשה תחזק את זה. תומך בהשארת פינה זו יחד עם פינה אחת נוספת מתוך הערך המומלץ/ציטוט יומי/הידעת, ותכנון נפרד על אופן הביצוע המיטבי. דוד (שיחה) 20:35, 2 ביוני 2019 (IDT)
אני סבור ששיקול טכני אינו שיקול כאן, במידה ותהיה החלטה שכן וזה ידחה מסיבה טכנית לא תהיה ברירה, אבל זה לא הנושא.

למיטב זכרוני אנחנו אמורים לקבל מאגר תמונות לזיהוי אישים מתקופות קודמות, אולי ייחודיות זו עדיפה מתמונת היום שמופיעה בויקיפדיה, זה מקורי וטוב יותר שיהיה לבד מאשר בנוסף. Yr (שיחה) 22:31, 2 ביוני 2019 (IDT)

מסכים עם דוד. המבנה צריך להשאר (עד שיבוא מתנדב בעל יכולות שמבין את גודל המשימה ולוקח על עצמו). פונקציאנירן (שיחה) 16:53, 5 ביוני 2019 (IDT)

ציטוט יומי[edit | edit source]

 • לכאורה, לפחות במתכונת הוויקיפדית, די מיותר בשלב זה. רק בעוד תקופה אולי יהיו לנו מספיק משאבים להתחיל ללקט ציטוטים ייחודיים. כיום הרבה מהציטוטים הם או כאלו בסיסיים שכל דרדק מכיר אותם (שמע ישראל, ואהבת לרעך כמוך - זה כלל גדול בתורה, וכו'), או כאלו מהספרות הזרה לנו ושאין בהם רקע מיוחד (אין כוונתי לציטוט כמו "מעולם בסכסוך אנושי לא חבו רבים כל כך" וכו', וגם כאלו נראה שנכון לפצל אותם מציטוטים יהודים). יהונתן (שיחה) 16:14, 31 במאי 2019 (IDT)
הפינה מחד לא מאוד מעניינת (ביחס לאחרות) ומאידך דורשת הרבה התאמה כפי שציין יהונתן. כדאי שנוותר עליה בטווח הנראה לעין. דוד (שיחה) 20:32, 2 ביוני 2019 (IDT)
ככל והתוכן בויקיפדיה לא מעניין ויש חשיבות או ערך מוסף בציטוט יומי לא כזה מסובך ללקט לתקופה ראשונית ותוך כדי לטפל להמשךYr (שיחה) 22:31, 2 ביוני 2019 (IDT)
כן כזה מסובך. דוד (שיחה) 13:48, 6 ביוני 2019 (IDT)

ערך מומלץ[edit | edit source]

 • לדעתי ניתן לוותר בשלב זה, בפרט שההמלצה אין מקורה אצלנו, ויש כאן משהו מעט מוזר. יכול להיות שכדאי בהמשך לפתוח פינה אחרת של ערכים טובים משלנו, כאשר תגדל עוד הרשימה. כך או כך, בינתיים יש גישה למומלצים דרך הקטגוריה, וזה אמור לספק. יהונתן (שיחה) 16:14, 31 במאי 2019 (IDT)
בגדול שומע דברי יהונתן. מאידך אפשר די בקלות לקבוע רשימה דיפולטיבית של 365 ערכים מומלצים שיופיעו אחד פר יום. באוויליקט (שיחה) 19:11, 2 ביוני 2019 (IDT)
אני גם שומע דבריו, אך מאידך כן רואה חשיבות לפינה הזו, ולא רואה כה טעם לפגם בזה שאין ההמלצה מאיתנו. עם זאת, ודאי אי אפשר להשתמש ברשימה ובמבנה הקיים מוויקיפדיה וצריך לעשות שינוי משמעותי, והיות שבקלות הוא ענין יחסי - אתמוך רק אם ימצא מישהו שיטול את האחריות לביצוע. למיטב זכרוני זו לא הייתה משימה קלה עבורי כאשר עשיתי זאת בעבר. דוד (שיחה) 20:31, 2 ביוני 2019 (IDT)
לא רואה שום חשיבות בה גם כשההמלצה אצלינו, אין טעם להמליץ לי לקרוא על תחומים שלא מעניינים אותי תיארוטיתYr (שיחה) 22:31, 2 ביוני 2019 (IDT)
לא מסכים. ערכים מומלצים משמעם ערכים שאנו מעידים עליהם (הנחתום על עיסתו) שהם כתובים בצורה טובה, מעין ערכים לתצוגה. חוץ מזה, אם הערך טוב, אולי תקרא ותגלה שזה כן מענין... זכריהו בן בניהשיחה • כ"ט באייר ה'תשע"ט 14:11, 3 ביוני 2019 (IDT)
לדעתי אין טעם בכלל להשתמש בהמלצות של ויקיפדיה לערכים, גם לא בעתיד (אני סבור שצריך גם להסיר את הסמליל מתוך הערכים המומלצים בוויקיפדיה). גם מפני שאין טעם להשתמש בהמלצות ויקיפדיה שלא בהכרח אומרות שהם מומלצים גם על ידינו, וגם בגלל שזה נקרא להתהדר בנוצות לא לנו.
אני בעד חקיקת חוק שערך מומלץ יהיה אך ורק מתוך קטגוריה:ערכים שנוצרו באנציקלופדיה היהודית; מסתבר שבתחילה יהיה מספר הערכים המומלצים קטן מאוד, אך אין מניעה להציג ערך מומלץ אחד אפילו זמן רב, עד שיהיה ערך מומלץ נוסף; כמו כן, עד שלא ייבחר ערך כזה (ולא ייכתב עבורו תקציר), אפשר לוותר על הפינה הזאת בינתיים. איש גלילישיחה • ד' בסיוון ה'תשע"ט • 04:29, 7 ביוני 2019 (IDT)
לא רואה שום בעיה בהמלצה על ערכים שיובאו מוויקיפדיה, בתנאי שהם הומלצו על ידינו. די מגוחך להמליץ לקוראים על ערך שנידון שבועות ארוכים 'בוויקיפדיה' בשאלת מומלצותו, אתמוך בהסרת הסמליל מכל הערכים, עד לבחירת חדשים. (או הישנים, אבל שיהיה הליך המלצה כאן.) גוראריה (שיחה) 10:26, 7 ביוני 2019 (IDT)
מסכים שאין להתבסס על ההמלצות הויקיפדיות כנתון, ויש לבחור ערכים מומלצים משלנו, אבל אני לא בטוח שנכון להגביל את ההמלצה לערכים שנכתבו פה. בכל מקרה, הקמת מערך של עערכים מומלצים ובחירתם היא משימה לא פשוטה שדורשת הרבה מאמץ, אז אולי כדאי לוותר בשלב זה. זכריהו בן בניהשיחה • ז' בסיוון ה'תשע"ט 22:31, 9 ביוני 2019 (IDT)

הידעת?[edit | edit source]

 • נראה לי שזו המופיעה בוויקי, מתאימה וכשרה בדרך כלל, ורק נדרש לעבור מלמעלה. לשלב זה נראה לי ששווה לקחת את משימה זו. יהונתן (שיחה) 16:14, 31 במאי 2019 (IDT)
  מישהו בדק שנקי? באוויליקט (שיחה) 19:14, 2 ביוני 2019 (IDT)
  יהונתן מתכוון ודאי לאחר התאמה. אני מסכים שהמשימה לא כבידה מידי, אך ראו הערתי הכללית למטה "התיכנות מעשית". בנוסף, אני מציע להשאיר את העמוד שלנו לא מלא באופן יחסי, כדי לא להיצמד מידי לוויקיפדיה, וכדי להשאיר פתח ליצירתיות ולהתפתחות טבעית משלנו עם הזמן. לפיכך מציע לבחור שניים מתוך ארבעת מיזמי העמוד הראשי (הידעת/ציטוט יומי/תמונה יומיות/ערך מומלץ). פחות קריטי איזה. דוד (שיחה) 20:28, 2 ביוני 2019 (IDT)
  לא תמיד נקיה. אך כפי שהעירו בוויקיפדיה לא אחת ולא שתיים, פינה זו אף כי מעניינת אינה כה מהימנה ויש בה טעויות רבות. התרשתאשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 14:53, 5 ביוני 2019 (IDT)

היום בהיסטוריה[edit | edit source]

 • כדאי לדעתי להציג בעמוד ראשי כבר כעת, רק שיש לציין שמדובר בתארוך הלועזי, וכן לנפות משם פטירות של מחזאים ושחקנים או דומיהם (מיותר וצורם). יהונתן (שיחה) 16:14, 31 במאי 2019 (IDT)
 • מתלבט. מחד, בפועל לצערנו התאריך משמש בחיי היום-יום אצל רבים, וישנם אירועים רבים שאיננו יודעים את תאריכם העברי ובכך "נפסיד" אותם; ומאידך, השימוש בלוח הזה הוא בדיעבד, והצגתו בעמוד הראשי נותנת תחושה שהוא לכתחילה, מה גם שאצלנו כאשר אומרים שאירוע כלשהו התרחש לפני X שנים, מתיחסים לתאריך העברי כמובן, אז אין הרבה משמעות לשאלה מה התרחש לפני כך וכך שנים לועזיות. זכריהו בן בניהשיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ט 16:26, 31 במאי 2019 (IDT)
 • כדבריי למטה לגבי הלוח הלועזי. יש להשאיר, בתור לוח משני, ולהשתדל למעט באירועים שבו על פי הקו שהצעתי למטה. דוד (שיחה) 20:25, 2 ביוני 2019 (IDT)
 • הארועים שהתרחשו בתאריך מסוים, וכן אנשים שנולדו ונפטרו בו, מצוינים בערך של אותו תאריך. לדעתי די באזכור התאריך בשולי תבנים ארועי היום לפי הלוח העברי. גם בהנתן החלטה אחרת, יש לדעתי לנפות את דפי התאריכים באופן זהה, כך שיכילו רק ארועים ואנשים חשובים, ולא כל המי ומי. התרשתאשיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ט • 15:41, 11 ביוני 2019 (IDT)

אירועים בלוח העברי[edit | edit source]

 • ודאי כדאי. אלא שכדאי ליצור איזו הבדלה בין היאהרצייט של הרס"ג לשל חיים בר-לב. וכן גם בין אירועי תנ"ך וחז"ל לבין מבצעים בצה"ל. יהונתן (שיחה) 16:14, 31 במאי 2019 (IDT)
  בעד השארה במתכונת הנוכחית, תוך הרחבה עד כמה שאפשר (יש ימים שלא מופיע בהם כלום מלפני השואה). לא רואה צורך להפריד במסגרת הזו. זכריהו בן בניהשיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ט 16:24, 31 במאי 2019 (IDT)
 • נקודה נוספת שיש לתת עליה את הדעת: בויקיפדיה לוח ברירת המחדל הוא הלוח הנוצרי, ולכן החליטו שב"אירועים בלוח העברי" יצויינו רק אירועים השייכים ליהדות או לישראל (יש מעט חריגים, אבל זו המדיניות). זה כמובן יוצא מתוך ההגדרה של הלוח הנוצרי כלוח העיקרי השייך לכל העולם, וראית הלוח העברי כלוח מקומי, שלכן לא שייך לציין בו אירועים שלא קשורים אליו (כמו שלא מציינים אירועים יהודיים לפי לוח סיני). לעומת זאת, אצלנו כמובן הלוח העברי הוא לוח ברירת המחדל, ולשיטתנו הוא הלוח "האמתי", גם עבור לא-יהודים, ולכן אפשר בהחלט להכניס גם אירועים שאינם קשורים רק ליהדות לתוך רשימת הלוח העברי, כמובן רק אם יודעים את התאריך העברי (לא לתרגם תאריכים!). זכריהו בן בניהשיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ט 16:31, 31 במאי 2019 (IDT)
  בגישת זכריהו. ומעשית: להשאיר במתכונת הנוכחית + להשתדל להעביר אירועים מהלוח הלועזי ללוח העברי, תוך מגמה להשאיר בלוח הלועזי רק אירועים השייכים במובהק ללוח הלועזי (4 ביולי, 1 במאי) או אירועים חשובים ובולטים במיוחד (לא נרצה שכל העולם יחגוג יום ואצלינו לא תהיה התייחסות כי זה מצויין אצלינו בעברי). בכל מקרה זה רק המלצות ולא חובה - אפשר להמשיך כרגע עם המתכונת הנוכחית. דוד (שיחה) 20:24, 2 ביוני 2019 (IDT)
  מעשית יהיה קשה מאד לבצע את מה שאתה מציע (צמצום כ"כ דרסטי של הלוח הלועזי), כי בנוגע לרוב מוחלט של האירועים אנחנו לא יודעים מהו התאריך העברי בו התרחשו. אבל לפחות זו צריכה להיות השאיפה. זכריהו בן בניהשיחה • כ"ט באייר ה'תשע"ט 14:09, 3 ביוני 2019 (IDT)
 • בעד ריקון פינה זו ויצירתה מהתחלה תוך מעבר על ערכי התאריכים ובחירת המשמעותיים ביותר בלבד. מכיוון שנבנתה טלאי על גבי טלאי, היא לא מייצגת במיוחד את התאריכים. ייתכן שכדאי כמו שעשו בפינת חדשות ואקטואליה גם לתמצת יחד את הנפטרים, במקום שכל אחד יקבל שורה. אם יוחלט לעשות כך, אני בהחלט מוכן לסייע במלאכה. התרשתאשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 14:55, 5 ביוני 2019 (IDT)
  עם כל ההערכה, דומני שיש להעביר הצעה זו לאנציקלופדיה:תוכניות ל2020. דוד (שיחה) 13:50, 6 ביוני 2019 (IDT)
  הרבה מדף זה הוא בדיוק כזה. אבל אין לי בעיה גם שנרוקן כל דפים אלו ושהבניה מחדש תעשה בשלבים ולא תגמר בשנים הקרובות, גם במחיר שיישארו ימים ריקים רבים בהתחלה. התרשתאשיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ט • 15:35, 11 ביוני 2019 (IDT)

חדשות ואקטואליה[edit | edit source]

 • להמשיך במתכונת שהייתה עד כיום, עם פיקוח נוסף. תמונות כמובן יש להסיר, אך על האישים שבעדכוני פטירה אפשר לוותר. רובם אינם מעניינים את הקוראים שלנו. יכול להיות שבכלל כדאי שזה יופיע בתוך כרטסת, ולא כך באופן בולט; בין היתר, משיקולים אנציקלופדיים. יהונתן (שיחה) 16:14, 31 במאי 2019 (IDT)
 • להמשיך במתכונת שהייתה עד היום. ובנוסף כמידת האפשר: להקפיד להכניס תמונה חדשה כאשר מסירים תמונה מוויקיפדיה. להימנע מיאצ"ט של אישים לא ראויים, ולמעט בכאלו של אישים לא מעניינים. לאפשר הכנסת חדשות עצמאיות, המתמקדות יותר בתכנים המעניינים את קוראינו, אך רק עם מקורות בעלי איכות מינימלית. דוד (שיחה) 20:20, 2 ביוני 2019 (IDT)
 • אמרתי זאת גם בעבר, מדובר בפינה מיותרת/בעייתית, גם בגלל איכותה, גם בגלל תכנה, ובנוסף היא עלולה לעורר מחלוקות וריבים בנוגע לידיעות שרצוי שתופענה שם. בעבר הצעתי להקים פינת "חדשות דאשתקד" - לה חשיבות אנציקלופדית ברורה יותר לאור הפרספקטיבה ההיסטורית. לכן הצעתי היא להציג כל יום את החדשות של אותו יום לפני שנה עם סינון ושורת הסבר לפי הפרספקטיבה ההיסטורית של אותה שנה שחלפה מאז עלתה החדשה לכותרות. התרשתאשיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ט • 14:58, 24 ביוני 2019 (IDT)

הצעות לפינות חדשות[edit | edit source]

הספר הX יומי[edit | edit source]

נדמה לי שיש מספיק ספרים בארון התורני כדי לתת לכל יום/יומיים/שבוע פינה על ספר נבחר, לדעתי ניתן להחליף כך את פינת התמונה היומית או את פינת הידעת. תוצג תמונה של כריכת הספר או דף פתוח, וקטע קצר על נושא הספר, זמן כתיבתו, סוגתו, ייחודיותו, השפעתו וכו'. התרשתאשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 14:58, 5 ביוני 2019 (IDT)

 • Symbol support vote.svg בעד. יהונתן (שיחה) 15:05, 5 ביוני 2019 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אבל זה חייב להיות איכותי ואטרקטיבי. לא מספיק שיהיה אנציקלופדי. להתמקד בספרים חשובים אך לא מספיק מוכרים, או ספרים שיש עליהם סיפורי רקע לא מוכרים, וכדומה. סוג של הידעת. להבדיל מפינה אינפורמטיבית. דוד (שיחה) 13:52, 6 ביוני 2019 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. איש גלילישיחה • ד' בסיוון ה'תשע"ט • 04:34, 7 ביוני 2019 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד חזק, רעיון מעולה. גוראריה (שיחה) 10:29, 7 ביוני 2019 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד חזק וכדאי להשתדל שהיום יהיה היארצייט של הכותב פונקציאנירן (שיחה) 11:31, 18 ביוני 2019 (IDT)

הווארט היומי[edit | edit source]

פינה זו תכיל ווארט יומי מאת רב מפורסם, או קבוצת רבנים, שיעלו רעיון נאה מעניינא דיומא או אחר. יש בזה גם משהו תדמיתי וייחודי. יהונתן (שיחה) 14:44, 18 ביוני 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד חזק פונקציאנירן (שיחה) 14:48, 18 ביוני 2019 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד, מתחיל להזכיר עלון. דוד (שיחה) 15:14, 18 ביוני 2019 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. זכריהו בן בניהשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ט 15:31, 18 ביוני 2019 (IDT)

סיפור יומי[edit | edit source]

פינה זו תכיל סיפור פולקלורי קצר המשתנה מדי יום. יש בכך הרבה ניחוח יהודי מסורתי. אפשר למצוא חומר מוכן לכך, מתוך עלונים וספרים לסעודת שבת. יהונתן (שיחה) 14:44, 18 ביוני 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד פונקציאנירן (שיחה) 14:48, 18 ביוני 2019 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד, מתחיל להזכיר עלון. דוד (שיחה) 15:14, 18 ביוני 2019 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד. כדוד. זו אנציקלופדיה ולא עלון, גם אם לעלון יש ניחוח יהודי יותר. זכריהו בן בניהשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ט 15:30, 18 ביוני 2019 (IDT)
סליחה, התבלבלתי. לרגע היה נראה לי שבעמוד הראשי של האנציקלופדיה שלנו יש תבנית חדשות. יהונתן (שיחה) 16:47, 18 ביוני 2019 (IDT)
נדמה לי שזכריהו לפחות יצביע בעד הסרת פינת החדשות, אני בטוח לא אתנגד. התרשתאשיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ט • 14:55, 24 ביוני 2019 (IDT)

חדשות דאשתקד[edit | edit source]

במקום חדשות אקטואליות, הצגות כותרות החדשות החשובות מאותו תאריך לפני X שנים (שנה/חמש/עשור/מאה). פינה זו אנציקלופדית יותר מפינת חדשות אקטואליות, וניתנת יותר לשליטה ואיזון נייטרליים, וכן לבחינה אמתית יותר של חשיבות בפרספקטיבה של השפעה ומשמעות לאורך זמן מסוים לעומת פיקנטריה חולפת. התרשתאשיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ט • 15:01, 24 ביוני 2019 (IDT)

איני רואה חסרון בפינת החדשות, ועל כן לא דחוף לי להחליף אותן. אלו שאשתקד או שלפנים, יותר עיתונאי מאשר אלו העכשוויים. פינת החדשות, כמו פינות אחרות בעמוד ראשי, תפקידן הוא מעין פורטל, המושך את הקורא להסתכל בערכים שלנו. יהונתן (שיחה) 21:13, 24 ביוני 2019 (IDT)

הדף היומי – מושג[edit | edit source]

בכל יום יוצג תקציר (בדומה למוצג בויקיפדיה בערכים מומלצים) ערך של מושג מרכזי מן הדף היומי של אותו היום. הדבר יוביל גם להתעניינות נוספת בערכי ההלכה ולשיפורם. זכריהו בן בניהשיחה • כ"א בתמוז ה'תשע"ט 19:15, 23 ביולי 2019 (IDT)

רעיון מצוין. אולי גם ארי יוכל לתרום לזה. איש גלילישיחה • כ' בתמוז ה'תשע"ט • 19:33, 23 ביולי 2019 (IDT)
אכן רעיון מצויין, אלא שהוא דורש משאבים רבים, מניסיון. יהיה שייך להעלותו רק אחר שיכתבו תקצירים לפחות למאה ימים קדימה. דוד (שיחה) 19:40, 23 ביולי 2019 (IDT)
הוא דורש מאמץ, אבל לרוב אפשר להשתמש בפתיח כבסיס לתקציר (לפחות בערכים הכתובים כמו שצריך). זכריהו בן בניהשיחה • כ"א בתמוז ה'תשע"ט 19:50, 23 ביולי 2019 (IDT)
זה נכון, בהנחה שיהיה ערך על המושג המוצג. להבדיל מפרוייקט אחר שהייתי מעורב בו באתר אחר, זה אכן יותר ישים. אני חושב שאם נמצא מי שיהיה מוכן להכין כמה עשרות תקצירים כאלו נוכל להתקדם. לחילופין, אם יהיו מי שיתחייבו לבצע את זה אוכל אני ליטול את הכפפה וליצור את הבסיס הטכני הראשוני שיהפוך את הביצוע לנוח יותר ומדרבן יותר. דוד (שיחה) 21:37, 23 ביולי 2019 (IDT)

נקיות והיתכנות מעשית[edit | edit source]

רציתי להסב את תשומת ליבכם שכל עוד אנו נצמדים באופן מלא לוויקיפדיה, קל מאוד לתחזק את תבניות העמוד הראשי. לעומת זאת, שינויים ואפילו קלים (עקב התאמה) בסדר הצגת התבניות וכדומה דורש תחזוקה לא פשוטה, והרבה פעמים גם השקעה ראשונית לא קטנה. מדובר על תכני העמוד מלבד הלוח העברי/לועזי - שהם במחזור קבוע של ימי השנה.
ניתן כמובן ליצור מבנה טכני ומחוזרים שונים משלנו, אך זה עשוי להיות כרוך בהשקעה ראשונית רבה, וכן ידרוש תחזוקה רציפה. נקודה נוספת באותו ענין היא שבעוד שיש לנו רצונות ותוכניות רבות לגבי העמוד הראשי, יש לנו צורך כבר בשבועות הקרובים להעלות עמוד ראשי מכובד, שישמש אותנו לפחות לחודשים הקרובים. אי לכך, ככל שיוחלט להכניס בעמוד הראשי את תמונת היום/הציטוט היומי/הידעת/ערך מומלץ - אני מציע בשלב הראשון להיצמד במקסימום האפשרי למבנה ולתוכן הקיים בוויקיפדיה, למעט התאמות טקסט/תמונה מקומיים הכרחיים. דוד (שיחה) 20:18, 2 ביוני 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד להצמד למבנה, וSymbol oppose vote.svg נגד להצמד לתוכן - יש לנקות לפני השימוש פונקציאנירן (שיחה) 16:51, 5 ביוני 2019 (IDT)
ודאי אי אפשר להיצמד לתוכן ברמה של הצגת תוכן לא נקי, זה מנוגד לעקרונות יסוד שלנו גם אם ארצה. הכוונה היא להמעיט את השינויים למינימום הנחוץ, וזאת מכיוון שאפילו בהשארת המבנה יש בעיה אם לא משאירים את התוכן. אם צריך ארחיב בהסבר. במילים קצרות השיטה של פינות העמוד היומי אינה מתבססת על שיטיות אלא על מילוי תוכן בכל יום לכל שנה מחדש, ולפעמים מילוי של הפניה לתכנים קודמים. ריקון תוכן של תבנית מסוימת מחייב למלא אותה במשהו חדש, אם לא יווצר חור אפילו אם זו תבנית שכבר לא בשימוש - מחר עשוים להשתמש בה. גם אין תבניות עתידיות, כל חודש נוצרים תבניות לאותו החודש, צריך לייבא כל הזמן מחדש, תוך התאמה והחלפה לפי הצורך. וכמובן - לעבור על כל הכמותיות של תבניות העבר שכאמור עשויות להתמחזר. זו תחזוקה לא פשוטה. דוד (שיחה) 13:55, 6 ביוני 2019 (IDT)