אחסון ענן

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search

במחשוב ענן, אחסון ענןאנגלית: Cloud Storage) הוא אחסון של קבצים על גבי שרת מרוחק, שהקשר אתו נעשה באמצעות רשת מחשבים, ובפרט האינטרנט. חברות אחסון ענן ציבורי מפעילות מרכז מחשוב המאפשר למשתמשים לחכור קיבולת אחסון.

ניתן לגשת לשירותי אחסון ענן באמצעות ממשק תכנות יישומים (API), באמצעות התקן חומרה המשמש כ"נתב אחסון ענן", או באמצעות ממשק משתמש מבוסס דפדפן. המידע של כל משתמש פרוס באופן טיפוסי על פני מספר רב של כוננים ומחשבים פיזיים, אך מוצג ללקוח כשטח אחסון הומוגני באמצעות וירטואליזציה.אכסון בענן הוא בעצם שמירת מידע על גבי שרתים ייעודיים לשמירת מידע.

אחסון הענן מאפשר הוזלה כלכלית של שמירת מידע באמצעות ניצול יתרון לגודל. כמו כן שיטת אחסון ענן מאופיינת בגמישות כלכלית, והפחתת משאבים בלתי מנוצלים - בשירותי אחסון ענן טיפוסיים, כל לקוח נדרש לשלם רק עבור נפח האחסון שבו הוא משתמש בפועל.

כאשר שטח האחסון נחכר מספק של שירות אחסון, הוא מכונה "אחסון כשירות" (אנגלית: Storage as a service -STaaS).

ספקי אחסון מסחריים[edit | edit source]

אחת השחקניות המובילות בתחום אחסון כשירות היא Amazon Web Services המספקת את תשתית שירותי האחסון Simple Storage Service, הנקרא גם "S3" - המאפשרת שמירה ואחזור כל כמות של נתונים, בכל עת, מכל מקום ברשת. שרותי S3 מתאפיינים בשרידות גבוהה, מחיר נמוך לגיגהבייט ואפשרויות גדילה כמעט בלתי מוגבלות. הנתונים ב – S3 נשמרים ב "חביות" (Buckets), להם ניתן לשייך הרשאות גישה. הגישה ל-S3 אינה נעשית כמו לדיסק רגיל (ראה EBS) אלא בממשק תוכנה לאחזור ושמירת אובייקטים (API).

ראו גם[edit | edit source]

לקריאה נוספת[edit | edit source]

  • Cloud and Virtual Data Storage Networking. Greg Schulz. CRC Press, 2011
Crystal Clear app ktalkd.png ערך זה הוא קצרמר בנושא מחשבים. אתם מוזמנים לתרום לאנציקלופדיה היהודית ולהרחיב אותו.

ערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית, תחת רשיון ייחוס שיתוף זהה (CC BY-SA 3.0). (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +5618 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png