אדובי אקרובט

From האנציקלופדיה היהודית
Jump to navigation Jump to search
אדובי אקרובט
280px-Acrobat8pro.png
צילום מסך של אדובי אקרובט
מפתח אדובי מערכות
מערכת הפעלה חלונות, לינוקס, Mac OS X
סוג רישיון קנייני
www.adobe.com/acrobat

אדובי אקרובט (באנגלית: Adobe Acrobat) היא תוכנה מבית אדובי מערכות (adobe), והיא התוכנה הראשונה אשר תמכה בקבצים בפורמט -PDF. תוכנת אדובי אקרובט ממירה קבצים של מעבדי תמלילים לקובצי PDF. קבצים אלו ניתן להציג בעזרת תוכנת אדובי רידר (Adobe Reader), הזמינה חינם באינטרנט עבור מערכות הפעלה רבות.

תוכנת אדובי אקרובט המופצת בתשלום ומאפשרת עריכת שינויים ופעולות מתקדמות יותר למסמכי PDF, כגון עריכה ומחיקה של אלמנטים, החלפת סדר העמודים, הוספת סיסמה, הוספת הערות, סריקה ישירות לתוך PDF, ייצוא מסמכי PDF למסמכי טקסט או תמונה.

מסמכי PDF ניתן ליצור גם בתוכנות אחרות, בהן מיקרוסופט וורד ואופן אופיס.

היסטוריה[edit | edit source]

מאז תחילת שנות ה-90, היו לה מתחרים אשר השתמשו בפורמט, כגון:

היסטוריית מוצרים[edit | edit source]

אדובי אקרובט רידר[edit | edit source]

אדובי אקרובט רידר (Adobe Acrobat Reader) היא תוכנה מבית אדובי מערכות המאפשרת צפייה בקובצי PDF והדפסה שלהם. היא זמינה להורדה ללא תשלום באתר הרשמי של אדובי. עד גרסה 5 נקראה התוכנה "אקרובט רידר" (Acrobat Reader) ומגרסה 6 עד 11 היא נקראה בשם "אדובי רידר". ומהגרסה הנוכחית (גרסה 12, 2015) שונה שמה ל"Adobe Acrobat Reader DC".

אדובי אקרובט רידר מאפשרת צפייה בלבד בקובצי PDF, ללא אפשרות עריכה, למעט כתיבת הערות והדגשת טקסט, תכונות שנוספו לתוכנה החל מגרסה 10 (עד אז היה ניתן להוסיף בתוכנה הערות, אך רק בקבצים שהוגדרו לכך באמצעות adobe acrobat). מחלק מקובצי הPDF ניתן להעתיק את המלל כתמליל והדבר מאפשר את נגישותם אל מי שמשתמש, למשל, בקורא מסך.

קישורים חיצוניים[edit | edit source]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אדובי אקרובט בוויקישיתוףערך זה מוגש באדיבות ויקיפדיה העברית, תחת רשיון ייחוס שיתוף זהה (CC BY-SA 3.0). (הדף המקורי, רשימת התורמים)
הערך בוויקיפדיה גדול מערך זה ב +96 תווים

לעדכון מוויקיפדיה, לחץ כאן.

NivdakVeushar.png