אנציקלופדיה:דלפק ייעוץ

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search

מעבר לתחתית הדף מעבר לתחתית הדף דלפק הייעוץ מיועד לשאלות הקשורות לכתיבה באנציקלופדיה היהודית כמו בקשת סיוע בבעיות טכניות ועריכת דפים.

 • שאלות בנושאים אחרים ניתן לשאול בדפי הייעוץ בהם תוכלו לקבל מענה מעורכים ותיקים.
 • אם נתקלתם בבעיה שאינכם מוצאים לה פתרון בדפי העזרה שלנו או בשאלות ותשובות נפוצות, שאלו כאן!
 • לצורך נוחות הטיפול, אנא פתחו פניות באמצעות התיבה ולא באמצעות כפתור "פסקה חדשה" או עריכת פסקה קיימת.
 • יש לתת לשאלה כותרת עניינית וממוקדת המתארת את נושא השאלה ולא כותרת גנרית כמו "שאלה" או "צריך עזרה".
 • אם אינך מוצא שאלה שכתבת כאן, היא כנראה הועברה לדף המתאים או שהכותרת שלה נערכה.
 • לדיווח על תקלה, נסו לבודד את מקור הבעיה ולתת כמה שיותר פרטים-ראו דף השאלות הנפוצות על תקלות.
 • לדיווח על טעות בערך מסוים, השתמשו ב"דיווח על טעות" מהתפריט הימני בדף הערך.
הנחיות טיפול בפניות וארכוב הדף
להלן המלצות לטיפול בפניות:
 1. אם הפנייה אינה מיועדת לדלפק הייעוץ יש להפנות את פותח הפנייה למקום המתאים ואף להעביר את הפנייה – ראו סעיף "העברת הפנייה". במקרה של משתמשים חדשים, ניתן להשתמש גם בתבנית {{לא כאן}} בדף השיחה של השואל
 2. עדיף לתת חכה וללמד לדוג במקום לתת דג:
  • לפני כתיבת תשובה מפורטת, בדקו בדפי העזרה אם התשובה מכוסה, ואם כן, הפנו לדף העזרה המתאים – כך ילמד השואל על קיום דף העזרה, וכנראה ימצא שם תשובות נוספות לשאלות שטרם שאל (למשל, בשאלות על הוספת תמונה, קשרו לעזרה:תמונות, בשאלות על מרחבי שם קשרו לעזרה:מרחב שם, ובדומה עזרה:בינוויקי בוויקינתונים, עזרה:טבלאות וכן הלאה)
  • במקום לתת קישור, אם הקישור מופיע במקום קבוע, עדיף להסביר איך להגיע אליו (דוגמת התפריט הימני, ראש דף היסטוריה, תחתית דף התרומות וכן הלאה)
 3. מומלץ לתייג את פותח הפנייה כדי להסב את תשומת ליבו להודעתכם (לדוגמה, תבנית {{א}}). אם פותח הפנייה לא מגיב (לדוגמה, במקרה של אנונימי) במשך שבועיים, ניתן להתייחס לפנייה כפנייה סגורה ולארכב אותה (בהתאם להנחיות בהמשך)
 4. עדכון הסטטוס: למידע נוסף, ראו אנציקלופדיה:דלפק ייעוץ/מצב/תיעוד
 5. במקרה של שאלות חוזרות על אותו נושא – מומלץ לבדוק, ואם צריך – לשפר את התיעוד בדפי העזרה ולהפנות אליו מדפים רלוונטיים.
 6. העברת הסעיף – כשיש צורך להעביר את הסעיף לדף אחר (הפנייה לא מיועדת לדלפק הייעוץ), יש לעשות כן תוך השארת מראי מקום באמצעות {{הועבר}}. יש למחוק את שורת הסטטוס כדי שלא יוצג קישור שבור ביעד אליו הועבר התוכן.
 7. ארכוב
  1. פנייה שקיבלה מענה יש להשאיר זמן נוסף לפני הארכוב כדי לוודא שפותח הפנייה ראה את התשובה ולתת הזדמנות למשתמשים נוספים לראות את המענה.
  2. פנייה שנענתה יש להשתדל לארכב במקום המתאים ביותר (באמצעות העברה, כדי להשאיר מראה מקום)-רצוי בדפי עזרה, דפי שאלות ותשובות, דף השיחה של הערך או דף השיחה של פותח הפנייה.
  3. פניות שלא נענו וכן הפניות לתוכן שהועבר יש לארכב בארכיון דלפק הייעוץ לפי סדר פתיחת הפנייה.

הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:
נושא השאלה: טכנית - לשון - תוכן - זכויות יוצרים - גרפיקה - זיהוי תמונות - ויקינתונים - דלפק היעץ של הספרייה הלאומית
דפי עזרה
Gnome-help-openclipart.svg
ארכיונים
רשימת הארכיונים

תבנית:ארכיון דלפק ייעוץ

הטיפ השבועי
לאחר ששוקדים על כתיבת ערך, חשוב לדאוג לנגישות אל הערך כך שימשוך קוראים. הסיכויים שקוראים יפגשו ערך שאין אליו קישור מערכים אחרים (ערך יתום), או בעל שם לא מקובל או מורכב, או שאינו מקוטגר בקטגוריה, נמוכים. לפיכך חשוב בסיום כתיבת ערך לוודא מספר דברים:
 • יש לדאוג שהערך יקוטלג בקטגוריה מתאימה, כדי שניתן יהיה להגיע אליו דרך דפדוף בקטגוריות.
 • לערך בעל שם מורכב, או שעשויים לחפש אותו תחת שמות או איותים נוספים יש לדאוג להפניות מתאימות.
 • יש לוודא שערכים מקשרים אל הערך. במסגרת זו יש לבדוק אם בערכים רלוונטיים יש קישור לערך, ובמידת הצורך להוסיף.

לבסוף אם מדובר בערך גדול שהשקעתם בו עבודה מרובה, כדאי להוסיף לו תבנית {{ביקורת עמיתים}} כדי שעורכים וקוראים יעברו עליו ויעירו הערות שונות לשיפורו.טורעננע[edit | edit source]

מתכבד לפתוח את הייעוץ הראשון. אולי סיעור המוחות בעקבותיו יביא לנו ידיעה יפה. בנו של התוספות יום טוב, ר' שמואל, כתב ספר השלמה למגילת איבה[1]. שם הוא מגלה שסיפור הצלתו של התוי"ט, והתגמשות הרשויות באימפריה הקד*** להמיר את עונש המות שהוטל עליו בקנס כספי, הגיע בהתערבות הציר הצרפתי טורעננע, בתוך כדי הרצאת הדברים מתברר שמיד לאחר מכן קיבל טורעננע הנ"ל "ציר ממהר שלוח מאת מלכו לודוויג הארבעה־עשר מלך צרפת להודיעו כי נשא אותו לראש שרי הצבא (פעלדמארשאל) על כל צבאות צרפת". מחיפוש שעשיתי, המועמד הפוטנציאלי היחיד הוא הטיפוס החביב הזה: Henri de La Tour d'Auvergne, Viscount of Turenne. כעת שואל אני התרה ממעלתכם, האם גם לדעתכם זה הבחור? אם כן זה סיפור עצום, הוא היה צריך להגיע בגיל ממש צעיר לתקופה ממש קצרצרה לווינה, בדיוק בזמן כדי להציל את התוי"ט. (ומגיע לו ערך כמובן). ערכיפד (שיחה) 23:02, 17 ביולי 2019 (IDT)

נראה שכן. ראה כאן. אלא שראה שם שיש טוענים שבכלל הכול מזויף, אבל מכל מקום זו כוונת המחבר. גם מכאן נראה שהכוונה למיודענו, שזכה לשם ולתהילה ולתפארת. יהונתן (שיחה) 23:20, 17 ביולי 2019 (IDT)
הראשון סגור לי (לא שילמתי...) והשני לא קשור לסיפור כאן, כלומר זה די ברור שהיה טורעננע גיבור, השאלה אם הוא קשור לסיפור של התוי"ט. ערכיפד (שיחה) 00:14, 18 ביולי 2019 (IDT)
אשלח לך במייל, או שתפתח את הספר בלא מקוון, עמ' ע"ו (גם אני לא שילמתי. ראה אנ:הטבות). לגבי השני, תרי טורעענע'לאך לא שכיחי, וודאי שלא באותה התקופה. יהונתן (שיחה) 01:29, 18 ביולי 2019 (IDT)
יש יותר משני טורעענע'לאך, בשנים שונות, זו הבעיה שלי. Henri de La Tour d'Auvergne, Duke of Bouillon הדוכס הזה למשל, והצדיק הזה: Louis-Charles de La Tour d'Auvergne ועוד כמה (ראה Turenne). ערכיפד (שיחה) 01:42, 18 ביולי 2019 (IDT)
זה השני היה בעל תפקיד בלתי משמעותי בעליל, כך שגם אם הסיפור עם טורעענע לא בדיוק היה, לא היה סיבה לזייף את זה עליו. לא כל אציל או נסיך צרפתי הפך להיות שר הצבא של צרפת כפי שבמתואר במגילת איבה ובהשלמותיה. שים לב שגם השנים כבר רחוקות מדי. ה"צדיק" הזה נולד כ-40 שנה לאחר התרחשות המעשה, וסביר שגם הבן של התוי"ט או הזייפן שכתב זאת לא אמורים ליפול עליו. אם אנו מחפשים מישהו בטווח שנים זה, ובגודל כזה, אין לנו הרבה אפשרויות. מי שדווקא כן היה קרוב יותר הוא אביו של מיודענו, שגם הוא טורעענע, אבל עדיין הוא מוקדם בשנים והיה "בנו" של מיודענו בהישגים צבאיים. יהונתן (שיחה) 09:09, 18 ביולי 2019 (IDT)
אני רק הערה קטנה - אם הציל את התוי"ט מגיע לו לא רק ערך אלא גם כמה קפיטל תהלים. פונקציאנירן (שיחה) 15:21, 18 ביולי 2019 (IDT)
בדיוק להפך, זה שהציל את התוי"ט לא מצדיק ערך עליו, אלא אולי רק תהלים. למזלו, הוא זכאי לערך בכל מקרה. זכריהו בן בניהשיחה • ט"ז בתמוז ה'תשע"ט 20:43, 18 ביולי 2019 (IDT)
אם לא היה זכאי לערך, לא היה מצליח לעזור לתוספות יום טוב. הרודולפוס, או מי שזה לא יהיה, היה פותח את דוהירקגיהפהדגיה האנציקלופדיה היהודית ואומר: מי זה הטורעננע הזה? לא מופיע. לא יבוא. ערכיפד (שיחה) 23:30, 29 ביולי 2019 (IDT)

מסנן הספאם[edit | edit source]

מישהו

יודע איך מטפלים בקישור שמסונן אצלנו במסנן הספאם? (דוגמה לכך אפשר לראות בעדכון סגירת תיק פלילי) יהונתן (שיחה) 16:35, 11 במרץ 2020 (IST)
הטוב יותר הוא לפעול לפי ההוראות שהופיעו לך בעת ניסיון השמירה. כתוב לך כדלהלן:

הטקסט www.xyz הפעיל את מסנן הספאם שלנו. כדי לאפשר שימוש בטקסט זה: 1. אם הוא מופיע בדף זה, תוכלו לבקש כאן את הסרת החסימה. 2. אם לא, יש לבקש בדף זה.

במקרה שלנו, בדקתי ואופציה 1 היא המתאימה. צריך לבדוק למה הקישור נכנס לרשימה השחורה. אם שאלת לגבי הדרך הטכנית לבצע את הסרות החסימה בעצמך בתור מפעיל, התשובה שעדיף לשאול כמה דוגאות לגופן עד שמכירים את הרעיון. במקרה דנן הדרך היא להסיר את השורה המכילה את הקישור מהדף הנ"ל. כמובן, אם זה מוצדק. מישהו (שיחה) 16:48, 11 במרץ 2020 (IST)
לא מצאתי את קישור זה בדף הנ"ל. יהונתן (שיחה) 22:48, 11 במרץ 2020 (IST)
הוא נמצא שם. ככל הנראה חיפשת אותו בשלמותו באמצעות החיפוש של הדפדפן, אבל הקישור מופיע עם סימנים מיוחדים באמצע כמו כל הקישורים. תרפרף בדף ותראה. דוד (שיחה) 21:20, 12 במרץ 2020 (IST)
מצאתי. אמנם, משהו אחר מוזר: גם בוויקי הדף מופיע בדף הספאם, ולמרות זאת ניתן לשמור את הקישור הנ"ל. אצלנו אי אפשר. יהונתן (שיחה) 22:27, 12 במרץ 2020 (IST)
מוזר. אולי מופיע שם ברשימה הלבנה (טעות, אבל אולי זה ההסבר)? דוד (שיחה) 17:03, 13 במרץ 2020 (IST)
תוכל להפנות אליו? יהונתן (שיחה) 21:05, 14 במרץ 2020 (IST)
יהונתן he:מדיה ויקי:Spam-whitelist--שלמה (שיחה) 15:53, 12 ביוני 2020 (IDT)
איני רואה אותו שם. יהונתןשיחה • כ' בסיוון ה'תש"ף 16:30, 12 ביוני 2020 (IDT)
ייתכן, לא אני אמרתי שזה מופיע שם, אלא רק קישרתי אותך לרשימה הלבנה שלהם.--שלמה (שיחה) 16:32, 12 ביוני 2020 (IDT)

תמונות מוויקיפדיה העברית[edit | edit source]

האם תמונות הנמצאות בוויקיפדיה העברית ולא בוויקישיתוף נשאבות לערכים כאן באופן אוטומטי? גורשיחה • ט"ז באדר ה'תש"ף • 15:20, 12 במרץ 2020 (IST)

כן. יהונתן (שיחה) 18:29, 12 במרץ 2020 (IST)
ולמה קורה לי לפעמים בעדכון ערך שהתמונה נעלמת? קשור לוויקינתונים? מה עושים? גורשיחה • י"ז באדר ה'תש"ף • 16:00, 13 במרץ 2020 (IST)
כדאי לראות דוגמה בשביל לנסות לדעת למה. יהונתן (שיחה) 22:44, 29 באפריל 2020 (IDT)
מה שעושים-נכנסים לערך בויקיפדיה, ולוחצים עם התמונה, מעתיקים את שמה, ומוסיפים זאת פה בערך.--שלמה (שיחה) 15:47, 12 ביוני 2020 (IDT)

תקלה חמורה[edit | edit source]

במסגרת הרצת הבוט שלי, מצאתי תקלה חמורה בהעברת דפים המכילים את השם "ויקיפדיה" לשם "אנציקלופדיה". לדוגמה, הועבר לאנציקלופדיה:כישורי שפה. זה אומר שהוא פשוט שיבש והעביר מרחב תוך שיבוש השם. יש לכם איזה הסבר או פתרון לבעיה? יהונתןשיחה • כ' בסיוון ה'תש"ף 13:06, 12 ביוני 2020 (IDT)

כאשר ניסיתי לתקן, מצאתי שהשתגע יותר. הבעיה שגם אי אפשר לשחזר העברות של דפים בשחזור גורף. יהונתןשיחה • כ' בסיוון ה'תש"ף 14:47, 12 ביוני 2020 (IDT)
יהונתן בכל מקרה אין סקריפט 107 למשתמש בדוק עריכות. ובכלל, אל תאמר תקלה בהרצת הבוט, תאמר תקלה בהחלפת טקסט... תאמר לי, מה היה טקסט ההחלפה?--שלמה (שיחה) 15:56, 12 ביוני 2020 (IDT)
אגב חבל מאוד שאתה משאיר הפניות בהתאמת קטגוריות למיזם הנוכחי, זה לא מועיל לכלום, כמבואר בhe:עזרה:קטגוריות או אנציקלופדיה:מדיניות המחיקה.--שלמה (שיחה) 15:58, 12 ביוני 2020 (IDT)
ההחלפה הייתה מלכתחילה "ויקיפדיה" ב"אנציקלופדיה". לאחר השיבוש הראשוני עשיתי החלפה מתקנת: "עריכה -" ב"קטגוריה:אנציקלופדיה: עריכה -", וזה שיבש יותר. את ההפניות השארתי לשם מעקב אחר הקטגוריות, שרק במקרה שאראה שהישנה ריקה - אוכל למחוק אותה. יהונתןשיחה • כ' בסיוון ה'תש"ף 16:29, 12 ביוני 2020 (IDT)
הפניה לא עוזרת לקטלג בכתיב הכנכון. תעשה החלפה של "אנציקלופדיה:עריכה - " ב"קטגוריה:אנציקלופדיה - עריכה".--שלמה (שיחה) 16:31, 12 ביוני 2020 (IDT)
בשלב הראשון ההעברה הייתה "ויקיפדיה:" > "אנציקלופדיה:", וזה גם ל"קטגוריה:ויקיפדיה: " להיות "אנציקלופדיה:".
כאשר הסתבכו העניינים קיבלנו גם "אנציקלופדיה:קטגוריה:אנציקלופדיה: ", וגם "קטגוריה:ויקיפדיה: קטגוריה:אנציקלופדיה: "
הצעתך העלתה תוצאה שאין כאלו דפים. לא יודע איך יוצאים מזה. יהונתןשיחה • כ"ב בסיוון ה'תש"ף 16:09, 14 ביוני 2020 (IDT)
כאן וכאן וכאן אפשר לראות עקבות של הבלגן. יהונתןשיחה • כ"ב בסיוון ה'תש"ף 16:12, 14 ביוני 2020 (IDT)

באיזה כלי השתמשת? דוד (שיחה) 16:19, 14 ביוני 2020 (IDT)

מיוחד:החלפת טקסט. AWB לא פועל לי מזמן. יהונתןשיחה • כ"ג בסיוון ה'תש"ף 19:31, 14 ביוני 2020 (IDT)
אפשר לסדר אותו, אבל הוא יכול בכלל לעשות העברות?--שלמה ~ שיחה ~ 04:13, 15 ביוני 2020 (IDT)
ואת כל הקטגוריות המיותרות (ההפניות של "ויקיפדיה:"), היה אפשר למחוק ברגע לו היתה מותקנת פה הרחבת מחיקת קבוצה.--שלמה ~ שיחה ~ 04:14, 15 ביוני 2020 (IDT)
העברות הוא לא יודע לעשות, ככל הנראה. מחיקת קבוצה, אני רואה שכעת תקינה. תודה רבה. יהונתןשיחה • כ"ד בסיוון ה'תש"ף 18:36, 15 ביוני 2020 (IDT)

תקלות בהצגת תמונות[edit | edit source]

יש הרבה פעמים העלאות תמונות שמשתבשות אצלנו. כעת קרה לי אצל קובץ:ארבעס1.JPG וקובץ:ארבעס3.JPG. יהונתןשיחה • כ' בסיוון ה'תש"ף 15:32, 12 ביוני 2020 (IDT)

כתוב מפורש מה התקלה: "שגיאה ביצירת תמונה ממוזערת: קובץ בגודל של יותר מ־12.5 מגה־פיקסלים". ייתכן שזה תקלה, אבל תנסה להעלות לויקישיתוף.--שלמה (שיחה) 15:45, 12 ביוני 2020 (IDT)
ובאמת כשלוחצים על "לקובץ המקורי" הוא מוצג.--שלמה (שיחה) 16:20, 12 ביוני 2020 (IDT)
ואוכל עוד לציין שפעם בתקופה עוברת רוח טובה ומסדרת את הקבצים. אולי זה קשור למשימות או משהו אחר בשרתים. אני זוכר בבירור כמה קבצים שלא היו תקינים במשך זמן רב אחר העלאתם, ולאחר זמן הסתדרו. לדוגמה, קובץ:חתימת אנשל מאיר רוטשילד.png. יהונתןשיחה • כ' בסיוון ה'תש"ף 17:38, 12 ביוני 2020 (IDT)

תקלה בהצגת הערכים[edit | edit source]

בחלק מהערכים, שורות וקטעים מהערך לא מוצגים, כשבקוד מקור אין שום סיבה נראית לעין לדבר זה. העליתי דוגמאות מהערכים שפן הסופר ומגילת ספר (יעב"ץ). כמו כן, בכל הדפים הנמצאים במרחב הערכים (בשונה מטיוטות), כשאני לוחץ על עריכת פיסקה נכתב: "קור[!] המקור של גירסה זו מכיל תכנים בלתי הולמים" למרות שכשאני לוחץ על עריכת כל הערך – הכל מוצג כראוי. בתודה, איש הישראלי (שיחה) 18:16, 18 ביוני 2020 (IDT)

דוד ושלמה כבר הערתי על הבעיה הזו. בינתיים מצאתי לה פיתרון זמני בכל מקום שיש {{הערה}} יש לעשות ירידת שורה אחריה ולא רווח. (כלומר ללחות על אנטר אחרי ה "}}" )--יהודהשיחהכ"ז בסיוון ה'תש"ף • 18:20, 18 ביוני 2020 (IDT)
הבעיה של אותיות קטנות מוכרת. מקווה שדוד או שלמה ימצאו לה פיתרון בקרוב.
לגבי הבעיה בעריכת פסקה, כפי שכבר הסביר דוד באיזה מקום, זה בגלל שהוא לא מוצא את {{נבדק ואושר}} בטקסט שנפתח לעריכה. זה גם משהו שצריך פיתרון דחוף. איש גלילישיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 18:23, 18 ביוני 2020 (IDT)
עורכים, אני רואה שבינתיים נוהגים להוריד שורה לאחר ההערה. זה כמובן לא משהו שהיינו עושים לכתחילה. אבל היה נכון שנדע איפה "חיבלנו" כדי שנוכל לשוב ולתקן בבוא העת. אולי כדאי ליצור תבנית שתוריד שורה באופן אוטומטי, או לפחות להוסיף תגית בתקציר העריכה, בתקווה שיהיה קל לאסוף את זה אחר כך. אם לא, לא יהיה מנוס מלבנות רשימה באופן פירטי. דוד? יהונתןשיחה • כ"ו בתמוז ה'תש"ף 18:58, 17 ביולי 2020 (IDT)
המנהג הזה אכן בעייתי, אך מה נוכל לומר כשאין פתרון זמין אחר? במצב כזה הצעתך של תבנית היא הרע במיעוטו. היא תאפשר שימוש נוח לעורכים, והחזרת המצב לקדמותו בקלות בהמשך. דוד (שיחה) 00:35, 19 ביולי 2020 (IDT)
עורכים, יצרתי את התבנית {{ירידת שורה}}. במקרה שאתם נתקלים באותיות קטנות, נא הציבו את תבנית זו. יהונתןשיחה • כ"ז בתמוז ה'תש"ף 09:34, 19 ביולי 2020 (IDT)
תודה. אני מבין שזו תבנית שכבר הייתה קיימת קודם בצורה אחרת. מה שחשוב הוא שהתבנית שמש בלעדית לשימוש הזה, כך שבעתיד נוכל למחוק אותה באמצעות בוט וכדומה. אם לתבנית עשויים להיות שימושים נוספים, הרי שיש ליצור תבנית ייעודית שתפנה לתבנית הזו משהו כמו {{ירידת שורה לתרון בעיית תצוגה}}. דוד (שיחה) 14:23, 19 ביולי 2020 (IDT)
לא ממש הייתה קיימת. הייתה קיימת בשימוש יחיד, ונמחקה בוויקי. כאשר יהיה שימוש נוסף, נחשוב על שינוי שם. בינתיים לא כדאי להכביד בשם התבנית. היא אמורה להיות שימושית. {{תבנית זמנית של ירידת שורה לפתרון בעיית תצוגה שמציגה אותיות קטנות}} זה תיאור די מדויק, אך לא פרקטי להציב זאת בעשרות ומאות ערכים. אני מקווה ומשער כי בתוך הזמן בו עשוי להיות שימוש נוסף בתבנית זו של ירידת שורה, כבר נמצא פתרון טכני לבעיית האותיות הקטנות. יהונתןשיחה • כ"ז בתמוז ה'תש"ף 15:06, 19 ביולי 2020 (IDT)
מקובל. אם כי לפי נורמות מסוימות אצלנו יכולנו לקרוא לתבנית פשוט {{תזשישלבתשאק}}, זה קצר, קליט, וקולע למשמעות המדוייקת. דוד (שיחה) 15:31, 19 ביולי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── הקיצור הכי מוצלח הוא {{יש}} - ר"ת של ירידת שורה.--שלמה ~ שיחה ~ 05:49, 24 ביולי 2020 (IDT)

אולי אפשר להשתמש בקיצור זה כהפניה. יהונתןשיחה • ה' באב ה'תש"ף 17:03, 26 ביולי 2020 (IDT)
חבל שמתעסקים בפתרונות לנופלים מהגשר, במקום לתקן אותו. גורשיחה • ו' באב ה'תש"ף • 02:29, 27 ביולי 2020 (IDT)
במחילה, יש לי הכשרה להגשת עזרה ראשונה, אבל לא להנדסה ותיקון גשרים. אתה אומר שנשאיר את הפצועים למטה לגסוס ולמות? יהונתןשיחה • ו' באב ה'תש"ף 11:26, 27 ביולי 2020 (IDT)
בתור אחד שיציא לו לדבר עם כמה גשרים וגושרים, לדעתי עדכון של המדיה ויקי עשוי בהחלט לפתור זאת, וחבל שלא עושים את זה. אגב, התצוגת ניידים מקולקלת ואי אפשר ללחוץ בה על שום קישור אלא אם כן בחלון חדש.--שלמה ~ שיחה ~ 10:51, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
אני לא יודע אם כבר שמו לב לזה: בכל מקום בו ישנה בעיית האותיות הקטנות – יש באותה פיסקה קישור פנימי לערך הסגור לצפי', ואם ימחק הקישור הפנימי – הערך יראה רגיל. יתכן וכאן נעוצה הבעי'. בברכה, איש הישראלישיחה • ט' באלול ה'תש"ף • 22:22, 29 באוגוסט 2020 (IDT)
אכן להשערתי שם הבעיה, מה שחסר להשלמת הפאזל זה מתי זה קורה. ברוב המקרים קישור פנימי כזה לא יוצר בעיה. דוד (שיחה) 22:58, 29 באוגוסט 2020 (IDT)
שמח להודיע שפתרתי את הבעיה. הערתך הגיעה בעיתוי טוב כשהייתי עסוק מענין לענין באותו ענין, והייתה המכה בפטיש. יחד איתה נפתרו עוד כמה ענייקים קלים הקשורים לסימון קישורים פנימיים לפי דירוגי הנקיות, כמו למשל סימון מוטעה של קישורים חיצוניים (נתקלתם פעם בקישור חיצוני עם מסגרת ורודה המתריעה על שגיאה?) יחד עם זאת נקרא עם קדוש להיות ער אם כל מה שהיה תקין בענין זה נשאר תקין. דוד (שיחה) 01:22, 30 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה רבה! בברכה, איש הישראלישיחה • י' באלול ה'תש"ף • 02:24, 30 באוגוסט 2020 (IDT)
כלומר, הבעיה אינה קיימת עוד? ביבליופילשיחה • י' באלול ה'תש"ף • 10:23, 30 באוגוסט 2020 (IDT)
אכן. וכאן באה על יתרונה תבנית {{ירידת שורה}} ז"ל, שבכל היכן שהוצבה - בוצעה החלפה אוטומטית שלא השאירה כל זכר לבעיה. בערכים בהם היה טיפול פיראטי מקומי, נצטרך לתקן את האסתטיקה במשך זמן. אבל לא מדובר במשהו נורא. יהונתןשיחה • י' באלול ה'תש"ף 11:00, 30 באוגוסט 2020 (IDT)
וכמובן תודה מיוחדת לדוד על פתרון הבעיה. בהחלט ביצוע חשוב ביותר. יהונתןשיחה • י' באלול ה'תש"ף 11:02, 30 באוגוסט 2020 (IDT)

הצגת ערכים מתוך קטגוריות[edit | edit source]

אם אני רוצה פתיחת דף שיוצגו לי בו כל הערכים הכלולים בכמה קטגוריות, ולא שכלולים רק בקטגוריה מסויימת, למשל כל הערכים הכלולים בקטגוריה:מיון נושאים: יהדות וגם בקטגוריה:האנציקלופדיה היהודית: ערכים הדורשים הבהרה (בשפה מתמטית חיתוך של קטגוריות), יש אפשרות כזאת?--יהודהשיחהי"ז בתמוז ה'תש"ף • 12:17, 9 ביולי 2020 (IDT)

כן. ראה ב"עזרה:קטגוריות".--שלמה ~ שיחה ~ 10:25, 26 ביולי 2020 (IDT)

CSS מותאם אישית[edit | edit source]

דוד

או שלמה או מי שבקי בזה. ראו משתמש:יהודה/vector.css ניסיתי לשנות את משפחת הגופן ולא הצלחתי. איך עושים את זה. (אפשר לערוך ישירות בדף שלי) יישר כח.--יהודהשיחהכ"ו באב ה'תש"ף • 10:44, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
שני שגיאות במשתמש אחד: בתיוג, ובמחשבה שיש לי כרגע הרשאה בתוקף לערוך לך את הדף ישירות.. קריצה מפעילים‏ .--שלמה ~ שיחה ~ 10:48, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
יהודה, יורשה לי לשאול מניין נטלת את הקוד?--שלמה ~ שיחה ~ 10:49, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
יצרתי אותו בעצמי. (עם קצת עזרה מלחצן F12 של גוגל-כרום).--יהודהשיחהכ"ו באב ה'תש"ף • 10:52, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
יפה. אבל יש דף עזרה כזה עם הוראות, חכה שאמצאנו.--שלמה ~ שיחה ~ 10:53, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
עזרה:דפי CSS אישיים--שלמה ~ שיחה ~ 10:56, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
יהודה, כתבת טוב, איני יודע למה זה לא עובד לך. האם הדף הזה בכלל מגיב לך? כלומר, האם יש הגדרה כלשהי שאתה יכול לשים בדף ולראות את השפעתה? כ"כ, האם אתה מודע לזה שהשינוי שניסית לעשות הוא על תוכן תיבות טקסט בלבד? דוד (שיחה) 11:01, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
אתה כנראה ראית אחרי השינוי האחרון. עכשיו זה כן עובד.--יהודהשיחהכ"ו באב ה'תש"ף • 11:02, 16 באוגוסט 2020 (IDT)

יש

אפשרות להעתיק גופן מאתר אחר וזה יעבוד כאן? לא הצלחתי. (כי זה לא חוקי? או שלא עשיתי זאת נכון.)--יהודהשיחהכ"ו באב ה'תש"ף • 11:12, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
לא יודע איך ניסית. הגדרת גופן יכולה להתבצע בכמה דרכים. "העתקת" גופן אינה אפשרית כי היא דורשת להעתיק את קבצי המקור מהשרת לשרת, אבל בדרך כלל אין צורך ממש ב"העתקה". תדגים מה ניסית לעשות. דוד (שיחה) 11:17, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
עשיתי font-family:url(https://fonts.gstatic.com/s/sourcecodepro/v7/HI_SiYsKILxRpg3hIP6sJ7fM7PqlPevW.woff2); וצפיתי שהגופן ייראה כאן. כאשר עשיתי שמירה של הדף (https://www.compart.com/en/unicode/U+0000) במחשב שלי הגופן כן מופיע שם. (זה הגופן שעושה 0 עם נקודה בתוכו).--יהודהשיחהכ"ו באב ה'תש"ף • 11:24, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
?--יהודהשיחהכ"ו באב ה'תש"ף • 13:33, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
זה הצליח.--יהודהשיחהז' באלול ה'תש"ף • 13:22, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
למעונין, אפשר גם להוריד את הפונט למחשב (בפורמט TTF). משם. (רק עכשיו גיליתי את זה).--יהודהשיחהי' באלול ה'תש"ף • 13:30, 30 באוגוסט 2020 (IDT)

זכויות יוצרים[edit | edit source]

כפי הנכתב בהודעה המקדימה לשמירת השינויים, נכון לעכשיו האנצ"י הינו אתר פרטי עם זכויות יוצרים. הבנתי שבכל זאת ניתנת הרשות לעורכים להעתיק את ערכיהם למק"א. שאלתי:

א. איך אפשר להוכיח מי העורך כשמדובר בעריכה אנונימית.
ב. איך אפשר להעתיק את הערך לאתר חופשי אם הערך אינו שלי. כלומר אף אם יש לי רשות להעתיק, אין לי את הרשות "להפקיר" את הזכויות כנדרש, כל עוד זה לא שלי.
ג. האם הנ"ל חייב בקרדיט. מכלולאי (שיחה) 20:10, 25 באוגוסט 2020 (IDT)
א. זה כבר כאב הראש של מי שירצה לתבוע. אם אתה יודע שאתה הוא היוצר, אין לך לחשוש. אמנם אפשר להוכיח זאת בקלות על ידי הוכחת שליטה על חשבון המשתמש ממנו נוצר הערך.
ב. מדובר בערך שאתה יצרת. זאת אומרת, אתה רשאי לתרום אותו לשני מקומות, כל אחד כפי פרטי שמירת הזכויות שלו. לדוגמה, אם תרמת אותו גם לוויקי שהם דורשים רישיון מסוג מסוים, מי שיעתיק מהם יהיה כפוף לאותו רישיון.
ג. כן. כפי הידוע לי. יהונתןשיחה • ו' באלול ה'תש"ף 00:44, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
לגבי ב' זה לא מדויק. ברגע ששחררתי אותו ע"י שתרמתי לאתר חופשי הוא כבר לא שלי. גם במכלול יש כלל כזה ובכ"ז הסבירו לי הויקיפדים שא"א להעתיק לויקי גם אם הוכחתי שאני היוצר. מכלולאי (שיחה) 01:55, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
הסיבה היא מפני שאין במכלול כלל כזה. איש גלילישיחה • ו' באלול ה'תש"ף • 02:02, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
בשורותיים האחרונות [2]. מכלולאי (שיחה) 04:09, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
טוב, מן הסתם כמו שאני לא ידעתי גם אותם ויקיפדים לא ידעו. איש גלילישיחה • ו' באלול ה'תש"ף • 04:38, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
הם ידעו כי קישרתי לשם. מכלולאי (שיחה) 13:27, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
עורכים נכבדים, העולה לדינא לכא',
א. אם מי מכם שרוצה לגאול את ערכיו שנוצרו במכלול ולהעתיקם לכאן - הרשות בידו.
ב. נכון למצב העכשוי, א"א להעתיק ערכים מכאן לויקיפדיה. אמת? מכלולאי (שיחה) 15:08, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
א. לכאורה אתה צודק.
ב. אפשר, מכיוון שמובהר ברורות שיוצר הערך יכול להעתיק את ערכיו כבר עכשיו לכל מקום שיחפוץ. גורשיחה • ז' באלול ה'תש"ף • 15:11, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
א. לא הייתי סומך על לכאורות. הייתי מבקש אישור בכתב. ומכיוון שכך - לא הייתי מבקש. דוד (שיחה) 17:34, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
גור, לא יעזור. כל עוד זה לא חופשי אסור להעתיק לויקי. דוד, אני חושב שבקישור שהבאתי כתובים דברים מפורשים. בכ"א בעניין הזה אין להלין על המכלול. מכלולאי (שיחה) 21:15, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

התכוונתי לאישור בכתב אשית לכותב המבקש. דוד (שיחה) 00:27, 28 באוגוסט 2020 (IDT)

מכלולאי, איני יודע כמה ניתן להסתמך על משפט המופיע במקום אחד, בעוד הוא סותר את הנאמר באופן כללי מתחת תקציר העריכה ובמקומות נוספים. כדי שהוא יהיה מספיק חזק משפטית, הוא צריך להיכתב על ידי הבעלים של המכלול, ואמור להיות כתוב בו "על אף הנאמר במקומות אחרים באתר" וכו'. ראה גם כאן. אמנם אני הייתי מסתמך גם על אישור במייל מגורם רשמי ומובהק מטעם המכלול. יהונתןשיחה • י' באלול ה'תש"ף 10:34, 30 באוגוסט 2020 (IDT)

עדכון מוויקיפדיה[edit | edit source]

בתור עורך שאין לו הרשאת אישור ערכים, כשאני רוצה לעדכן מוויקיפדיא ולטעמי אין בעדכון בעיות, האם: א. לעדכן בעצמי ולחכות עד שמישהו יאשר (או לבקש בדף השיחה) – שאז כנראה לא אעדכן; ב. לבקש מעורך בעל הרשאה לעדכן את הערך (בדף השיחה או במקומות אחרים); ג. לעדכן אוטומטית ולהשאיר בעת העדכון את התבנית {{נבדק ואושר}} – זו האפשרות המועדפת עלי; ד. לעדכן ידנית כל פרט שנוסף בוויקיפדיא בנפרד. בברכה, איש הישראלישיחה • ז' באלול ה'תש"ף • 02:27, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

אתה יכול לבקש ממני כל פעם, בדף השיחה או במייל. איש גלילישיחה • ז' באלול ה'תש"ף • 02:31, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
אני חושב שאתה יכול לבקש את ההרשאה, אני חושב שתקבל אותה. Yr (שיחה) 09:46, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
למי שאין צורךאו ענין בהרשאת אישור - עדיף לו לקבל לקבל אותה. בסוף זה מכניס לך דברים מיותרים.
ראשית כל ענין העדכון ערכים עובר בימים אלו רפורמה משמעותית, וכשהיא תסתים יצאו נהלים חדשים וברורים. נכון לעתה, המצב הוא שללא הרשאה יש באפשרותך לעדכן רק ערך שנמצא נקי על ידי הבוט, אמנם, עדיין הוא זקוק לאישור (ויש לעיין על מדיניות זו, שמ ערך שהיה מאושר קודם ונמצא נקי על ידי הבוט יהיה פתוח ללא אישור של בעל הרשאה). לעדכן ולהשאיר תבבנית אישור (אופ' ג') - חלילה. זו צרה טכנית. ד' - חבל, זה ישבש את האפשרות המסודרת לדעת היכן אוחזים בעדכניות מוויקיפדיה, הן אנושית וכ"ש למערכת האוטומטית. נשארת עם אפשרות א או ב. הייתי בוחר בא' וממתין שמישהו יאשר-בדר"כ זה קורה מהר. אמנם, אם יכבד הציבור ויעיין שוב במדיניות שהזכרתי שיש לעיין בה - אעשה בל"נ השתדלות לבצע טכנית את מה שיוחלט, וזה יפתור לך את רובה ככולה של הבעיה. דוד (שיחה) 17:42, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
כעת נוסף תיקון חשוב באתר, שיפתור את הקושי שהעלת: ערכים שהטקסט שלהם נמצא נקי על ידי הבוט, יוצגו למשתמש רגיל גם טרם אישורם, ללא התמונות שבהם. המשמעות היא שאתה יכול לעדכן ערך, ובמרבית המקרים הדף ישאר פתוח לצפיה. דוד (שיחה) 09:18, 4 בספטמבר 2020 (IDT)

שיבוש בקוד קישור חיצוני[edit | edit source]

מה קורה בערך שמיני עצרת הע' 19? יהונתןשיחה • ב' בחשוון ה'תשפ"א 10:02, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

כמדומה שרק היה חסר סוגר מרובע. איש גלילישיחה • ב' בחשוון ה'תשפ"א • 13:29, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

עריכת פסקה בקוד מקור[edit | edit source]

עבור מי שאינם מורשי התאמה, קוד המקור בפסקאות מכיל רק הודעה את השורה "קוד המקור של גירסה זו מכיל תכנים בלתי הולמים." דבר שמסרבל מאד את העבודה. למה ערך שפתוח חסום לעריכת פיסקה? והאם אפשר לתקן זאת? מכלולאי (שיחה) 15:05, 23 בדצמבר 2020 (IST)

דוד? איש גלילישיחה • ח' בטבת ה'תשפ"א • 16:24, 23 בדצמבר 2020 (IST)
דוד ביקש ממני לכתוב בשמו, עקב בעיות בעריכה: הדבר ניתן לתיקון, אבל זה קצת מורכב וידרוש זמן פיתוח - שכרגע אין. מקוים שבקרוב יהיה בעז"ה, ואז תטופל גם בעיה זאת. איש גלילישיחה • ט' בטבת ה'תשפ"א • 21:19, 23 בדצמבר 2020 (IST)

תעשיית היהלומים בישראל[edit | edit source]

מוצגות בערך מספר הערות שוליים תקולות. מישהו יודע מה הבעיה? גורשיחה • ז' באייר ה'תשפ"א • 21:16, 18 באפריל 2021 (IDT)

לא יודע אבל זה בעיה נפוצה אצלינו בהרבה ערכים שמעודכנים לגרסה האחרונה יש את זה אבל בויקי זה כן תקין.--שלמה ~ שיחה ~ 18:53, 22 באפריל 2021 (IDT)
אז מה עושים?? גורשיחה • י"ד באייר ה'תשפ"א • 14:53, 26 באפריל 2021 (IDT)
לאטטעס. איש גלילישיחה • ט"ו באייר ה'תשפ"א • 18:13, 26 באפריל 2021 (IDT)

איך מוסיפים תמונה?[edit | edit source]

- הועבר מהדף אנציקלופדיה:לוח מודעות

עזרי עזרי (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

שלום, וברוך הבא לאנציקלופדיה. מוסיפים תמונה על ידי הכנסת קוד [[קובץ:שם הקובץ]]. לדוגמא, בשביל הכנסת תמונה זו - עליך לכתוב בערך (במצב עריכת קוד מקור): [[קובץ:הרב אברהם דב אוירבך.jpg|150px|שמאל]], את התוצאה אתה יכול לראות כאן משמאל. בהצלחה רבה! אשמח לענות על כל שאלה בס"ד (אגב, שים לב ל{{חתימה והזחה}}).
הרב אברהם דב אוירבך.jpg
איש גלילישיחה • ח' באלול ה'תשפ"א • 18:30, 15 באוגוסט 2021 (IDT)
- סוף העברה
העברתי את שאלתך ותשובתי למקום יותר מתאים, ובינתיים גם שיניתי את הקובץ לצורה יותר נעימה לעין במקום זה. אפשר לתמרן בכל מקום לפי הצורך. איש גלילישיחה • ח' באלול ה'תשפ"א • 18:34, 15 באוגוסט 2021 (IDT)
יש לי תמונה במחשב שלי, ולא הבנתי איך הקוד שכתבת מצליח להראות אותה! עזרי (שיחה | תרומות)

לא חתמ/ה

איש גלילי, כוונתו להעלאת תמונות. גורשיחה • ח' באלול ה'תשפ"א • 22:09, 15 באוגוסט 2021 (IDT)
לצערנו לפי שעה אין אפשרות העלאת תמונות. אי"ה אנו מקווים שיטופל בקרוב. יהונתןשיחה • ט' באלול ה'תשפ"א 17:35, 17 באוגוסט 2021 (IDT)

רק אצלי?[edit | edit source]

רק אצלי יש בעייה בפרוטוקול ה-HTTPS באתר, כאשר לפני טעינת דף ישנה אזהרת בטיחות?המאיר (שיחה) 19:06, 24 באוגוסט 2021 (IDT)

גם אצלי! דוד אומר שהעניין בטיפול, נקווה לטוב. גורשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"א • 20:15, 24 באוגוסט 2021 (IDT)
מקוה שעד מחר אחה"צ זה יפתר, סליחה על אי הנעימות. דוד (שיחה) 21:50, 24 באוגוסט 2021 (IDT)
סודר. גורשיחה • י"ז באלול ה'תשפ"א • 17:16, 25 באוגוסט 2021 (IDT)
אכן, יישר כח.--המאיר (שיחה) 19:41, 25 באוגוסט 2021 (IDT)

תיקון תבנית מנהיג+תפקיד מנהיג[edit | edit source]

שמח לבשר כי תוקנה תבנית מנהיג, והיא פועלת גם כשהיא כוללת תפקיד מנהיג. התיקון בוצע ע"י עדכון גרסה מוויקיפדיה שמסתמכת על ויקינתונים, מה שלא היה עד עכשיו. זה אומר שיתכן שיהיו פרמטרים שלא יעבדו תקין עקב שאין לנו תקשורת עם ויקינתונים. אבקש את כבוד העורכים להיות ערים לכך. דוד (שיחה) 10:56, 27 באוגוסט 2021 (IDT)

כל הכבוד! יהונתןשיחה • י"ט באלול ה'תשפ"א 15:55, 27 באוגוסט 2021 (IDT)
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! כתיבה וחתימה טובה, איש גלילישיחה • כ"ב באלול ה'תשפ"א • 17:26, 29 באוגוסט 2021 (IDT)
חן חן. דוד (שיחה) 18:18, 29 באוגוסט 2021 (IDT)

האנצקלופדיה היהודית בקובץ ZIM[edit | edit source]

האם קיים?

תודה רבה! מנחמן (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

שלום לך. בשלב זה טרם קיים. בעז"ה, בהמשך. בהצלחה. דוד (שיחה) 13:37, 29 בספטמבר 2021 (IDT)

2 שאלות[edit | edit source]

1. כל פעם שהאתר עולה לי עם התצוגה החדשה, כמעט שום דבר לא נלחץ לי, לפעמים נלחץ רק כשאני עושה פתיחה בחלון חדש. כל זה עד שאני מחזיר לתצוגה הישנה.
2. עוד נקודה, למה המון ערכים חסומים לי, כתוב "אין באפשרותך לקרוא דף זה, מהסיבה הבאה: אין לך הרשאה לבצע את הפעולה שביקשת", או משהו דומה. מה אפשר לעשות בנידון. הררי (שיחה) 00:06, 26 באוקטובר 2021 (IDT)

הררי, לגבי התצוגה החדשה - מן הסתם כוונתך לתצוגת ניידים, אכן יש כרגע תקלה בתצוגת ניידים שקישורים לא נלחצים, מקווים שיתוקן בהמשך.
כרגע הפתרון הוא לפתוח את הקישור "תצוגת מחשב" בתחתית הדף בכרטיסיה חדשה, וכך האתר יחזור לתצוגה התקינה.
לגבי הערכים החסומים, אלו ערכים שאינם מאושרים, או שסומנו לטיפול, ולכן הגישה אליהם נחסמה עד לטיפול בהם.
שים לב, שקישור לערך כזה לא יופיע כקישור, אלא כטקסט שחור רגיל. קישורים פנימיים יובילו אך ורק לערכים שניתנים לצפיה. בהצלחה--שלמה ~ שיחה ~ 00:13, 26 באוקטובר 2021 (IDT)
לא יודע בחיפוש פשוט בגוגל מגיעה לי תצוגה חדשה, מלאה בעיות, וכשאני מעביר לתצוגת מחשבים זה בסדר.
אם ככה חוששני שיותר ערכים לא פתוחים מאשר פתוחים... תכלס' יש מצב שפותחים את זה לעורכים זוטרים כמוני או משהו כזה. באופן כללי, אצלי הדברים עובדים בעסקת חבילה, איפה שיש לי תוכן לקרוא ואני מוצא איך לתקן אני מנסה. הררי (שיחה) 01:19, 26 באוקטובר 2021 (IDT)
לגבי תצוגת ניידים - זה אכן כמו שכתבת, וכמו שהסביר שלמה.
מספר הערכים הפתוחים מופיע בעמוד הראשי, נכון לרגע זה - זה מה שכתוב שם: "באנציקלופדיה היהודית יש 262,905 ערכים מאושרים". מספר הערכים החסומים לעת עתה מופיע בדף השיחה של העמוד הראשי, אלא שזה קצת מסובך לספור שם, כיון שזה מתחלק לכמה קטגוריות. כדי לדעת בקלות את המספר אפשר לפנות למיוחד:סטטיסטיקות, ולהפחית ממספר הערכים הכולל את מספר הערכים המאושרים, נכון לרגע זה - יש שם 307,151 דפי תוכן, כשנוריד מזה 262,905 ערכים מאושרים - יוותרו לנו 44,246 ערכים חסומים. מתוך מספר זה (של החסומים), יש 763 ערכים שאפשר לצפות בפתיח שלהם, גם את זה ניתן לראות בדף השיחה של העמוד הראשי. איש גלילישיחה • כ' בחשוון ה'תשפ"ב • 01:37, 26 באוקטובר 2021 (IDT)
תודה על התשובות המקיפות. דבר אחד לא ברור מי יכול לקבל הרשאה לקרוא את מה שבספק. פשוט מידי פעם בקריאת מאמרים אני נתקל במונחים שלא מוכרים לי ולא תמיד הערכים עליהם פתוחים. זה חשוב לי וגם יכול להביא לכם תועלת. הררי (שיחה) 01:55, 26 באוקטובר 2021 (IDT)
הגישה לערכים אלו היא רק לכאלה שעוסקים בטיפול בהם, והיא תלויה בהרשאת התאמת תוכן, עליה תוכל לקרוא כאן. איש גלילישיחה • כ' בחשוון ה'תשפ"ב • 02:01, 26 באוקטובר 2021 (IDT)
חשוב לציין, שמתוך ה-262,905 ערכים שניתנים לצפיה, 219,987 ערכים נבדקו ואושרו ידנית, ו-39,632 נבדקו ואושרו אוטומטית, דהיינו על ידי סריקת מכונה אוטומטית. כלומר שאם ערך חסום לצפיה, זה לא רק בגלל שלא נגעו בו, אלא כיוון שהרובוט של האנציקלופדיה היהודית זיהה שבדף יש תכנים שעלולים להיות בעייתיים.--שלמה ~ שיחה ~ 03:34, 26 באוקטובר 2021 (IDT)
מה שכן, לפעמים יש ערך שפשוט לא הספיקו "להגיע" אליו. אפשר לנסות לבקש מבעלי ההרשאות, יתכן שהטיפול בו קל ומהיר. דוד (שיחה) 09:03, 26 באוקטובר 2021 (IDT)
מישהו יכול לפתוח לי את הערכים שקשורים עם, פארק היורה, תודההררי (שיחה) 01:18, 27 באוקטובר 2021 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── זה סרט שעוסק בענייני תקופות קדומות של העולם, שאינן תואמות עם מנין השנים המקובל בידינו. כנראה שיהיה קשה לתקן אותו כ"כ מהר. איש גלילישיחה • כ"א בחשוון ה'תשפ"ב • 01:33, 27 באוקטובר 2021 (IDT)

עריכות שלי נחסמות מהשגיאה הבאה[edit | edit source]

[4f986faa954ccc4c056f93b5] 2021-11-17 00:02:44: שגיאה חמורה מסוג "Error" הררי (שיחה) 02:04, 17 בנובמבר 2021 (IST)

אנו סובלים מכמה תופעות לוואי של שדרוג גרסה. האם העריכות שלך הן בעורך החזותי? דוד (שיחה) 08:27, 17 בנובמבר 2021 (IST)
אני עורך רק בקוד מקור. התופעה הזו קרתה פעמים רבות ולכן אין אף עריכה ממני בימים האחרונים הררי (שיחה) 14:33, 17 בנובמבר 2021 (IST)
אני מבין שזה לא קורה בכל העריכות? האם תוכל לתת עריכה לדוגמה בה זה קרה? דוד (שיחה) 18:01, 17 בנובמבר 2021 (IST)
בכל עריכה חוץ מכאן בדלפק יעוץהררי (שיחה) 00:46, 18 בנובמבר 2021 (IST)
הנה עכשיו ניסיתי שוב בתנועת המוסר וזה תוקף שוב הררי (שיחה) 15:01, 18 בנובמבר 2021 (IST)
בדקתי את הענין. נראה שלמשתמשים ספציפיים יש תקלה חמורה בשמירת העריכות במרחב הערכים, בעקבות שדרוג הגירסה שבוע שעבר. נשתדל לטפל בתקלה בהקדם. בינתיים, תוכל לשמור את עריכותיך במרחב טיוטה ולבקש מאחר להעתיקם עבורך, או להעבירם בעצמך לאחר שהתקלה תתוקן. עמך הסליחה. דוד (שיחה) 15:31, 18 בנובמבר 2021 (IST)
כרגע עדיין הבעיה בעיצומה. את דף המשתמש שלי אני יכול לערוך וכן להגיב כאן. אך לא לערוך במרחב הערכים. הררי (שיחה) 01:49, 24 בנובמבר 2021 (IST)
כנ"ל אצלי - משתמש חדש. גם את הדף שלי אני לא מצליח לפתוח - "הדף "/w/משתמש:אבי746", אינו במרחב השם הראשי, הוא לא ייובא" אבי746 (שיחה) 11:32, 24 בנובמבר 2021 (IST)
בשביל דף המשתמש שלך, אתה יכול לפתוח את הקישור האדום בכרטיסייה חדשה, או ללחוץ על קישור זה. ופשוט יותר: מיוחד:הדף שלי. איש גלילישיחה • כ' בכסלו ה'תשפ"ב • 11:53, 24 בנובמבר 2021 (IST)
שלום, התקלה טופלה, עימכם הסליחה. כפיפו שים לב - בהמשך לפנייתך למטה, לכל אחד זכות עריכה באתר, היתה תקלה והיא טופלה כעת. אנו מודה לך על תרומתך לאתר ומאחל הצלחה. דוד (שיחה) 10:49, 25 בנובמבר 2021 (IST)
תודה רבה, שהקב"ה יהיה בעזרך. כפיפו (שיחה) 11:19, 25 בנובמבר 2021 (IST)

לא מצליח לערוך ערך[edit | edit source]

שלום, יש ערך שרציתי לעדכן. האם צריך הרשאה מיוחדת או מספיק שנרשמתי לאתר? אוכל לערוך ולתרום עוד ערכים כפיפו (שיחה) 13:33, 24 בנובמבר 2021 (IST)כפיפו

גם אני ניסיתי לעדכן את הערך המעין (כתב עת), והוצגה הודעה: "אינך מורשה לבטל אישור של דף, העזר במורשי אישור ערכים" (דבר שלא היה קיים בעבר). היות וגם להוסיף את התבנית {{נבדק ואושר}} נאסר עלי – צריך לאפשר עדכון ערך הגם שעל ידו נמחק האישור. איש הישראלישיחה • ט"ו באדר א' ה'תשפ"ב ליצירה • 06:21, 16 בפברואר 2022 (IST)

למה אנונימיים לא יכולים לראות הבדל בין גרסאות[edit | edit source]

שלום רב, ראיתי בדף השינויים האחרונים תקציר עריכה של מישהו על תוספת מפורום אוצר החכמה https://jewiki.org.il/w/index.php?title=%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%9C:%D7%9E%D7%A8%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9D/%D7%AA%D7%A9%D7%A4%D7%91/%D7%90%D7%93%D7%A8_%D7%90/%D7%97&curid=647793&diff=1260674&oldid=1260673 ניסיתי להסתכל מה התוספת ואני לא מצליח לראות. כנראה שזו בעיה של משתמשים אנונימיים אז אני מציע לעורכים הוותיקים לבדוק בגלישה בסתר. תודה רבה -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

באופן כללי, אנונימיים (ומשתמשים חסרי ההרשאות המתאימות) אינם יכולים לצפות בהבדלים בין גרסאות - שאחת מהגרסאות אינה מאושרת. במקרה דנן, זו אכן תקלה, כנראה מפני שאין {{נבדק ואושר}} בדף המדובר. דוד ושלמה, אפשר להחריג את מרחב פורטל מחסימה זו, או שצריך פשוט להכניס לכל תאריך את התבנית? איש גלילישיחה • ו' באדר א' ה'תשפ"ב • 23:44, 6 בפברואר 2022 (IST)
איש גלילי אני חושב שבמקרה כזה לא יעזור כלל להוסיף תבנית... צריך לטפל בבעיה מהשורש--שלמה ~ שיחה ~ 16:50, 7 בפברואר 2022 (IST)
דוד?--שלמה ~ שיחה ~ 18:51, 17 בפברואר 2022 (IST)

העורך שכתב ערך זה אינו יודע בכלל אנגלית. הוא בחור חרדי ובעצמו אמר לי שאינו יודע. ויקיפדיה כבר תקנו את הערך. ואבקשכם לראות בויקיפדיה חדווה רבינזון בכרך ולתקן לפי ויקיפדיה. לא ייתכן שבחור שינו יודע אנגלית וגם רצה ממני כסף שלבסוף לא נתתי העורך שלאינו יודע אנגלית ולכן העתיקו מה שתוקן בויקיפדיה בבקשה. ד"ר חדווה רבינזון בכרך[edit | edit source]

העורך שכתב ערך זה אינו יודע בכלל אנגלית. הוא בחור חרדי ובעצמו אמר לי שאינו יודע. ויקיפדיה כבר תקנו את הערך. ואבקשכם לראות בויקיפדיה חדווה רבינזון בכרך ולתקן לפי ויקיפדיה. לא ייתכן שבחור שינו יודע אנגלית וגם רצה ממני כסף שלבסוף לא נתתי בגלל אי ידיעתו יערוך ערך זה. אינני רוצה לפגוע בפרנסתו לכן ל אומר ת שמו בברכה לחיים טובים ובריאים ד"ר חדווה רבינזון בכרך ----

אנציקלופדיה היהודית \המכלול[edit | edit source]

אני רואה הרבה ערכים כאן והם נמצאים גם בהמכלול ומה ההבדל ביניהם יש הרבה ערכים שעוברים שכלול כאן ולא מופיע שם וכן להיפך לכ' יש כאן עבודה כפולה מה המטרה של כל מיזם אני לא מתמצא כלל בענין הזה.

תראה https://jewiki.org.il/w/%D7%90%D7%A0%D7%A6%D7%99%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%9D_%D7%93%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D#.D7.99.D7.A2.D7.95.D7.93_.D7.94.D7.90.D7.AA.D7.A8