אליפות וימבלדון 1884

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to: navigation, search

ערך זה סווג כחלק מקבוצת ערכים העוסקים בנושא "תחרות ספורט". חשיבותו של הערך, ומקומו באנציקלופדיה בדרך התורה, מוטלת בספק. נשמח שתביעו את דעתכם כאן.

אליפות וימבלדון 1884 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-5 ביולי והסתיימה ב-19 ביולי. השנה לתוכנית התחרות התווספו תחרויות נשים ותחרות זוגות גברים. תחרויות אלו החלו לאחר סיום תחרות גברים.

בתחרות בנוסף לטניסאים בריטים השתתפו טניסאים מארצות הברית.


התחרות

תחרות הגברים

האחים רנשו: ויליאם רנשו בשמאל וארנסט רנשו בימין

התחרות נערכה ב-2 שלבים. בשלב הראשון 28 ספורטאים התחרו על הזכות להתמודד מול המנצח של התחרות שנערכה בשנה שעברה. בשלב השני המנצח של השלב הראשון נפגש עם האלוף משנה שעברה.

כול המשתתפים חולקו ל-2 בתים (16 בעליון ו-12 ספורטאים בתחתון). המנצחים נפגשו בגמר מתמודדים. הטניסאים אמריקאים לא עברו את השלב השני של התחרויות.

המנצח של השלב הראשון היה טניסאי בריטי בשם הרברט לאופורד. ארנסט רנשו הודח בשלב חצי-גמר. ויליאם רנשו ניצח משחק הסיום ב-4 מערכות. בכך הוא זכה באליפות הרביעית ברציפות.

תחרות הנשים

בתחרות הנשים שנערכה לראשונה השתתפו 13 טניסאיות. במשחק הגמר נפגשו האחיות ווטסון. האחות הצעירה מוד ווטסון ניצחה את אחותה ב-3 מערכות.

תחרות הזוגות

בתחרות הזוגות השתתפו 10 זוגות כולל הזוג האמריקאי שהודח בחצי גמר. הזוג האחים רנשו ניצח זוג בריטי אחר ב-4 מערכות. בכך ויליאם רנשו זכה במקום הראשון בתחרות נוספת לתחרות גברים, ובסך הכול הוא זכה בפעם החמישית במקום ראשון בתחרות וימבלדון.

קישורים חיצוניים

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית. (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה קטן מערך זה ב -2 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png